Kam sa vybrať k moru na konci augusta?

marina24
15. aug 2017

ahojte,
potrebovala by som radu,najmä tých,čo majú skusenosti, prípadne, čo predávajú takéto zájazdy.
Potrebujem poradiť, dvaja dospelí, chceme ísť k moru na konci augusta, budget máme 550 e na jedného e max so všetkým,aj s poistkami.
Ale: potrebujeme destináciu, kde nie je 45 st v tieni,čiže turecko pass, bezpečnú krajinu( egypt pas), lacnú, s extra teplým morom, / 28-30 st), príjemné teplo cez deň a noci ,aby boli chladnejšie, aby sme nemuseli klímovať celú noc( to škodí), takže neviem..napadla mi malorca, či sicilia, ale neviem,či tam bude teplé more, do grécka veľmi nechceme( tam sme už boli veľakrát).
ďakujem za seriózne rady.

moni73
16. aug 2017

@marina24 nemozte neskor? Ja to vidim tento rok na turecko okolo 10teho oktobra. Kvalitny hotel s all inclusive, teplo cez den, chladnejsie noci a snad este teple more. Ps vyjde do 1000€.

marina24
autor
16. aug 2017

@juliet86 bulharsko mama nechce, 🙂ma svoje priority, a to grecko fakt asi nechceme, lebo uz vazne sme tam boli mnoho razy, chceme daco nove vyskusat...tak mi napadlo albansko,ked googlim,a aj malta mi vybehla 🙂 podla fotiek,to vyzeraju byt krasne plaze aj more, tak neviem..
a malta praveze ani velmi neni draha,co som kukala,a aj hotel so stravou 🙂
@minutka dakujem 🙂pozerala som prave

skor sa obavam teploty vody na tej malte a v tom albansku...🙂 kedze s maminou chceme teplunke more..

deti95060810
16. aug 2017

brat išiel dnes na Maltu....hádam porozpráva aké bolo more...
ešte pozri Čierna Hora....

marina24
autor
16. aug 2017

@moni73 zial, nemozeme neskor, od septembra nastupujem do novej práce .)

@deti95060810 wau, super 🙂prosím ťa, napíšeš mi potom,aké má more koľko stupňové a v akej oblasti? čirnu horu som kukala- sutomore oblasť, ale vraj tam neni bohvieaké more.:(

juliet86
17. aug 2017

@marina24 prestan stresovat s teplotou mora 😂 sak hod do gugla priemerbe teploty koniec augusta more albansko malta plus pocet zrazok a uvidus sama... a preklepni si hotely na tripadvisori....

hettinka
17. aug 2017

ono teplota mra závisí aj od toho, aké hlboké to more je a ako sa v priebehu dňa pobrežná voda prehreje.
28-30°C more nájdeš akurát tak Egypt, Omán, Indonézia a takéto krajiny. no ja som napr. super teplé more zažila v Chorvátsku na ostrove Rab v Lopar, ide o to, že je tam zátoka, kde je veľmi plytká voda a ani veľmi neprúdi ... takže voda teplá ako čaj, ale nezaplávaš si, lebo má do 50cm.
http://www.meteo.sk/letoviska/vybrane-letoviska ... tu vidno, že aj Jadran je tento rok teplý, alebo Rhodos

No ak chce ešte vycestovať, tak si švihni, lebo LM ponuky fakt su veeeeľmi obmedzené tento rok. Teda ak si vylúčila Turecko, Tunis a Egypt. Grécko a Chorvátsko je dosť vypredané a zvyšné kapacity sa už vypredajú veľmi rýchlo.

hettinka
17. aug 2017

@marina24 aké máte priority, ked nie Bulharsko? Lebo možno pre tie priority vypadne aj Albánsko...
V podstate, ak máte vyššie nároky na úroveň krajiny a strediska, tak 500€ - 600€ na osobu je pramálo. Za tú sumu veľa vody nenamútiš, ak chcete ísť letecky.
Inak, ja by som na týžden letecky ani nešla, však tie odlety sú často tak, že z 8 dní máš reálne 6 pri mori a ak už mam platiť drahé letenky a letiskové poplatky, tak aspon tých 10-12 dní nech tam človek je.

Teoreticky sa ti stačí vrátiť do 3.9., kedže 1.9 je piatok a je to sviatok + víkend potom ide. Alebo to je nejaká nepretržitá prevádzka a začínaš hned prvého?

1kriosa1
17. aug 2017

my ideme 27.8. na sicíliu. Rozpočet máme 380 € na osobu (v cene je aj prenájom za auto na celú dovolenku). Ale nejdeme cez cestovku

mirage
17. aug 2017

@hettinka Ale tie letiskove poplatky su len trapnym vymyslom cestoviek aby zdierali klientov. Ked si kupim letenku na Ibizu za 99 eur, ziadne poplatky tam nie su.

deti95060810
17. aug 2017

@marina24 Čierna Hora je super...

hettinka
17. aug 2017

@mirage

@1kriosa1
Ani, alternatíva he neísť cez CK a zohnať lacné letenky. Napr pelikán by mihol ešte niečo ponúkať. Majú aj take pobytové balíky, no väčšina je na jeseň, nie teraz do konca leta.

hettinka
17. aug 2017

Sorry za preklepy. Pisem cez mobil.

oli_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz