• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

12. apríla 2011 
Sice jsem nečetla celou diskuzi, jen posl. příspěvek, ale myslím si, že není vůbec problém jet s tak malým dítětem k moři. My pojedeme sice až malý bude mít 5 měsíců, ale znám spoustu případů, kdy jeli i s menšími dětmi. Pokud pojedete klimatizovaným autem a mimi bude mít dostatek spánku, dostatečný přísun mlíčka a čajíku tak by mělo být vše v poho :wink: . Akorát se různí názory na leteckou dopravu s tak malými dětmi.
4. jan 2007 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano my pojedem klim.autem,tu cestu si myslím zvládneme,ale bojím se u toho moře...a mužu se zeptat kam jedete vy??taky do chorvatska???
4. jan 2007 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,
taky ještě nemám zkušenosti, ale co jsem vyčetla, tak by se s miminkem do 4měsíců nemělo nikam daleko cestovat, kvůli tomu, že je v tom vajíčku a nemuselo by to dobře snášet, jinak tu někdo psal, že když bylo velké teplo,tak byli s miminkem ve stínu a nebo na ubytování...........
řekla bych, že záleží miminko od miminka............
4. jan 2007 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My jedeme do Itálie vzhledem k tomu, že přítel je ital a tudíž kdyby vznikly jakékoli nepředvídatelné situace domluvíme se tam a je tam výborná lékařská péče, exotiku bychom s tak malým dítětem neriskli a letecky bych já osobně taky neletěla.
4. jan 2007 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julinka neboj se toho.my sme chceli ist k moru ked mala Nasa Sarka 5 mesiacou ale nakoniec sme nesli lebo sa nam pokazilo auto.Tak sme sli len do ciech.Ale minuly rok sme boli,mala rok a pol.Vsak chodte tak na konci augusta a zaciatkom septembra,aj my sme tak boli,nie je ani take strasne teplo,len tych 30stupnou ako aj u nas.Hlavne vela tekutin a na slnko az po 15hod a natierat a natierat.A vsetko bude v pohode uzijete si to vsetci styria.
A moja sestrerka boli autom aj s takym malym a v pohode.Aj cestu zvladli,boli v chorvatsku.My tento rok ideme urcite tiez,ale este neviem ci autom alebo skusime letecky.Viem ze chodia aj s malymi miminkami a v pohode.Hlavne sa musis divat na potreby dietata a robit vsetko podla neho,ako mu je.Tak sa neboj a urcite chodte.papa
4. jan 2007 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julina podla mna sa vobec nemusis bat ist k moru :slight_smile: My sme isli, ked mal maly 10 mesiacov a kazdy ma odhovaral, ze to je strasne odbodie, kedy nevie este sam chodit a bude sa mi valat po piesku na plazi... :rolling_eyes:
Isli sme a bolo super :grinning: - maly sa mi do piesku vobec nedostal! Rano sme sa sli prejst k moru aj s kocikom, potom som si ho nadojcila a uspala v kociku a zaparkovala na plazi pod slnecnik. Ked sa zobudil isli sme sa naobedovat, trosku sme sa doma pohrali (vonku bolo prave najvacsie slniecko, tak sme boli vnutri). No a okolo 15h mi zas isiel hajat von do kocika pod slnecnik. Kupal sa mi iba rano a po druhom spanku a velmi sa mu more pacilo. Aj vzduch aj slniecko mu urobili velmi dobre :slight_smile: Jedine, co sme si s muzom neuzili bol nocny zivot, ale na to uz musite byt zvyknuti aj Vy :wink: Jednoducho sme si s malym vecer lahli a spali az do rana :slight_smile: A tepla nas trapili iba prvu noc, potom sa nam maly "prepol" = zvykol si a uz mu to neprekazalo - davala som ho spinkat iba v bodynku a bez deky. Ved minuly rok bolo aj na Slovensku take teplo, ze sme mali problem ako ho v noci obliect, aby sa nepotil, no zaroven aby ani nenachladol :confused:
Jedine co by som Ti poradila je, ze ak pojdete autom, tak radsej na noc - decka Ti pekne prespia a aspon nebudete po ceste nervozni :wink: My sme napr. aj teraz na sviatky boli u svokry v Chorvatsku a maly cestu na noc v pohode prehajal :slight_smile: Podla mna sa fakt nemas coho bat :wink:
