Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

trixi
17. apr 2009

tilly, bolo super. Skutocne, odchadzali sme a na Slovensku bola hnusna zima, a aj cely tyzden este vraj snezilo a my sme si uzivali slniecka. Pocasie bolo prijemne, v tieni 23-24 stupnov a na slniecku ovela viac. Takze sme boli aj radi ze obcas fukal osviezujuci vietor. Nas Matej bol ako vymeneny. Zrazu to bolo uplne ine dieta. Mali sme super ubytovanie, hoci sme platili za dvojpostelovu izbu, mali sme apartman s mensou spalnou, zato velkou kupelnou, obyvackou a obrovskym balkonom. Na izbe sme travili malo casu, ale ked sme boli dnu, tak sa Matko sam zahral, na nocniku sedel zasadne na balkone (mal vyhlad na bazeny a more). More bolo studene, ale ked sme sa nahriali na slniecku, tak sa dalo na chvilku clupnut do mora, skor sa vsak Matko cvachtal v detskom bazene, kde bolo vela deti. Vecer chodil na minidisco, to zboznoval, vela deti, hudba dobri animatori. Strava bola fantasticka (ved sme vsetci pribrali 😉 ). Prenajali sme si aj auto, benzin tam stoji okolo 0,60 € za liter a pozicovne za 4 dni 70,- €. Takze sme pobehali ostrov (Lanzarote). A aj let bol vyborny, vyborne sluzby v lietadle (2 x jedlo pocas letu, napoje neobmedzene, 2 filmy) a aj v hoteli (Iberostar). Boli sme cez neckermann.de Mozem len odporucit.

tilly
17. apr 2009

super, ja uvažujem, kde by asi mohlo byť už teplo koncom júna a chcem európu, nie turecko, tunis egypt a pod... a kanare ma zaujali, hlavne pre tie animácie, španieli robia super animácie...

trixi
17. apr 2009

tilly, my sme sa rozhodli pre Lanzarote, pretoze je to kludny ostrov, nie ako Gran Canaria s obrovskymi hotelovymi cinziakmi a s hulakajucimi ozratymi nemcami a anglicanmi (taka je moja skusenost). Boli sme na Playa Blanca. Pri mori viedla krasna siroka promenada, takze sa dalo prechadzat do aleluja, maly mohol behat, kusok od tial je nadherna divoka plaz Playa Papagayo s jemnym pieskom, obkolesene skalami, nadhera, uzasna romantika (az na nasho Matka, ktory neznasa piesok 😢 ). Kusok od hotela sme mali piesocnu plaz s vybornym vstupom do mora, vhodne pre male deti.
My sme tiez zavrhli Egypt. Do Turecka sa chystame v septembri.

tilly
22. apr 2009

náš domčo sa vie hodiny hrať na pieskovej pláži, takže to je priorita... + tie animácie... 😀

zinuska
4. jún 2009

ahojte! o dva a po tyzdna ideme na kanarske,ostrov fuerteventura, hotel Sotavento beach. nebola ste tam nahodou niektora??

a chcem sa spytat,ake znacky dojcenskej stravy sa tam predavaju,lebo ideme s 11mesacnymi dvojickami a hotelovu stravu im teda este nechcem davat.. a neviete,ci sa tam daju zohnat plienky pampers a vobec vsetko pre miminka??? velmi pekne dakujem za odpovede!

trixi
4. jún 2009

zinuska, su tam vyzivy od firmy nestle, a este nejaka spanielska znacka, ale vsetky su na jemno mixovane (teda aspon ja som nenasla taku s vacsimi kuskami), nas maly take mixovane nechcel. Skutocne restauracna strava nie je velmi vhodna, pretoze jedla na kanarskych ostrovoch su prilis slane, aby si nebola prekvapena, nielen ich typicke zemiaky varene v slanej vode a este velmi solene. Slane su polievky aj hlavne jedla. Ja som cely tyzden nemohla zohnat pampersky, vsade boli vypredane, teda ta nasa velkost a posledny den som na ne natrafila. Predavaju sa, len v urcitych "mercadach" mozu byt vypredane. Inak pre mimi zozenies vsetko co potrebujes. Ja som kupila spanielske plienky Moltex a tie su strasne tvrde. Maly ich odmietal. Este ze som potom natrafila na pampersky.
A este k strave, bola som prekvapena, ze ovocne vyzivy boli napr. s tropickym ovocim a bolo tam, ze su vhodne od 4 mesiacov. U nas by to bolo vhodne tak asi od 8 mesiacov.

