Kanárske ostrovy v decembri

kwetynka
28. okt 2017

Ahojte kocky, bol niekto z Vas v decembri na Kanarskych ostrovoch? Ake tam je pocasie?

tyelde
28. okt 2017

Rodičia, a sused chodí každý rok... Bezproblémov, do 30 stupňov

tenerifka
28. okt 2017

@kwetynka zaciatkom decembra mame teplo, az tak do polovice, na kupanie je ale more studene
Ak je zamracene, je chladnejsie, ak svieti slnko, tak kratke rukavy aj kratasy
Koncom decembra, najma vecer, byva chladno, a ak do toho zafuka, je to na teplejsiu bundu
Ale cez den je zimne obdobie super na prechadzky a vylety po ostrove, no na kupanie ( ak nie ste otuzilci) to nie je
Zijem tu uz 18 rokov

kwetynka
autor
28. okt 2017

to by bolo super, lebo ked googlim pocasie, tak informacie su rozne.... mam hlavu v smutku, ci tam nabude cca 20 st...a hlavne, ze co si zabalit na seba 🙂

tenerifka
28. okt 2017

@kwetynka pri 20° a slnecnom pocasi je teplo, pri 20° a zamracenom a veternom zima, pocitovo to moze byt velky rozdiel
Takisto si treba vybrat juh ostrovov....

kwetynka
autor
28. okt 2017

aha,,,,ja som si predstavovala tak cca 26 st. 🙂

tenerifka
28. okt 2017

@kwetynka ale ano, v prvej polovici decembra je cez deñ tak 25ºC, a na slnku cez 30º-je teplo, ale v druhej polovici to uz moze byt len okolo 22º.....stale ti je na slnku teplo, ale ak je cely deñ pod mrakom, pocitovo je chladno.
V noci je chladno, aj pod 17-15º

kwetynka
autor
28. okt 2017

tak to som si vydychla, lebo uz som zacala zmatkovat....chceme ist niekam do tepla, ale zasa nie dlho letiet a mame uz vybraty aj hotel, len to v pondelok zajednat...som velmi rada, ze som tu "narazila" na teba 🙂

hettinka
28. okt 2017

@kwetynka kedysi sme chceli ísť na Kanárske ostrovy na vianoce a v CK nas odradili, že vzduch je síce ešte celkom OK (ale nie 30°C, tak max 20), ale more je veľmi studené, je tam oceán, kúpať sa nedá a dosť prší. Poradili nam Egypt, tam bolo fakt teplo (aj ked tam by so už nikdy nešla ... ale teplo bolo, aj more ako čajíček).
No treba sa tiež pripraviť, že dni sú kratšie, skôr a rýchlo sa stmieva a v noci je chladno.

kwetynka
autor
28. okt 2017

egypt je zvolili ako druhu alternativu...vlastne ja by som proti nemu nic nemala, stale po nom poskulujem, tam je teplo iste 🙂...boli sme tam nejeden raz...ale chceli sme skusit nieco nove a nie s dlhym letom...alebo aspon nie s prestupami...

tenerifka
28. okt 2017

@kwetynka velmi zalezi aj na ostrove. Ja som na Fuerteventure a tu prsi tak dokopy 4 dni do roka, vacsinou v januari alebo februari, ale nie je to pravidlo. Ale napr.na Tenerife prsi ovela viac

kwetynka
autor
28. okt 2017

my chceme ist do oblasti maspalomas...hotel ifa faro

tenerifka
28. okt 2017

@kwetynka strasna masovka cele Maspalomas aj GC...ale ak si este na Kanarskych nebola, kludne na prvykrat to bude OK

kwetynka
autor
28. okt 2017

aha....no je to moja premiera 🙂 co by si doporucovala ty? nech je tam teplejsie a nech sa i oci napasu, chceme sa i trosku tulat 🙂

mia_31
28. okt 2017

@tenerifka ahoj , chcem sa opytat co sa da na Fuerteventure vidiet, mam tam vyhliadnuty dlhsie uz jeden hotel ale par rokov dozadu sme boli na Teneriffe a hrozne sa nam pacil Loro park, zoo, sopka.... Konecne ma uz najmaldsi syn 4 roky a chceli by sme ist znova, je nieco taketo aj na Fuerteventure? rada by som tam sla.....

tenerifka
29. okt 2017

@mia_31 Fuerteventura nema vela "atrakcii", ta najvacsia atrakcia su krasne dlhe svetle plaze a vseobecne malo turistov. Ma vsak krasne malebne dedinky vo vnutrozemi, na severe v Corralejo svetle piesocne duny, vyborne cerstve ryby(mimo AI samozrejme),a pre deti aj dospelych je pekna ZOO Oasis park v La Lajita, pozri webku, je to naozaj super miesto, stale to zvacsuju a pridavaju nieco nove, zvierata tam ziju napoly v prirode a velmi dobre sa o ne staraju, ked boli moje deti male tak sme tam boli kazdu chvilu, je to na cely den a fakt zazitok

mia_31
29. okt 2017

@tenerifka si ma velmi potesila , presne pri corralejo mam vyhliadnuty aj ten hotel 🙂

gabona
30. okt 2017

Kanarske su v decembri super na nacerpanie energie zo slniecka, je tam krasne, ale kupat sa uz neda. Staci robit vylety po okoli, dychat morsky vzduch.

