Kanárske ostrovy

michaelamilan
24. júl 2015

Ahojte babulky, chystáte sa niektoré tento rok, alebo už ste boli a máte nejaké odporúčania???? Zatiaľ čo som pogooglila, tak sa mi najviac páči Tenerife.
Ďakujem za každú radu a želám pekný deň 🙂

katkakovac
24. júl 2015

Boli sme na Tenerife v Las Americas v decembri minuleho roku a 100% spokojnost. Akuratne pocasie, vlny v oceane ake nezazijes v ziadnom mori a hlavne sluzby boli na vysokej urovni. My sme boli z partiou v *** hoteli Columbus a boli sme spokojni. Ak by sme isli sami, brali by sme lepsi hotel ale aj tento bol fajn. Poradim pozicat auto a ist na sopku El Teide a do Loro parku. Je tam aj super aquapark, tam sme ale neboli, dubak bol este moc maly. Inak je tam kopec nadhernych plazi, miest na prechadzky, domaci su mili a usmievavi. Len let je 5,5 hodiny. Maly to zvladol, my tiez a rozmyslame, ze pojdeme aj tento rok 😉

lilimoni
24. júl 2015

Suhlas s @katkakovac 🙂 tenerife bolo super a aj spominane miesta sme navstivili 🙂 nemam co ofrflat a my sme zazili aj den s velkymi vlnami. Asi bola niekde v oceane burka 🙂 prisla vlna a zatopila aj pesiu zonu a niekde v oceane plava moja osuska 😀
Isto sa tam niekedy vratime 🙂

michaelamilan
autor
24. júl 2015

@katkakovac
@lilimoni ani neviete ako ste ma potešili, už len z fotiek slintám a chceme aj niečo kde sa bude dať pochodiť. Takže úplne ideál pre nás.......No musíme teda ísť ešte do CK, pogoogliť a niečo už konečne vybrať 🙂
Na vlny sa teším, ale nie aby ma zasa niekam odniesli 😀 😀

anuskaaprazko
24. júl 2015

@michaelamilan my sme boli tiez na tenerife v Las Amerikas na svad. ceste pred vyse 3 rokmi a bolo super 🙂

katkakovac
24. júl 2015

@michaelamilan akurat skus hladat hotely na juhu. Sever je dazdivejsi achladnejsi.

lilimoni
24. júl 2015

A my sme neboli cez CK. Hotel sme si zajednali cez net a letenky zajednali na Schwechate 🙂 na letisku nas cakal ujo z hotela s autom a tabulkou nad hlavou 😀

anuskaaprazko
24. júl 2015

@lilimoni ani my, hotel sme rezervovali cez booking a leteli sme este ked lietal ryanair z BA na gran canariu a na tenerife sme sli trajektom 🙂

lilimoni
24. júl 2015

@anuskaaprazko my sme mali zo schwechatu priamy let, tak pohodicka. Len to pristatie bolo o drzku 😀 som sa aj modlit zacala 😀

karotka12
24. júl 2015

@katkakovac a ako ste isli cez cestovku alebo sami ste si vsetko vybavovali, my hladame nejaku destinaciu na dovolenkovanie vo februari v marci, ale nech je tam aspon okolo 20 stupnov, kolko tam asi bolo stupnov v tom decembri, a cca vas to kolko vyslo, dakujem za odpoved

katkakovac
24. júl 2015

@karotka12 isli sme cez neckermann rakusko. V decembri tam bolo horko, od 25do29 stupnov, v noci 14 minimalne. Chodili sme cez den v kratasoch a v tricku, na obed sme sa varili, navecer uz mikina a obcas dlhe nohavice. Inak akuratna klima, len na slnku pieklo. Nasi boli v aprili na Gran canaria a mali este lepsie pocasie. Dovolenka nas vysla 600€ na osobu v 3* hoteli. Dubak isliel zadarmo, mal 8 mesiacov.

lilimoni
24. júl 2015

Na tenerife je celorocne okolo 27 stupnov 🙂

marse
24. júl 2015

My sme boli na Fuerteventure hotel Sunrise Jandia Resort a najlepsia dovolenka, od hotela, stravy, plaze, okolie, pri hoteli bola zoo ktoru sme presli az za 3 dni...bolo uzasne... odporucam 🙂

martina1305
24. júl 2015

@marse prosim, kedy ste boli na Fuerteventure, v zmysle jar-leto-jesen....nefukal velky vietor a nebol ocean velmi studeny?

marse
24. júl 2015

@martina1305 boli sme v júni, vietor fukal mierny dalo sa to vydrzat, ziadne otacanie dazdnikov, ani upravovanie ucesu 😀 normalne sme sa kupali v oceane, aj deti sa vyblbli, voda bola prijemna, ziadna studena sprcha ale ani teplý čaj, taka akurat super

martina1305
24. júl 2015

@marse dakujem pekne za tip

marse
24. júl 2015

@martina1305 velmi rada, a mozem aj vyzdvihnut personal na jednotku, aj lekarsku sluzbu k malej sme potrebovali o jednej v noci nemali problem, zbuntošiť lekara a tak dalej.. vsetci milí, ochotní.. ustretoví..

