Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

tenerifka
9. mar 2017

@mackoromanocka Costa Calma je najchladnejsie a od aprila do augusta najveternejsie miesto na ostrove. Je to uzka sija ostrova a rovina, preto to zvykne prefuknut zo zapadu na vychod, takisto sa tu zvyknu nahrnut oblaky a drzat sa aj cely deñ. Toto sa deje najma v aprili az juni, ale nie pocas celeho obdobia, len obcas, mozno tyzdeñ v kuse, potom 3 dni nic a pod.
Na porovnanie-vcera bolo v Gran Tarajal(amozno aj v Jandii, ale tam som nebola) 36ºC v tieni, v Costa Calma 25....su to na toto rocne obdobie extremne teploty, ale ten rozdiel medzi CC a inymi oblastami na ostrove je dost velky, aby ste s tym pocitali.Ak vsak nechcete lezat len na plazi, mate blizko ZOO v La Lajite(10 minut), to je na cely deñ a je to krasne miesto, ja som tam casto s detmi chodila, ked boli mensie.Potom do Morro to mate 15 minut-odtial na to Cofete, v Morro pri plazi su typicke restauracie, ponukaju cerstve ryby a plaz je tam krasna a nezvykne tam vobec fukat.
Z CC na zapad je La Pared-mala dedinka s peknymi vyhladmi na rozburene more(na zapadnej strane takmer vzdy), a blizko su aj jaskyne v Ajui
Tie apartmany su take biele jednoposchodove? Ak ano, tak su blizsie k tichsej casti plaze(hotely su na opacnom konci), ako su vybavene neviem, maju uz nejaky ten rok, ale mozno su zrenovovane

mackoromanocka
9. mar 2017

este raz vdaka, potom napisem ako sme sa nakoniec rozhodli 🙂 a ako sa nam pacilo 🙂

viviem
10. apr 2017

@tenerifka prosím vedela bybsi poradiť, kde na tenerife by bolo vhodné sa ubytovať-oblast, dvaja dospelí s dvoma deťmi 5 a 3-rocnymi, aby sa dalo aj kúpať aj okolie bolo pekne, nie vyprahnute sucho? budeme mať aj auto.... najprv som chcela costa adeje, potom zas oblasť puerto de la cruz a teraz čím viac čítam, tak už neviem, proste nemáme radi ruch a máme radi prírodu...ideme 17-24.9. letisko juh...musím už rezervovať ubytovanie cez airbnb, len neviem v ktorej časti by bolo naj....dakujem🙂

mackoromanocka
10. apr 2017

takze dievcata, v noci sme sa vratili z Fuerteventury, nakoniec sme sa rozhodli pre Costa Calmu, hotel SBH Fuerteventura beach, all inslusive-uplne uzasny, zranie pitie, koktejly celýýý den az do noci..clovek si sam mohol capovat alko nealko..., asi tri dni veterno, ale nic extra, slnecno a teplucko po celý týzden, teplomer ukazoval 22 stupnov ale pocitovo bolo 30 urcite..slnko silne, ocean uzasný, trosku studena voda, ale kupali sme sa kazdý den a vsetci 🙂..mali sme pozicane auto, tak sme obehli Corralejo, La Pared, aj Morro Jable, vnutrozemie ostrova vyprahnute ale plaze a pobrezie nieco uzasne urcite sa este vratime...🙂)) super dovolenka, mala ani domov nechcela ist :D

tenerifka
10. apr 2017

@mackoromanocka to sa dobre cita, ze sa vam pacilo,a ze ste sa kupali.Naozaj par dni nenormalne fukalo, ja chodim zatial cely deñ v mikine. Vcera uz bolo lepsie, aj dnes a na nasledujucich par dni ma byt pekne(pekne znamena, ze nebude zamracene a vyfukovat).
Boli ste aj v ZOO?
A na plazi Risco del Paso?

tenerifka
10. apr 2017

@viviem na Tenerife som bola len raz, v Puerto de la Cruz, a samotne mesto sa nam velmi nepacilo. Pobrezie tam nie je velmi vhodne na kupanie, a z juhu to mate velmi daleko.
Ja by som s dvomi detmi urcite zvolila juh, a myslim, ze nebude problem najst nejaky hotel, co je mimo vsetkeho ruchu, ale do 10 min.autom sa dostanete do centra. Idete v obdobi, kedy bude velmi horuco, plaze su najlepsie na juhu a takisto tam mate Siam park a Loro park.

eryykah
10. apr 2017

My sme sa vratili min tyzden a mali sme aparman v la tejita.

mackoromanocka
11. apr 2017

@tenerifka Zoo je uzasna, prekvapilo ma trosku vstupne, ale myslim ze to stalo zato, naozaj krasne, kusok od nas to bolo, Risco del Paso, to spada pod Sotavento?..jeden den sme sa tam vybrali, ale taaaak strasne tam fukalo, piesok slahal do noh, oci, nedalo sa tam zit, tak sme spravili 20 fotiek a svihali naspat do auta :D :D...na tu Cofete sme sa neodvazili nakoniec, trochu som mala strach pozicanym autom :D..inak ma prekvapilo ake jednoduche cesty su, ziadne krizovatky, same kruhace, uzasne sa tam soferuje...najviac mne osobne sa pacilo v La Pared, boli sme tam 2x, neskutocný ocean, ooobrovske vlny..krasne.