stephania
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vienala
1. nov 2017

@tenerifka chcela by som sa poradit. Manzel chce, aby sme isli cez jarne prázdniny na Tenerife, je to zaciatok marca 2018. Ja sa bojim pocasia a tak celkove, ci je to bezpecne pre rodinu s troma detmi. Vedela by si mi, prosim, blizsie poradit, co a ako to tam funguje zaciatkom marca, ci sa tam oplati vtedy ist a ci je dobre ist na Tenerife alebo na iny z Kanárskych ostrovov. Dakujem

tenerifka
1. nov 2017

@vienala Na Tenerife som bola len raz, ale prosimta, vysvetli mi vetu "ci je to bezpecne pre rodinu s troma detmi".....
Pocasie na juhu Tenerife by malo byt ok, aj ked v tomto obdobi moze sprchnut, vacsinou sa oblacnost koncentruje na severe a v okoli Teide. Ak vsak pride nejaky front z Atlantiku(co je v tomto obdobi dost mozne, ale trva tak deñ-dva), najviac zasiahnute byvaju prave zapadne ostrovy, vychodne(Fuerteventura a Lanzarote) menej.
Na kupanie vsak pravdepodobne nebude, teploty sa vtedy cez den v tieni pohybuju od 20 do 22º (aj ked na slnku moze byt cez 30º) a more je studene. Je to vsak vyborne obdobie na vylety po ostrove

vienala
1. nov 2017

@tenerifka mozno je to smiesne, ale akosi mi pride ten Tenerife daleko, pravdepodobne ina kultura, vraj dost obyvatelstva tvoria Maori a Arabi, tak preto ta mozno "hlupa" otazka o bezpecnosti. Ine by to bolo, keby sme isli len my dvaja s manzelom. Je to sen mojho muza, ja priznavam, nie som nadsena na takuto dovolenku s troma detmi.
Inak viem, ze sa nebude dat kupat v mori, je to skor o vyletoch. Chceli by sme ist na juh Tenerife, ale obavam sa, ze zaciatkom marca moze byt premenlive pocasie. Manzel hovori, ze tam bude fajn, no ja som opatrnejsia. Tak sa este rozhodujeme.

tenerifka
1. nov 2017

@vienala vies, pocasie ti nikto nezaruci na 100%, ale ak ma byt na Tenerife niekde teplejsie a slnecno, tak jedine na juhu
Marokancov sa bat nemusis, ostrovy su 100% spanielske, aj ked su tu Marokanci, ktori tu pracuju( vacsinou ako nekvalifikovane sily-umyvaci riadu v hoteloch,pomocni casnici....) ale svoju "kulturu" pestuju vo svojom prostredi, a ak sa nepohybujes v kruhoch spodiny, tak s nimi do styku nijako neprides

jankatusik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankatusik
25. jún 2018

@tenerifka a vedeli by ste mi povedať ale počasie je na Lanzarote začiatkom októbra?

tenerifka
25. jún 2018

@jankatusik v oktobri mas super pocasie vsade, hlavne na Lanzarote a Fuerteventure, vseobecne by malo.byt teplo, slnecno, teple more a nefukat

jankatusik
25. jún 2018

@tenerifka ďakujem krásne

jantyy
22. okt 2018

@tenerifka ahoj.prosim ta, mohla by si mi poradiť? Chceme ísť na kanárske 24.november-5.december. máme 2 deti, 5 rokov a 11 rokov. Je to jedno kde,nechám si poradiť. Nie niečo preplnené a plne disco, ale nech sa ani deti nenudia, teda aj nejaké tie atrakcie nech sa nájdu. radi by sme sa ešte aj okupali čiže asi skôr juh...kam teda ist?

jankatusik
22. okt 2018

@jantyy ahoj my sme minuly tyzden prišli ž Lanzarote je tam teplučko my sme mali 31 stupňov hoci cez google som pozerala počasie tak písali že 25.....boli sme v Playa Blanka..voda bola chladná možno 25 pretože oceán je stále chladnejsi

tenerifka
22. okt 2018

@jantyy v tomto obdobi ma najlepsie pocasie Lanzarote a Fuerteventura, ale nic moc pre deti tu nie je, na Fuerte je velmi pekna ZOO Oasis park, a na severe Aquapark, ale az v Corralejo. Tenerife je podla mña zaujimavejsie, je to vacsi ostrov a je tam viac moznosti zabavy ale zasa teraz tam castejsie prsi alebo byva zamracene