Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

denisa287
20. jún 2015

@nadina ahooj.nasla son tu tvoj prispevok a prave hladam dovcu na kanare .na Tenerife SME boli min.ROK v oktobri..bolo fajnovo..zaujala ma ta stranka alpharooms..prosim ta cez nu ste si kupili cely zajazd? Lebo name Tenerife SME Bolivia jet2holidays...vsetko som kupila cez net. Dakujem ti za odpoved

mackoromanocka
5. jan 2017

ahojte , vidim ze sa sem dlho nepisalo, ale mozno niekto zareaguje, planujeme kanare na prelome februar-marec, nebol tam niekto v tomto termine, priblizne ake tam bolo počko-teploty, priemerne a planovane si viem pozriet aj na nete, ale chcem vediet ako by tam mohlo byt real na kupanie, slnenie a tak.dikičko

tenerifka
6. jan 2017

@mackoromanocka A kam konkretne ides? Ja tu zijem 18 rokov
Kazdy ostrov a oblasti (sever-juh) maju trochu ine pocasie

fleury
6. jan 2017

@tenerifka ahoj, prosim ta ake je pocasie a teplota vody na zaciatku jula na Lanzarote a Fuerteventura? Chceme ist s malymi detmi. V jednej cestovke ma odhovarala, ze voda bude studena este, v druhej vravela, ze je to ok.

tenerifka
7. jan 2017

@fleury v juli na L a F dost vyfukuje, a preto nemas na niektorych miestach chut sa moc kupat.Ak nefuka, tak sa da ( my chodime na plaz do Morro Jable a tam nezvykne fukat a ja zimomravka sa kupem uz od juna). Ale pocitaj s tym, ze Kanare v lete nie je Stredozemie,Atlanticky ocean je a vzdy bude v lete studensi ako Stredozemne more

tenerifka
7. jan 2017

@fleury pocasie je slnecne a teple(27-28 stupñov)-ale ak fuka, tak je pocitovo chladnjsie

fleury
7. jan 2017

@tenerifka dakujem za odpoved 🙂

brcka23
7. jan 2017

ahoj, my sme boli na troch F, GC aj T.... dokopy uz styrikrat, vzdy sme presli cele ostrovy, lebo sme vzdy boli aspon na desat dni a na vlastnu past (kupovali sme len letenky). Chodili sme v lete, akurat T raz v Aprili. More (teda vlastne ocean) je chladny aj v lete, takze skor je to otazka zvyku na chladnu vodu, ale tie uzasne vlny...nasa pat rocna sa v nich vedela uz vyblaznit, ked sa snazila s domacimi "surfovat" ... Ako tu uz niekto hore spominal, na severe je vzdy trosku chladnejsie pocasie, naopak na juhu je viac slniecka a teplejsie... Ale pocitovo mas vzdy tak 23-24 , dcera mala konstantne zeleny sopel, ale vobec som to neriesila. Pokial viem, aj co sme byvali, tak vacsina hotelov mala od nov do apr vyhrievane svoje bazeny, tak minimalne tam sa kupat mozte. Myslim vsak, aspon co mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze teda az taky rozdiel medzi teplotou vody v Aprili (tenerife) a v Juli (tenerife) som nepocitovala... ale je urcite chladnejsia, nez su klasicky ludia zvyknuti, ked idu " v lete k moru" , aspon ja som mala ten pocit, ked som to porovnavala trebars s Mallorkou, Greckom, alebo Chorvatskom

mackoromanocka
9. jan 2017

@tenerifka tak nakoniec sme sa rozhodli ist hned zaciatkom aprila - Fuerteventura, viem ze teploty prezentovane na strankach o pocasi sa nemusia zhodovat s realitou, neviem ake handry nabalit a pod. pripadne kam sa ist pozriet ak to trosku poznas 🙂 na nete najdes rozne tipy, ale predsa ked tam niekto býva ako ty skor poradi 🙂

tenerifka
9. jan 2017

@mackoromanocka Kde konkretne mate hotel? Ak Costa Calma, tak je fajn pozicat si auto a chodit na plaze aj inde, lebo prave v CC najviac vyfukuje(je to najuzssia cast ostrova a prefukuje zo severozapadu). Niekedy(najma v lete) je v CC az o 10 stupñov menej ako v o 10 km severnejsej La Lajite. Oblecenie treba normalne letne a na vecer nejaky sveter/bundu.

