Kam v Slovenskom raji?

17alexis
2. jún 2015

Ahojte, viete mi dať nejaké tipy, čo by som mala vidieť? Chystám sa tento víkend na 2-dňovú túru. Ďakujem. 🙂

bara1261
2. jún 2015

ahoj alexis. ja mam pekne prechodeny Slov.raj, je tam na turistikovanie mnoho. no najviac by som odporucila Tomasovsky vyhlad a ak si trufnete aj na dlhsie popripade narocnejsie tury chodte do Suchej Belej. na ten vyhlad mozete vyjst aj zist po inej trase, a na suchu belu odporucam pribalit suche ponozky a nahradnu obuv lebo tam je vsetko len nie sucho 🙂 prajem prijemne dovolenkovanie

grettka
2. jún 2015

z Podlesku na Klastorisko

horana
2. jún 2015

2 dnovu turu s prespanim v terene? Alebo 2 dnovy pobyt s 2 vyletmi?... a z akeho vychodiska? (Podlesok, Dedinky?)

velkacica
2. jún 2015

Suchú Belú suchou nohou neprejdeš 😀

17alexis
autor
2. jún 2015

@horana prespíme v penzione v blízkom okolí.

17alexis
autor
2. jún 2015

@bara1261 Ďakujem. 🙂 V Raji som bola ako 12-ročná a pamätám si jednu trasu, kde sa kúsok išlo po nejakej skalnatej stene, boli tam reťaze na chytenie sa, ale nepamätám si, žeby tam boli aj stupačky a ak áno, tak ďaleko od seba, už neviem presne. 😀 Vieš, čo myslím alebo si to iba zle pamätám? Lebo tejto trase by som sa rada vyhla, ak naozaj existuje. 😀 😀

megika1
2. jún 2015

odporúčam prielom Hornádom 🙂,na trase Suchá Bela som schytala tak silnú fóbiu,s ktorou sa trápim dodnes 😖

horana
2. jún 2015

1. den z Podlesku Suchou Belou hore, po zelenej, dole po zletej a cervenej uz iba nazazivny zostup lesom
2. den tiez z Podlesku prielomom Hornadu po stupackach az po Tomasovsky vyhlad

to su asi dve najvacsie "klasiky" Raja, obe su adrenalinove ale esteticky najkrajsie
krasa raja je prave v rebrikoch
ked sa rebriky zvladaju, ale stupacky tazsie, tak namiesto prielomu Hornadu dajte

2. den roklinu Piecky, ma podobny chrakter ako Sucha Bela, zltou hore potom modrou cez Kysel, nevynechat kratky zlty mini okruzik pri usti zelenej a pokracovat na Klastorisko, odtial lesnou zvaznicou do Podlesku

bara1261
2. jún 2015

@17alexis ano to by malo byt ono, i ked takych stien je viac v roznych roklinach. tak skuste Klastorisko a Klastorsku roklinu, spominany prielom Hornadu a ten Tomasovsky vyhlad je tiez krasny. ak nechces retaze, lavky a mostiky, vyhnite sa Velkemu Sokolu, Sokolej rokline aj Suchej Belej. tie su vsetky narocnejsie

velkacica
2. jún 2015

Rebríky a stupačky sú nič, fóbiu či adrenalín až do nedávna pridávala trasa povyše Letanoviec, idúca do/z Raja... 😎

anit05
3. jún 2015

minulý víkend bol kolega v Raji, len chcem upozorniť, že mali veľa vody a Suchú Belú išli celú po potoku, takže treba vhodnú obuv a vodorovné rebríky z dreva boli veľmi šmykľavé, inak Raj je krásny, len sa treba vhodne obuť a byť veľmi opatrný

17alexis
autor
3. jún 2015

@anit05 Ďakujeeeem. 🙂

horana
3. jún 2015

Sucha Bela sa bezne vacsinu roka neda prejist suchou nohou (ide sa zcasti priamo po rozliatom potoku) ako tu uz hore pisala velkavlcica, v tom je prave jej krasa 😵

yukki
3. jún 2015

Podľa toho kde budete bývať, bez rebríkov máš výstupy na Kláštorisko ale nie cez Kláštornú roklinu, Tomašovský výhľad, z južnej strany je to napríklad na Havraniu skalu bez rebríkov..... Pekná a nenáročná túra je aj Zejmarská roklina (najkratšia v slov.raji), je tam pár rebríkov ale také čo aj trojročné dieťa prejde samo..... vody bolo ešte cez týždeň dosť, ale ak nebude padať tak ona pomaly klesá, na stránke horskej služby bývajú výstrahy v prípade napríklad aj vysokej vody....
fotky sú postupne Piecky.....prielom Hornádu...kláštorná roklina.....veľký sokol.....Suchá belá...ale neviem, ako ich to poukladá

yukki
3. jún 2015

no, kukám že Veľký sokol som klikla vedľa, bezrebríkovú som vybrala...tam nie sú až také strmé rebríky, skôr také tie klzké takmer horizontálne drevené.... Minulú stredu ešte nebola ani jedna roklina prejditeľná suchou npohou, tak si v piatok ešte klikni tú horskú službu výstrahy pre Slovenský raj...

17alexis
autor
3. jún 2015

@yukki krásne fotky...vďaka 🙂

17alexis
autor
8. jún 2015

Ďakujem za rady, nakoniec sme šli cez mokrú Suchú Belu na Kláštorisko a naspäť sme sa vybrali cez prielom Hornádu. Druhý deň sme šli do Tatier. Rebríkov som sa už nebála ako za školských čias, hoci nebolo mi všetko jedno, ale bolo to skveléééé. 🙂

mooonika1975
20. aug 2019

🤗🤗