martina1305
24. júl 2015

@marse ja som bola kedysi 2x na Gran Canarii, tam som chodievala tak v aprili a voda tam vtedy bola este velmi cerstva

lilimoni
24. júl 2015

Ano to musim aj ja potvrdit. Ze vsetci boli strasne mili a ochotni. Nic pre nich nebol problem. Aj "domorodci" velmi ochotne poradili a aj odporucili, kam ist a co vidiet 🙂

paris3
24. júl 2015

@lilimoni @karotka12 chcem upozornit, ze na Tenerife urcite nie je celorocne 27 stupnov 😀 aby nedoslo k nejakemu omylu a niekto s tam nevybral v zime s ocakavanim letnych teplot 😉
zila som tam cely jeden rok, takze myslim, ze viem o com hovorim. v zimnzch mesiacoch je priemerna teplota okolo 17 stupnov! to znamena, ze moze byt 20 a prijemne, ale aj 13stupnov a dazdivo.
takze ak tam niekto nejde s cielom zazit karneval, odporucam ine, ako zimne mesiace 😉

karotka12
24. júl 2015

a treba na tenerife aj viza alebo nie

anega79
24. júl 2015

nie netreba viza, a paris ma pravdu nie je tam cely rok brutal teplo, my sme boli v januari na tenerife bolo okolo 20 stupnov, v juni na fuerte 26 stupn maximum. do toho fukal stale vietor a do vody sa nedalo vkrocit, ak nechces riskovat zapal mocoveho mechura 🙂. ale prostredie, priroda a sluzby su velmi dobre

paris3
24. júl 2015

@karotka12 viza netreba, Kanarske ostrovy patria Spanielsku.... takze je to v ramci EU 😉
@anega79 podla mna na Fuerteventure je celkovo viac veterno ako napr. na Tenerife.... ale mozem sa mylit, na inom ostrove som nebola... Co sa tyka Tenerife, tak stabilnejsie, slnecnejsie a teplejsie podnebie je na juznej casti ostrova - napr. spominana Playa de Las Americas 🙂

tenerifka
25. júl 2015

Baby, pocitajte s tym, ze more je dost chladne, v januari a vo februari sa urcite neokupete, ale je prijemne teplo, na prechadzky v kratkom rukave v pohode. V marci uz moze byt teplejsie a aj moje baby sa niekedy okupu, ale zalezi od toho-ktoreho roku.
Tu na Fuerteventure najviac fuka v mesiacoch jun-jul august, ale nie vsade, vacsinou v oblasti od Costa Calma-Sotavento plaz-po Jandia(tam uz menej alebo vobec), v juli a auguste sa tu konaju MS vo windsurfingu.
Pocasie sa moze zmenit radikalne zo dna na den, v posledne dni u nas v meste nenormalne fukalo a dnes je krasny bezveterny den....
Najlepsi mesiac na navstevu(ak nemate skolopovinne deti) je september-relativne bezvetrie, teple more, teploty okolo 30º, neprsi...(pocas celeho roka prsi tak 5 dni dohromady).
V letnej sezone sem lieta priamo Fly NIKI z Viedne, v zime aj Austrian Airlines(ten je podstatne lepsi), let trva 4,5 hodiny.
Kludne sa spytajte ak vas nieco zaujima

michaelamilan
autor
25. júl 2015

@paris3 prosím Ťa, mám predsa jedu otázočku......včera sme boli v CK a pani nám Kanárske ostrovy ani Spodnú časť španielska neodporučila keďže ideme s 2ročným synom, že je tam doooosť studená voda......no pravdu povediac ma to odradilo, lebo nehodlám dať 3000eur a stráviť celú dovolenku kúpaním sa v bazéne, to môžeme ísť aj sem do aquaparku :-/
Vy keď ste tam žili, máte predsa len skúsennosti....ako je to tam s teplotou vody v Auguste???? ďakujem

@karotka12 a víza netreba 🙂

cuculiatko88
25. júl 2015

boli sme na tenerife na juhu pri los cristianos a svokra bola na gran canarii a max. spokojnost,urcite tam este pojdeme

nadula01
25. júl 2015

My sme boli na Fuerteventure, krásne dlhé pláže s minimom ľudí, oceán studensi, ale da sa to zvládnuť.

michaelamilan
autor
25. júl 2015

@cuculiatko88 a teplota vody?????

michaelamilan
autor
25. júl 2015

@nadula01 no pre mňa ako dospelú v pohode, skorej mi ide o teplotu kvoli mojmu 2ročnému synčekovi....

cuculiatko88
25. júl 2015

@michaelamilan bola studensia ale dalo sa vydrzat,ono pri tej teplote vonku bola ta teplota prijemna ....takze mne osobne nevadila

nadula01
25. júl 2015

@michaelamilan oceán je proste studený..