zinuska
4. jún 2009

joj dakujem trixi! si zlata.. no tak sa mi ulavilo,ze tam su prikrmy.. nasim dvojkam zasa budu vyhovovat jemne mixovane,lebo väcsie kusky ich davia.. musim mixovat vsetko. a nevies,ci sa tam predava aj mlieko nutrilon??
mala pije klasicke mlieko nutrilon 2 a maly ma antirefluxne. ale toho si źoberiem radsej presne..
tak mam si brat podla teba plienky na celych 14 dni,ci mam to risknut??
a ako je to tam s jogurtami? su tam kvalitne,mozem to davat mojim drobcom? ci mam si radsej nabrat kase,co tam budem zarabat?

a tie nestle vyrobky su tie iste ako u nas? a ta spanielska znacka vyziv sa tebe ako pozdavala?

este ak mozem,ako je tam vecer a v noci? ci mam brat aj nejake prikrivky teplejsie,alebo pyzamka teple..

trixi
5. jún 2009

ahoj zinuska, co sa tyka mlieka si nepamatam, pretoze som mala mlieko slovenske 😀 , vlastne (kojim), ale mlieka tam su, len si napamatam znacku. Plienky si neber, riskni to. Ja som tiez nemala na cely pobyt a to sme boli len na tyzden. Sranda bola, ze ja som tie pampersky nenasla preto, ze som ich hladala medzi plienkami a mali ich vylozene na chladnickach, kde mali jogurty, mlieka, syry. Nenapadlo ma pozerat tam a ani sa spytat 😒 . Preto ak ich nenajdes v jednom supermarkete, tak ich najdes zarucene v druhom. Ja som na ne natrafila v takom obchodiku pri plazi (zmiesany tovar) a v supermarkete Spar ich mali vypredane, ale len nasu velkost, mensie mali. Jogurty su mnam, zasa vychadzaj z toho, ze si v EU. Najdes aj detske aj Bio. Takze neboj sa, je tam vsetko, mozno pod inou znackou a tak isto je to s tymi vyzivami. Nas maly nechce tie rozmixovane, pretoze je zvyknuty na poriadne kusiska, a ked papa vyzivy, tak Hipp pre 1,5 rocne deti a tam uz su naozaj kusy. No co, prezili sme to aj na restauracnej strave. Predstav si, ze polievku som mu vzdy zriedila studenou vodou 😅 , jednak boli horuce a mne sa zdali prilis slane. Za ten tyzden neumrel a trochu soli mu neuskodi 😉 . Ale bol starsi ako Tvoji. Mne sa tie vyzivy nepozdavali len preto, ze boli mixovane, inak v su OK aj tie spanielske. Skor si vsak pamatam, ze vsade mali Nestle. Ja som mala jedlo na cestu tam do lietadla a tak som si vzala jedlo aj na cestu spat aby dostal maly v lietadle to na co je zvyknuty, aby bol v pohode. Tak to bolo aj s plienkami.
My sme naposledy boli v Marci na Lanzarote, co je ostrov oproti Fuerte a cez den bolo priemerne 24 st., na slnku vsak aj cez 30, dost veterno. Na veterno sa priprav aj na Fuerte. Ked sme boli na Fuerte, tak to bol april a straaasne tam fucalo. Odporucam vziat plazovy stan (my sme ho mali), je pravda, ze je v nom teplo, ale zasa ochrani pred vetrom. V hoteli bolo v noci teplo, nas maly spava bez prikryvky, takze mal pyzamko s dlhymi nohavicami a rukavmi, ale ziadne teple oblecko nemal. Vecer moze byt chladnejsie, urcite pribal nejaky ten svetrik, alebo mikinku. My sme mali postielku na hoteli, kde sme dostali aj paplonik, vankusik, takze ziadne prikryvky. Ja som mala jednu deku tensiu, na spanie v kociku pocas dna.
Inak maly let zvladol v pohode, zboznuje lietadlo, vyslovene sa velmi tesil, z lietadiel na letisku bol vo vytrzeni, z cesty autobusom z letiska bol nadseny.
Mne sa velmi pacilo aj na Fuerte aj na Lanzarote. My ideme za 2 tyzdne do Chorvatska a uz sa velmi tesiiim.

z.g.
autor
5. jún 2009

hotel sotavento beach by mal byť v costa calme...tam je v centre väčší supermarket, tak skús tam potom pozrieť tie pampersky, len ceny sú vyššie, ako aj všetkého ostatného okrem parfémov... 😀
my sme chodili aj do obchodíku pri našom hoteli monica beach a tam mali, myslím, v pohode pampersky...

nutrilon tam nie je, možno má len iný názov...

a niečo na hlavičku, aby to zakrývalo aj ušká...ale keď sme boli my, tak sa to dalo, fúkalo len niekedy...kako myslela som, že to bude horšie, viac fučalo na západnom pobreží...costa calam je chránená horami....

no ja som mala toho letu aj dosť... 4 hodiny, celý čas malú na kolenách, k manželovi nechcela ísť, tak som si hovorila, že to je maximum, ako dlho leteiť s deťmi, ale zase dalo sa to, išli sme na noc, tak spali malé....

tak príjmenú dovolenku a požičajte auto, ak deti dovolia, minimálne choďte pozrieť sotavento beach, čo je kúsok od costa calma...

zinuska
9. jún 2009

jeeej baby ste zlate dakujem. velmi ste mi pomohli!! tak sa mi ulavilo,ze nemusim tak balit,lebo pre dvojicky by toho bolo strasne moc. tak super,vezmen na prve dva mozno tri dni a snad dovtedy sa tam zorientujeme a nejaky obchod najdeme. vezmem teda len nutrilony na cely pobyt,to fakt riskovat nebudem. i ked podla mna aj tam je nutrilon,len ako pises z.g., urcite ma iny nazov. ved napr. v Polsku sa vola bebilon.. takze isto aj na kanaroch sa nejako inak vola.

ozaj baby a ako je to tam s komarmi?? su tam?

a co voda? vraj nieje pitna.. treba asi kupovat,ze?

trixi,prajem krasnu dovolenku!! aj my ideme o dva tyzdne.. presne 22.6.

z.g. a niesu v lietadlach take tie postielky sklapacie?? som myslela ze hej. a nevies ako je to s prebalovanim v lietadle? nasim idu zuby,tak kakaju o 106. ja im dam pred odletom cistu plienku,ale urcite ich budem musiet aj v lietadle prebalit.

ach ja sa uz neviem dockat.. 😵

trixi
9. jún 2009

zinuska, zalezi akym lietadlom a akou spolocnostou letite. My sme leteli Austrian a na zachodoch boli tie sklapacie pultiky, takze nebol problem s prebalovanim. Zazila som vsak let do inej destinacie so synovcom, so slovenskou spolocnostou a tam neboli na zachodoch tie sklapacie pultiky. Maly sa vtedy zasadne pokakal par minut po starte. Vies si predstavit ten problem s prebalenim. Vymysleli sme to so segrou tak, ze ja som si sadla na WC, ona na mna dala prebalovaciu podlozku, na nu polozila maleho (mal vtedy 7 mesiacov) a zacala prebalovat. Dvere sme museli mat otvorene, pretoze by sme sa tam nezmestili. A ten smrad v celom lietadle, ostatni si uzili.
Postielky rozkladacie neboli, resp. nas maly uz bol velky, a nedostali sme miesto za tu prepazku, ktora bola len na zaciatku lietadla. Tam sme leteli airbusom (malo miesta, nemam rada airbusy), spat sme leteli boingom (super, vela miesta, pohodlie). Personal vynikajuci.
Komare? Ano stretla som sa, ale nebolo ich vela, neviem ako je to v juni, v marci a v aprili neboli.
Vodu som z domu zvyknuta pit len balenu, takze ma nenapadlo pit z vodovodu, vzdy sme si kupili. Nie je problem, nie je draha. Vyplati sa kupit myslim 5 l bandaska.

z.g.
autor
9. jún 2009

...ani my sme nemali veľa komárov, sem tam nejaký...boli sme začiatkom októbra...

..no, jasné...nejaké plienky už zoženieš...pre dvojčatá, na dva týždne, to by zabralo celý kufor...

...ani neviem, či bol v lietadle prebaľovací pultík na WC, no, býva taký krpatý, ale veď snáď poslúži, my ho nevyužívame, ja malú v lietadle prebaľujem postojačky 😀
...no, dobrý nápad s tým prebaľovaním, trixi... 😀
....jeden smer bol airbusom a asi aj naspäť, išli sme z UK...
...postieľky sme tiež nemali, nie je to len na zaoceánskych a podobných letoch?