Pekne su pieskove duny v Corralejo, male dedinky vo vnutrozemi, plaze na severe v Cotillo, plaz Jandia-Morro Jable, plaz Sotavento(priliv a odliv vytvara male laguny), v La Lajita je krasna ZOO-urcite ju musite navstivit, je to na cely deñ. Potom su fajn rozne vylety lodou-na ostrov Lobos, na Lanzarote, pozorovanie delfinov....

loldi2
9. jan 2017

@tenerifka pozerala som nejaké videá z kanárskych a na mnohých ľudia bežne kŕmili veveričky, nevieš mi povedať kde sa to dá? Ako sa k nim dostať?

mackoromanocka
9. jan 2017

@tenerifka ved praveze este uvazujeme o hoteli, najviacsiu sarapatu nam robi to ze sa nevieme rozhodnut ci zobrat len ranajky, alebo PP, alebo AI, chceme dost aj chodit pobehat nieco a bojim sa ze vela minieme na stravu, ako sa da prestravovat v restikach, cenovo?..na druhej strane je blbe ak je clovek obmedzovaný casom vecere ze do vtedy a vtedy sa musim vratit z výletu.

tenerifka
9. jan 2017

@loldi2 Od Costa Calmy az po Jandiu (vsetko je to jedna dlhocizna plaz) si vas tie vevericky najdu, staci ked na plazi vytiahnete nejake jedlo

tenerifka
9. jan 2017

@mackoromanocka Idete s detmi alebo bez?
V hoteloch s AI mate jedlo aj pitie cely deñ, ale kvalita nie je velmi dobra(ak sa nejedna o 5*), pomimo zalezi na narokoch, cerstva ryba pre 1 osobu vyjde v dobrej restike 15 € hore-dole aj s oblohou, steak podobne,flasa dobreho bieleho vina z Lanzarote cca 15-18 €, voda,pivo ci nealko cca 2-3€....potom mas vsade aj lacne pizzerie ci fastfood, kde si das cestoviny,pizzu ci hamburger za menej, ale to uz by som fakt radsej volila to AI v hoteli. Na dovolenke nejde podla mña o to zaplatit co najmenej, ale o to mat co najviac zazitkov a vyskusat co najviac z miestnej kuchyne, ked budete celu dovolenku zavreti v hoteli kvoli AI, tak je uplne jedno, ci idete na Fuerteventuru alebo do Turecka

jenny2009
31. jan 2017

@amstelka tak to sa tesim lebo prave vsade citam ze lanzarote nuda, mesacna krajina a dovolenka uz je kupena 🙂))

mackoromanocka
23. feb 2017

@tenerifka ideme 4 dospely a dcerka 3r..pradepodobne ostaneme v Corraleju, mame rezervacku aj v Morro Jable, ale Corralejo je blzsie aj k letisku. Nakoniec sme sa rozhodli asi sa prestravovat sami, ranajky obedy - v supermatkete, vecere-restika. Mame par veci vytypovaných co by sme chceli vidiet- urcite Isla Lobos, a plaz Cofete spolu s La pared, mozno kuknut do Cotilla, pocula som ze aquapark nic moc a pekna ZOO. Chcem sa spýtat ci je nevyhnutné rezervovat si auto na celý cas pobytu, alebo len na tie 2-3 dni ked chceme trosku pobehat, plus som pozerala ze z letiska chodi aj mestska doprava, neviem co je lepsie ci prenajatým autom z letiska, alebo taxi alebo mestska. 🙂 prilet mame okolo 5 poobede a odlet o 12 na obed. Ake tam mate teraz pocasie, da sa v pohode kupat, slnit a tak? 🙂, pripadne nevedela by si poradit este nejake pikošky na pozretie, alebo na pekne fotky 🙂...velmi sa mi pacil vrak american star ale citala som ze to je uz minulost...Ďakujem

tenerifka
23. feb 2017

@mackoromanocka Americasn star je uz potopeny....ja som ho ale videla pred 18-imi rokmi v plnej parade, potom isiel pomaly ku dnu....
Na Cofete to mate z Corralejo strasne daleko, len do Morro Jable je to skoro 2 hodiny, a potom je to hrozna prasna cesta plna kamienkov, neviem presne kolko, ale min.40 minut., a vacsina rentacars nema na presun po polnych cestach poistenie-ak by ste napriklad pichli koleso, treba sa na to spytat.
Auto-zalezi od toho, kde mate ubytovanie, k velkym plazam v Corralejo sa peso z centra nedostanete, takisto ak zoberiete auto na cely pobyt, potom vas cena za deñ vyjde menej, budete mobilni a budete mat vseto pohodlnejsie, autobusy su dost drahe a nechodia moc casto a taxiky detto drahe, a kedze ste styria, za autobus je to vcelku dost.Inak normalny taxi vas 4+dieta nezoberie, musite zobrat dva alebo vyziadat van, ale tych nie je vela, takze ja som jednoznacne za auto na cely pobyt.
Cotillo plaze urcite pozrite, ZOO v La Lajita takisto, da sa tam vcelku dobre najest, je to vylet na cely deñ, chodte skoro rano do tej 10,00, aby ste videli aj vsetky vystupenia.
Na ako dlho idete? Preco si nerozdelite pobyt pol na pol Corralejo a Morro?
Pocasie je teraz chladne, bolo par dni fakt zima-dazd, zamracene a vietor, ale napr.minuly tyzdeñ v piatok bolo 29 stupñov v tieni. More je urcite velmi studene(ja som bola naposledy v decembri a uz som tam nevliezla). Ak budete mat stastie na slnecne a bezveterne pocasie, aj pri teplote 20-21º je na slnku teplucko a da sa opalovat, ale to nikto dopredu nevie ako bude

