Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

harper
25. okt 2006

Ahojte baby, ake mate skusenosti s malymi babatkami pri mori? teda mala bude mat buduce leto uz jeden rok aj par mesiacov. kam by ste isli k moru?

melory
26. okt 2006

nam to tiez vychadza ze babo bude mat 4mesiace a ideme k moru.

dorotka
26. okt 2006

harper necitala som celu diskusiu tak neviem ci ti to nieto pisal ale z toho ze to odhadujes na alergiu usudzujem ze si este nebolo u lekara ked dokojis odporucam tam ist co najskor neliecena alergia sa zhorsuje a prechadza do astmy kedze uz mas zachvaty kasla je mozne ze uz si sa dostala aj do tohto stadia inac na astmu pomahaju aj tatry

peha
26. okt 2006

my este nemame babet, ale planujeme, ze v septembri buduci rok, bude mat pol roka, a pojdeme do grecka. je to relativne kratky let, to sa da.
a slniecka sa moc neobavam, nakolko ja sa mu pomerne velmi vyhybam aj moj muzik, vzdy bsme aj od mora svetli a len velmi malo opaleni a chodievame k moru na plaz rano a az podvecer, cez den bud zahaleni cestujeme (co s mimim nebudeme) alebo prespime a prelenosime ako medvede v uplnom tieni, ci v apartmane.
tak nejako si predstavujeme dovolenku s uplnym drobcekom, skor ta atmosfera, vona mora, iny vzduch a nie sa prazit na slnku. a hlavne take ubytovanie, kde budu mat sietky na okna proti hmyzu. a v septembri uz nie je slnieco ani pri mori take silne a agresivne, takze sa uz teraz pomaly tesime.

ukana
26. okt 2006

tie sietky na okná sú fakt dolezité, taka drobnost, ale my sme boli s malým obaja dostípaní ako po kiahnach. Celý repelent som tam minula.. ☹

marijana
31. okt 2006

My sme boli pri mori toto leto mala mala 6mesiacou,sli sme autom do talianska a v pohode.Vyrazili sme na noc,mala relativne dobre spala,ale v sedacke nechcela byt,tam sa nemohla hybat,tak mi spala na rukach celu cestu aj pocas dna kym sme nedorazili.Pri mori super,mala bola nadsena,skakala do vln a hrala sa na piesku,no super.Tam bolo vela ludi na dovolenkach aj s mesacnymi miminkami/taliani/ja by som tak skoro nesla ale oni su zvyknuty na klimu a tak.

1980mat
1. nov 2006

Děvčata, já souhlasím s Consti. Také jako ona ještě nemám děti, ale s přítelem jsme se už na toto téma bavili a rozhodně jsem se shodli, že pokud budou děti ještě hodně malé, k moři nepojedeme. Jsme spolu 4,5 roku a ještě jsme u moře nebyli a vyhovuje nám spíš dovolená v ČR nebo SR. K moři se chystáme až příští rok na svatební cestu. Až budeme mít děti, taky budu chtít změnu a nebude se mi líbit, že pořád sedím doma, ale myslím, že taková dovolená v Čechách u nějakého jezera nebo přehrady ( Orlík, Lipno, Vranov apod.)nám bude vyhovovat mnohem lépe než u moře. Mám švagrovou, která má dvě dcery. Jedné budou za měsíc 3 roky a druhé jsou 3 měsíce. Moje švagrová byla naposledy na dovolené před 3 lety, když čekala první dceru. Od té doby nikam nejeli, protože se bojí s tak malými dětmi něco podnikat. Tak úzkostlivá já být např. nechci, ale nemyslím, že aby se maminka dostala ze stereotypu, musí jet nutně k moři. Je to asi o tom, na co je kdo zvyklý. Moje ani přítelova rodina nejezdí k moři ani normálně, tak nemáme potřebu tam jet, ani až budeme mít tak malé děti. Ale zase chápu toho, kdo jezdí k moři každý rok, že pro něj musí být doslova muka, když by si měl třeba na tři roky moře odříci. Takže záleží na každém z nás, co nám vyhovuje a na co jsme zvyklí. Já osobně však sdílím názor s Consti.