tenerifka
11. apr 2017

@mackoromanocka ano, Risco del Paso je ta lagunova plaz, kde je aj skola windsurfingu.
Naozaj sa tu dobre jazdi, len je vsetko dost daleko, z CC do Puerta hodina cesty.
Nam sa tiez zda vstupne do ZOO drahe (my mame sice zlavu ako residentes), ale zase si zober vsetku tu udrzbu, zahrady, veterinarov, cvicitelov, poistenie....dcerina kamaratka-jej stari rodicia-su majitelia tej ZOO
Na Cofete-najlepsie je ist s 4x4 autom, mozno nabuduce

redangel32
13. júl 2017

@tenerifka
Ahoj. Planujeme dovolenk v decembri na Lanzarote. (Pocas Vianoc) vedela by si odporucit nejaky dobry hotel alebo apartmany? (4clenna rodina) nie sme narocni ;)
Taktiez nejake tie typy kam ist.
Dakujem

6adam66
21. júl 2017

Dobry den planujem dovolenku na Kanare okolo 17 novembra zhruba na tyzden. Letiet by sme chceli z Londina vychadza to najlacnejsie🙂 Kde je prosim vas v tom obdobi najteplejsie a najkrajsie pocasie samozrejme to nikto nemoze zarucit ani nic podobne ale nejake prognozy urcite su skusenosti.... 🙂 dakujem za radu s pozdravom

katarinnak
14. nov 2017

@6adam66 my ideme v decembri. Nasli ste uz nieco?

katarinnak
14. nov 2017

@redangel32 Ahoj, my ideme tiez v decembri na lanzarote. Uz ste nieco vybrali? my len zaciname. Ak sa smiem spytat budete aj cestovat po ostrove?

redangel32
14. nov 2017

@katarinnak
Ahoj. Ano uz mame vybrane. Ja vzdy tak pol roka vopred bookujem. Teraz sa mi uz tie hotely a apartmany zdaju velmi drahe. Ideme do casti Playa Blanca. To cestovanie neviem ako vyjde. . . Ja by som chcela trajektom na Fuerteventuru. . Tak uvidime.

katarinnak
15. nov 2017

@redangel32 my tiez Playa Blanca. 😃 Prave hotel vyberáme. Ktorý mate ak sa smiem spýtať. Šli ste cez cestovku?

jenny2009
17. nov 2017

@katarinnak prenajmite si auto kedze ostrov ma na dlzku 70 km oplati sa jameos de aqua lanzarote, playa papagayo, a volcanos

katarinnak
18. nov 2017

@jenny2009 dakujem 😉

ivka_666
18. nov 2017

Ahojte, cez koho pozerate letenky na Kanare? Kolko cca vyjde na osobu? My sme boli uz 2x raz Fuerta a raz Tenerife, ale vzdy cez CK, lebo ked som to naratala vyslo nas to menej (chytila som dobre last minute cez nemecke ck). Buduci rok by sme chceli Tenerife alebo Lanzarote a apartman.

tenerifka
20. nov 2017

@ivka_666 Pozri Austrian, Fly NIKI a Eurowings, robia priame lety z Viedne, ale nie vsetky aj pocas celeho roka, niektore len v zime

redangel32
5. dec 2017

Blbost to asi zobrazi: su to apartmany Ona las Brisas

fifi284
28. dec 2017

@tenerifka ahoj.
Chcela by som ťa poprosiť o radu. Mamka má známu,ktorá zije v Las Palmas. Navrhla nám,že by sme mohli ísť v lete na dovolenku. Kanárske ostrovy vôbec nepoznám. Myslíš,že by sa tam oplatilo ísť s dvoma deťmi 3 a 6 ročnými? Bojím sa vetra a nepriaznivých podmienok na kúpanie.
Dakujem za odpoveď.

tenerifka
29. dec 2017

@fifi284 Las Palmas je rusne velkomesto, je tam mestska plaz Las Canteras, vcelku fajn(ja som sa tam ale nikdy nekupala, ale v lete tam byva hlava na hlave(ako aj na juhu v Maspalomas), chodia tam vacsinou miestni, lebo Las Palmas je na severe mimo turistickych centier.
Vetra sa bat nemusis, Gran Canaria je v lete vcelku OK, najviac fuka na Lanzarote a Fuerteventure.

fifi284
29. dec 2017

@tenerifka super. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. V noci som ešte googlila hore dole, hľadala som info. Rozmýšľam,že by sme mamu nechali u spolužiačky a my by sme si našli ubytko niekde na kludnejsom mieste. Len na tom istom ostrove :D

tenerifka
29. dec 2017

@fifi284 to je dobry napad, alebo teda napr.par dni zostat v LP a potom si pozicat auto a presunut sa na juh. Pocitaj ale s tym, ze v lete je to masovka, neda sa vam ist napr.v septembri? To 6-rocne dieta zacina 1.triedu?Lebo v septembri byva stale velmi teplo(aj v oktobri), ale deti uz zarezavaju v skole a da sa volnejsie dychat

fifi284
30. dec 2017

@tenerifka hm,ano. In Uz ide od septembra do školy. Jedine,že by sme šli ešte v júni? Či už aj vtedy je tam plno?

tenerifka
30. dec 2017

@fifi284 nie je v juni vela ludi, to je prakticky najnizsia sezona,ale ocean je este dost studeny

fifi284
31. dec 2017

@tenerifka to zase nie je dobré 😂 asi ani vo februári nie je voda na kúpanie. No nič. Uvidíme,ako sa dohodneme. Nádobky moc nemusíme,tak možno v lete pôjdeme inde a kanare necháme na mimosezonnu návštevu cez školské prázdniny.

tenerifka
31. dec 2017

@fifi284 ak si este na kanarskych nebola, na prvykrat sa ti bude pacit vsade, tych turistov prezijes, to je skratka letna sezona, ak mate moznost ist, ja by som to riskla

fifi284
1. jan 2018

@tenerifka nie,ešte sme neboli. Som si istá,že sa nám bude páčiť všade :D ja by som kľudne cestovala aj celý rok niekam,keby bolo dosť peňazí :D