Kam sa vybrať k moru na konci augusta?

marina24
15. aug 2017

ahojte,
potrebovala by som radu,najmä tých,čo majú skusenosti, prípadne, čo predávajú takéto zájazdy.
Potrebujem poradiť, dvaja dospelí, chceme ísť k moru na konci augusta, budget máme 550 e na jedného e max so všetkým,aj s poistkami.
Ale: potrebujeme destináciu, kde nie je 45 st v tieni,čiže turecko pass, bezpečnú krajinu( egypt pas), lacnú, s extra teplým morom, / 28-30 st), príjemné teplo cez deň a noci ,aby boli chladnejšie, aby sme nemuseli klímovať celú noc( to škodí), takže neviem..napadla mi malorca, či sicilia, ale neviem,či tam bude teplé more, do grécka veľmi nechceme( tam sme už boli veľakrát).
ďakujem za seriózne rady.

tenerifka
15. aug 2017

@marina24 nepises na kolko dni, co je dolezite, koniec augusta/ zaciatok septembra je este na juhu Europy sezona, v Spain zacina skola az po 10.septembri
Na Balearoch aj na Sicilii bude pravdepodobne prilis teplo ( aj v noci) a teple more, ale do tych 550 eur neviem ci sa pomestis
Sleduj last minute ponuky

marina24
autor
15. aug 2017

@tenerifka no na tyzden iba chceme vybehnut niekam 🙂a len v auguste, 1.9 musim byt na svk...
tak potom neviem kam,asi vsade bude moc teplo este ,ako tak citam :( a ostane asi iba to korfu...a mozno aj tam bude hic..:(

tenerifka
15. aug 2017

@marina24 bude teplo, bude natresk a bude draho....aspoñ teda tu na sp.ostrovoch mame overbooking....aj ked vzdy sa moze na poslednu chvilu nieco uvolnit, ale tdn cenovy strop bude urcite vyssi
Grecko je urcite dobra volba co sa cien tyka, ale aj tam bude horuco

hettinka
15. aug 2017

@marina24 Albánsko, južná časť - stredisko Dhermi, Ksamil leží oproti Korfu a má pekné pláže aj klímu. Určite bude podstatne lacnejšie a menej natrieskané ako Korfu.

bluka2
15. aug 2017

Portugalsko?

marina24
autor
15. aug 2017

@hettinka hm, to znie celkom zaujímavo..ale ma aj teplu vodu? lebo neviem, v tejto destinacii som este nebola a mamina s ktorou idem, chce velmi teplu vodu a pozvolny vstup do mora a take ..🙂

deti95060810
15. aug 2017

ešte Chorvátsko, Taliansko, Malta - len tam asi nebude stačiť ten tvoj budget....
na ostatné destinácie máš dosť málo e....😉

lindsey
15. aug 2017

@hettinka aka ck to ponuka,?

hettinka
15. aug 2017

@marina24 my sme boli 2x v inej časti, pri meste Durres, voda teplá a dlho plytká, ale pláž je plnšia a naozaj treba vybrať veľmi dobrý hotel, minimálne 4*. Dole hotely nepoznám, v Durres možno rezort Fafa Premium, ale neviem, či to nie je cenovo cez limit.
V Portugalsku je oceán, voda úplne studená a príboj, vlny .,. tam sa da kupať len v bazéne a asi to je aj drahšie.

hettinka
15. aug 2017

@lindsey my sme boli minulý rok cez Globtour, tento rok cez Turancar,a le ma to aj Satur, Aeolus, Fifo ... alebo potom CK AlbaniaTravel z Popradu (oni aj lietajú z Popradu), tí ponúkajú aj južné Albánsko.

deti95060810
15. aug 2017

však pozri Travel News - last minute správy
Travel.sk

lindsey
15. aug 2017

@hettinka a kolko to vyjde cca?

osky
15. aug 2017

Sranda je ze nechces prilis horuco ale chces teple more...
Ked budu chladnejsie noci vychladne aj to more....ach jo.