5. jan 2007 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme dost scestovani, manzel je Talian a pracuje v zahranici, takze sa ponevierame kade/tade. Tiez sme boli so 4 mesacnym babom pri mori a dokonca sme zvolili trasu s prestavkami BA/Chorv.Zagreb/Taliansko.Toskansko. Velmi sme si to uzili, maly bol v aute v pohode, snazili sme sa kazde 2/3 hod. zastavit, ponatahovat, vybrat z vajicka, zmenit polohu na brusku, cucnut materskeho mliecka a bolo to vynikajuce. Cim mensie babo, tym lahsie cestovanie podla mojich skusenosti. Pri mori na slnkuje najlepsie rano od 8 do deviatej a potom az o pol siestej. V inom case sa neodporuca zdrziavat na slnku. My sme sice boli, ale maleho som ponatierala a nechala v bielom badicku so satkou na hlave, ale aj to len pocas kupania. Pozor, slnko lucami dopada aj pod parazol, lepsie je v chladku pod stromami, Chorv. je charakteristike piniov.lesom pri plazi, vyberte take miesto. A nebojte sa, detom sa pri mori PACI!
6. jan 2007 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Odkaz pre Andreu 73: aj my mame maleho Francesca!
6. jan 2007 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako je to s dlhsim cestovanim, ked nekojim, ale krmim umeym mlieckom... kupit si chladiaci box... alebo varit vodu na parkoviskach na plynovej bombe?... mate niektora skusenosti?... zatial sa nikamnechystam... a,le v lete mozno pocestujeme do Ciech... a to moze cesta trvat aj pat hodin...
6. jan 2007 o 14:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adetka existuje ohrievac flias ktory sa napoji do zapalovaca v aute :wink: este sme takto necestovali ale chystame sa tak dufam ze to dopadne dobre
6. jan 2007 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adetka, my sme absolvovali dost ciest na "umelom mlieku"...bud si kupis ohrievac s adapterom do auta, alebo na kazdej civilizovanej pumpe maju detsky box a tam si mliecko zohrejes aj sama...ja som to riesila tak, ze som normalne vzala nutrilon a Tomu, na pumpe zarobila a bolo...bez problemov...a na pat hodin to mozes poriest aj takto: tepla voda do termosky...to ti tych par hodin vydrzi...a zalejes nou sus.mliecko a hotovo...a v lete malinka uz bude snad papat aj ine...
6. jan 2007 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za typy... :slight_smile: vyskusam...
6. jan 2007 o 16:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tiez sa chystame do Talianska koncom augusta,avsak ai ani neviem predstavit ake to bude a ako to spolu zvladneme co uz bude vtedy vediet,robit a tak...Teraz mame 6.mes. a plne dojcim +zaciname s prikrmovanim.
Ake jedla ste brali pre babetka ktore uz nieco papali neboli len dojcene?
6. jan 2007 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky maminky děkujem vám moc za rady...Tak sme se s manželem domluvili a risknem to...Už se moc těšíme..ted jenom aby sme byli všichni zdraví...Ale to se už nedá naplánovat...tak ještě jednou děkuji... :slight_smile:
7. jan 2007 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julina, super :wink: - neboj dopadne to perfektne a vsetci budete mat krasne zazitky :grinning:
7. jan 2007 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme boli v taliansku ako som uz pisala.mala bola na umelom mlieku,a jedlo som pre nu kupila tu.Vsetko.Jogurty,pribinaky,vyzivy,piskoty,maslo,syry,no proste skoro vsetko lebo v taliansku su napriklad mliecne vyrobky strasne drahe a neviem ci by malej chutili.Inak sme tam mali stravu,slovensku kuchynu a tam sa mala naucila skoro vsetko papat.Mala vtedy rok aj 4mes.Mlieko som jej urobila do termosky a pohoda.
Uz sa tesim tento rok na leto ako opat niekam vyrazime ku moru.
