Kedy ísť na prvú dovolenku?

zuzinkaa6
22. mar 2012

Ahojte kočky... 🙂 termín mam o mesiac a chcem sa opýtať či ste niektorá boli na dovolenku s takým malým babatkom. (cca 3mesiace) Aké to bolo a či odporúčate alebo nie. Ak áno tak auto alebo lietadlo? Taliansko, Chorvátsko alebo Bulharsko by asi bolo najvhodnejsie si myslím ja.

eaka
22. mar 2012

@zuzinkaa6 Čau, bola som s trojtýždňovým uzlíčkom... odporúčam na väčšie vzdialenosti určo lietadlo, v aute sa krčí dlho v autosedačke.. ak je kľudné, zvládne, ale nakoľko mu to urobí dobre... a v mieste určenia požičiať auto

bambola
22. mar 2012

@zuzinkaa6 Bulharsko nie, kvoli ockovaniu.
a ja osobne by som nesla asi. ani nie tak kvoli tomu, ze by to dieta nezvladlo ale neodychla by som si, proste v tak malom veku dietata je jedno kde som bola, stale to bola ta ista rutina dookola 🙂

pralinka25
22. mar 2012

to najlepsie uvidis ked bude na svete ake bude. my sme si planovali ze pojdeme ale nakoniec to sam vyriesil maly nedalo sa s nim ist nikam. ale kazde babo je ine urcite takto dopredu tazko povedat

abbey1
22. mar 2012

@bambola Aký je problém v Bulharsku kvôli očkovaniu? My sme tam boli i neočkovaní. 😉

abbey1
22. mar 2012

@zuzinkaa6 Ak vyberiete kvalitné ubytovanie a miesto, tak to môže byť super dovolenka i s tak maličkým dieťaťom. Veď aktivity budete mať prispôsobené maličkej, tak si dovolenku môžete užiť. Čo sa týka zdravotného hľadiska, lekárska starostlivosť je i v iných krajinách na slušnej úrovni, nie sme pupok sveta. 😉

bambola
22. mar 2012

@abbey1 ja si presne nepamatam ale minuly rok varovali jednu znamu , ze pokial nema mmr ockovanie tak nech tam pre istotu nejdu, ze ta akurat je nejaka epidemia

abbey1
22. mar 2012

@bambola Tak oni toho narozprávajú a epidémií navymýšľajú. My sme si tam dovolenku užili aj minulý rok a nikto o žiadnej reálnej epidémii nechyroval. Ak sa nemýlim, tak sa tu robilo Bububu s osýpkami, ale to aj vo Francúzku riadi epidémia. Teda podľa našich odborníkov.

spalka
22. mar 2012

@zuzinkaa6 letela som sama s malou ked mala 4 mesiace (tuzba po domove bola silna 😉 ), cca 2 hodinovy let, ale to natahovanie na letisko, cakanie na letisku, potom trasfer z letiska, no neviem, ale zvladnut sa da vsetko, my sme vsak boli na prvej dovolenke ked mala dcerka vyse roka - zacala nam tam chodit, tak sme sa nabehali a zatial ziadna dovolenka s princeznou nebola oddychova 😉, tak sa nadejame kazde leto, ze teraz to uz pride 😉 ... ale so spavym babatkom co bude pit iba mliecko by sa to mozno dalo

bambola
22. mar 2012

@abbey1 no neviem, ja by som to len kvoli macaniu sa v mori neriskovala 😉 ale samozrejme, ze by som si to zistila

spalka
22. mar 2012

@zuzinkaa6 a drzim palce v aprili 🙂, moja dcerka sa narodila 28. 4. 😉

pralinka25
23. mar 2012

ja to napisem tak nebala by som sa ani letu ani destinacie v tych europskych by to malo byt ok pokial nevyberete nejaky 2 hviezdovy hotel. ale ako som uz pisala kazde dieta je ine a to uvidis ked sa narodi. ak je spave a v pohode neni problem ale nas maly napriklad preplakal cele dni kvoli refluxu s bolavemu brusku. bala som sa s nim ist aj pred barak lebo on reval nonstop a nepomahalo takmer nic. trvalo to pol roka tak s nim by bola akakolvek dovolenka nemozna aj keby som velmi chcela.ale videla som po dovolenkach vela babatiek ale tie boli pohodove len spinkali a papali. takze radsej pockaj a uvidis ved las minutov je kopa

prasiatko30
23. mar 2012

@zuzinkaa6 - ak som spravne porozumela tak si este nerodila - ja byt tebou tak na pevno by som urcite nic neplanovala - teda neplatila by som dovolenku popredu a potom uvidime skor by som pockala kym sa babo narodi, ako sa budete citit vsetci, ako si zvyknete na babo a babo na vas a ptoom podla aktualnej situacie nieco naplanovala - myslim si ze po narodeni a po par tyzdnoch spoluzitia budete viac menej vediet na com ste. zatial by som to mala len ako taky plan 🙂 kazde dieta je ine a ani ty nevies ako sa budes citit.

