Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

lemge
16. júl 2010

@cinderella. ahoj.my sme sa vratili z fuerte dnes v noci.nezabudutelna dovolenka.
ja si myslim ze ten vietor n ieje tak zly prave naopak,keby tam nefukal,uvarite sa.teda ako kde.je sice pravda,na severe v el cotillo fukal viac teda veeeelmi,na juhu v jandii bol zas prijemny vanok.my sme boli v strede ostrova,pri bazene sme sa schovavali do chladku,tak bolo teplo.ono 32 stupnov mas-ale na slnku-a to si myslim ze staci.nam pocasie maximalne vyhovovalo.ked sme dorazili o polnoci do blavy,dostali sme doslova tepelnu facku-25stupnov otras na nocnu teplotu.hned by som sa vratila spet na fuertev. 😀
biely piesok najbelsi bol asi v el cotillo,a v jandii a este v coralejo-tam bola pust,vedla cesta a vedla dalej more.parada.
more bolo trochu chladnejsie,ale len prvy pocit ked donho vlezies.nasej malej stacilo,po krajoch ked pobehovala v tej malej vodicke,a rypat sa v piesku 🙂
ach jo uz len spomienky..odporucam
ked budem mat cas hodim nejake foto..

cinderella.
16. júl 2010

@lemge dakujem, znie to super. ja som prave nikde na nete nenasla osobne skusenosti co sa tyka pocasia v lete. vacsinou tam vsetci chodia na jesen alebo na jar, preto som aj vstupila do tejto diskusie, lebo som videla, ze vy ste prileteli teraz. no tych 32 stupnov na slnku, to nam staci. nemame radi horucavy, nikto z nas, ale kedze normalne na dovolenky nechodievame, chceli by sme mat teplucko aspon ten tyzden. a ake ste mali animacie? bolo vela ludi na plazi? podla info co som nasla na nete, to vyzera, ze tam je tych turistov este malo, aj preto ma to tam tak laka. budem aj dalej sledovat tuto diskusiu, a hrooozne sa tesim na fotecky.

lemge
17. júl 2010

@cinderella. plaze neboli vobec preplnene.ziadna hlava na hlave.animacie boli suprove.o 21 zacali pre deticky,a od 22 pre dospelych.velmi dobry hotel to bol 🙂
a teplo bolo kady den,kazdy den sme sa aj opalovali.doobeda byvalo pod mrakom-ale normalka na tielko alebo kratky rukav.

trixi
17. júl 2010

@cinderella. Ano je, tak ako opisuju. Posielam pozdrav z horucej Sardinie. 😉 Navstevu Fuerty odporucam, ale nie za ucelom mocenia sa v teplom mori.

rebeca_1
17. júl 2010

Nam sa na Tenerife velmi pacilo. Ta dovolenka nas stala sice majland ale stala zato.Boli sme tam pred styrmi rokmi v septembri v letovisku Costa Adeje v hoteliku Bahia Principe. All iclusive, animatori, hotel, plaze, ostrov proste vsetko bolo ako ma byt, dokonca este lepsie.....
Tiez sme si prenajali auto na 2 dni a prebrazdili sme cely ostrov.
A Atlantik nebol studeny.
Ja Tenerife vrelo doporucujem ))))))
Jedna chybicka krasy..... je tam vela anglicanov ale vzdy lepsie nemci.... ))))))

My v septembri letime na Cyprus )))))
Menime smer )))))