7. jan 2007 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Harper,
určitě bych nebrala k moři dítě mladší 2 let, děti ne zrovna dobře snášejí tu přílišnou vlhkost, co je u moře..ale možná to může některým dětem dělat dobře, ale já bych počkala, moře neuteče..
8. jan 2007 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marijana ako ste riesili plienky? brali ste alebo kupili tam? Akym kremikom ste ju natierali?
8. jan 2007 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ist ci neist k moru s malym dietatom?Je to individualne a kazdy ma nato iny nazor.My sme boli s detmi pri mori,ked mal najmensi syn 9 mesiacov a boli sme v Egypte.Este som dojcila a zvladli sme to super.Odvtedy sme nevynechali ani jednu letnu dovolenku.
8. jan 2007 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked zena dojci je to jednoduchsie lebo nemusi vyvarat flase od mlieka
8. jan 2007 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale uz nebol len plne dojceny...Takze sme museli davat aj pozor co mu davame jest,aby nemal z tej ich stravy hnacky.
8. jan 2007 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika veru sak dospely clovek ma problemy v egypte,vas normalne obdivujem ze ste sli.my sme boli a sami so sebou sme mali problemy-faraonova pomsta nas neminula a pucili sme oci na zachode. :grinning:
8. jan 2007 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika,my sme boli potom este raz a zase vsetko ok.Skusili sme aj Hurgadu aj Sharm el Sheikh.Minuly rok sme boli v Turecku,ale tento zase rozmyslame o Egypte,lebo to more sa neda porovnat.Cervene more je nieco uzsasne. :dizzy_face:
8. jan 2007 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,máme doma 8 měsíčního chlapečka,plánujeme letos v létě Egypt,to mu bude 1 rok a 3 měsíce,ale poletíme bez něj,nemyslím si,že roční dítě je vhodné brát na takové cesty.Bude ho hlídat maminka,na kterou je zvyklý a je s ní každý den.
8. jan 2007 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andik, to je vec odvahy..vid Erika..inak myslim, ze more detom len prospieva...a da sa to aj v tom Egypte usledovat, strava a pod...a dovolenky s detmi su najkrajsie :wink:
8. jan 2007 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fafa my sme boli v Egypte pred2 rokmi a v tom nasom hoteliku boli 2 ceske rodiny s babetkami v kociku hlbokom deturence mali tak okolo 6-7mes. odhadom, okrem toho tam bolo spusta malych deticiek takych kt. sa ucia len chodit som zasla nad tou odvahou ist prave do takej krajiny s malym babom.
8. jan 2007 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsem taky toho názoru,že dovolená s dětma je to nejhezčí,určitě,ale s dětma,které už chápou a jsou větší,nemyslím si,že by ted můj 8 měsíční syn z Egypta něco měl,navíc to šlené vedro jistě dětem dobře nedělá,já bych prostě s malým mimčem k moři nejela,to radši na dovču pár let zapomenu.Taky mě překvapuje jak to některé maminky zvládají když ještě kojí apod?Mě paní doktorka doporučila moře a letadlo až později,tak nevím. :slight_smile: Znám holky,které byli s 2 měsíčním mimčem u moře,ruku na srdce,v noci kojily,ve dne byly unavené,co to může být za dovolenou????
8. jan 2007 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je to vec nazoru...ked sa rozhodnes mat mimco, tak asi na kludnu dovolenku mozes zabudnut...ja som bola osobne s malou ked mala 6 mesiaco v Chorvatsku a bolo super...preco myslis, ze maly by z mora nic nemal? Osemmesacne dieta uz pekne chape, hra sa a pod...moja mala sa vytesovala z vody, z kamienkov...a s kojenim je to podla mna len ulahcene...Neviem, ci si kojila, ja ano, mala sa v noci dvakrat napila a boli sme rano vyspinkane doruzova :wink:
8. jan 2007 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já kojím,nevím,prostě vidím doma ten shon a jaké to je,neumím si představit,s takle malým jet k moři,nevím.
8. jan 2007 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andik já souhlasím s tebou.jsi rozumná mamina. Já taky nechápu, co může tak malé mimčo mít z dovolené, nemluvě o tom, že si ji neužijí ani rodiče :sweat_smile:
8. jan 2007 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok