Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

dadikus
4. dec 2019

@tenerifka neviem či tu tato diskusia ešte funguje ale takisto rozmýšľame ísť na fuerteventura. je. vyslovene nejaký hotel ktorý teraz odporúčate dievčatá?malá bude mať rok a pol a chceli by sme ísť v júni.... takisto neviek či zvoliť all inclusiv alebo polpenziu keďže malá je veľký papkac..nám by aj polpenzia stačila...a čo sa týka transferu mne to píše ešte okolo 96km do hotela...to je celkom dosť a neviem či to riešiť transferom alebo si požičať auto na dovcu....

tenerifka
5. dec 2019

@dadikus tak zalezi od strediska, 10km od letiska je Caleta de fuste, pekne hotely,sami Anglicania, nie je to ozajstna Fuerteventura. Na severe je Corralejo, tiez rusne stredisko, cca 30 minut od letiska. Na juhu je Costa Calma, dost kludne strediskoco sa tyka nocneho zivota aj obchodov, ale zvykne tam vela fukat. Uplne na juhu je Jandia/Morro jable,mne sa tato oblast paci najviac,velmi dlha krasna plaz, restiky,obchody,v Morro na konci plaze je cca 1km usek, kde prakticky nikdy nefuka,a ak chcete ist v juni, inde na ostrove bude riadne veterno, my tam chodime radi. Morro je cca hodinu a stvrt od letiska, urcite doporucujem prenajat auto, teda aspoñ na nejake vylety, transfer mozete dat aj busom s cestovkou. Cesty su na ostrove velmi dobre a upravene, len dialnica je len na kratkych usekoch a vacsinou treba mat trpezlivost.

tenerifka
5. dec 2019

@dadikus jedlo-urcite by som nevolila AI. Zijem tu 20 rokov, pracujem v hostelerii, tie AI napoje, prip.aj jedlo nie su nic kvalitneho, viem, kde sa nakupuju suroviny, akej su kvality. Ale to zalezi na kazdom, ako je zvyknuty, niekto sa o kvalitu jedla nezaujima ani doma, tak mu je to jedno. V hoteli cerstvu rybu na grile nedostanes, rovnako ako ani fajnovy steak, a ani vynikajuce vino z Lanzarote

calin
25. okt 2021

@tenerifka ahoj, prosim Ta tento krat sa Ta chcem opytat - ktory z kanarskych ostrovov este odporucas ( na december )..2x sme absolvovali
Tenerife ♡ a teda s pozicanym autom sme teda neboli len na jednom mieste..cize ja by som isla do toho este raz - mne sa velmi pacil sever ostrova. Pises..ze na dalsich je veternejsie...da sa to porovnat s Tenerife? Ci ina klima...
A ozaj ako je to tam pre neockovanych ( ja s dcerou nie sme ockovane ). Dufam, ze poslednou poznamkou nepoburim.
Dakujem Ti

tenerifka
25. okt 2021

@calin ahoj, vy zijete v UK, asi vam bude treba pcr, my zo Spain nepotrebujeme nic, aj ked nie sme ockovani.
Sever Tenerife je chladnejsi a zeleny, podobne ostrovy su La Palma a La Gomera, ale kvoli sopke by som to teraz vylucila, je tam zly vzduch a situacia neista. Vychodne ostrovy su uplne ine-piesocne, pustne, kamenne.... ale s peknymi plazami. Vietor teraz nie je skoro vobec, to vacsinou v lete. Ak zvolis napr. Lanzarote alebo Fue, dovolenka bude o slnecnom pocasi, plazach, prechadzkach..... ale ziadne lesy, zeleñ je len v parkoch,proste zase nieco ine.

calin
4. nov 2021

@tenerifka dakujem Ti velmi pekne ♡ cize aj do restauracii sa dostaneme bez ( ockovania ci testu )? Zijeme v Nemecku - a tu uz aj vstup do nemocnice len s testom

lucinka74
26. dec 2023

@tenerifka môžem sa opýtať presnejšie na túto vetu? v Morro na konci plaze je cca 1km usek, kde prakticky nikdy nefuka. Ideme 14.januára na Fuerte prvýkrát a hľadám teraz ubytovanie..budeme mať auto a spoznávať ostrov ale bolo by fajn mať poruke blízko pláž kde ma neodfúkne. takže na konci pláže v zmysle ked mám oceán pred sebou tak doprava na konci alebo doľava na konci? nikdy som tam nebola tak si toneviem predstaviť.