hettinka
15. aug 2017

@lindsey to závisí od hotela, počtu ľúdí (detí) a či ideš letecky, alebo autom
My sme boli letecky, 12 dní s AI, platili sme štyria nejakých 2600 letecky, 4* hotel. minulý rok sme boli v 3* hoteli pod 2000, tiež 12 dní. Deti už máme veľké, takže platia skoro plnú sumu.
Vyšlo nás to najlacnejšie zo všetkých leteckých zájazdov, čo sme si dali vypočítať na takýto predĺžený termín, aj Bulharsko bolo drahšie. Ale samozrejme, tá cena sa odrazí aj na rozsahu a kvalite služieb, AI ako v Turecku určite netreba čakať, ani anmácie neboli, bazén len jeden obyčajný a mali sme plážový servis. No my nechodíme na dovolenky jesť a piť, ale hlavne kvôli moru a to je tam fajn.

No čo písala marina 24 ten finančný limit, tak to bude dosť ťažké niečo nájsť letecky za tú cenu. Takže asi len takéto lacné destinácie, možno ešte Bulharsko by šlo v tej sume, alebo cestovať autobusom.

katrin21
15. aug 2017

za tento limit zabudni podla mna aj na Siciliu aj malorkua vobec asi na vsetko, kam sa ide letecky.. len letiskove poplatky stoja 200E na osobu .. a za 300E pobytova taxa moc vody nenamutis... takze to by som neriskovala... teda neviem, ci to planujes aj strava aby tam bola, alebo ako. lebo to nehrozi, ak nechces mat ubytko s najhorsim hodnotenim za malo penazi......
ale na konci augusta mas teple more aj v Chorvatsku a aj noci su znesitelne,alebo aj Taliansko hore....

oli18
15. aug 2017

Za toľko peňazí jedine 2 hviezdy na 5 dní autobusom🙂

mirage
15. aug 2017

sleduj na fb stranky ako cestujlevne, pelipecky, tour de svet a pod..vypredavaju sa charterove lety za 150 eur, aj lacnejsie...potom ubytko cez airbnb a prestravovat sa lacno ak kupis v supermarkete a uvaris si..

hettinka
15. aug 2017

my sme sa tento rok spoliehali na last minute a veru, nebolo čo vyberať ... zostali horšie hotely a drahé hotely. Ludia cestujú naozaj masovo, predajú sa nakoniec aj tie drahé hotely, ked už nič iné nie je, takže CK nemajú dôvod niečo výrazne zlacňovať. Ak aj napíšu akcia -50%, tak to je len z ceny hotela, poistenie aj letenky sa platia celé, takže 1000-eurový zájazd v reáli zlacní na 800€ ...

silviaeli
15. aug 2017

Akože nic v zlom, ale týmto všetkým kritériám nevyhovuje žiadna destinácia..hlavne asi finančný strop..
Každý rok chodíme posledný augustový týždeň, takze viem o čom píšem a prešli sme všetko čo sa tu spomenulo okrem Sardínie..ta nás čaká..tak uvidíme
A čo sa týka počasia tak vždy je to risk😁

natalka13
15. aug 2017

30st more bez tepleho vzduchu a teplej noci mat nebudes.
najidealnejsie je ist do cestoviek a priamo kupit zajazd tesne pred odletom.

marina24
autor
15. aug 2017

@hettinka hej,to mas pravdu, tie ck zlavy ,to ppoznam :DD take zlavy...
@silviaeli to iste som povedala mamci, presne .D ze toto nedame nejaku destinaciu, vsetky kriteria a viem, ze je blbe aj to, ze noci chladnejsie a more horuce,ale mamca si neda povedat, ona nechce teple noci,ale teplu vodu, jej to nevyhovorite :D
a kde si vsad ebola ?🙂 ak mozem vediet tento posledny tyzden? a kde sa ti najviac pacilo a aspon sa to priblizilo mojim kriteriam? nieco by si vedela doporucit ?