kala12
1. nov 2006

Ja este sice nemam babo ale my sme boli pri mori so sestrou a jej malym syncekom, ked mal 5 mesiacov.Cez den, ked bolo najvascie teplo spinkal pekne v kociku pod slnecnikom a navecer sa trosku poclapotal v malom bazeniku, ktory sme naplnili morskou vodickou. Druhy krat s nim sestra isla znovu o rok, no to uz sa stale rypal v piesku a blaznil vo vode. Ja myslim,ze ked si na dovce chcete aj oddychnut, tak je lepsie, ked je babenko este mmensie, aj si pospi, co ked uz taky betar beha a vy stale davate nan pozor. 😀 Ja si myslim, ze nieje nic le na tom,ked idete na dovolenku aj z uplne malinkym babom. Ja teda urcite pojdem, male sa mi narodi zaciatkom aprila a koncom auguta urcite vyrazime autom do Talianska.

harper
autor
8. nov 2006

1980mat skus sa potom vyjadrit aj buduci rok po svadobnej ceste 🙂

andreaj
8. nov 2006

harper este som zabudla napisat aby si nezabudla na poistenie liecebnych nakladov, z vlastnej skusenosti ti radim vybrat si nejaku dobru poistku.

consti
8. nov 2006

mat, harper...já sice k moři jezdím ráda, le dokázala jsem se uskromnit kvůli penízkům a holt jsem prostě některé léto k moři nejela..takže věřím, že kvůli malému drobkovi se dokážu uskromnit ještě víc a s radostí si užiju dovolenou tady v ČR bez obav, že se něco přihodí ať už po cestě nebo v cizí zemi. Ale jak říkám, každého je to jeho věc, jen mě zajímaly důvody maminek 😉 .

renca3
8. nov 2006

My sme boli na dovolenke pri mori ked mal syn 6 mesiacov a potom aj o rok.
Ta prva dovolenka bola pohodicka oproti druhej. Z tej druhej som prisla hrozne vycerpana. Cely den som ho nahanala aj po jedalni. Ani som sa nemala kedy najest. S babatkom je to o moc jednoduchsie.

elesa
9. nov 2006

Moj nazor je nasledovny...mala ma cez rok. Tento rok som rozhodne odmietla ist k moru a mozno odmietnem aj na buduci. Niekto ma babatko spave a tak je to mozno pre rodicov v pohode. Lenze nasa spava nie je, liezla od 6 mesiacov a chodit zacala pred par dnami. Neviem si predstavit lezuce babatko na pieskovej plazi a uz vobec nie na kamenistej. Na osuske by teda nevydrzala ani na minutu. Mam skusenost s plazami v Grecku, na Krete, Cierna hora...a nech je starostlivost o ne akakolvek, stale sa nasiel nejaky ulomok skla, spak, servitky a pod.
Za dalsie by som sa vybrala k moru vtedy, ak mi bude moct Pauli povedat, ci ju nieco neboli, ak, tak kde. Ak by sa nahodou nieco stalo, nemusim to riesit v zahranici a s nervami na pokraji.
Mora si s nami uzije az..az, ked trosku vyrastie. Zatial funguje nasa chalupa, vid. album🙂

elesa
9. nov 2006

a este nieco..na margo 1980mat
k moru sme s manzelom chodievali aj 2x rocne, ked sme este babo nemali. Nehovorim, ze mi to nechyba, ale nezblaznim sa. Prva je Pauli a potom to, co chceme mi s manzelom. Pre dieta je jednoznacne velka cesta zmenou a istym sposobom aj stres. Na vsetko treba ist postupne a pomali. Aspon na nasu to zabera. Nie je potom taka nervozna.

