Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

nadina
7. aug 2010

Ti je ten veternik na kruhaci pred Costa Calma - kde sa odbocuje na La Pared - neda sa to prehliadnut...

ivla
8. aug 2010

Tak som si konecne sadla za pocitac a pozrela si ubytko na Fuerte.
@nadina Hotel Iberostar vyzera skvele,no je aj cenovo najdrahsi.Vsimla som si aj hotel Stella Jandia Resort Aparthotel,s tym nahodou nemas skusenosti?Je mi podozrive,ze je takmer o polovicu lacnejsi (pri all-inclusive).Ozaj, co sa vam osvedcilo najviac? Polpenzia alebo All-inclusive? Vecere byvaju varene? Kvoli detom ma to zaujima. Zatial sa vsak priklanam k Iberostaru. Este rozmyslam, ci ist na 1 alebo 2 tyzdne...Musim si uz konecne kupit sprievodcu po Kanarskych ostrovoch, fotky, co tu davate vyzeraju lakavo... 😉

ivla
8. aug 2010

@nadina Este mam jednu otazocku,pri hoteli Iberostar pisu 'family room',ale na zaklade fotky nie som ovela mudrejsia.Co mam pod tym pojmom rozumiet? Manzelska postel tam samozrejme je, ale o postielke sa nikde nezmienili, ani neviem, kde by spala druha dcera. Je to vlastne iba jedna izba,vsak? Baby chodia spat zavcasu,tak ci by sme potom museli okolo nich cupkat iba po spickach... 😅

ivla
8. aug 2010

@nadina Prave som sa na na www.tripadvisor.co.uk dozvedela,ze v Iberostare ma family room 2 spojene izby a teda aj 2 kupelne? To je standard?
Dakujem za odpoved!

nadina
8. aug 2010

@ivla Ahoj, my sme boli siesti v Iberostare - mali sme 2 standardne izby s 2 kupelnami - vo vnutri prepojene dverami. Ocakavala som family room, ktora je trosku vacsia, ale mali sme obycajne izby s pristelkami, mozno aj preto, ze na recepcii sme povodne izby neprebrali (teda neviem ake sme povodne mali mat), kedze neboli spojene a bukovali sme spojene = tak sme na recepcii trvali na spojenych - a dostali sme vyssie opisane. Mam 3 deti a nemohla som mat 2 z nich na druhom konci hotela 😕 All inclusive je mozno fajn pre tych, co chcu cele dni sediet na hotely, ale pokial chcete co len trosku cestovat, tak je dobre naranajkovat sa a ist na vylet a vratit sa az na veceru. Z vlastnej skusenosti = v tomto teple ani moc nechuti, raz sme sa isli najest cez obed do restiky a odniesli sme si pizzu zo sebou, neboli sme schopni v tom teple jest... Stella Jandia je ovela dalej od plaze - cez cestu, resp. je tam podchod, je nedaleko od ZOO.
Iberostar mas na kopci hned nad morom a netreba tak daleko chodit. Skus si oba hotely dat vyhladat na stranke :
http://www.holidaycheck.com najdes tam vela riview a mozno aj viac fotiek ako na tripadvisore...
Mrkni vyhlad z balkon zo Stella Jandia :
http://www.holidaycheck.com/hotel-Travel+pictur...
Myslim, ze ludi na plaz vozi dokonca zo Stella Jandia aj vlacik. Predpokladam zdarma?
A Iberostar - na tom mieste su 3 Iberostary vedla seba, my sme boli v Iberostar Palace, potom su tam este dalsie 2 vedla seba - Iberostar Gaviotas a este treti...
Tu na fotke vidno, ako je blizko plaze :
http://www.holidaycheck.com/hotel-Travel+pictur...
Familyroom - maju tam (vraj) aj vacsie rodinne izby, myslim, ze sme tiez take bukovali, ale nemali - mali by byt vacsie ako tie standardne, aj podla fotky.
Co sa tyka urovne a ceny - v Stella som nebola, neviem porovnat, ale Iberostar je velky hotekovy retazec :
TripAdvisor's Travelers' Choice 2009 Award to IBEROSTAR Hotels & Resorts, as the third best hotel chain in the world, awarded by more than 10 million travellers. Hotel Chain of the Year in 2009, awarded by TTG. Silver Travel Star Award 2009 in the "Best Hotel Chain of...
a fotky na holiday check vela napovedia urcite o oboch, ludia tam radi zverejnuju vsetko s cim nie su spokojni, co je aj dobre...
A este je dobre si pozriet, kde so oba hotely umiestnen - na tej stranke holiday check ked vyhladas hotel - tak pri kazdom je vrpavo potom uvedene : Hotel and surroundings on the map
kde po kliknuti ukaze peknu satelitnu mapku kazdeho hotela, co vela napovie...
Inak Iberostar je trosilinku za mestom, ale su tam potraviny a par obchodikov cez cestu podchodom = co postaci, ale ak chcet byt viac v meste - tak skus mrknut pripadne aj RIU PALACE, alebo RIU CALYPSO - oba tiez v Jandia/Morro Jable. A este si sa pytala na vecere - vsade byvaju varene, samozrejme, v Iberostare bol vzdy velky vyber, ryza, hranolky, cestovina, 3-4 druhy masa vratane ryb, vela roznej zeleniny, dresingy, rozne zakusky, zmrzliny, polievka...hm, tusim som hladna 😀 😀 😀
Pekny vecer 😉