...voda na kanároch nie je pitná, je úžitková, mali sme pod apartmánom obchodík, tak sme ju tam chodili kupovať...
...ale ja všade na dovolenke aj tak kupujem vodu, raz som mala poriadnu cestovateľskú hnačku v ITA, až sme museli na pohotovosť...

...tak príjemnú dovolenku...tak potom napíš, ako bolo...

trixi
10. jún 2009

zinuska, urcite potom napis ako ste sa mali, a hlavne ako sa pacilo detom. My ideme 19.06. ale "len" do Chorvatska 🙂 , Kanare mame za sebou 😢 , bolo tam krasne.

zinuska
10. jún 2009

asi to bude tak,ze postielky su len v lietadlach,co letia dlhsie. nevadi.ja len ze som pocula,ze to byva v lietadlach.
no trixi,to vas obdivujem,ako ste to zvladli so sestrou prebalit na wc. ja uz teraz viem,ze sa pokakaju a to obaja v lietadle. u nas je to pravidlo,ze kakaju zasadne v aute 😀 😝
my letime z Viedne leteckou spolocnostou Fly Niki.

ako vas tak citam,zacinam mat pocit,ze budem mat este volne miesto v kufroch 😀 fakt si toho nebudem brat vela. spolieham sa teda nato,ze tam kupim vyzivy ako zeleninove,tak ovocne,aj jogurty a aj plienky.. mlieka radsej vezmem.

ja som doteraz chodila len do Egypta a okolia,takze tiez som zvyknuta kupovat pitnu vodu. no kedze mame vecerny let,tak na prve ranne mliecka a cajiky si musime vziat uz z domu.. pochybujem,ze bude v hotelovy obchod otvoreny aj v noci.

inak nasa mala uz zacala sama stat bez opory,tak predpokladam,ze prave na Kanaroch sa nauci chodit 😅 je velmi sikovna,teda oproti svojmu dvojcatu. Maly je taky pomalsi,ale vcera sa konecne sam postavil v postielke.

takze z.g., mne sa este neda moc prebalovat postojacky. uz ma napadlo,ze ked nebudu mat prebalovak,tak ich prebalim na servirovacom pulte,co vozia letusky 😀 😀

trixi,ake "len"??! ved chorvatsko si vsetci chvalia. aj ja som zvazovala chorvatsko,ale nakoniec sa to vsetko zomlelo smerom na Kanarske 🙂 fakt som zvedava,ako to tam vyzera,lebo este nikdy som nebola tym smerom. ja len tie arabske krajiny 😀

tak ak este nieco budem potrebovat spytat sa,tak sa ozvem. dakujem vam zatial moc moc moc!!! ste zlate,ze mi takto radite. papa

trixi
11. jún 2009

zinuska, to len mi par krat povedali znami, ze vy idete "len" do Chorvatska. Ja mam Chorvatsko rada, chodime tam kazdy rok. Zasa dovolenka autom ma tiez svoje caro, uz teraz premyslam ako sa nabalime 😲 , zasa povezeme na aute 2 truhle 😲 . A pritom lietadlom sa zmestime do 2 kufrov. 😀

zinuska
19. júl 2009

caute,tak sa ozyvam. Na fuerteventure dost fukal vietor,ako ste pisali. sice boli dni,kedy nefukal,ale viac hej. No dalo sa to prezit,len mne to trochu vadilo. ja som uzimena,takze ked som vysla z bazena,tak mi bolo zima.ale len kym som bola mokra. Ostrov sme nepochodili,nechcela som tahat male dvojicky po vyletoch autom. Detom sa velmi pacilo. boli tam dobrucke. 🙂
a pampersky sme v pohode zohnali,aj prikrmy,akurat granulovane caje som tam nevidela ale nebol to nejaky problem,detom chuti aj voda prevarena.

v lietadle bol prebalovaci pult na WC,takze pohoda,deti dostali aj hracky od letusiek. Let zvladli krasne,vobec sa nebali.

dvojickam sa more velmi pacilo,ale moj prvy syn sa ho bal 😀 😖 skoda. Inak pri nasom hoteli nebol pekny vstup do mora,boli tam kamene,ale o kusok dalej bola piesocna plaz,no moc sme tam nechodili,lebo trepat dvojickovsky kocik som cez kamene nechcela a tak sme sem tam sli cez ulice okolo hotelov.