andy9691
11. nov 2006

Nechcem byť negativistka, ale my sme šli s ročným chalanom k Jadranu, dodržiavali sme všetky opatrenia na ochranu proti slniečku, krémy, klobúčiky, tieň, ako má byť, a syn dostal na tretí deň epileptický záchvat. Štastie bolo, že sme boli v hoteli, kde manžel vrámci prechádzky videl šípku na ambulanciu k hotelovému lekárovi, tak tam s malým na rukách rovno od večere z jedálne pálil, lebo sme nevedeli, čo sa deje, dieťa nedýchalo, oči stĺpkom a triaslo sa, či sa dusí , či čo. Poviem vám, v jednej miestnosti kriesili malého, v druhej mňa, nič moc. Keď sa prebral, poslali nás do Puly do špitálu, tam si ho chceli nechať, ale keď som videla to prostredie, tak ani za nič, na vlastné triko sme ho vzali spať do hotela, a ráno sme pálili domov. Takže ak môžem radiť, len "na dostrel" a len autom. Malý bol rok liečený na EPI, viac už záchvat nemal, ale ten šok žiadnej mame neprajem zažiť. Vravela mi naša pediatrička, že má pacietku, čo šla s polročným bábom do Dominikánskej rep. na dovolenku, ale neviem si predstaviť, čo by som robila v takomto prípade na hoteli bez možnosti návratu domov. Stačilo mi, keď na ďalšej dovolenke - leteckej- v Španielsku syn dostal štyri dni pred návratom kiahne (a to mal už 5 rokov). V tej horúčave, teploty, do lietadla sme ho pašovali, lebo ak by to zistili, že má kiahne, neviem, či by nás pustili doň. Choroba môže prísť hocikedy, ale také malé drobča môže mať vačší problém a rýchlejší spád. S druhým synom sme boli v Taliansku až keď mal 1,5 roka, s tretím pôjdeme budúce leto, to bude mať 20 mes. Teraz nám stačila aj Ružiná. Inak, mám 37 rokov, a tehotenstvo bolo o niečo namáhavejšie než pred 10 rokmi, tak harper neváhaj, ak to vnútorne cítiš, tak do toho. Je to super, mať bábo. Držím palce.

melory
11. nov 2006

treba brat do uvahy ci ste bledokozi, alebo tmavokozi.
keby som mala dieta albina urcite k moru nejdem skor ako by malo dieta 5 rokov.
ak je tmavokoze moze ist aj od 3 mesiacov.

consti
12. nov 2006

elesa mám na to stejný názor jako ty. Bohužel mi často připadá, že hodně maminek prostě jede k moři, protože jsouONY na to zvyklé a to, že mají mimčo je přece nemůže omezovat, takže vyrazí i s ním. Pro mě snad jednou bude na prvním místě mé miminko a dovolenou u moře si snad užijeme až z toho budeme něco mít všichni, i to dítě. 😉
melory o barvě kůže je to sice také, ale na druhou stranu bych se bála i jiných komplikací, spálit se dítě může i tady 😒

andy9691
12. nov 2006

Harper, sorry za ten posledný dovetok v mojom príspevku, patril do iného fóra, zachaosila som a tak ho ruším, keďže je od veci.

baruna
12. nov 2006

No ještě bych přidala, že záleží kdy k tomu moři chcete jet. Pokud to bude třeba konec září a Chorvatsko nevidím v tom žádný problém. Kamarádka byla poprvé, když bylo prckovi necelý rok a naprosto bez problémů.

andy9691
13. nov 2006

Myslím si to čo consti, že z dovolenky majú mať všetci niečo. Určite sa nedá s drobcom ísť uprostred leta, ale my sme boli dvakrát v Itálii začiatkom septembra a nekúpali sme sa takmer vôbec, akurát chalani boli sklamalí, že je voda studená a fúka vietor a nechceme ich pustiť do vody. Iste, možno sme mali smolu, ale radšej som za kompromis, veď deti sú malinké len chvíľu a potom sú už veľkáči a dá sa ísť s nimi hocikam, takže obetovať jedno-dve letá snáď nie je také strašné.

