Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

nadina
1. aug 2010

@espri25 Ahoj Espri, vsak napis viac, taketo skusenosti su super 😉 , urcite potesia viacerych, kde ste boli ubytovani? Ake su tam plaze?

espri25
2. aug 2010

ahoj nadina takze boli sme na Tenerife v hoteli la nina **** bolo tam prekraaaaasne ten hotel nemal chybu bolo v nom takmer vseto kadernictvo,nechty,spa atd...... personal super nemozem nic povedat dosli sme tam rano o druhej miestneho casu a nas drobec si zmyslel ze chce mliecko nebol problem kedze straznik v hotelio skontaktoval personal v kuchyny a priniesli nam ho manzel im vysvetlil ze mame 2 rocneho syna a proste mlieko musi byt este ked sme domov odchadzali nam ho pribalil na cestu zlaty.... no plaze pred hotelom bola nensia plaz a kusok odtail bola velka so sopecnym ciernym pieskom nadhera ......nebolo tam vobec vela ludi ze hlava na hlave vobec nic dali sa tam najst tiche miesta no super ziadny vietor nic sme tam nemali........boli sme kuknut aj atrakcie vodny svet siam park umele 5 metrove vlny dostali hadam kazdeho umela plaz bola krasna a taktiez to nebolo natrieskane ........no a co sa tyka stravy mali sme all in. strava bola pestra,bohata dalo sa naozaj ze vybrat mnamky mnamky napoje v bare boli super namiesali nam tak kadeco na co sme mali momentalne chut dokonca casnik albetro ktoreho sme tam spoznali nam kolko krat po polnoci este doniesol cosi vypit kedze o 24.00 sa to zatvaralo ludia neskutocne priatelsky hned by som este sla juuuuj len jedno minus predsa mam ten let nestazujem sa na dlzku toho letu ale........... leteli sme na tenerife s medzi pristatim na fuereventura let nam meskal 9 hodin v ba sa zachovali dost blbo nejdem to tu ani rozpisovat 2 razy nas nalozili do lietadla samozrejme o chvilu zas vylozili no zmatok

cinderella.
2. aug 2010

@nadina prenadherne fotky, ako z katalogu 🙂

cinderella.
2. aug 2010

@espri25 mna laka tenerife aj kvoli tomu, ze ma vraj hotely na vysokej urovni. len kazdy ma odhovara, ze na kanarske je skoda ist v lete, ze tam je lepsie ist v zime. 😒 este sa chcem spytat, aka bola voda v oceane? v pohode sa dalo kupat? a ake bolo pocasie? kolko stupnov? dakujem. 🙂

espri25
2. aug 2010

cely cas boli sme tam 2 tyzdne sme mali 30 stupnov je to perfektne hlavne pre male deti dalo sa tam super fungovat cely den je pravda ze o tej 12 uz bolo citim naval tepla ale uplne super ziadna zima a ocen no v oceane sa kupal moj 2 rocny syn ktoreho do vody je tazko dostat takze neni co dodat prvy moment sa zdala byt chladna ale uz ked som sa odhodlala bola akurat vazne kupali sa tam deticky vsetky ziadne ladove medvede sme tam nemali a hotely su naozaj na vysokej urovni

cinderella.
2. aug 2010

@espri25 znie to super 🙂 . nemas aj nejake fotecky, ktore by sme si mohli pozriet? 😎

cinderella.
2. aug 2010

@espri25 prepac, fotecky som si teraz vsimla. idem mrknut. 🙂

nadina
2. aug 2010

@espri25 Espri, pekne fotecky, len ten piesok, ja neviem...aj na Fuerte sa najdu cierne plaze..ale len vynimocne.
Pekne copiky, co si za to platila? Ako dlho si ich vydrzala mat?
Nasa Miska ich rozplietla este pred navratom domov, mala to asi moc postahovane...

nadina
2. aug 2010

@cinderella. Dik, mnoo, aspon fotky ostanu, ked sa vratime domov do dazda 😉

cinderella.
2. aug 2010

@nadina este sa chcem opytat, vy ste si sami kupovali letenky a zvlast objednavali hotel? cez aku stranku, pripadne priamo do hotela ste pisali? my sme chceli ist povodne cez travel agent, ale stale tak rozmyslam, ze na co nam bude delegat, ze len kvoli delegatovi (ktory bude mozno uplne nemozny, pripadne ho tam ani neuvidime) budeme musiet viac platit, tak neviem.... my zijeme v anglicku. 😒