takze tak zatial v skratke. papa

kajka07
15. mar 2010

ahojte vie mi niekdo povedat ake je pocasieFuenteventura / Caleta de Fuste / El Castillodakujem

lemge
23. jún 2010

ahojte neboli ste niekto nahodou v hoteli Elba Carlota a v hoteli Barcelo Fuerteventura Thalasso spa na Fuerteventure?ak hej,co vsetko je tam pre deticky,a ako vam tam bolo?

este sa nam pozdavaju Dunas Jandia Resort a Barcelo Jandia Playa,len pocula som ,ze medzi hotelom a morom je cesta(vozovka).no,neviem ci by to nebola nevyhoda... 😖 nie su moc dalaeko od mora,ako dlho pesi?nemate niekto skusenost?

kto ste boli na kanaroch alebo teda na ttomto Fuerteventura-detske postielky tam ako vyzeraju?klasicky ako nase120/60 rozmer,drevene s ohradkou?je to pre mna dost dolezite ,lebo nasa krpata nevie nijak inak zaspat ako v detskej postielke 😵
dakujem vam moc pekne za odpo 😉

kacenkalm
23. jún 2010

ahojte baby
tiez sa chcem spytat na Lanzarotte,ideme v septembri do oblasti Puerto del carmen 🙂 tiez pri bookovani som poziadala o baby cot(postielka)...a neviete nahodou,ci existuje nieco ako baby repelent?diky za rady 😵

trixi
24. jún 2010

@lemge ohladom detskej postielky-zalezi od hotela, kazdy hotel moze mat inu. Ja som sa stretla aj s postielkou drevenou, klasickou 120/70, cize o 10 cm sirsi madrac, maly v nej nespal, pretoze od mala mal s drevenymi postielkami problem (nozicky sa mu vzdy zakvacili medzi latky), a tiez sme mali taku akoby latkovu (pripominala cestovnu), to bolo zasa v inom hoteli.

@kacenkalm ohladom detskych repelentov-je tu tema o odpudzovacoch komarov, tak tam mozno najdes odpoved.
Ja som pouzivala z rady repelentov Chicco Zanza No (pozri na oficialnych strankach Chicco), su vhodne pre najmensie deticky ako aj elektricky odpudzovac. Ten sa mi osvedcil najviac. Teraz uz pouzivam aj Off pre deti od 2 rokov.

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/naramok-co-odpudzuje-hmyz-funguje/

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/su-to-stipance-od-komarov/

lemge
24. jún 2010

@trixi dakujem trixi.mne ide hlavne o to aby to nebola klasicka detska valanda.hlavne nech je nejakko oplotena 🙂

@kacenkalm aj ja som dnes kupila ten odpudzovac komarov na baterky chicco.len stale neviem kam ho malej pripnem...pozri tie temy co tu hodila trixi.

nadina
4. júl 2010

@lemge Ahoj, neviem ci ste uz nahodou aj nesli,
ale Elba Carlota je z tych hotelov, co pises - asi najlapsia.
My sme boli hned vedla nej - v Elba Sara - 2 x, kedze sa nam tam pacilo, su to pridruzene hotely
a oba paradne. Ostatne, co spominas -nic moc, citala som review + videla ich zvonku a tiez fotky.
Este Barcelo by stal mozno za zvazenie....

lemge
4. júl 2010

@nadina ahoj,jeeej si zlata.no akurat zajtra doobeda odlietame.a si predstav-do Elba Sara 🙂 takze ste tam boli spokojni?ozaj,docitala som sa ze vsetky izby su s vyhladom na more...naozaj?a plaz je pekna?animacne programy boli ake?mali ste aj auto pozicane?-ak ano kde sa oplati,a co vyjde pozicanie?a cena benzinu?