daniela1977
14. nov 2006

Ahojte.Aj my sme boli letecky s malym ked mal11mes.letelisme do Tuniska.Mala som obavy ako vydrzi sediet 2,5hod.v lietadle bol priputany o mna a bez problemou.Listovala som mu casopisi hrala sa z autickami proste som sa ho snazila zabavit boli ovela starsie deti v lietadle a co tam tie robili takze v tomto nevidim problem.Skor som mala strach ja leteli sme prvy krat a kto uz letel vie o com hovorym.Ak mas od detskej potrebne lieky od horucky a budes ho natierat ale ja som maleho natrela a dala som mu tricko predsa to slniecko je tam ine ako u nas 🙂 zobrali sme si velky plazovi parazol a spalo sa mu pod nim jedna radost.Je dobre ak budete mat v hoteli krici bazen ak by sa zhorsilo pocasie viem,ze to nie je ono ale ako nahrada lepsie ako nic.Maly zboznuje vodu tak mu bolo jedno hlavna vec nech sa splahoci.Je jasne ze s takym maly dietatom nemozes ist na tie rozne vylety ale vzdy sa najde nejaky co by ste zvladli my sme boli na jednom poldenom vylete na tavach tak si viete predstavit ja vylepena na tave aj s malym ktory my na nej po chvili zaspal dobre sme sa zasmiali maly nam este nechodil ale na izbe zacal prvy krat liest po styroch a na to urcite nezabudnem.

mishabv
14. nov 2006

souhlasim s consti, taky z toho mam pocit, ze maminky nemuzou treba 3 roky vydrzet bez more
byla jsem v Egypte, spolecne s nekolika rodinkami s vylozene miminy a nechapu, co z toho ta miminka mohla mit, krome vedra, dlouhe cesty a nepohodli?
jen kdyz si vezmete kolik veci museli s sebou vezt, aby zajistili jakestakes podminky pro dite
a o hygienu se boji v Egypte i dospeli a jeste s sebou brat malinke dite?

ervotoc
14. nov 2006

mne je jedno kam..neisla som,nepojdem,mozu sa jedovať,na hlavu stavať,drahy ma rovnaky nazor,k moru nejdeme 😉

vitaka
14. nov 2006

nedá mi to a napíšu také svůj názor:
myslím, že to tu dost některé holky podceňují, s malým miminkem se podle mě jezdit k moři nemá, nestojí to za případné problémy, jasně pokud se nic nestane, tak si rodiče užijí nádhernou dovolenou, ale ono se občas NĚCO stane! a s tím by se mělo počítat, protože pak je pozdě. Spousta států mají sice moře ale taky plno bakterií na které nejsme zvyklí (viz Egypt, Tunis, atd.), no a další věc je, že na tom nejsou zrovna ideálně jejich zdravotnická zařízení, takže mě rozhodně cesta s miminkem k moři za tenhle risk nestojí, a která matka je zodpovědná, tak nemůže tyhle rizika nevidět, a to nemluvím o tom očkováním miminka, které je pro něho také důležité. Rodiče s náma byli u moře, bráchovi byli dva roky a dva měsíce, měl problémy s exémem, a musím říct, že jsme tam jeli také kvůli jeho zdrav. problémům, a myslím, že po těch dvou letech, už se to dá....uměl už chodit na WC, byl docela samostatný, taky mu moře dělalo velmi dobře na exém, a tak to bylo dobré, ale já osobně bych s menším dítětem do zahraničí nejela a i když je malé, tak bych nejela do "problémovějších států" jako je jsou třeba africké státy (vím o čem mluvím, byla jsem tam, onemocněla jsem tam...a ne jen já...a 40cítky horčeky ve státě, kde pomalu není doktora, není zrovna sranda).
Myslím, že v naší republice je dost krásných chatek a rekreačních středisek, abychom ten jeden rok u moře oželeli...navíc, když se něco stane, tak se s každým domluvíte a miminku nehrozí tak velké nebezpečí.

ervotoc
14. nov 2006

uhm a dosť sa zabuda na to,ze ovocie či zeleninu co bábo tunak spokojne papká,tam moze odmietať,mozu nastať komplikacie s papkanim,moze sa odstaviť zmenou prostredia odkojenia,to su tiez vecičky ktore sa mozu stať,jasne nemusia,niekto v pohode bol s mimcom,jednym,druhym,ale ja nebudem riskovať,že zrovna to moje...asi tak,nič nam predsa neujde,aspon z tej dovči ako vacsi aj niečo bude mať 😉 a mne je jedno kto do mna kolko hustí a aky doktor povedal ze moze..jasne ze moze,,ale nemusi..my sa tešime trebars v lete na Bojnice, Tatry-.--atd 😉