espri25
3. aug 2010

@nadina na prvej plazi hned pred hotelom sme mali plaz s bielym pieskom a asi 4 minutky cesty bola plaz s ciernym chodili sme tam hlavne koli tomu ze je liecivy a kraasny a ano dala som sa tam zapliest a rozpustila som si to den pred odchodom hihi spalila sa mi hlava a bolo to odpudzujuce

nadina
3. aug 2010

@cinderella. Ahoj Cinderella, ja som to uz spominala niekde na tretej stranke, tak to sem len kopirujem... :
....
nadina – ....a este kedze je to tema o Kanarskych, tak to mozno niekomu pomoze, my si kupujeme zajazdy vzdy sami cez stranku http://www.alpharooms.com/ - ubytovanie a vyjde to ovela lacnejsie. No neviem ako je to s lietanim zo Slovenska, asi cez Londyn - cez www.ryanair.com - kedze lietame z Dublinu, tak to mame trosku jednoduhsie, ale schvalne, sksute si porovnat ceny, ja totiz stale nechapem, preco su kanarske zo Slovenska ako zajazdy tak strasne drahe, zbytocne drahe... z Dublinu to vyjde lacno a vdaka tym strankam vyssie si myslim, ze nie je problem si zakupit taky zajazd aj zo SK - za prijatelnu cenu.
Pre predstavu - naposledy sme boli pre Vianocami 6 ludia s polpenziou, letenkami, poistenim a dobrym hotelom = za 960 euro vsetko dohromdy pre vsetkych... na tyzden.
......
A teraz sme boli druhy tyzden v hotely, kde sme stretli aj 2 mlade baby zo Slovenska, co isli na 7 dni cez cestovku z UK, platili 820 za 7 dni/2 osoby..... a my sme platili 820 tiez, ale za 9 dni a pre 6 ludi !!!
Co je velky rozdiel !

Tiez by sme nekupovali uz len cez agenturu, je to zbytocne predrazene cez cestovky, dokonca casto to ma svoje nevyhody. Ak idete cez agenturu, tak pri pripadnych problemoch sa v niektorych hoteloch s Vami ani bavit nebudu - riesi sa to len cez delegata, co je zbytocne...

Letenky kupujeme cez Ryanair, kedze lietame z Dublinu... ale ak by som byvala na SK = tiez to riesim cez Ryanair - s prestupom v Londyne - z Londyna su letenky na kanarske lacnejsie ako z Dublinu, takze zo SK s prestupom to mozno vyjde aj lacnejsie...

nadina
3. aug 2010
cinderella.
3. aug 2010

@espri25 nevedela som, ze ten cierny piesok je liecivy 😲 . vela ludi vravi, ze je uplne nadherny, priznam sa, ze ja sa ho tiez trosku bojim. a co lieci?

cinderella.
3. aug 2010

@nadina dakujem, ja viem, poznam vsetky tieto stranky. no my chceme letiet buduci tyzden, takze takto na poslednu chvilu to je uz vsetko drahe. len nizkonakladove letenky nas vyjdu 700 libier (2 dospeli, 1 dieta a 1 babatko), a to je este bez kufrov. Co sa tyka hotela, tak kedze som narocna, pacia sa mi hotely od 800 libier hore (momentalne mam vybraty za 1300 libier), takze musim pocitat pre nas styroch 2000 libier na 7 dni, co je hrozne drahe. A to nehovorim o tom, ze este tam budeme chciet chodit po vyletoch. ☹ Ale tuto cenu hotela 1300 libier, to mam vybraty hotel na Mallorce, lebo sa este rozhodujem. Tie kanary by nas vysli lacnejsie, kedze kvalitny hotel sa da najst aj za 700 libier (avsak na mallorce maju vsetky hotely zle recenzie, preto musim vyberat az taky drahy).

cinderella.
3. aug 2010

@nadina tie ceny hotelov, co som spominala, to su vsetko samozrejme all inclusive. 😎

espri25
3. aug 2010

@cinderella. ano je prekrasny stale sa na seba hnevam ze som si aj domov nezobrala zevraj lieci kozne choroby ak mate problemy na nohach popraskane atd vraveli nam to domorodci a naozaj vela ludi chodilo okolo plaze a suchali nohy po piesku ze tento cierny piesok zosucha vsetko zle a netreba ist ani na pedi