mackoromanocka
23. feb 2017

🙂@tenerifka tak teraz som uz uplne na pochybach ci juh ci sever dokelu..plaze sa mi pacia v coralleju, ale ta Cofete beach to vyzera byt uzasne, pripadne nerobia sa tam výlety? ...rezervaciu mame v oboch pripadoch hotel asi 3min od plaze, stým by nemal byt problem..keby sa mna týkalo tak by som pobyt rozdelila aj na 4 strediska, len cas nedovoluje ideme len na 8 dni, zial tak sme to nejak skomponovali dokopy aby kazdemu vyhovovalo a z prace sa momentalne neda vypadnut na dlhsie 🙂...to auto asi poriesime na celý pobyt, to sa mi zda najvýhodnejsie asi tiez...ideme zaciatkom aprila, tak dufam ze to počko bude oK 🙂 dakujem

tenerifka
23. feb 2017

@mackoromanocka ale na Cofete beach sa neda kupat, to je len na to ze prist, pozriet, prejst sa a finito....je to na zapadnej strane juzneho cipu a su tam nenormalne vlny a vetrisko

tenerifka
23. feb 2017

@mackoromanocka nemylis si to nahodou s plazou Sotavento? Ta je krasna, dlha, uzasna na kupanie aj prechadzky, je na juhovychodnej strane ostrova(ja ju mam 5 minut autom z domu)

mackoromanocka
23. feb 2017

@tenerifka nie nie cofete som myslela..viem ze sa tam neda kupat ze su tam aj silne prudy..len tak pozriet..strasne sa mi to paci na fotkach..taka sloboda 🙂

tenerifka
23. feb 2017

@mackoromanocka ano, mas pravdu, ale priprav sa naozaj na hrbolatu a narocnu cestu z Morro Jable. Ja som tam bola za celych 18 rokov jeden jediny raz a stacilo mi....ale neviem si predstavit, ze tam pojdete z Corraleja-to vam zaberie min.2,5 h.tam a 2,5 h.naspat, a ak chcete ist iny deñ do ZOO, to mate zasa 1,5h.tam a 1,5h.naspat

jenny2009
24. feb 2017

@tenerifka ty si kanarske ostrovy PR manager 🙂 dakujeme. chcem ta poprosit nejake rady typy na vylety na lanzarote, myslim ze prejst ho cely nebude problem s pozicanym autom a o8 rocnym dietatom, diky
jana

tenerifka
24. feb 2017

@jenny2009
Lanzarote je malicky ostrov, prejdete ho rychlo
urcite treba ist pozriet Parque Timamfaya-zaplatite vstupne a ich autobus vas aj s vykladom povozi po mesacnej vulkanickej krajine, je tam aj cinny vulkan-v tej restauracii na tom ohni pecu maso😎
Ak mate radi vino, je tam vela bodegas, da sa zaplatit si ochutnavku, tunajsie vina su naozaj vyborne-hlavne biele-svieze a jemne
Z plazi treba pozriet Papagayo na juhu a Famara na severozapade
A zastavte sa na obed v Puerto Calero, je tam niekolko restauracii s vyhladom na jachtovy pristav, je to miesto bohatych a vsetko je krasne upravene

mackoromanocka
27. feb 2017

😀 @tenerifka hmm tak to znie narocne..no uvidime, a co by si nam odporucala teda v ramci toho Corraleja kam sa pozriet, ci uz plaze alebo nejake zaujimavosti...by si si mohla privyrabat ako turisticky poradca-sprievodca 😝

tenerifka
27. feb 2017

😝
Corralejo je rusnejsie stredisko, navstevnici su vacsinou Anglicania(tak ako aj v Caleta de Fuste, juh ostrova je zase skor "nemecky"). Velmi do Corraleja nechodime, ked tak s deckami do Aquaparku raz za rok. Su tam pekne plaze s piesocnymi dunami, ale treba ist rano do tej 10,00, lebo byva problem zaparkovat. Okolo pristavu priamo v meste je pekna promenada s niekolkymi restauraciami a kaviarñami. A na skok odtial je Cotillo-ma male zalivy s bielym pieskom-nikdy tam nebyvaju vlny (ale more je tam dost studene),a v mestecku je niekolko restauracii s peknym vyhladom.

jenny2009
27. feb 2017

@tenerifka dakujem ti krasne

tenerifka
28. feb 2017

@jenny2009 nie je za co

bohos
28. feb 2017

boli sme tam a boli sme spokojní.

mackoromanocka
9. mar 2017

@tenerifka ahoj tak este teda naposledy by som ta chcela poprosit :D..do uvahy este pripada Costa Calma, nasli sme tam peknucke apartmany Bahia Calma Beach, zda sa mi to celkom pekna oblast, taka zelenejsia. TAk by som sa ta chcela opýtat este na toto stredisko, a co sa v blizkosti oplati navstivit 🙂..dakujem za pomoc