Karavaning

kvietok23
26. jan 2012

ahojte, je tu niekto, kto ma karavan a chodi na vylety? 🙂 hladame karavanistov 🙂

kvietok23
autor
23. mar 2012

caute, je tu niekto s karavanom, alebo nie? 😒

dusika11
23. mar 2012

nie ale velmi si to prajem...ja nemam rada stan...neznasam to mam rada svoje pohodlei a karavan vlastne clovek si nosi ako slimacik svoj domov na chrbte

viera386
24. mar 2012

@dusika11 Ahoj ja mám karavan,ale nevozím ho ako domček hore dolu,na koľko je to namáhavé na čas,aj financie.Mám ho celú sezónu pekne v kempe na Šibenickej riviére v kempe Solaris resort.Nemusíš karavan vlastniť,stojí nemalé peniaze a rôzne náklady k tomu.Môžeš si ho v niektorých destináciách prenajať.Ak by si mala záujem ,môžem ti niektoré cestovky dať kontakty na www stránky,ale na tomto fóre sa to asi nesmie.Tak ak by si chcela,napíš na viera386@atlas.sk

viera386
24. mar 2012

@kvietok23 ahoj,skôr nájdeš spriaznené duše na http://www.caravan24.cz

kvietok23
autor
24. mar 2012

@viera386 tam uz nasiel spriaznene duse moj manzel 🙂 😎 😀 😀 😀

viera386
24. mar 2012

@kvietok23 No asi preto,že autá sú"chlapská záležitosť" Ako som už písala,ja som skôr už pasívny karavanista.Teraz máme veľký karavan a nechávame ho v Chorvátsku celý rok.Keď sme mali malý do váhy tých 800 kg tiež sme ho vozili,ale na koniec nám zostali aj tak obľúbené kempy,do ktorých sme sa vracali.Tak sme sa rozhodli takto.

dusika11
25. mar 2012

@viera386 jeminenku ja potom tuzim chcela som si kupit pozemocek dakde na pagu a mat tam karavan....takze tam vlastnite pozemok???

viera386
25. mar 2012

Nie,nevlastním,v kempe si pekne zaplatím celú sezónu a je na mne koľko tu budem,alebo známi.Kúpiť nehnuteľnosť v Chorvátsku,teda aj pozemok nieje pre cudzinca jednoduché,ďalej o rôznych povoleniach a iných veciach okolo prívodov vody,odpady elektrika.Možno po čase až budú v EU,tak sa to zmení.Teraz si musíš založiť tam niečo ako tu je s.r.o,potom platiť právnika,čo ti bude robiť daňové veci,alebo žiadať výnimku na zakúpenie nehnuteľnosti na ministerstve Chorvátska....Tak sa mi tento spôsob celoročného postavenia karavanu javí ako najprijateľnejší.

kvietok23
autor
29. jan 2013

Ahojte obnovujem temu 😎

ivkamt
21. mar 2013

@kvietok23 ja akurát pozerám nejaké karavany..veľmi sa mi to páči..najprv som pozerala len stany ale stale ma to ťaha k tým karavanom..zatial by som rada manžela ukecala aspon na nejaký starší lacný a ked sa mu to zapáči a bude sa v praci dariť možno aj lepší🙂..vy máte aký karavan? kde ste už boli a kam by ste chceli isť? my radi chodíme po výletoch..pozerala som Prahu a taliansko, ale šla by som aj niekde po Slovensku ak by bolo dobre počasie v lete..

liwka
21. mar 2013

ja síce nemám karavan- ale bývame 5km od Podhajskej a máme obrovskú záhradu, takže ak pôjdete týmto smerom a budete chcieť niekde "pristáť", pokojne sa ozvite🙂
btw. nerobím si reklamu, len radi spoznávame nových ľudí....

ivkamt
21. mar 2013

Super, dobre vedieť🙂 ak by sme šli tým smerom tak sa ozývam🙂

kvietok23
autor
4. apr 2013

@ivkamt ahoj, my mame asi 10r karavan Burstner Amara 🙂 po slovensku sa moc s karavanom chodit neda, pozname a navstevujeme Villa Betula pri LM, potom sme boli este v Haligovciach, ...skoda, ze ste z opacneho smeru :/ Pri MT mame sice svokrovcov, ale s karavanom chodime hlavne v lete Lipot kupalisko, v Madarsku, tam je to uzasne, asi 30min od Ba a potom Rakusko, okolie neusiedlerskeho jazera 🙂
a uz ste kupili nejaky karavan? neskusali ste si pozicat? 🙂 a chcete teda karavan, ako obytny prives, ci auto? 🙂 lebo my mame prives

kvietok23
autor
4. apr 2013

@dusika11 ahoj, nemusis mat pozemok, v HR to funjete tak a vacsina nemcov to tak robi, ze mimo sezonu ma karavan zaparkovany na "parkovisku" a v lete si ho zoberie 🙂 ludia tam maju zahrady, a tam maju takuto "uschovnu karavanov" 😉

kvietok23
autor
4. apr 2013

@viera386 to vazne ho mas v solarise, a kde tam? my sme tam boli minule leto, je to najlepsi kemp aky som kedy videla 🙂 len sme tam boli v septembri a nevyslo nam pocasie ... 😒

