Kam na lyžovačku s deťmi?

mahu74
20. aug 2013

Viem, že je to možno ešte skoro, teraz koncom leta, ale ako som zistila s prekvapením, niektoré lyžiarske strediská sú už teraz obsadené na obdobie jarných prázdnin, tak chcem zistiť vopred, nech sa zorientujem - máte nejaké dobré tipy a skúsenosti, kam je dobré ísť na lyžovačku- ide mi aj o vhodné ubytovanie aj o primerané svahy. Máme 3 malé deti, a preto je niekedy problém nájsť ubytovanie, ideálne rodinnú izbu, resp. apartmán s možnosťou stravovania a blízkosťou svahu pri ubytovaní, aby sme nemuseli nasadať do auta a jazdiť, keďže malý mi ešte poobede spáva a tak je niekedy náročné sa deliť a prispôsobovať.... Ďakujem za akékoľvek tipy, rady, postrehy 🙂

jaja1979
20. aug 2013

My sme boli tiez s 3 malymi detmi minulu zimu na Jahodnej pri Kosiciach. Velmi sa mi tam pacilo, mali sme apartman - 2 izby a kupelka s WC, chladnickou a TV. Bolo to priamo pod svahom, hned vedla bola betonova plocha s ladom na korculovanie. Dalo sa tam aj sankovat, asi 50 m dalej je restika, kde sme mali stravu. Vo vedlajsej budove bol maly bazen a v suterene bola velikanska miestnost plna hraciek - taky maxi detsky kutik. Boli tam aj jaccuzi, ale to sme nevyuzili. Velmi sa mi tam pacilo, deti mali vtedy 8, 5 a 3 roky a kazdy si tam nieco nasiel. Do KE je to asi 15 min. autom.

mahu74
autor
20. aug 2013

@jaja1979 Ďakujem Ti veľmi pekne. Naše deti sú rovnako staré, len malý má 2r.🙂 Škoda len, že do KE to máme veeeeľmi ďaleko. Ale ešte raz vďaka!

janinah
20. aug 2013

popozeraj v Lopušnej doline pri Svite

mahu74
autor
20. aug 2013

@janinah Vďaka. Pozriem. A nevieš konkrétnejšie nejaký hotel/ubytko?

janinah
20. aug 2013

@mahu74 názov neviem,pogoogluj,je tam hotel aj chatky..my bývame v neďalekej dedinke a chodíme na vleky autom cca 4km

simay
20. aug 2013

Ahoj pozri si aj Snowland Valcianska dolina. Tam je tiez super🙂 Na ich stranke najdes info aj o ubytovaniach a v restike varia super. My sme tam boli vzdy spokojny.

mahu74
autor
20. aug 2013

@janinah Ok, ďakujem pekne, pozriem 🙂

mahu74
autor
20. aug 2013

@simay Ďakujem, pozriem 🙂

tilly
20. aug 2013

si z ba, na vychod nechod, skus rakusko... cenovo ta to vyjde tak isto, ale sluzby neporovnatelne

iweth2302
20. aug 2013

@mahu74 odporúčam snowland - ak by si potrebovala pomôcť, rada pomôžem...

mahu74
autor
20. aug 2013

@tilly A vieš mi poradiť aj niečo konkrétne,,?

evelynm
20. aug 2013

pravidelne chodime na Donovaly, su tam svahy roznej narocnosti, detske lyziarske skolky, prijemna kolibka so skvelou stravou, viacere dobre restauracie. Ubytovat sa tam da v prenajatych chatach, alebo v hoteloch. mrkni webstranku

mahu74
autor
20. aug 2013

@evelynm Ďakujem. 🙂

jaaty
20. aug 2013

@mahu74 tak u nás jednoznačne vedie Zuberec na Orave. Ubytko penzion Jantoľák (hneď pri svahu) a penzión u Michala - lepšie vybavenie. Ak sú deti už lepší lyžiari- kúsok odtiaľ sú Oravice alebo Roháče. Skvelé sú Oravice - chodievame na termálne kúpalisko, výlet do Múzea Oravskej dediny.....
Nás Orava očarila 😀 , v albume (Hanka ako rastiem ) máme zopár fotiek zo svahu

miruss
20. aug 2013

Odporúčam hotel Bachledka pri Ždiari. Super ubytovanie, skvelá strava, milý personál, welness hotel a svah je hneď pri hotely. Majú aj rodinné izby (apartmány).

mahu74
autor
20. aug 2013

@jaaty Ďakujem. Už som od viacerých na tento penzión počula chvály, zatiaľ len čo sa týka leta, nevedela som, že je tam aj blízko svah.

mahu74
autor
20. aug 2013

@miruss Ďakujem. A ktorý hotel Bachledka? Jeden je hotel Bachledka Strachan - odtiaľ mi odpísali, že už sú plne obsadení a odporučila mi ich druhý penzion Wellness Penzion Strachan v Ždiari. Tam ešte nemajú cenníky.

maca_p
20. aug 2013

@jaaty AJ moje dieta zacina prave v zuberci lyziarsku karieru. tuto zimu 1x aj na janovkach aj na zverovke.
inak ja si pochvalujem ubytovanie na private, mam za sebou v zuberci 4. moje deti su schopne jest iba domacu stravu...

miruss
20. aug 2013

@mahu74: Myslela som Bachledka Strachan. V tom druhom sme ešte neboli.

lubina
20. aug 2013

Liptovsky jan, stredisko Javorovica, super lyziarska skola pre deti a aj prijemne prostredie

janinah
21. aug 2013

ako píše @jaaty penzion Jantoľak môžem aj ja odporúčam a vôbec celú Oravu,ale my tam chodíme na turistiku jar,jeseň,lyžovať chodíme inam,lebo máme byt blízko Lopušnej doliny

tilly
21. aug 2013

@mahu74 teraz mi nenapada, musim doma kuknut fotky a kde sme vlastne vsade boli 😀 ale my chodime tak, ze pozerame ponuky cez hofer alebo penny a podla toho ideme... aj zalezi na tom, ako daleko chces ist, lebo lyzovat sa da aj v mariazell aj annaberg nie je daleko, aj semmering, co si tam za hodku a pol, potom schladming, dachstein, okolie salzburgu su tak do troch hodiniek od BA a pod... potom dalej su este lepsie a vacsie strediska (axamer lizum, innsbruck, to je tak 5 hodin od BA, ale vsetko krasne po dialnici)... v rakusku je toho strasne vela, pomaly kazda dedinka ma svoje stredisko... a ubytko mozes mat od fariem, kde mas aj trosku romantiky a zvieratka a tak az po luxusne hotely s vlastnou saunou na izbe...
vraj je dobre na werfenweng, tam sme neboli

mahu74
autor
21. aug 2013

@tilly ok, pozriem, ďakujem za tip 🙂 Pred rokmi sme boli s mm v Rakúsku v Soldene a bola to paráda, ale bolo to dosť ďaleko a to sme ešte nemali deti...

rodinnevikendy2
18. okt 2013

Srdečne Vás pozývame na rozprávkový rodiný pobyt ZIMNÁ ROZPRÁVKA S LYŽIARSKOU ŠKOLKOU
počas polročných prázdnin

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

iapam
27. dec 2022

@lubina 😪 a teraz len história...