Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

harper
25. okt 2006

Ahojte baby, ake mate skusenosti s malymi babatkami pri mori? teda mala bude mat buduce leto uz jeden rok aj par mesiacov. kam by ste isli k moru?

andrea73
4. jan 2007

Sice jsem nečetla celou diskuzi, jen posl. příspěvek, ale myslím si, že není vůbec problém jet s tak malým dítětem k moři. My pojedeme sice až malý bude mít 5 měsíců, ale znám spoustu případů, kdy jeli i s menšími dětmi. Pokud pojedete klimatizovaným autem a mimi bude mít dostatek spánku, dostatečný přísun mlíčka a čajíku tak by mělo být vše v poho 😉 . Akorát se různí názory na leteckou dopravu s tak malými dětmi.

julina
4. jan 2007

ano my pojedem klim.autem,tu cestu si myslím zvládneme,ale bojím se u toho moře...a mužu se zeptat kam jedete vy??taky do chorvatska???

hankah
4. jan 2007

ahojky,
taky ještě nemám zkušenosti, ale co jsem vyčetla, tak by se s miminkem do 4měsíců nemělo nikam daleko cestovat, kvůli tomu, že je v tom vajíčku a nemuselo by to dobře snášet, jinak tu někdo psal, že když bylo velké teplo,tak byli s miminkem ve stínu a nebo na ubytování...........
řekla bych, že záleží miminko od miminka............

andrea73
4. jan 2007

My jedeme do Itálie vzhledem k tomu, že přítel je ital a tudíž kdyby vznikly jakékoli nepředvídatelné situace domluvíme se tam a je tam výborná lékařská péče, exotiku bychom s tak malým dítětem neriskli a letecky bych já osobně taky neletěla.

marijana
4. jan 2007

Julinka neboj se toho.my sme chceli ist k moru ked mala Nasa Sarka 5 mesiacou ale nakoniec sme nesli lebo sa nam pokazilo auto.Tak sme sli len do ciech.Ale minuly rok sme boli,mala rok a pol.Vsak chodte tak na konci augusta a zaciatkom septembra,aj my sme tak boli,nie je ani take strasne teplo,len tych 30stupnou ako aj u nas.Hlavne vela tekutin a na slnko az po 15hod a natierat a natierat.A vsetko bude v pohode uzijete si to vsetci styria.
A moja sestrerka boli autom aj s takym malym a v pohode.Aj cestu zvladli,boli v chorvatsku.My tento rok ideme urcite tiez,ale este neviem ci autom alebo skusime letecky.Viem ze chodia aj s malymi miminkami a v pohode.Hlavne sa musis divat na potreby dietata a robit vsetko podla neho,ako mu je.Tak sa neboj a urcite chodte.papa

vendynka
5. jan 2007

Julina podla mna sa vobec nemusis bat ist k moru 🙂 My sme isli, ked mal maly 10 mesiacov a kazdy ma odhovaral, ze to je strasne odbodie, kedy nevie este sam chodit a bude sa mi valat po piesku na plazi... 🙄
Isli sme a bolo super 😀 - maly sa mi do piesku vobec nedostal! Rano sme sa sli prejst k moru aj s kocikom, potom som si ho nadojcila a uspala v kociku a zaparkovala na plazi pod slnecnik. Ked sa zobudil isli sme sa naobedovat, trosku sme sa doma pohrali (vonku bolo prave najvacsie slniecko, tak sme boli vnutri). No a okolo 15h mi zas isiel hajat von do kocika pod slnecnik. Kupal sa mi iba rano a po druhom spanku a velmi sa mu more pacilo. Aj vzduch aj slniecko mu urobili velmi dobre 🙂 Jedine, co sme si s muzom neuzili bol nocny zivot, ale na to uz musite byt zvyknuti aj Vy 😉 Jednoducho sme si s malym vecer lahli a spali az do rana 🙂 A tepla nas trapili iba prvu noc, potom sa nam maly "prepol" = zvykol si a uz mu to neprekazalo - davala som ho spinkat iba v bodynku a bez deky. Ved minuly rok bolo aj na Slovensku take teplo, ze sme mali problem ako ho v noci obliect, aby sa nepotil, no zaroven aby ani nenachladol 😕
Jedine co by som Ti poradila je, ze ak pojdete autom, tak radsej na noc - decka Ti pekne prespia a aspon nebudete po ceste nervozni 😉 My sme napr. aj teraz na sviatky boli u svokry v Chorvatsku a maly cestu na noc v pohode prehajal 🙂 Podla mna sa fakt nemas coho bat 😉