@katrin21 tak co ja viem, ja som kukala jedno turecko, za 500 rovnych aj s poistkou ..a all. a stvorka hotel, ako da sa najst kadeco aj do tych 500 na tyzden, ved 500 e ie je malo..to len ceny dovoleniek su sialene vysoke tento rok

@

katrin21
15. aug 2017

@marina24 no, Turecko islo dole s cenami po utokoch, takze....... a ona pises, ze Turecko aj tak nechces
500 e so stravou na tyzden letecky? to nie je malo? to JE dost MALO🙂 citaj si aj recenzie, aby si potom nebola velmi sklamana...

lenka_samorin
15. aug 2017

my ideme v piatok do Chorvátska do Zaton Holiday Resort, boli sme tam celá partia s deťmi aj vlani, ale až ten posledný augustový týždeň a bolo super, tak to opakujeme. Nás štyroch - deti 5 a 3 roky, bude stáť apartmán s kuchyňou, posteľou v obývačke a samostatnou izbou s dvomi posteľami pre deti a polpenziou okolo 1100 Eur bez poistenia a dopravy. Ideme cez Hydrotour tuším.

lapalma
16. aug 2017

@marina24 - mrkni fischer LM odlety z Blavy - nájdeš Kalábriu, Rhodos, Bulharsko v tvojej cenovej hladine.

juliet86
16. aug 2017

@marina24 nijako jej nevies garantovat pocasie. Taliansko je blbosf. Taliani maju prazdniby je tam draho aj kvoki tomu plus vela ludi aj kradeze... ja by som radila grecko ale ak chcete zmenu tak mozno albansko ci cierna hora...urcite nie spanielske ostrovy ci pirtugalsko more moze byt studene a bude fukat.... odporucam ti stranku airstop.sk

marina24
autor
16. aug 2017

a prosím vás, ľudia, boli ste v albánsku, či na malte ?vyhodilo mi zaujímavé ponuky aj cenovo dostupné v týchto dvoch lokalitách,ale obávam sa, že tie albánske hotely sú naozaj zastaralé, komunistické,a dosť špinavé asi aj a totálne neprijateľná strava,tak neviem,či je to len môj dojem,alebo nie...
taký zaostalý štát nie?aj more asi veľmi tyrkysovo priezračné tam nebude,alebo teplé...či snád sa mýlim?
a tá malta, o tej vôbec nemám info,že ako tam je s počasím a teplotou vody.budem v´dačná za každé info

juliet86
16. aug 2017

Maltu mas velmi juzne cize teplot sa neboj. Je to ale skor skalnaty ostrov nez dlhe plaze. Vyhoda ze sa tam vsade dohovoris po anglicky a je tam zaujimava historia a pamiatky. Albansko je este masovym turizmom neobjavena krajina... co je aj vyhoda aj nevyhoda. Ano albanci nie su este zvyknuti na to ako robit top servis. Hotely su tam aj leosie aj horsie. Pocasie by malo byt kusok teplejsie ako chorvatsko. Inak co bulharsko to nezvazujes? Byt tebou konkretne hotely si vzdy preklepnem na tripadvisor.com

luciana157
16. aug 2017

@marina24 ahoj,Malta je v auguste veľmi drahá a more je krasne len pri jednom malom ostrovčeku kde nie je ubytovanie,chodí sa tam lodkami,inde nie je pekne.takze mamine by si nevyhovela.za tu cenu čo ste si určili by som volila Grécko letecky do apartmánu.hotel Vám nevyjde a ak by aj vyšla v Grécku nejaká 3* tak určite radšej apartmán a kupovať si jedlo.

luciana157
16. aug 2017

Presne ako píše Juliet86,Malta je skalnatý ostrov,kúpu sa pri skalách väčšinou.

minutka
16. aug 2017

dolu - last minute. ceny su konecne https://www.fischer.sk/