elixia
17. júl 2010

@cinderella ak si taka 'zmrzlina' ako ja, na Fuertev. radsej nie....z vlastnej skusenosti 🙂 Boli sm etam vlani zaciatkom jula (tiez z UK) na tyzden....ten vietor mi dost vadil, jeden den fukalo dokonca tak,ze sa nedalo robit nic, vybrali sme sa prejst,ale po chvili sme sa vratili do hotela..fakt sa nedalo. More, ako uz kocky spominali, dost studene na mna....tento rok sme boli v Kribiku a to bolo teda 'nebo a zem' 😀 Akoze, ked uz si tam bola dlhsie, celkom sa dalo,ale ja som vzdy dost dlho zbierala odvahu tam vliezt 🙂 Inak, ostrov je to kraaaasny, pokochat sa je cim. Je to myslim najmenej rusny ostrov z Kanarov, nam ten klud vyhovoval, ale ludom co maju radi 'life' by sa asi nepacilo 🙂 Restiky a aj obchody cez den neboli nejake full, vecer uz viac...
Jaj a este - ked letis s Anglanmi a do hotela, kde prevazuju Anglani, priprav sa na anglicku stravu 🙂 Nebola zla, aj vyber dobry, len ja som cakala nieco viac Spanish, nie chips kazdy den 😀 Neviem ako ine hotely,no v tom nasom bol dost problem s lehatkami pri bazene...rano si bolo treba privstat a ist tam hodit uterak, inak cez den si uz nemala sancu najst nejake volne...Anglicania sa tam grilovali a nasavali od vidom do nevidim 😀 😀 😀

lemge
18. júl 2010

@trixi jeej trixi ty mas tusim rovnaky vkus na dovolenky ako ja 😉 aj ja tuzim ist raz na sardiniu.len este stale je pre nas dost draha 😖 uzite si to a napis ako bolo 🙂

lemge
18. júl 2010

@cinderella. nasla som nejake fotky,kde vidno ze aj more je tu tyrkisove 🙂 ,ta posledna je z vnutrozemia 😉

trixi
18. júl 2010

@lemge ano, Sardinia je dost draha, hlavne strava, potraviny, ako ktore. Zatial vela necestujeme, pretoze pri teplote 36 st. v tieni sa s detmi vela neda cestovat. Ale mame super ubytovanie, more 5 m od domu, k domu bazen, deti sa vyjasia.

janka_pn
20. júl 2010

ahojte 🙂 neprecitala som tu este vsetko, tak sa hned tak "z kraja" 😉 spytam, ako zvladli vase deti ten let ? chcela by som gran canaria...

lemge
20. júl 2010

@janka_pn janka,my sme leteli doobeda o 11.00,let trval 4,5hodiny,mala bola spokojjna,asi 2 hodky si aj pospala.

inac my vzdy ked sa na nejaku cestu alebo na nieco chystame,malu na to dopredu pripravim,tak ze jej vecer pred spanim,alebo kedykolvek uprostred dna hovorim ze pojdeme lietadlom,bicyklom,alebo za tetou atd....ona potom je taka spokojnejsia,nema ju co nemilo prekvapit 😉

no a cesta naspat ,to sme boli v lietadle 8hodin(mali sme medzipristatie,nejake problemy s dokumentami tam mali,a este aby toho nebolo malo,o pol noci sme pristavali do burky 😖 )vsetky deti si potroche pomrncali,ale zvladli sme,takisto si mala pospala.aj si poziciavali hracky,po ulicke chodili....
niektori ludia,asi zabudli ze mali deti,alebo nemaju 😝 ked deti plakali...ale taki sa asi vsade najdu....

ali27
20. júl 2010

ahojte... my sme uz na tenerife boli, ale leteli sme z kosic do BA, potom autom do Viedne a odtial este s prestupom niekde v nemecku ne tenerife... teraz sa chystame s drobcom, len sa mi nechce tolko prestupovat, dokonca sme museli aj jednu noc byt na letisku, a to sa s malym dietatom neda. viete mi poradit nejake aerolinky, ktore lietaju priamo z BA, Viedne, resp. z Budapesti priamo na tenerife na to juzne letisko? dakujem vopred 🙂

janka_pn
20. júl 2010

@lemge no nasa mala uz letela, ale vsetko len lety kratke, tak preto sa pytam. ona je strasny neposed a bola by som na nu takmer sama, obavam sa, mozno este rok pockam a zvolim radsej blizsiu destinaciu... teda ten spiatocny let by som asi psychicky neprezila, tu burku a tam 😕 uz som letela x-krat, ale take veci mi vzdy nahanaju velky strach 😅 . a ko bolo na gran? ja som bola zopar krat, ale to je uz davno a este som nemala mimi, takze som mala ine priority a vyhladavala rusnejsie miesta 😀

janka_pn
20. júl 2010

@ali27 a nejdete cez cestovku? hladas len let? 😕

ali27
20. júl 2010

@janka_pn nejdeme cez cestovku... ubytko tam mame, takze hladam len letenky. ideme v decembri. pozerala som nedavno aj na net, ale nic rozumne tam nebolo... skusim zase pozriet.

