Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

petaba
12. aug 2008

Ahoj mi sme boli na Tenerife a bolo uplne super...len je tam chladnejsia voda ako v mori...ale isla by som zas 😉

petaba
12. aug 2008

inak je tam nadherna zoo 🙂

neviem kedy chces ist ale zaciatkom marca je tam perfektny karneval na celom ostrove

macka23
12. aug 2008

Ahoj,
my sme boli vlani v septembri na Fuerteventure, bolo tam uplne super, myslim ze krajsiu dovolenku sme si neohli vybrat. Mali sme super hotel, a ked uz mas dost vylihovania na plazi, poziciate si auto a mozete prebrazdit aj ine plaze, je tam krasna botanicka zahrada a tak...hned by som sa tam vratila 😵

macka23
12. aug 2008

Dokonca my sme leteli z UK, bookli sme si len let, a hotel zvlast, takze nie cez cestovku a program sme si spravili aky sme chceli na kazdy den. Hned na letisku sme mali rezervovane auto a hotel sme hladali sami 🙂
Fakt odporucam...len ten let 4 a pol hodiny 😒

z.g.
autor
13. aug 2008

Moc vám ďakujem za odpovede.

Macka, aj my chceme ísť z UK, aj odtiaľ je let až 4,5 hodiny? Aké bolo počasie v septembri?
Vyjde to na vlastnú päsť lacnejšie ako napr. last minute?

V akých hoteloch ste boli?

Petaba, chceme ísť koncom septembra alebo skôr až v októbri, skôr manžel nedostane dovolenku.

Pozerala som na nete nejaké hotely, väčšina mala pri hoteli malinkú pláž, alebo sa na pláž dopravuje autobusom, alebo to je 10-15 min. peši. S dvoma malými deťmi nič moc, preto hľadám hotel priamo pri pláži.
A ešte som čítala, že bývajú veľkévlny, takže sanedá niekedy kúpať, alebo sodné prúdy.

macka23
14. aug 2008

Ahoj,
ono to nebolo az tak na vlastnu past, vsetko sme nasli cez http://www.otbeach.com/
S tym ze oni ti najdu let vtedy ked ty chces a vyberies si ktory chces ty, a potom ti ponukne hotely v tych datumoch a ty si vyberies ktory chces a ci chces half board alebo all inc.
Cez net sme nasli pozicovnu aut priamo na letisku, kde sme si po prilete vyzdvihli auto a sami sli do hotela a ubytovali sa. Tiez sme chceli hotel priamo na plazi a moj priatel hladal najkrajsiu plaz na ostrove podobne 🙂
Dam ti link na ten hotel kde sme boli.
http://zajazd.invia.sk/kanarske-ostrovy/fuertev...
My sme mali all inc., co bolo super, bo tam super varili, pestra strava a tak, a mali sme aj napoje v cene vo vsetkych baroch, cokolvek si si vypytala ti pomiesali 🙂
Bolo tam aj vela deti a robili pre ne aktivity a tak.Dokonca jedna animatorka bola Slovenka 😅
Pocasie super a to sme boli nejak v polovici septembra.
Velke vlny sme nemali, pretoze tato plaz je od pobrezia Afriky, cize to nie je priamo od oceana, boli sme zopar krat aj na zapadnej plazi, ale tam boli velike vlny pre surferov a tak. Toto bola dlha plaz...
My sme vzdy dopoludnia boli pri bazene a popoludni sa sli vyblaznit k moru.
Je tam kusok aj ta ZOO s botanickou. Program si robis sama podla seba ako sa citis.
Bolo to super 🙂
Ked sa chces este nieco opytat kludne. Ja to mozem len odporucit 😉

z.g.
autor
14. aug 2008

Macka, díky. Vyzerá to pekne. Koľko ste asi platili na osobu?

macka23
15. aug 2008

z.g.,
no vsetko nas stalo zhruba £500 na osobu, ale to uz bolo vsetko v tom. Mam pocit, ze aj pozicanie auta.
Podla nas velmi dobra cena...stoji to za to.

z.g.
autor
15. aug 2008

super cena, ale teraz premýšľam, že ten let je dosť dlhý na deti,
tak uvidíme, čo nakoniec vymyslím, ale tie kanáre ma lákajú

macka23
16. aug 2008

No 4 pol hodky je dost, ale zasa to nebolo take prdave lietadlo ako ked letis cez Ryanair :D Dokonca nam pustili Shreka...ale s detmi nemam skusenost /aspon zatial 😉/ takze to ti neporadim 🙂
No ale kanare su kanare 😵

z.g.
autor
16. aug 2008

macka, s akou spoločnosťou ste leteli?
keď som pozerala na tie stránky otbeach.com, tak tam neboli nejaké konkrétne ponuky, pošlú
ich potom mailom, alebo sa stačí zaregistrovať?
vďaka moc

z.g.
autor
16. aug 2008

sorry, už sa mi to podarilo zobraziť- tie konkrétne hotely

martina2007
16. aug 2008

Ahojte,

Macka my sme tiez boli na fuerteventura www.fuerteventura.com
Letenky ,auto a pistenie sme si vybrali z cestovky vo viedni,na last minute,leteli sme Lauda air,hotel sme si pozreli na nete ,ale lepsie ceny su ak si to objednate cez cestovku-aspon to co nam tam vraveli.

Tyzden sme boli na severe v mestecku El Cotillo ,byvali sme v apartmane http://www.canariandreams.com/rm/listings/l0010... hned na plazi,bola tam pekna laguna ,ale plaz bola miesana cierna skalnata hornina a piesok.
Chodievali sme do mestecka Corralejo,odtial sme si urobili vylet lodkou so sklennym dnom,tak sme pozerali rybicky.

Na juhu sme byvali v hoteli Los Gorriones, http://www.solmelia.com/solNew/hoteles/jsp/C_Ho... velmi pekny hotel,vyslo nas to na 5 dni s polpenziou 620 euro za 2 osoby.Akurat strava nebola nejako vynimocna,ale dalo sa.
Navstivili sme aj ZOO v La LAjite http://www.lajitaoasispark.com/ a zviezli sme sa na tavach - super zazitok.

Presli sme takmer cely ostrov a ked nechcete len lezat pri vode bez auta sa tam nezaobidete.

Boli ste niekto aj na vsetkych ostrovoch,aky je medzi nimi rozdiel?

macka23
16. aug 2008

z.g.,
mne ta ich stranka teraz tiez nejak blbla, a ak sa dobre pamatam, let sme mali cez Thomas Cook, aj tam a aj nazad. Mebolo to az take zle zasa 🙂 Ta dovca za to stala...a lepsiu si uz viem predstavit len na nejakej Carbbean Cruise 😀

Ano, to s tym autom je pravda, my sme tiez prejazdili cely ostrov, boli sme aj dole na tej najjuznejsej casti na plazi a tam bol uplne zlaty piesok, pritom na nasej vyzera ako spinavy :D ale nebol samozrejme, len kedze su tieto ostrovy sopecneho povodu tak je taky tmavsi 🙂 ...neviem si predstavit na Tenerife, tam je vraj uplne tmavy 🙂

z.g.
autor
16. aug 2008

vďaka za typy, ako to tu opisujete,tak tam musí byť fakt pekne...

kukám len na internet, už som z toho maród, pomóc,
keby boli 2 cestovky, 5 hotelov, tak je vybrané hneď 😀

ja ale neviem, furt sa mi zdá ten let na kanáry dlhý na tie dve moje malé babule, naposledy som začala pozerať aj na južné španielsko...
každopádne dám vedieť, čo sme nakoniec vybrali

z.g.
autor
16. aug 2008

a ešte som chela, letisko je, myslím, priamo na ostrove fuerteventura? pri tom množtve informáciií sa mi to v hlave už motá 😀

