Kam s deťmi na dovolenku do Chorvátska?

marcelina27
30. jan 2012

Viete mi niekto poradiť, kam by sa dalo ísť s deťmi do Chorvátska? Deti sú vo veku 7,5,3 hľadáme aj vhodné ubytovanie a ubytovanie nie moc vzdialené od mora.
Ďakujem za každú dobrú radu.

liz_lemon
30. jan 2012

@marcelina27 ja som sice v Chorvatsku nebola, ale Taliansko sa mi zda pre deti vhodnejsie, uz len pre pieskovu plaz a pozvolny vstup do mora, tiez sa tam daju vybavit apartmany, robi to vela slovenskych CK

kissa
31. jan 2012

http://www.lomnica-tour.sk/uvod.htm

Ahoj to je link na jednu malú podtatransku cestovku, má rozumné ceny a je spoľahlivá, sama som bola cez ňu už 4x a vždy som bola spokojná, dá sa s nimi aj dohodnúť na šetkých tovojich podmninkach..

skaiqy
1. feb 2012

@marcelina27 napis prosim viac, co by si si predstavovala.. my sme boli v lete v chorvatsku malá mala rok a tri mesiace..

skaiqy
1. feb 2012
janulabb
1. feb 2012

skús napríklad Tučepi, promenáda a ubytovacie zariadenia sú blízko mora. Letovisko veľké tak akurát, od nudy neumriete 🙂 Na pláži sa mi štrk zdal jemnejší ako inde a že tam nie je piesočná pláž, absolútne nie je na škodu. Chorvátsko je vďačné miesto pre dovolenku s detičkami aj kôli možnosti schovať sa pod borovice 🙂

doma1
13. feb 2012

@marcelina27
zalezi, ake mate ako rodina naroky: strava-bez stravy, hotel-apartm.-penzion, lokalita- juh,sever,stred ,pripadne otrovy, plaz-piesok,strk, moznosti je neurekom 😉

kajazaj
14. feb 2012

Dobrou zkušenost s výběrem dovolené v Chorvatsku máme s ostrovem Pag. Loni jsme se tam vypravili s 5letou dcerou a příbuzní s 8měsíčním synem. Na doporučení jsme si zvolili klidné letovisko Mandre. Cestu jsme zvládli přes noc. Ubytovaní jsme byli v nedávno postaveném domě Kovač (fotky zde: http://www.novalja.cz/chorvatsko/letoviska/leto...), cca 50 m od moře, kde se s mimčem dalo poležet i ve stínu. Moře tu je krásně čisté. Majitelka "našeho" domu byla velmi příjemná. Okolo moře vedla málo frekventovaná, vyasfaltovaná promenáda, pro kočárek jak dělaná. My jsme s malou jezdili autem po různých plážích, některé byly i písečné (např. pláž Čista plaža). Vstup do vody v Mandre je pozvolný, pro děti super. Všimla jsem si, že jsou tam místy i menší betonová mola s nerez schůdky do vody - větší děti se tam vyřádily, když skákaly do vody. Co se týče jiných pláží (např. zmíněná Čista plaža, ale byli jsme i na písečné pláži Planjka ve Staré Novalji), taky byl pozvolný vstup do vody. Večer byl v Mandre klid, přitom se dalo zajít na rybu nebo pizzu do místní restaurace. Moc se nám tam líbilo, Mandre na dovolenou pro rodinku s malými dětmi můžu jen doporučit.