otta
6. jan 2007

My sme dost scestovani, manzel je Talian a pracuje v zahranici, takze sa ponevierame kade/tade. Tiez sme boli so 4 mesacnym babom pri mori a dokonca sme zvolili trasu s prestavkami BA/Chorv.Zagreb/Taliansko.Toskansko. Velmi sme si to uzili, maly bol v aute v pohode, snazili sme sa kazde 2/3 hod. zastavit, ponatahovat, vybrat z vajicka, zmenit polohu na brusku, cucnut materskeho mliecka a bolo to vynikajuce. Cim mensie babo, tym lahsie cestovanie podla mojich skusenosti. Pri mori na slnkuje najlepsie rano od 8 do deviatej a potom az o pol siestej. V inom case sa neodporuca zdrziavat na slnku. My sme sice boli, ale maleho som ponatierala a nechala v bielom badicku so satkou na hlave, ale aj to len pocas kupania. Pozor, slnko lucami dopada aj pod parazol, lepsie je v chladku pod stromami, Chorv. je charakteristike piniov.lesom pri plazi, vyberte take miesto. A nebojte sa, detom sa pri mori PACI!

otta
6. jan 2007

Odkaz pre Andreu 73: aj my mame maleho Francesca!

adetka
6. jan 2007

a ako je to s dlhsim cestovanim, ked nekojim, ale krmim umeym mlieckom... kupit si chladiaci box... alebo varit vodu na parkoviskach na plynovej bombe?... mate niektora skusenosti?... zatial sa nikamnechystam... a,le v lete mozno pocestujeme do Ciech... a to moze cesta trvat aj pat hodin...

nelika666
6. jan 2007

adetka existuje ohrievac flias ktory sa napoji do zapalovaca v aute 😉 este sme takto necestovali ale chystame sa tak dufam ze to dopadne dobre

fafa
6. jan 2007

Adetka, my sme absolvovali dost ciest na "umelom mlieku"...bud si kupis ohrievac s adapterom do auta, alebo na kazdej civilizovanej pumpe maju detsky box a tam si mliecko zohrejes aj sama...ja som to riesila tak, ze som normalne vzala nutrilon a Tomu, na pumpe zarobila a bolo...bez problemov...a na pat hodin to mozes poriest aj takto: tepla voda do termosky...to ti tych par hodin vydrzi...a zalejes nou sus.mliecko a hotovo...a v lete malinka uz bude snad papat aj ine...

adetka
6. jan 2007

dakujem za typy... 🙂 vyskusam...

majkamrlka
6. jan 2007

Ahojte, tiez sa chystame do Talianska koncom augusta,avsak ai ani neviem predstavit ake to bude a ako to spolu zvladneme co uz bude vtedy vediet,robit a tak...Teraz mame 6.mes. a plne dojcim +zaciname s prikrmovanim.
Ake jedla ste brali pre babetka ktore uz nieco papali neboli len dojcene?

julina
7. jan 2007

Holky maminky děkujem vám moc za rady...Tak sme se s manželem domluvili a risknem to...Už se moc těšíme..ted jenom aby sme byli všichni zdraví...Ale to se už nedá naplánovat...tak ještě jednou děkuji... 🙂

vendynka
7. jan 2007

Julina, super 😉 - neboj dopadne to perfektne a vsetci budete mat krasne zazitky 😀

marijana
7. jan 2007

my sme boli v taliansku ako som uz pisala.mala bola na umelom mlieku,a jedlo som pre nu kupila tu.Vsetko.Jogurty,pribinaky,vyzivy,piskoty,maslo,syry,no proste skoro vsetko lebo v taliansku su napriklad mliecne vyrobky strasne drahe a neviem ci by malej chutili.Inak sme tam mali stravu,slovensku kuchynu a tam sa mala naucila skoro vsetko papat.Mala vtedy rok aj 4mes.Mlieko som jej urobila do termosky a pohoda.
Uz sa tesim tento rok na leto ako opat niekam vyrazime ku moru.