macka23
16. aug 2008

Ano letisko je priamo tam...take sikovne 🙂
http://www.fuerteventura.com/airport/index.shtml

macka23
16. aug 2008

My tak pozerame teraz Grecko...az sme z toho marodi..lenze chceme letiet z SK hned po svadbe, tazkze to nie je take jednoduche, ked nam sa to lubilo bez tej cestovky...takze viem ze to nie je jednoduche...a este aj deturence...no mozno je to dlhy let, zalezi asi aj ako to zvladaju...kamoskina mala prespi cely let 🙂 ale my ked lietame domov tak vzdy tam nejake to mrne mrnci celu cestu :(

z.g.
autor
17. aug 2008

S malými sme leteli 2x BA-Dublin, prvýkrát malinká hrozne revala, druhýkrát sme išli ráno o 5.55, väščinu letu prespala.
Uvidíme, ešte to zvážime...
Macka, tam kde ste boli vy, aký bol piesok na pláži?

Pozerala som ceny v slovenských cestovkách, nehorááázne. Tie, čo ste uvádzali tuná sú oveľa zaujímavejšie..

z.g.
autor
17. aug 2008

už som sa dočítala, že tam je svetlý piesok, nieže by na tom neajko záležalo, len aby som vedela, aby sa malé nečudovali---

macka23
17. aug 2008

Bol svetly, ale nie uplne 🙂
Lenze kamkolvek chces letiet odtialto, je to daleko, myslim ze aj do Grecka su to odtialto take 3-4hodky, ked zo slovenska su to 2....ale vzdy lepsie ako 25hodin v autobuse :D

z.g.
autor
17. aug 2008

to je pravda, akurtá to španielsko by bolo cca 2-2,5 hodinky,
ale teraz som pozerala na yuotube videá a viac sa mi páčili tie kanárske ostrovy, no nádhera...to more je fakt také tyrkisové?
konečné rozhodnutie nechám na mužíčkovi, a aj podľa ceny, lebo len letenky na tie kanáre by vyšli pre nás štyroch od 700 pounds, ešte som nepozerala ceny hotelov
nechceme do toho zase moc investovať

snáď posledná otázka, ktoré letoviská sú najkrajšie na tej fuerteventure? okrem tej costa calma
díky moc ešte raz a pekný deň

macka23
17. aug 2008

Rozumiem, ze je to dost penazi...ale my sme si povedali, ze zo slovenska by sme si taku dovcu nedovolili 🙂
A kedze sa teraz koncom roka vraciame na SK tak sme radi, ze sme boli.
Spravila som album, a dala som tam odtial zopar nasich fotiek...tak mozes nakuknut 😉

No myslim, ze najkrajsie plaze boli prave na Costa Calma a Morro del Jable..moj nazor 🙂
Pekny den aj tebe...a snad som pomohla aspon trosku 😉

martina2007
17. aug 2008

Macka suhlasim s tebou,ale pekne plaze boli aj pri Corralejo- ta piesocna duna.
celkovo si myslim,ze ten juh je lepsi.

macka23
17. aug 2008

Ak mam pravdu povedat, uz si tie nazvy plazi moc nepamatam a som prilis leniva surfovat a hladat :D ale juh je najkrajsi..tam vraj dofukalo ten piesok z Afriky, bo to nie je zasa az tak daleko 🙂

martina2007
17. aug 2008

Macka,vy ste tam boli kedy a na ako dlho?my sme boli 2 tyzdne koncom oktobra minuleho roku.

macka23
17. aug 2008

Mata,
boli sme tam minuly rok, asi v polovici septembra na tyzden 🙂

z.g.
autor
17. aug 2008

aké ste mali počasie v tom septembri a na konci októbra?
idem pozrieť tie photos

z.g.
autor
17. aug 2008

Fotečky krásne...

Vďaka za typy.

martina2007
18. aug 2008

z.g. pocasie sme mali super takmer 2 tyzdne horucavy,okolo 30,akurat dva dni pred odchodom sa zamracilo a trosku sprchlo.