napr. ja som s prvou dcerou letela ked mala mala 3m - a veru sa spravala velmi slusne a bol to aj najlepsi let aky som kedy absolvovala s dietatom - dcera spala prakticky celu cestu, ked bolo treba krmit tak somkojila nemusela som vlacit kopec flasiek, prikrmov a ani hraciek lebo sa fakt zabavila aj tym ze pozerala dokola co sa deje a ako hovorim vacsinu casu aj tak spala. s druhou dcerou som veru uz tolko necestovala lebo ta bola ina kava - aj najmensia zmena ju znervoznovala nespavala - proste cloveku sa stratila vsetka chut cestovat - s tou sme prakticky do viac nez roka limitovali na narodne dovolenky kde sme sa mohli dopravit autom 😀

alena16
23. mar 2012

Ja by som s tak malým bábom urcite nesla. V troch mesiacoch to je iba vecne nosenie na rukach, mrncanie, kojenie stale dokola... tp by nebola dovolenka pre nikoho. Myslim, ze je velmi malo 3-mesacnych babatiek, ktore iba spia a jedia. Existuju vobec take? Este tak mozno novoredenec do mesiaca, ale 3-mesacne neverim... Podla mna, ked sa ti narodi, tak velmi rychlo upustis od toho napadu ist na dovolenku. Jednak to bude narocne aj ked budes doma a nie to este v cudzom prostredi, v horucavach... A chudaci susedia v hoteli, ked vam nahodou babo preplace celu noc 🙂 My sme boli 1x, ked mal maly 14 mesiacov, prave zacal samostatne chodit a a myslim, ze az v takom veku sme si to vsetci uzili...

prasiatko30
23. mar 2012

@alena16 - ale existuju aj take, len su podpultove 😀 😀 😀 😀

tinki
23. mar 2012

@zuzinkaa6 ahoj, my sme boli, malá sa narodila vo februári a začiatkom augusta sme išli autom do chorvátska. Ale rozhodnúť sa musíš sama, podľa toho aké bude bábo. Ako zmena prostredia, je to super pre mamičku, ale nepočítaj s tým, že si oddýchneš. Budeš v pohotovosti stále. Ja som s malou chodila hore dole k pláži, potom spinkať na hotel, lebo moja v kočiari nespala. Na pláži sme mali ten stan, v ktorom sa malá hrala aj som ju tam kojila. Inak najlepšie je kojiť, lebo sa nemusíš starať o vyváranie fľašiek a tak podobne..
V chorvátsku sme boli, je tam čisto, aj strava bola ok. Malej nebolo nič. Skoro celú cestu v aute prespala. Zobudila sa na kojenie, dali sme prestávku, ponaťahovali a išli sme ďalej. Ale tam sme išli v noci a naspäť sme jedny raňajky obetovali, aby sme nešli cez deň, lebo bolo horúco a išli sme už večer. Cez noc deti lepšie spia v aute.. 😉

m.i.r.i
23. mar 2012

ja by som urcite nesla...suhlasim tu s nazormi, ze este si neporodila, nevies ake bude babo...mozno budes mat stastie na super dobre dietatko, co len prilozis k prsniku a bude papat, stale sa usmievat a spat a nic nebude potrebovat..ale takych je mensina...ja som v prvych 3 mesiacoch bola rada, ze zijem, ze vobec niekedy dojdem na vecko a idem sa najest...je to obrovska zmena pre rodinku, pre denny rezim a vsetko...ja by som pri takom malom na dovolenku ani nepomyslela
a tiez, nevystavovala by som 3 mesacne dieta tolkym bacilom a infekciam...nejde teraz o ockovanie a epidemie, ale presuny z letisk, hotely, nikdy nevies...
takisto, babatko v prvych mesiacoch potrebuje hlavne rezim, mamku a otca..zname prostredie, naucit sa na ritualiky, ono z tej dovolenky nebude mat nic a ty tiez nie v takom zmysle ako si mohla doteraz.
Ja osobne si myslim, ze ked uz silou mocou dovolenka, tak ked ma dieta okolo 1.5 roka, v pripade, ze to rodicia naozaj povazuju za dovolenku, lebo velmi casto aj s takymito detmi pridu z dovolenky vycerpani viac akoby boli doma...
nas ma 2 roky a neplanujeme nijaku taku velku dovolenku tento rok a mozno ani buduci...chodime obcas na predlzene vikendy tu na Slovensku, odkial sa da vratit rychlo ak by sa nieco stalo, s malym drobcom nikdy nevies a my to par rockov bez mora zvladneme...a potom ked bude vacsi bude mat zazitky aj on a aj ta dovolenka naozaj dovolenkou bude...nechaj tomu cas..

