Kanárske ostrovy. Ako sa vám tam páčilo?

z.g.
12. aug 2008

Boli ste niekto na Kanárskych ostrovoch? Ako sa vám páčilo?

martina2007
18. aug 2008

tiez som pridala par foto z fuerteventury

z.g.
autor
18. aug 2008

Martina, vďaka, pekné fotečky.
Ako na tie fotky pozerám, tak by som išla hneď zajtra. Ja som naposledy bola na dovoleke pri mori pred 3 rokmi!!!

Ako to zvládol malý v lietadle?

Rozmýšľam, že sa tam oplatí ísť na minimálne 10-14 dní, lebo 2 dni z toho človek precestuje.

martina2007
18. aug 2008

Z.g. cestou tam sa to dalo,bol celkom fajn az na pocudovanie,lebo neobsedi 5 minut a naspat to bolo horsie pozabaval spolusediach a aj oni jeho.

z.g.
autor
20. aug 2008

martina, s akou cestovkou ste išli?, sami ste si to vybavovali, pýtam sa preto, lebo o rok budeme asi už na Slovensku, tak ako typ do budúcna
vďaka

čítala som v jednom fóre, že najkrajšia je fuerteventura, na lanzarote ako kde, a gran canaria a tenerife sú dosť turistucké, ale to bol len jeden názor...

martina2007
20. aug 2008

Z.g.

najprv sme si pozreli letenky na nete last minute par dni pred dovolenkou,lebo sme sa nevedeli rozhodnut na ktory ostrov a nasli sme dobre ceny.

Letenky sme kupili vo Viedni v nejakej cestovke Reisen buro- neviem si spomenut presne,od TUI,priamo v TUI mali letenky drahsie,zobrali sme hned aj pozicanie auta a poistku na vsetko -vysla nas 100 euro,hotel sme si nebrali ,lebo sme nechceli trcat 2 tyzdne na jednom mieste a keby sme neboli spokojni tak by sa zmenit nedalo.
Ale ceny hotelov vraj boli lepsie cez cestovku aspon nam to tvrdili v niektorych hoteloch.

Uz si nespominam kolo nas to vsetko vyslo,ale boli sme spokojni.

Myslim,ze v rausku ,nemecku,ang., atd su ovela lepsie ceny ako na Sk a v CR a asi by som ani sk cestovkou nikam nesla.
My vacsinou chodievame na vlastnu past urobis si vlastny program a nemusis byt na niekoho naviazana.

z.g.
autor
29. aug 2008

Objavila som dobrú stránku s obsažnou fotogalériou, Fierteventura je asi najkrajšia z ostrovov,
http://kanarskeostrovy.net/

maximilian
3. sep 2008

Ahoj Z.g. už si niečo vybrala?My chceme isť tiež na dovču začiatkom oktobra a to už je teplo len niekde. Tiež sa mi pozdavaju kanare.

z.g.
autor
4. sep 2008

Maximilian, mám predbežne vybraný ostrov Fuerteventura, lebo sú tam asi najkrajšie pláže. Nechceme ísť niekam, kde je to hlava na hlave /Gran Canaria, Tenerife/.
Konkrétne sa mi pozdáva stedisko Costa Calma, a hotel Paraja Beach- aj podľa ceny /na tejto nemeckej stránke je bohatá fotogaléria a videá všetkých možných hotelov/:
http://www.holidaycheck.de/hotel-Katalogbeschre...

z.g.
autor
4. sep 2008

a sú tam aj satelitné snímky hotelov

maximilian
4. sep 2008

No idem kuk. Aj mne sa pozdáva tento ostrov, ale niekto písal, že tam vraj aj dosť fúka. A maš už vybranú aj cestovku cez ktorú chceš isť? Ja čo som pozerala, dosť veľa lieta z Prahy, z Viedne lieta TUI a Neckerman.

z.g.
autor
5. sep 2008

my chceme ísť z írska
na fuerteventure fúka dosť, ale že sa to dá vydržať
zo slovenska sa nelieta, to je pravda, iba tá viedeň a praha, ako si písal, ale s rakúšanmi to vyjde vraj lacnejšie

maximilian
5. sep 2008

Pohľadám niečo vhodné a uvidím. Uvažovali sme aj nad emirátmi, tak uvidím čo nakoniec vyberiem.

xena22
5. sep 2008

Minuly rok sme boli na Grand Canarii a aj s kamoska bola par tyzdnov po nas a obidve sme nezavisle sami od seba povedali,ze nic moc a nikdy viac...

...ale Fuenteventura je podla obrazkov nadherna,tak mozno este dam kanarom sancu niekedy v buducne 😉

Kolegyna bola na Tenerife a tiez bola sklamana...