ivla
9. aug 2010

@nadina Dakujem! Musim sa pozriet aj na stranky,ktore si napisala.Vcera vecer sme pozerali celu oblast na Google Earth,vyzera to tam pekne, len miestami sa zdalo, ze tam bol hotel na hoteli. Pozriem aj Riu Palace/Calypso,dobre vediet. Vidiet, ze to tam mas pochodene, o chvilu tam budes ako doma 😉 A cesta z letiska? Vraj 90 km? Ako dlho vam trval presun?
Napadlo nam s manzelom este poistenie, ako ste to riesili? Alebo vam postacila Europska karta poistenca??Dakujem este raz! Pa,mala sa mi budi.

nadina
9. aug 2010

@ivla Ahoj Ivla, poistenie sme si dali cez AIB, kedze odtial mame ucty, vyslo nas to najlacnejsie,
cez internet, manzel to daval a pre nas 5 ludi (bez mojej maminy) to vyslo 50 euro -
ale dal to rovno na 1 mesiac. Presun uz presne neviem, kedze sme do Morro Jable isli z Cotillo a na pol ceste sme sa zastavili na plazi a pokracovali sme podvecer. Ale cesty su dobre, takze mozno 1 hodinu?
EU karticka ti plati ale len v public hospital a pri nesukromnych lekaroch...tak ak by bol problem = je lepsie mat positenie a ist co najblizsie. Minule som mala anginu - den pred navratom domov, sukromna lekarka v budove vedla hotela mi pichla nejaku zazaracnu injekciu - skoda, ze si nepamatam co to bolo, ale povedala, ze za 2 hodiny budem fit a aj tak bolo, platila som okolo 100 euro a myslim, ze z toho asi 80 preplatili, co nie je zle...
Pekny den 😉
N.

ivla
9. aug 2010

@nadina Prave som si pozrela recenzie na dalsie hotely (Riu Palace...),no niektori im vycitaju horsie jedlo. Iberostar vyzera naozaj najlepsie,hoci to tiez asi zavisi aj od toho,aku izbu dostaneme.Urcite by som chcela,aby tam boli 2 izby,aby sme baby nerusili,ked zaspia.Half-board bude predsa len lepsia volba,urcite by sme chceli aj pocestovat. Pises,ze hotel je kusok za mestom, da sa tam ist peso?Poistenie si urcite dame,este sme sa o tom ani nestihli porozpravat,manzel stale v praci 😒 Dobru noc! 🙂

nadina
9. aug 2010

@ivla Ahoj Ivla, ano, da sa aj peso, je tam promenada, trva to mozno 10 minut rychlou chodzou, 15-20 s detmi.
...aj autobus chodi kazdu chvilku.
Pekny vecer.

kacenkalm
10. aug 2010

baby,v septembri ideme na dovolenku s malou na Kanare,a pytala som sa svojho detskeho,ci mala potrebuje nejake specialne ockovanie a povedal ze nie...nemate skusenosti?ja si myslim ze nepotrebuje,ked ma tie svoje povinne ockovania...

trixi
10. aug 2010

@kacenkalm nie nepotrebuje.

catalin
26. aug 2010

baby caute,

chystame sa na tenerife v polke septembra, mate nejake dobre tipy na hotely?

tilly
22. feb 2011

ahojte...

zije to tu este? 😅

ktory ostrov by ste odporucili teraz? chcem z tejto otrasnej zimy niekam vypadnut, verim tomu, ze tam nebude 30 stupnov, ale nieco, kde by sme si trosku omocili nohy v mori, kde by bolo slniecko a teplucko a tak...

bora8
22. feb 2011

ahojte, neviete mi poradiť, kde zohnať nejaké dobré apartmány, viem že ludia z čr a sr majú prenajímané ročne a od nich by som si prenajala v tomto hnusnom počasí niečo na dva týždne, len ako na nich prísť.....

rainee
27. feb 2012

ahojte, boli sme zatial na gran canaria - maximalna spokojnost so vsetkym, teda az na to ladove more.... chystame sa v dohladnej dobe na lanzarote a fuerteventuru, len musim pokukat nejake recenzie na hotely s all inclusive. len sa obavam tej cesty s nasou malou,ta minutu neobsedi nie to este 5 hodin v lietadle 😒 este by som sa chcela spytat kto male male deticky ako sa riesia autosedacky ked si chcem prenajat auto??? pochybujem ze tam nieco take poznaju 😕

rainee
27. feb 2012

@nadina ahoj vidim ze dost chodis na kanare, zaujali ma tvoje komentare, hlavne musim pokukat kde su tie teplejsie plaze....vidim ze mas viac deticiek, mali ste autosedacky ked ste poziciavali auto?

pacica
27. feb 2012

ahoj,my sme boli na tenerife.odporucam ist do hotela esmeralda a oblast playa delas americas?tak nejak sa to volalo.no plakali sme ked sme odchadzali.krasne tam bolo,odporucam ist!!!

pacica
27. feb 2012

@catalin odporucam hotel esmeralda.vyborni personal,jedla to ani nehovor,izby krasne,no nadmierna spokojnost!!!je aj blizsko mora,zaujimave bolo to,ze sme boli v tichej oblasti a par krokov a bol nocny zivot,takze umiestnenie hotela bolo nadhera

pacica
27. feb 2012

kludne sa pytajte ohladom tenerife,ja som tam bola a neviem si to vynachvalit.na 100% by som tam sla zas aj na to iste miesto kde som bola 🙂

estterka
27. feb 2012

@tilly ahoj,ono to pocasie sa tu teraz dost meni,ale mavame aj 30 stupnov v pohode cez den,aj dnes bolo tak horuco.

@rainee rada poradim aj ja,ak budem vediet. auto je idealne objednat z letiska cez spolocnost payless-vychadza najlacnejsie momentalne. zadarmo k tomu na poziadanie davaju autosedacky. preco pochybujes,ze tu nieco take poznaju??

asimon
27. feb 2012

@rainee co sa tyka poziciavania aut...pri malych detoch si treba vypytat autosedacku...nie je s tym ziadny problem...na Tenerife bolo super...urcite sa tam este vratime 😉 ale Fuerteventuru neodporucam...stale tam fuka vietor...velmi neprijemne to je hlavne ked vychadzate z vody :-\

estterka
27. feb 2012

@asimon stale nie 😉

asimon
27. feb 2012

@estterka no bolo aj bezvetrie niekedy chvilku 😉 mozno to bolo aj tym,ze sme byvali na tom najuzsom cipe :-\

estterka
27. feb 2012

@asimon ja na najuzsom cipe byvam uz roky,ale napriklad momentalne mame krasne letne dni bez vetra 🙂 ono nie nadarmo su tu zas v lete majstrovstva sveta vo windsurfe a katebordingu..ale strieda sa to.

asimon
27. feb 2012

@estterka na tie majstrovstva je to dobre 😉 my sme tam boli akurat v lete,tak bola asi sezona vetra...🙂 ale zase kritizujem len vietor...samotny ostrov bol krasny 🙂

estterka
27. feb 2012

@asimon tak urcite je to veterny ostrov,ale vraj s najkrajsimi plazami atlantiku 😉 len som chcela povedat,ze mavame aj bezvetrie. ale v dnesnej dobe uz nikto nikde nezaruci pocasie,vsetko sa meni,vidim to aj ja a zijem tu len par rokov a je to tu o inom ako ked som prisla.

asimon
27. feb 2012

@estterka presne tak...pocasie si nenavyberas...ved ani na Slovensku nie je vzdy v zime zima a v lete teplo...😉 a plaze fakt krasne...doteraz si rada prezeram fotky z dovolenky...tejto...a vietor...zase az tak sa necudujem..je to predsa ostrov 😉

svetllana
27. feb 2012

@rainee Ahoj🙂 My sme boli v decembri na Lanzarote a velmi sa nam pacilo. Hotel sme vybrali taky, ktory je zamerany na rodiny s detmi, vola sa Los Zocos a ozaj super, my sme boli spokojni 🙂 Auta sa poziciavaju na kazdom rohu, akekolvek chces. S autosedackami som si neni ista, ale v tych rodinnych autach by mali mat..ale toto neviem isto. Toho by som sa neobavala, vybavit sa da vsetko 😉

rainee
29. feb 2012

@estterka my pojdeme cez ck takze auto budeme objednavat az na mieste. no este som autosedacku nikdy v rent a car nevidela a raz ked som sa na to pytala v grecku kukali na mna ako puky 😉 ake letovisko by si mi odporucala pri malom dietati, nie moc rusne a dobre vychodisko na vylety (aj ked ostrov prejdeme asi za 2 dni)?

rainee
29. feb 2012

@svetllana dakujem za tip. mne sa uplne najviac paci lanzarote, uchvatna priroda, z letovisk sa mi paci playa blanca a papagayo plaze. ale najradsej by som skombinovala lanzarote s fuerteventurou ked uz letim taku dialku 😉
a este k tej vode - teda na mna to moc nie je, ja vlezem do vody ak ma nad 25-27 stupnov, takze v atlantiku som isla mierne zamrznut aj ked bol august a plazovala skor pri bazene 🙂 ten vietor mi az tak nevadi a klima uplne super.