jezis,prepac,tolko otazok som na teba vytasila 😅 ale tesim sa ze sa tu niekto nasiel,kto bol v tomto hoteli... 😉
dakujem za tvoje odpovede 🙂 🙂

nadina
5. júl 2010

@lemge Ahoj, uz som Ta asi nestihla, ale mozno si odpovede najdes, dole v Elba Sara je internet 😀
No hotel je paradny a na Fuerveneture zatial najkrajsi, co som videla, vsak uz vies sama teraz. Co sa pamatam, tak vsetky izby mali vyhlad na more, cely hotel bol postaveny tak, ze na cestu boli ulicky k jednotlivym izbam. No nadherny vychod slnka tam bol... Auto sme mali pozicane, naposledy z cicar.com ale su drahy, teraz mame vyhliadnutu tuto pozicovnu : http://www.carhire3000.ie/ ked tam pojdeme, su ovela ovela lacnejsi. Cena benzinu bola vtedy este neuveritlene nizka, ja uz neviem kolko to bolo naposledy, ale myslim, ze prave stuplna na 1 euro.
Plaz pri Elba Sara je malicka - kusok od zahrady, ale pekna. A potom dalej je Costa Calma plaz, ta je vacsia, ale tieto plaze sa nevyrovnaju tym, ktore su tesne pred Corralejom, alebo potom na juhu Moro Jable - ked pridete do Moro Jable, tak vidno zdaleka vysoky majak, tak tam su krasne plaze...nedaleko od majaka.
Animacne programy sme nevyuzili, prvy x sme tam boli v Decembri, sice bolo 27C, aj kupat sa dalo, ale program v zime nebol...a potom v lete ked sme boli v Elba Sara druhy x, tak sme behali po vyletoch...takze zase neviem aky bol program cez den. No vecer byval tiez pekny program, po veceri detska disco a neskor program pre dospelakov, na kazdy den nieco ine... A aby som nezabudla - hned kusok od hotela je super shopping Atlanticó .... tam je aj Spar a strasne lacne potraviny, my sme mali polpenziu, tak sme tam obcas cosi kupili....a vsetky tie obchody maju dobre ceny, kedze na kanarskych maju nizku DPH, tusim okolo 4 alebo 5% hlavne topanky sa nam tam oplatili 😉

nadina
5. júl 2010

....a este kedze je to tema o Kanarskych, tak to mozno niekomu pomoze, my si kupujeme zajazdy vzdy sami cez stranku http://www.alpharooms.com/ - ubytovanie a vyjde to ovela lacnejsie. No neviem ako je to s lietanim zo Slovenska, asi cez Londyn - cez www.ryanair.com - kedze lietame z Dublinu, tak to mame trosku jednoduhsie, ale schvalne, sksute si porovnat ceny, ja totiz stale nechapem, preco su kanarske zo Slovenska ako zajazdy tak strasne drahe, zbytocne drahe... z Dublinu to vyjde lacno a vdaka tym strankam vyssie si myslim, ze nie je problem si zakupit taky zajazd aj zo SK - za prijatelnu cenu.
Pre predstavu - naposledy sme boli pre Vianocami 6 ludia s polpenziou, letenkami, poistenim a dobrym hotelom = za 960 euro vsetko dohromdy pre vsetkych... na tyzden.

lemge
16. júl 2010

@nadina ahoj.no tak uz sme doleteli.naozaj mala si pravdu,fakt hotel vyzeral 100bodovo.v zivote som taky luxus nemala 🙂 bola to najkrajsia dovolenka aku sme dotera z zazili....len ta dlhaaaa cesta spat.v lietadle sme boli 8 hodin! 😒 bola snami aj moja mama a tete s ujom.coralejo ,el cotillo aj tam je majak a prekrasne plaze a vela surferov.. a plaz na zapade Ajui ssa ma uplne ochvatili.mali sme auto pozicane tak jeden den sme pochodili aj sami s mojim chlapom 😉
no ta cena je fakt perfektna co pises. 😕 keby som dobre ovladala jazyk alebo moj chlap 😖 bolo by to asi jednoduchsie...nas troch s malou nas to vyslo 1794euro komplet.vsetko...mali sme all inclusive-neskutocny vyber jedal.len nasa krpata im tam teda velku skodu nenarobila.jablka banany a cestoviny a dokola...
inac v tom Atlantico sa mi to moc lacne nezdalo.teda oproti slovensku.napriklad tie slapky croksy tam vyjdu tolko co u nas na trhu ,ba niekde aj drahsie.benzil stal 0,87-0.90 euro.