jita2
8. jan 2007

Harper,
určitě bych nebrala k moři dítě mladší 2 let, děti ne zrovna dobře snášejí tu přílišnou vlhkost, co je u moře..ale možná to může některým dětem dělat dobře, ale já bych počkala, moře neuteče..

majkamrlka
8. jan 2007

marijana ako ste riesili plienky? brali ste alebo kupili tam? Akym kremikom ste ju natierali?

erika1
8. jan 2007

Ist ci neist k moru s malym dietatom?Je to individualne a kazdy ma nato iny nazor.My sme boli s detmi pri mori,ked mal najmensi syn 9 mesiacov a boli sme v Egypte.Este som dojcila a zvladli sme to super.Odvtedy sme nevynechali ani jednu letnu dovolenku.

melory
8. jan 2007

ked zena dojci je to jednoduchsie lebo nemusi vyvarat flase od mlieka

erika1
8. jan 2007

Ale uz nebol len plne dojceny...Takze sme museli davat aj pozor co mu davame jest,aby nemal z tej ich stravy hnacky.

erika153
8. jan 2007

erika veru sak dospely clovek ma problemy v egypte,vas normalne obdivujem ze ste sli.my sme boli a sami so sebou sme mali problemy-faraonova pomsta nas neminula a pucili sme oci na zachode. 😀

erika1
8. jan 2007

erika,my sme boli potom este raz a zase vsetko ok.Skusili sme aj Hurgadu aj Sharm el Sheikh.Minuly rok sme boli v Turecku,ale tento zase rozmyslame o Egypte,lebo to more sa neda porovnat.Cervene more je nieco uzsasne. 😵

andik
8. jan 2007

ahojte,máme doma 8 měsíčního chlapečka,plánujeme letos v létě Egypt,to mu bude 1 rok a 3 měsíce,ale poletíme bez něj,nemyslím si,že roční dítě je vhodné brát na takové cesty.Bude ho hlídat maminka,na kterou je zvyklý a je s ní každý den.

fafa
8. jan 2007

Andik, to je vec odvahy..vid Erika..inak myslim, ze more detom len prospieva...a da sa to aj v tom Egypte usledovat, strava a pod...a dovolenky s detmi su najkrajsie 😉

majkamrlka
8. jan 2007

fafa my sme boli v Egypte pred2 rokmi a v tom nasom hoteliku boli 2 ceske rodiny s babetkami v kociku hlbokom deturence mali tak okolo 6-7mes. odhadom, okrem toho tam bolo spusta malych deticiek takych kt. sa ucia len chodit som zasla nad tou odvahou ist prave do takej krajiny s malym babom.

andik
8. jan 2007

já jsem taky toho názoru,že dovolená s dětma je to nejhezčí,určitě,ale s dětma,které už chápou a jsou větší,nemyslím si,že by ted můj 8 měsíční syn z Egypta něco měl,navíc to šlené vedro jistě dětem dobře nedělá,já bych prostě s malým mimčem k moři nejela,to radši na dovču pár let zapomenu.Taky mě překvapuje jak to některé maminky zvládají když ještě kojí apod?Mě paní doktorka doporučila moře a letadlo až později,tak nevím. 🙂 Znám holky,které byli s 2 měsíčním mimčem u moře,ruku na srdce,v noci kojily,ve dne byly unavené,co to může být za dovolenou????

fafa
8. jan 2007

Je to vec nazoru...ked sa rozhodnes mat mimco, tak asi na kludnu dovolenku mozes zabudnut...ja som bola osobne s malou ked mala 6 mesiaco v Chorvatsku a bolo super...preco myslis, ze maly by z mora nic nemal? Osemmesacne dieta uz pekne chape, hra sa a pod...moja mala sa vytesovala z vody, z kamienkov...a s kojenim je to podla mna len ulahcene...Neviem, ci si kojila, ja ano, mala sa v noci dvakrat napila a boli sme rano vyspinkane doruzova 😉

andik
8. jan 2007

já kojím,nevím,prostě vidím doma ten shon a jaké to je,neumím si představit,s takle malým jet k moři,nevím.

consti
8. jan 2007

andik já souhlasím s tebou.jsi rozumná mamina. Já taky nechápu, co může tak malé mimčo mít z dovolené, nemluvě o tom, že si ji neužijí ani rodiče 😅