dada81
26. júl 2010

@lemge
ahoj lemge, ako som čítala diskusiu pravdepodobne sa chystáme na celkom tú istú dovolenku na F. do Hotela Elba Sara ako vy.. let tam je 5.8. o 11:00 - 15:10 a let späť 16.8. o 16:00 - 23:50 Bratislava - Fuert.
Veľmi rada by som sa ťa spýtala pár otázok, ak sa teda jedná o ten istý zájazd..
1. prečo je ten spiatočný let 8 hod? prestupuje sa niekde?
2. ako ste boli spokojní s ubytovaním a službami hotela?
3. niekde sa spomína že hlukom rušia lietadlá, kedže je to tak blízko pri letisku.. je to ozaj tak
4. ohľadom tej toľko diskutovanej veternosti, je to v tejto časti veľmi silné? náš 3 syn sa totiž bojí vetra keď začne tak silnejšie fúkať..
5. vstup do mora bol OK?
Zatiaľ mám nezáväznú objednávku cez INVIA.sk, ale do večera by som ju mala potvrdiť.. cenovo nás vychádza AI 11 nocí pre 2+1 2700 Eur
Bola by som veľmi vdačná, ak by si mi čo najskôr odpovedala.. veľmi by mi to pomohlo pri rozhodovaní?
Dagmar

lemge
26. júl 2010

@dada81 ahoj dagmar,skor som sa k netu nemohla dostat 😖 dufam ze ti moje odpovede pomozu 😉
1.od 16 do cca 17.00sme leteli na tenerife.tam sme boli na letisku v tom cakacom tranzitnom pasme.boli tam vselijake obchodiky,takze cas nam pekne usiel.potom nas usadili opat v nasom lietadle.je to vlastne medzipristatie,nie prestup.
2.hotel je uplne uzasny.myslim fakt na vinikajucej urovni.stale vsade upratovali,a personal bol velmi ochotní.strava-bohata-zemiaky varene,pecene,hranolky,pyre,ryza taka a onaka,ryby tam robia super,bez kosti vselijake,dzusy priamo pred tebou kuchar odstavuje-4 druhy-mnaaam....kolaciky a zmrzka od vymyslu sveta.proste nevies co si mas vybrat... 🙂 ozaj a izby su velke,dobre sa tam spi,postele 200cm siroke... 🙂 pekne
3.lietadla lietali casto,ked sme boli pri bazene-ale skor si myslim ze to bolo take mile spestrenie,lietaju nizko,nepozorovala som nikoho ,koho by rusili...
4.vietor pri bazene bol mierny,prijemny kedze slnko prazilo.jeden den nam tak silnejsie fukalo,pri mori viac.ale skor az tak na vecer.poriadna fujavica bola na severe ostrova-tam chodi ti surferi 😀
5.vstup do mora bol pozvolny,na tej pieskovej plazi co je kusok od hotela neboli velke vlny.a este-taky jemny piesok ako bol na tejto plazi som este nevidela. 😉
snad ti moje info pomozu...
nas to vyslo 1794euro komplet.2 dospeli a infant.last minute cez firotour.kupovali sme 4 dni pred odletom.

lemge
26. júl 2010

@dada81 na predoslej strane este pise nadina o tomto hoteli,aj ja si myslim ze sme si vybrali dobre,s tych ponuk hotelov co ponukaju slovenske cestovky...teda nevidela som tie ostatne hotely zvnutra,len zvonku ,ale co sa tyka umiestnenia pri plazi,najlepsiu polohu ma tento.a elba carlota.a sluzby hotela mozu sklamat len fest fest narocneho klienta,si myslim....a to my si na dobre veci potrpime 😉

inac vsetky izby maju uzasny vyhlad na more. 🙂 hotel je tak postavany.toto je vyhlad z nasej izby tretia fotka.ta druha je v areali hotela s lietadlom,a ta prva foto-to je moja mala podvecer na plazi pred hotelom.
ak mas este nejake otazky,napis,rada pomozem 😉

cinderella.
27. júl 2010

dakujem za odpovede ohladom fuerteventury. tam teda pojdeme radsej niekedy v zime. ale teraz tak rozmyslam zase o tenerife, ten sa mi zda teplejsi. len neviem, ci az tak teply, ze sa da v auguste pekne kupat 😒 . ale nasla som jeden krasny hotel 4*, nie ani tak drahy a super recenzie. Asi som snob, ked mi na tomto zalezi, ale desi ma predstava, ze by som mala prespavat v nejakom zlom ☹ A vela ludi pisalo, ze na tenerife len tak pri hoteli videli malicke opicky, leguana, mladatko lenochoda... viem, ze to nema nic spolocne s letnou dovolenkou pri mori, ale uplne ma to nadchlo. 😀 Este pozeram Malorku a Ibizu, ale stale sa neviem rozhodnut. Najprv som chcela cakat na last minute na poslednu chvilu, ale zistila som, ze tym, ze som narocna, asi to nie je dobry napad, lebo tie lepsie hotely su asi obsadene a potom by sme museli zobrat, co ostalo. Kamoska tak cakala a vybrali si dva dni pred odchodom Lanzarote a nakoniec tesne pred zaplatenim im to niekto vyfukol, a uz nic take nenasli, tak nikam nejdu tento rok. 😖
Len my mame vsetci suchu pokozku, preto sme chceli ist k moru, no neviem, ci aj ocean pomoze. Kamaratka bola na Gran Canarii a povedala, ze ten ocean tam bol tak strasne slany, ze ked vysla z vody, po tele mala solne flaky 😀

dada81
27. júl 2010

@lemge Ďakujem veľmi pekne sa tvoje odpovede lemge. veľmi mi pomohli. počkám ešte zopár dní a skúsim či nezoženiem lacnejšie, mrknem aj na firo tour.. tých 1794 ste mali AI? odletieť potrebujeme koncom budúceho týždňa, takže dovtedy možno zlacnia.. po tvojich odpovediach už vo mne vŕta len jediný červík, a to aby sme nemali smolu a nevyfukovalo nám

lemge
27. júl 2010

@dada81 ano mali sme all inclusive.ta cena je komplet aj s letiskovymi p.

http://www.travel.sk/...na tejto stranke som cenu do poslednej chvile sledovala,a ver tomu ze zlava moze byt minus 40%,ba dokonca aj viac 😉
tak nech vam to vyjde,vela stastia... 🙂

@cinderella. co by si bola snob,hlavne ked su male deti deti,na ubytku sakra zalezi...,tenerife by som chcela navstivit,urcite je tam toho vela zaujimaveho.my sme na fuerte videli vo volnej prirode papagaje,take velke vtaky nieco medzi pstrosom a pavom 😀 -neviem ako sa volaju,a aj take male vevericky ludia ich krmili orieskami,normalne z ruky 🙂 aj malorka musi byt uzasnaaa.ach jo,no my tak skoro nepojdeme,peniazky uz su fuuuc... 😔

cinderella.
27. júl 2010

@lemge keby mi niekto povedal, ze na tenerife je tepla voda v oceane, ani nerozmyslam a hned to beriem. 😔 Povodne som si vravela, ze pojdem hocikam okrem T., lebo moj sef tam ma vilu a chodi tam kazdy mesiac a on je taky typicky Anglican, ze tam idu s kamaratmi na ozran party a potom vyvadzaju 😀 Ale asi je mala sanca, ze ho tam stretnem na plazi, takze moze byt. Takisto som najprv planovala, ze si tam vezmeme tak maximalne 100 libier, na nejake suveniry alebo keby sa nedajboze nieco stalo, ale potom som si citala, ze na T. je tolko toho na pozeranie (safari, zoo, aquapark a teraz este novy cinsky aquapark, ktory vyzera neodolatelne, delfinarium a dokonca aj urobena mala Antarktida so zivymi tucniakmi), ze to by bola skoda nevyuzit to a nepobehat vsetko. Ved mozno sa nam tam uz nikdy nepodari vratit. A dokonca kopce su tam zasnezene, takze fakt prenajat auto a pozriet si cely ostrov. Moj drahy aj tak nie je ten typ, co by dokazal dlho lezat pri bazene a nic nerobit (ja ano, ale pri dvoch malych "hyperaktivnych" detoch mi tie casy uz skoncili), takze to by bolo fajn. Len tak este nahrabat na to vsetko peniaze. 😲
Ta Fuerta ma zaujala tou tyrkysovou vodou a bielym pieskom, a tym, ze je to relativne este take neobyvane, takze tam sa raz urcite musim ist pozriet, ale teraz by sme predsa len radsej nieco teplejsie a aktivnejsie.
Inak, nasla som aj Formenteru (Balearsky ostrov), ja som o nom predtym nepocula, no tak ten vyzera uplne super, lebo tiez je tam tyrkysove more a okrem toho teplucko, opisuju to ako maly Karibik, takze tam ma to tiez laka, len
tam este tiez nie je toho vela vybudovaneho (ja potrebujem Aquapark, ja som maniak na tobogany - moje deti nie, tie sa toho boja), takze asi nie. A je to ovela drahsie ako taka Ibiza.
Lemge, super, ze ste videli vsetky tie zvieratka, mna to hrozne laka, to je taka divocina. A hlavne strasne rada fotografujem.

lemge
27. júl 2010

@cinderella. to ako keby som citala nieco o sebe-mame tusim podobne tuzby co sa vyberu dovolenky tyka 😀 formentera nad tou sme tiez zvazovali,len sa mi zdal moc malinkaty ten ostrov-asi by sme ho behom dna obehli cely.
tu malu antarktidu,no to musi byt super,diki za radu, dobre znat... 😉 ked raz nahodou vyhrame 😀
tobogany aj ja moooozem🙂moja krpata este nie.este si ich s detmi uzijeme,ked narastu 🙂 ,ze?...
aj ja strasne rada fotim.moj chlap na mna uz niekedy skaredo pozera,ze to prehanam,a malejj sa menej venujem 😝 a na fuerte som bola ako v extazi.mam ulozenych asi 1000fotiek 😅

cinderella.
27. júl 2010

@lemge vidim, ze by sme si rozumeli 😀 😀 😀 😀 😀

nadina
1. aug 2010

Ahojte,
posielam slnecny pozdrav z Kanarskych, sme tu stvrty x, na Fuerteventure treti a teda studena voda tu urcite nie je... a teplo je urcite tiez dostatocne. Pocas dna od 29C do 32C v tieni a obcas teplomer na ulici ukaze na obed aj 36C, to je vtedy uz neznesitelne. Ktosi tu spominal, ze je kanarskych chladno, ale teda to si urcite nemyslim 😀 Keby nepofukoval prijemny vetrik pocas dna, tak by bolo na nevydrzianie...a tiez nefuka kazdy den. Zalezi to aj od prilivu a odlivu, ako vsade pri mori - pri prilive je veternejsie, s klesajucim odlivom vietor ustane. Pri mori byvame aj doma v IRL, tak to mame odsledovane. Tento x sme odskusali hotel Iberostar v Morro Jable - ten bol uplne super - nieco podobne ako spominanan Elba Sara, potom Cotillo beach hotel v El Cotillo - kedze su tam super plaze, ale hotel nestal za nic - neodporucam, strava otrasna...a v El Cotillo je doobeda standardne zamracene, rozjasnilo sa vzdy az okolo obeda - pravidelne, takze tam nie je az tak teplo, vzduch sa nestihol prehriat, co sa tyka pocasia a tepla - bolo tam vsak urcite prijemnejsie ako na juhu v Morro Jable a teraz sme naspat v Morro Jable konkretne v Sol Jandia Mar - hotel skor pre nenarocnych, ale kedze momentalne tu prebieha World Cup v surfovani, tak je vacsina obsadena a vyber maly. World cup potrva az do 7.8. Inak najteplejsie plaze su v El Cotillo - kedze su tam krasne tyrkysove zatoky s plytkou vodou...a potom este v Corralejo - na juznych plazach - tiez plytke tyrkysove plaze. Najmenej sa nam pacili plaze v Costa Calma.
Stoji za to vidiet aj La Pared - tam sme boli teraz prvy x a je tam pri mori restauracia s bazenom, kde si staci objednat napoj - a bazen je zdarma. Objavili sme to na google earth, vyzera to na satelitnych snimkach super...a bazeny stoja za to, je tam jeden detsky a jeden na plavanie - s dlhym toboganom.
@lemge Majak v Cotillo je paradny, objavili sme tuto cast ostrova este pred 2 rokmi, je tam krasne, aj ked samotne mestecko je tak trosku mesto duchov, plno nedostavanych domov, len par obchodikov, ale plaze stoja za to...
A sranda je, ze az na stvrty x sme ochutnali prave "canarias potatoes with mojo" Kanarske zemieky varene v morskej vode, pricom sol sa neskor necha vyzrazat na supke, podava sa to s mojo - s miestnou specialnou omackou, je to super, urcite si nenechajte ujst, nam to chutilo az natolko, ze sme si kupili knizku s receptami 😉
Krasne leto vsetkym...
@rebeca_1 Tenerife podla opisu vyzera tiez zaujimavo, nabuduce vyskusame.
Fuerteventura nas lakala hlavne plazami s bleduckym pieskom a tych na Tenerife asi vela nebude, ci?
Podla toho, co som citala a videla na google earthe, tak vacsina je tam s tmavym pieskom a tusim na juhu a na vychodnom pobrezi je par plazi s navozenym pieskom zo Sahary? Na Fuerte ten biely piesok doslova prifuklo zo Sahary, nad Corralejom z dialky casto vidno piesocny oblak, aj ked priamo v meste to necitit.
Urcite sa oplati prenajat si auto - cela Fuerteventura sa da prejst aj za 2-3 dni.

@lemge Prosim Ta, este som sa chcela spytat, na jednej z fotiek mas chodnicek popri mori, lemovany drevenym zabradlim, kde to na Fuerte je? To sme zatial neobjavili...

nadina
1. aug 2010

no teda, to som toho popisala... uff, ale snad niekomu pomoze...

nadina
1. aug 2010

...este par fotiek :
plaze pri Corralejo, n poslednej v pozadi ostrov Lobos - kde sa robia vylety lodou,
chodnik vedie az hore na "sopku". Oplati sa ist aspon jednu cestu na Lobos lodou s presklennym dnom.

nadina
1. aug 2010

Na prvych dvoch fotkach je restauracia v La Pared - s bazenmi "zdarma" staci si kupit aj napoj, bazeny su pre zakaznikov restiky...a varia tam aj canarias potatoes - tusim len za 4 eura.
Na poslednej fotke jedna z plazi v El Cotillo. Za odlivu "vylezu" z mora skaly, ktore lamu vlny a voda sa v zatokach prehreje naozaj aj pre tych najzimomravejsich 😉

espri25
1. aug 2010

ahojte ja som sa pred 3 tyzdnami vratila z tenerife a bolo superrrrrrrrrrrrrr
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nadina
1. aug 2010

...a este jedna dobra rada :
Nase najhorsie utratene peniaze boli za listky do "vodneho sveta Baku" v Corralejo na Fuerte...
Za tu cenu - by som mala na rovnakej urovni Zilinsku plavaren aj s letenkou 😒
Nestoji za to... ak sa dobre pamatam, tak 20 euro vstupne za dospeleho a 14 euro za dieta...
pre 5 clennu rodinu okolo 100 euro, no proste hruuza - a vysvetlit dietatu pri brane, ze je to moc drahe a nejdeme tam - je tazke...
Atrakcii malo, navyse za lehatko pytaju 3 eura - za kazde,
za vypozicane koleso na tobogany pytaju dalsie eurace, proste nie vsetko je v tej horibilnej sume za vstupne, myslim, ze kto tam pojde, tak len raz.... Detsky bazen na fotke - len pre deti do 5 rokov, vsetky starsie deti - aj sestrocne surovo vyzenie plavcik a to potom vysvetlujte starsiemu dietatu, ze jeho mladsi surodenec tam moze a ten starsi sa moze len pozerat...? Rovnako na tobogany pustaju az nad 120 alebo 130 cm. Pre mensie deti su tam len smykacky do vody, na ktorych si oderu akurat plavky...
Naozaj sa neoplati...