blumka
4. apr 2013

@kvietok23 ahoj, my sice nevlastnime karavan ale minule leto sme si jeden pozicali a dovolenkovali sme v nom...no a cela rodina sme tomu prepadli. Moj muz si predplatil casopis o karavanoch, obzera stale nejake novinky , u nas ak bude zas hrozit nejaka dovolenka na dlhsiu cestu autom, tak jedine karavanom. My sme take akcnejsie typy,neradi sme na jednom mieste dlho, nam vyhovovalo byt 3 dni v Madarsku, potom 4 v Chorvatsku a tak podobne.. Raz si urcite nieco podobne zaobstarame, ci uz prives alebo karavan 😉

kvietok23
autor
4. apr 2013

@blumka ahoj, my sme tiez taky 🙂 ked sme isli do chorvatska v lete, zastavili sme na 1 den v slovinsku a v chorvatsku sme okukovali nove kempy, sme skor za take luxusnejsie 🙂 lebo tie starsie su naprd 🙂

blumka
4. apr 2013

@kvietok23 a ked v chorvatsku ste boli, v ktorych? my sme zistili ze nam vyhovuju take mensie kempy...my sme v lete 3 dni boli na balatone, potom 4 na Krku a zas 3 na Balatone...to bola idealna dovolenka pre nas...toho roku ideme do Ciech ale nie karavanom, ale aj to raz bude 😉

kvietok23
autor
4. apr 2013

boli sme v lete 2010 v Umagu, to je uplne hore, pri slovinsku, to bol camping park umag ****, velmi pekny, vybaveny kemp na urovni, ale pristup do mora nam nevyhovoval, kedze tam boli kamene, min. rok sme boli v Zatone pri Nine a potom v SIbeniku SOlaris rezort, su to vsetky vacsie kempy, ale uzasne vybavene, super sluzby, krasna plaz...cechy moc nenavstevujeme, kedze maju dost stare kempy hlavne socialky su tam v hroznom stave... 🙂

viera386
4. apr 2013

Ahojte kvietok 23 poslala som ti SZ.ak by bol záujem o ubytko v klimatizovanom karavane v Solaris resorte napíšte SZ

tilly
6. apr 2013

jeeej, aka paradna tema... akurat som isla zalozit nieco podobne...

najprv sme chodili do 4 a 5 hviezdovych AI hotelov, nudaaa, omrzelo nas to.. potom sme zacali chodit na blind do chorvatska, celkom fajn, ale uz tam nejak nemame co pozerat, uz nas nic neprekvapi, chce to nieco nove, minuly rok sme si pozicali na par dni obytne auto a super super, toto chceme, tento rok mame rezervovany prives na leto, som velmi zvedava, este nemame presnu trasu, chceme ist svajciarsko, monako, francuzko a cez rakusko worthersee domov... uvidime, co z toho zvladneme...

mam otazku, ked idete v noci a mate karavan (obytne auto), decka sedia v sedackach alebo normalne spia na posteliach? ja som trvala na autosedackach, ale viaceri mi povedali, ze je to blbost, ze oni nechavaju decka normalne na posteliach spat...

kvietok23
autor
1. máj 2013

@viera386 ahoj, my mame svoj prives, takze dakujem 🙂

kvietok23
autor
1. máj 2013

@tilly tak ono hotel je hotel, ale karavan je karavan 🙂 v obytnom aute neviem, ako to je, ale my mame karavan a vlastne deti su v aute s nami, v autosedacke 🙂

tilly
1. máj 2013

@kvietok23 jasne, zatial vsade, kde som sa pytala, tak vsetci nechavaju decka spat v aute... my sme uvazovali nad privesom, ale neviem, vraj to nici spojku a brzdy na aute (co by az tak nevadilo), ale zle sa to taha, ja by som to neodsoferovala, treba to kotvit a tak... tak sme sa rozhodli pre taky mensi OA... som zvedava

viera386
10. máj 2013

@kvietok23 máme ho pri lodenici/maríne/ na zákrute,nedaleko Wc a sociálok.Ono keď ho tam máš,navláčiš tam postupne kopec "potrebného" materiálu.Nechávam ho na zimu u známej nedaleko,tak ho nemusím voziť hore dolu.Z tohto dôvodu ho ponúkam na prenájom v dobe,keď tam nie je nik z rodiny.

tilly
13. máj 2013

@viera386 napis pls mne, kde co a ako, dik 😵

viera386
14. máj 2013

napíš mi emal na viera386@atlas.sk

hela88
21. okt 2013

Nas (hlavne mna) velmi inspiroval nasledovny pribeh:
http://www.vitavalka.cz/karavan-01-nejsilenejsi...
Chlapik velmi rozumne popisuje strasti aj slasti karavaningu.

kikina84
21. okt 2013

@kvietok23 my karavan nemame,ale chodime na dovolenky cez cestovky do campu,bud do karavanu,alebo do velkeho obytneho stanu s postelami 🙂 je to vacsia romantika,ako na hoteli 🙂

tilly
21. okt 2013

my uz mame na leto karavan rezervovanyyy, tesim sa strasne, tri tyzdne na cestach, paradicka