espri25
3. aug 2010

ako tu citam vase prispevky tak ja by som to riesila cez cestovku my sme prisli do cestovky dali im nase tel.cislo povedali ze chceme ist na kanare chceme mat all in sme traja chceme krasny hotel a dobru cenu o 2 dni nam volali ze na druhy den letime na kanare za 1100 euro 12 dni 4 a pol hviez.hotel all inclusive hotel priamo pri plazi nemuseli sme sa o nic starat a nie ist na vlastnu past meskalo nam lietadlo dostali sme na letisko teply obed pitny rezim za to ze nam meskal let dostali sme od spolocnosti zadarmo vsetci vylet do siam parku vodne kralovstvo na dovolenke som opuchla dostala som alergiu na slnko stacilo zavolat delegatke vsetko vybavila doktor prisiel z mnou priamo na izbu

nadina
3. aug 2010

@espri25 espri, no fajn cena, ale je rozdiel tolko zaplatit za 3 ako je Vasa rodinka ... a je rozdiel zaplatit tolko za 6 ludi/bez agentury = ako je nasa rodinka... 😉

nadina
3. aug 2010

resp. platili ste len za 2 ludi, pre deti do 2 rokov byvaju hotely zdarma...

espri25
3. aug 2010

@nadina ano ano ja viem dala som to len ako priklad

ivla
6. aug 2010

Ahojte baby, ste vybornym zdrojom informacii 😎 Dakujem! Mam vsak otazky, odpoved na ktore som tu nenasla. Chystame sa na ostrov Fuerteventura v novembri, neviete nahodou, ake tam byva vtedy pocasie a najma veternost?Mame dve baby vo veku 1 a 3 rokov, tak ma dost desi aj ten 4-hodinovy let, kolko vam to trvalo presne z Dublinu? Myslim, ze Nadina odtial letela, vsak? Tiez pozicanie auta (autosedaciek), da sa to riesit hned na letisku? Co sa tyka hotelov, je ich tolko, ze sa neviem zorientovat. Hladam nieco v strednej cenovej kategorii, s polpenziou, nech mam pokoj od varenia aspon na dovolenke. Mate skusenosti s dobrym hotelom pre deti? Ideme mimo sezonu, tak dufam, ze sa tam bude dat robit nejaky program pre deti, neradi by sme ich vozili cele dni v aute. 😒 Fotky su nadherne...

nadina
6. aug 2010

@ivla Ahoj Ivla, posielalm pozdrav z Fuerte. Z Dublinu to trva presne 4 hodiny a 20 minut, ale da sa to vydrzat, co nam ostava. My sme boli na Fuerte aj posledny December, bolo 26-27C v tieni, kupali sme sa v mori, aj ked samozrejme - plaze neboli take plne, ako teraz, co bolo niekedy aj prijemnejsie. Myslim, ze v Novembri budete mat aj vodu celkom fajn, v Decembri uz bola chladnejsia, ale ako vravim - stale sa dalo kupat. Auto je dobre si zarezervovat vopred, ako sme mali aj my na prve 2 tyzdne. Tito su sice lacni : http://www.carhire3000.ie/ ale nemaju na letisku budku, takze treba vyzerat chlapika z Orlando Car, ktory Vas odvezie minibusom asi 10 minut od letiska do pozicovne, kde Vam daju auto.
Alebo potom http://www.cicar.com/ ale ti su drahsi, vsak skus porovnat. Ked sme si na letisku preberali auto, tak vela ludi odmietli, ze maju len pre tych, co bukovali vopred. Mozno je to vsak aj tym, ze je sezona a zajtra konci world cup v surfovani... Co sa tyka plazi, pre deti je asi najlepsie ist do casti Jandia/Morro Jable, ale co sa tyka hotela, to individualne, skus Iberostar, ten je v Jandii a je super a v last minutes na stranke http://www.alpharooms.com/ nebol az taky drahy. Navyse je to velky hotel, takze myslim, ze o program by malo byt postarane a maju tam 3 mini kluby - rozdelene podla veku, aj pre najmensich... a je to priamo pri plazi. Sice na plaz sa ide trosku dole kopcom, ale urcite sa da aj s kocikom.
Co sa tyka vetra, myslim, ze to sa neda predpovedat, teraz sme tu treti tyzden a mali sme len 2 dni veterne. V zime fukalo 1 den pocas pobytu, ale to aj prsalo - kedze bol December, tak vtedy je vacsia pravdepodobnost zrazok...
Preco letite z Dublinu?

nadina
6. aug 2010

... a strava v Iberostare bola naozaj super, obrovsky vyber vsetkeho...