Este je tam Lanzarote,ale tam byva vraj vela ludi...

maximilian
5. sep 2008

Neviem čo vybrať, chceme isť aj s drobcom a nechcem aby to bol dlhy let.Nadherne je na Malych divoch, ale to je na let s malym daleko.

z.g.
autor
6. sep 2008

Maximllian, skús pozrieť aj Cyprus, keby nebol tak ďaleko z Írska, tak by som to brala, tiež nechcem ísť moc ďaleko kvôli deťom

Xena, vďaka, aspoň viem, že som asi dobre vybrala ostrov

salajcatko
6. sep 2008

kočky, ja len tak narýchlo - ja som bola na Fuenteventura, bolo to prenádherné,boli sme v Clube Robinson, all inclusive cez Fisherreise zakúpené to bolo v Nemecku - krajina je nič moc, vyprahnutá zem,ako sa vraví, ale ten club to bola jedná báseň - krásne hotely, bungalovy, krásne bazény, bohatý program kde vás nenechali nudiť sa ani 2 minúty..myslím, že záleží aj do akého clubu v danej destinácii idete...nie je dovolenka ako dovolenka, ale isto ako krajina sama o sebe..no niet čo pozerať, zato tie letoviská tam su fakt pekne 😉

maximilian
6. sep 2008

cyprus som pozerala, ale posledné pobyty robia cestovky koncom septembra

z.g.
autor
10. sep 2008

mawimilian, no, je to preblém s tými termínami v slovenksých cestovkách, ale v jednej slovenskej cestovke mi ponúkli možnosť ísť s rakúšanmi na nejaký last minute, a že sú aj tie ceny poto zaujímavé
ak chceš, môžem ti dať kontakt cez IP
/a pozdravujem buggstera, my máme oranžový/

maximilian
10. sep 2008

Z.G. ak pošleš kontakt budem rada. stale ešte hľadam a vymyšlam kam isť. Aj my zdravíme buggsa.

z.g.
autor
22. okt 2008

My sme sa nedávno vrátili z Kanárov z ostrova Fuerteventura. Nakoniec sme išli tiež do hotela Monica Beach v letovisku Costa Calma. Hotel vcelku fajn, v okolí nádherné palmové záhrady.
Môžem potvrdiť, že ostrov je nádherný, teda nie vnútrozemie, ale pobrežie, pláže. Najviac ma uchvátila pláž Sotavento a Cofete na západnom pobreži, ale aj La Pared. Jednoducho úžasné, a tie vlny na západe...

z.g.
autor
24. okt 2008

Kto sa chce pozrieť , vložila som sem foto:
http://cestovatele.orbion.cz/profil-cestovatele...

a tie zájazdy cez nemecké cestovky za super ceny s odletmi aj z Viedne sú na www.nacesty.cz

maximilian
24. okt 2008

Z.g. no fotky sú krásne. my sme sa este zatial nikam nedostali koli manzelovej praci, ale este stale skumam kam vypadneme, teda dufam do konca roka. Nebola tam uz zima? Isla by si tam znova alebo raz stacilo?

maximilian
24. okt 2008

Ozaj a ako det zvladli cestu,

z.g.
autor
25. okt 2008

maximilian, vďaka,
deti zvládli cestu celkom v pohode, dalo sa to vydržať, let trval 4 hod. 10-15 minút z Belfastu, naspäť sme išli večer, takže spali skoro celou cestou
išla by som tam kľudne šte raz, ale radšej v septembri, ak sa chce človek veľa kúpať, lebo na tomto ostrove sme mali poobede často zamračené, okolo 24-25 st.C, ale okolo obeda bolo teplo vždy, takže sme sa kúpali každý deň,
pozerala som počasie na iných kanárskych otrovoch, tam bolo 27 st.C, tak možno je tam október teplejší, ale zas
na fuerteventure sú vraj najkrajšie pláže,
rozmýšľam, že pôjdeme pozrieť na iný z kanárskych ostrovoch niekedy v budúcnosti, lebo aj tie sa mi pozdávajú...
inak ohľadom cesatovania je výborná stránka www.orbion.cz, aj s fotogalériami od cestovateľov a fórum, aj tam som hodne čerpala typy na výlety a info...

ella1
26. feb 2009

caute.
my sa chystáme na kanárske na gran canaria.oblasť maspalomas.
boli ste niekto?mám otázky...
čo stojí požičanie auta?
taxíky?vraj sú lacné ale čo to znamená?
ideme letecky do las palomas.je to daleko od tej oblasti?
prosím kto bol akékolvek info budú dobré... 😉

tina_
26. feb 2009

ak chcete info ohladom Kanarov, napiste IP mojej sestre mima777, zila na Tenerife vyse 2 rokov, myslim...

trixi
9. mar 2009

ahojte, za dva tyzdne balime kufre a letime na Lanzarote. Bola som na Fuerteventura, bolo tam strasne veterno. Teraz vyskusame Lanzarote. Matko poleti prvy krat lietadlom, dufam, ze to zvladne. Byvame v Iberostar Lanzarote Park, hotel vyzera krasne, aj hodnotenie ma vyborne. Ja budem mat problem s balenim kufrov aby som sa zmestila do vahovych limitov 😀.

tina_
20. mar 2009

ahoj trixi, letite priamo, ci s prestupom v Madride?
Ja som tam bola na Lanzarote s deckami-teda studentami, co sme vyhrali jeden projekt. Bolo tam fajn, aj sme boli na tavach a pozriet vulkan, je to zaujimave, ale ten let bol desny, aj to cakanie v Madride. Najhorsie bolo pri ceste nazad, to sme sa presuvali v Madride z jedneho terminalu na druhy, co som ja tusila, ake to je velke letisko, ze presun na iny terminal trva hodinu!!! Najprv metrom (v ramci letiska) a potom normalne busom popri startovacich drahach taku trasu asi ako Presov-Kosice...takmer sme nestihli let...A to este blaznivi Spanieli furt menili "gate", tak sme to museli stale sledovat, ci sa niekam nepresuvame...S 9-timi deckami na krku, to bolo strasne, never more...

trixi
30. mar 2009

tina, uz sme doma, vcera sme prileteli, leteli sme priamo z Viedne do Arecife.

tilly
15. apr 2009

trixi a ako bolo? a