cinderella.
16. júl 2010

ahojte. som velmi rada, ze som tu nasla tuto temu. rozhodli sme sa, ze toto leto pojdeme na prvu klasicku letnu rodinnu dovolenku. rozhodujeme sa medzi malorkou, greckymi ostrovami a fuerteventurou. nikdy som o fuerteventure nic nepocula, ale fotky na nete mi uplne vyrazili dych a je to moj tajny favorit. zijeme v anglicku, takze odtialto to nie je cenovo tak narocne ako zo Slovenska. chcela by som sa vas opytat, ci je ten vietor naozaj taky silny ako sa vsade pise. videla som aj ukazky na youtube a bolo ten vietor vidno aj na tom videu. chceme tam ist v prvej polovici augusta. Takisto sa mi zda, ze je tam momentalne dost chladno, co ma dost odpudilo. Vyhovovalo by nam tak 32 stupnov ... je more teple? ja som dost zmrzlina, tak by som bola rada, keby bolo more teple. a este jedna vec: nie je tam prilis nuda? mam na mysli, ci to nie celkovo take vymrete tam, ako vyzera na fotkach. nechceme mat okolo seba ziadne hlucne bary ani diskoteky, ale zase by sme radi zazili aj ten nocny ruch na uliciach, aky byva v inych letoviskach (bola som len na korfu, takze vsetko porovnavam s tym). byvaju aj tam v hoteloch animacie ci programy? ja sa tak strasne na tuto dovolenku tesim, ze uz zacinam byt z toho vyberania a rozhodovania sa chora 😒
Jednoducho, chceli by sme zazit taku klasicku letnu dovolenku, kde by sme si uzili hotelovy bazen, uzili plaze (ale aby neboli ludia hlava na hlave, to ma odpudzuje), ale kde by sme zazili aj rozne animacie, pripadne vodne sporty, a hlavne aby tam boli detski animatori, ktori by zabavili nase deticky. Fuerteventura vyzera ako raj, len sa trosku bojim,
ze zajde slnko a cela f. ide spat, tak to na mna posobi z fotiek. Rada by som aj aby sme sa poprechadzali neskoro vecer po meste a zazili ten klasicky nocny zivot, otvorene restauracie. Vsetci mi vravia, ze som narocna ☹ Inak tie hotely, ktore spominate, tie si asi nebudeme moct dovolit ... dakujem vsetkym za precitanie a pripadnu odpoved.

trixi
16. júl 2010

@cinderella. ahoj, co sa tyka Fuerty, tak tam sa asi 32 st. C nedockas, ano, je tam relativne chladno, ja som tam zazila teplotu max 26 st., more je pre mna velmi studene, mne je studene aj more v Chorvatsku. Mozno sa niekedy dostane nad 22 st, ale na pocit mi to bolo studene. Co sa tyka bazenov v hoteloch, tak voda je vyhrievana slnieckom, niektore maju aj na viac, ale to su prevazne detske bazeny (to je moja skusenost, netvrdim, ze vo vsetkych hoteloch je to tak) Ano, vietor tam byva velmi silny, casto prifuka aj jemny piesok z Afriky. Nie je neobvykle vidiet ako si ludia z kamenov postavia take muriky proti vetru. Co sa tyka nocneho zivota, tak najdes klud i zivot. My sme boli trosku mimo centrum, ale mali sme auto, tak sme jazdili kam sme chceli. Inak, moja skusenost, Fuerta je super na tenis. Este co sa tyka animatorov v hoteloch: my sme mali vo vsetkych hoteloch animatorov, kazdy vecer program pre hosti, nuda nebola. Ja som na Fuerte zazila krasne dovolenky, odporucam ako dovolenkovu destinaciu, vzdy som bola maximalne spokojna. Az na kupanie v mori, vzdy bolo pre mna velmi studene.

cinderella.
16. júl 2010

@trixi dakujem za rychlu odpoved. prave toho som sa bala ☹ . kedze som zmrzlina, ako som uz pisala (doma sa sprchujem zasadne vodou nad 42 stupnov), tak by som do mora pravdepodobne nevliezla. ☹ a toho vetru mame dost tu v anglicku, takze to vyzera tak, ze sa na nasu prvu dovolenku vyberieme do nejakeho teplejsieho letoviska, aby som sa mohla okupat aj ja 😖 Ale Fuerta stale ostava moj tajny sen, a kedze je tam v podstate cely rok jar (tak bolo niekde opisane pocasie na f.), tak sa tam vyberieme inokedy, trebars v zime, aby sme aj my precestovali cely ostrov.
este jedna otazka: je tam more naozaj take tyrkysove ako opisuju a piesok na niektorych plazach naozaj taky biely ako opisuju? 😲