ivla
7. aug 2010

@nadina Dakujem velmi pekne za podrobne info!!! Si zlata,ze si si nasla cas. Musim uz vybrat konkretny hotel, aj autopozicovnu, nerada si veci nechavam na poslednu chvilu. Urcite pozrieme oblast Jandia a hotel Iberostar,ktore odporucas.A idealne by bolo byt priamo pri plazi. Pre baby,nech sa pohraju a nemusime chodit daleko. Som prekvapena,ze tam je aj v zime tak teplo, hoci s pocasim je to teraz vselijake 🙂 Letime z Dublinu, pretoze zijeme v Irsku; je to pre nas najblizsie letisko. 🙂

nadina
7. aug 2010

@ivla Ivla, tak to Ta radi privitame aj v nasej irskej teme : https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/irsko-maminky-starsich-deti-bezplienkova-diskusia-o/
My byvame v Rush - North County Dublin... 😉
Pekny den,
Nada

nadina
7. aug 2010

@ivla Maximalne teploty na Gran Canaria namerane pocas niekolkych rokov,
ale treba povedat, ze Fuerteventura je blizsie k Afrike - mozu sa odlisovat teploty
a preto sme napriklad v Decembri na Fuerte mali 27C a v auguste pred par dnami 36C.

lemge
7. aug 2010

@nadina ahoj.nemam terz pristup k netu,tak preto pisem neskor.no super,ako ti tisko zavidim... 😵 ale v dobrom.hned bych isla znova na fuertu ☹ krasne fotecky si dala.la pared.no teda,toto mestecko somm si teda na mape nevsimla.kde to je?ta fotka toho bazena pri mori to je tam?vyzera to perfektne.
ta moja fotka s drevennym chodnikom.to je na zapadnom pobrezi.vola sa to Ajui.plaz ma tmavy piesok.akste tam neboli,urcite odporucam.ale kupat sa tam neda.dost tam fukalo,ale ked chodis,v phode na slniecku v tielku sa da 😉 je tam aj jaskyna.ozaj a vnutrozemie ste prechadzali?tie vyhliadky okolo dedinky betancuria stoja za to,hodila som tu jednu foto..tak si to este pekne uzivajte,a napis co nove ste pozazivali. 🙂 som zvedava

ivla
7. aug 2010

@nadina Nam by celkom stacili aj teploty okolo 20 C. V Irsku sme si odvykli od horucav a myslim, ze baby by vysoke teploty neznasali dobre (ani moj manzel 🙂 ) Takze uvidime, ake teploty na Fuerte zazijeme, v kazdom pripade dufam, ze nam ta dovolenka vyjde. A tie 4 hod a 20 min. v lietadle s nasimi neposednikmi snad nejako zvladneme. Aj let na SVK sa nam zda byt dlhy 😕 Nakuknem do temy, ktoru si spomenula. Cas na internet teraz velmi nemam, no rada si pozriem, ako si ziju aj ini v Irsku. My sme v Co. Galway.

nadina
7. aug 2010

@ivla Ahoj, od Galway je v teme urcite par mamiciek s detmi. Skus, si vitana 😉 Mnoo, moj manzel sa tiez vytesuje, ze uz je naspat doma v Irsku, horucavy moc nemusi. Co sa tyka letu, tak ja som rada, ked ma deti v lietadle zamestnavaju, inak by moj strach len narastal = lietat moc nemusim...
@lemge Dakujem moc za tip, kde je ten chodnicek, v tej dedinke sme boli pred 2 rokmi, ale jaskynu si nepmatam, alebo len taku dieru v brale? Tiez som bola vtedy prekvapena tmavym pieskom, myslim, ze sme vtedy hladali potopenu lod American Star, ked sme tadial isli... ale ta lod sa medzicasom uz tusim celkom rozpadla, tak ju nehladajte 😀 V bedekroch je este stale o nej zmienka...
No a cez Betancuriu sme isli tiez, ale raz a nikdy viac ! To bola taka vyska, sice super vyhlad, ale manzel soferoval a ja som mala nohy na podlahe s nim a "brzdila" som tiez 😀 😀 😀 Tam ma uz nikto tak lahko nedostane, no ale za ten vyhlad to stoji, skoda, ze z tych najvacsich kopcov fotky nemam, myslim, ze som myslela na vselico ine, ale fotit ma vtedy nenapadlo, tie zakruty hore su naozaj len pre pevne nervy 😀 Trubili sme pred kazdou ako Taliani...

A tie bazeny, ano to je v La Pared - je to odbocka od Costa Calma smerom na zapadne pobrezie, z prveho kruhacu v Costa Calme, kde je ten paradny "veternik" od Cesara Manrique, tak tam je odbocka a odtial je to autom snad len 5-7 minut...Stoji to za vylet na cely den. Su tam skaly dookola, kde sa da vyjst hore aj s detmi... Na kupanie v mori to tam tiez nie je, predsa to zapadne pobrezie je viac otvorene, velke vlny, ale bazeny uplne stacia...