daniela1977
14. nov 2006

No prepac vitaka ale to ze zoberu rodicia dieta k moru neznamena ze su nezodpovedny 😠 ako si napisala.Myslim ze je to kazdeho osobna vec a ja osobne mam dobre skusenosti zo vsetkym co sa tyka zahranicia bola som s malym v Tunise a boli tam aj s 5mes.babom ale co sa tyka hygieny bolo to na 100%a to si navymyslam ved oni ziju z cestovneho ruchu takze pochybujem ze by riskovali nejaku hygienicku katastrofu.My sme toho pochodili uz dost a mozem vam povedat,ze ani niektore nase rekreacne strediska sa nestarali o nasu cistotu ako tam.Takze nechajme to radsej na tu ktora zalozila tuto temu nech sa sama rozhodne a az po vlastnych skusenostiach moze zhodnotit co je lepsie 🙂

vitaka
14. nov 2006

Jasně, ať se rozhodne sama....já souhlasím, ale rozhodně nesouhlasím s tvým názorem na Tunis....víš, já osobně už procestovala hodně států, Švédsko, Norsko, Bulharsko, Itálie, Řecko, Španělsko, Francie, Maroko, a já nevím co ještě...a nemluvím o zájezdech s cestovkou...ale opravdu jsem tu zemi poznala a procestovala, takže vím o čem mluvím konkrétně co se týká jižních zemí...nemluvím o tom, že se o tebe v hotelu starají jako o princeznu, jasně žijí z cest. ruchu, ale mluvím o bacilech, které prostě v Africe jsou, a ty zrovna nejsou vidět....znám plno lidí, co byli v čistých hotelech a stejně dostali zánět ucha, protože tam se tomu prostě člověk nemusí vyhnout...je to prostě risk a dost velký....my osobně jsme pili balenou vodu, hygienu dodržovali jak jen se dalo...a stejně nás zánět ucha neminul, mysli si co chceš, ale můj názor je, že je to nezodpovědnost, protože rodiče si plno věcí neuvědomují a v cestovní kanceláři vidí nádherné moře a krásné fotečky, ale plno věcí si neuvědomí, a když nedejbože se tam pak něco stane, tak není nic lepšího než když si tam pak vlasy rvou z hlavy, že s sebou brali tak malinké miminko....že to neměli dělat!
Já si jen myslím, že by si rodiče měli zjistit všechno a to do podbrobna, včetně lékařské péče v daném státě, a rozmyslet si všechno...zhodnotit všechny pro a proti..... je to jen na nich.

ervotoc
14. nov 2006

uhm,suhlas s vitakou co sa hygieny tyka a vsetkeho oklo ,jasne ked si all in.tak je to pohoda,ale neni si s babom len v hoteli,zober si uz len to v kolkych štatoch eu-dovolenkovych rájoch-nemozeš piť vodu 😉 a je jedno ci si na mallorke,v tunise,ci grecku 😉
swtaci kolko krat ze ťa poštipne komar..nekecam ked hovorim ze nemusiš byť v afrike,aby sa ti niečo zo stipanca stalo...

daniela1977
14. nov 2006

No myslim ze harper ktora chcela od mamiciek vediet ake maju skusenosti pri mori s malymi detmi sa hlavne pytala mamiciek ktore take skusenosti maju a nie ja si myslim hento a ti toto takze harper ak pojdes s malou k moru uvidis ze si to uzijete a budete chcet ist znova tak vam drzim palce aby ste tu dovolenku nech bude kdekolvek uzijete bez akychkoľvek tazkosti.

natana
14. nov 2006

my sme boli s našou malou v Egypte, ked mala 1,5 roka a bolo nám super.
Ale myslím, že je lepšie vybrať si pre také malé mimi europske letovisko.

julina
4. jan 2007

Ahojky maminky..tak nevím,četla jsem všechny vaše příspěvky a jsem z toho zmatená...letos bych chtěla jet k moři,chorvatsko,máme 2letého kluka a chci aby si to užil,ale v té době budu mít 4měsíční holčičku a nevím zda ona to zvládne... ☹ U moře sme ještě nebyli,jezdíme hodně na slovensko,ale letos bych chtěla změnu...tak nevím...