seba1
23. mar 2012

@zuzinkaa6 my sme boli s malou koncom augusta a malá je narodená 5.4.takže mala 4,5 mesiaca skoro 5 a bolo fajn, oddýchli sme si, všetko OK, malá tam bola lepšia ako doma 🙂 a boli sme v Chorvátsku, doporučujem, lebo môžeš v prípade nutnosti odísť kedykoľvek domov a boli sme neďaleko Zadaru, tam je v tomto čase teplejšie ako napr.na Istrii a vzdialenosť v pohode, ale tiež si myslím, že objednaj až po narodení bábätka

eeffka
23. mar 2012

My sme boli s dcerou ked mala 4 m a v pohode. Pokial je dieta zdrave nema preco ,kazit, dovolenku. V prvom rade by som porodila,sa spamatala najma AK je to 1.dieta a az potom nieco objednavala. My sme ako na dovcu tak aby sme Mali dojazd k deckemu lekarovi do 3. Hod. Take 3-4 mes. Dieta este dost spi,nelozi,takze s hladiska opatery je s nim este AK je kojene najmenej starosti.

andrejecka
23. mar 2012

ja som bola keď mal malý 7 týždňov, boli sme v taliansku v apartmáne z bazénom, ale boli sme tam 3 rodiny, takže bolo super, malý všetko prespal, ale záleží aké budeš mať bábetko

zuzinkaa6
autor
23. mar 2012

ahojte kočky no dakujem za rady.. uricte nic nechceme rezervovat ked tak len tak na last minitovku ale je to este vo hviezdach.. urcite sa budem riadit hlavne tym aka bude malicka ale chcem poznat aj nejake zazitky a skusenosti inych... predsa clovek nikdy nevie

kvetinka211
23. mar 2012

@zuzinkaa6 Ja som sa tri mesiace po porode tesila ze som bola prvy krat s kocikom v centre :D ale kazdy sme ini 😉 pre babo je to zbytocne riziko, ja by som si to urcite neuzila a mali by sme z toho len stresy ... prvy krat sme boli na dovolenke na sk ked mal 7 mes. Do zahranicia by som sa s tak malym babo netrepala ... neviem si predstavit v pripade problemov ho mat v chorvatskej ci talianskej nemocnici ... ale dobre uvazujes ze neobjednate teraz a uvidite ako sa budete citit po porode ...

tilly
28. máj 2013

@zuzinkaa6 boli ste?

zuzinkaa6
autor
28. máj 2013

Ano boli na tyzden v chorvatsku. Sli sme v noci a aj prisli... Cesta ceslu noc s prestavkami 12 hod. Bolo uplne super mala bola taka zlata ako este nikdy. Najlepsie chvile. Mala mala 3 mesiace. Ja odporucam

zirka
10. aug 2013

neda mi to, opytam sa, kedze z rodiny chcu cestovat na chatu s trojtyzdnovym babetkom.....bol niekto takto na dovolenke?

k_a_j_k_a
10. aug 2013

@zirka ahoj, my sme boli s dvojtyzdnovou dcerkou na silvestra na chate. Boli sme na dve noci a chata bola tak pol hodinu od domu. Myslim, ze je to v pohode. Tak malinke babatko si vystaci s kocikom a maminkou 🙂

1katkas
10. aug 2013

@zirka naco sa to pytas je to ich vec ked chcu cestovat s babatkom nech cestuju..naco sa starat do druhych veci

sasikas
10. aug 2013

@zirka my sme boli minuly rok so sesttyzdnovym synom na dovolenke na Balatone a bolo to uplne v pohode.....s dcerkou sme boli prvy x ked mala 4 mesiace....ono to zavisi od babatka v prvom rade.....pokial je pokojne a neprereve cele noci, tak preco nie..... 😉 a pravdupovediac minuly rok som si na tej dovci oddychla s tak malym mimcom viac ako tento rok, ked uz zacina chodit a cely den sa nezastavi.... 😅

zirka
10. aug 2013

@1katkas pytam sa na skusenosti 😀

1katkas
10. aug 2013

@zirka mne to pride ako stara babka ked sa stara do cudzich veci 😉 treba sa pytat ked sa jedna o tvoje dieta..ale pis co chces ja nerozkajujem

usacek79
10. aug 2013

@zuzinkaa6 ja som bola na dovolenke prvy krat, ked som mala 5 mesiacov (som aprilova a isli sme zaciatkom septembra) a teda bolo to v roku pana 1979, rozheganou skodovkou do Juhoslavie a prezila som 😉
mama hovorila, ze som celu cestu prespala 🙂 a odvtedy kazdy rok som u cestu absolvovala 🙂

podla mna pobyt pri mori je 100nasobnym vynahradenim tej cesty... 😉

mne sa ma babo narodit v decembri a urcite planujeme ist v lete k moru, aj ked asi skor letecky, bo sme milovnici Grecka a zas 1700km autom by som babo predsa len nevlacila v aute 😅