Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

harper
25. okt 2006

Ahojte baby, ake mate skusenosti s malymi babatkami pri mori? teda mala bude mat buduce leto uz jeden rok aj par mesiacov. kam by ste isli k moru?

eliz14
1. apr 2007

maly my znasal perfektne cestu autom,ale on rad chodi autom

tilly
1. apr 2007

baby a čo hovoríte na egypt???
ja som bola vždy proti egyptu s dieťaťom, ale teraz som sa bavila so sestrou (majiteľka CK) a ona hovorila, že pokiaľ pôjdeme do lepšieho hotela a nebudeme mu dávať mäso, omáčky, zmrzliny, vodu a podobné blbiny, tak by sa nemalo nič stať... neviem, chceli by sme ísť tak za dva týždne, niekedy po veľkej noci, 5.5. tu už musíme byť a potom už nemôžem, tak neviem, či to risknúť, alebo to riešiť zas chorvátskom...

tessa
1. apr 2007

tilly, my ideme zac.juna do Egypta, sice mame (resp.v tom case budeme mat 😀 ) maleho 10mes. a bola som presvedcena, ze berieme aj jeho, ale odhovorili ma uz aj v cestovke..Takze ideme napokon sami..
keby to bolo nieco ine, napr. Grecko, alebo Chorvatsko, tak nevaham, a beriem ho...ale ten Egypt by bol asi risk...aj ked tvoj je skoro o rok starsi..

arabeska
1. apr 2007

tilly,my sme boli s malym v tunise co je velmi podobne a ako vravela tvoja segra nedavali sme mu zmrkzu,pit vodu inu ako kupenu vo flaske a aj ovocie umyvat tou vodou a u nas nebol ziaden problem.ja by som do toho sla 😉
a co sa tyka hotela tak v tyxto krajinax jedine do lepsieho ale ved to iste vies.

danona
1. apr 2007

tilly - som bola 2x v egypte, vždy v 5* hoteli - Grand Azur v Hurghade a potom v Makadi Palace a s bejbinkom by som aj tak nešla... prvý krát mi nebolo nič, no v Makadi Palace... som len na WC-ko behala.. neviem, z vlastnej skúsenosti by som do toho s dieťatkom nešla...
my na velkú noc otestujeme aj s malinkou kúpele Bukfurdo v Madarsku, na august máme vyplatený Cyprus - 5*hotel Aenas, to je predsa len európa.. 😵 tak uvidíme, no arabské krajiny by som vynechala.. no je to len moj názor.. 😉

tilly
1. apr 2007

tak ja by som bez malého nemohla ísť...

jej arabeska, gratulujem k tehotku, segra hovorila, že máme zobrať aj nejaké hippky a lucky a máme ísť do lepšieho hotela, ale ten nám ona nájde, neviem, fakt sa bojím nejakých problémov, ale zatiaľ je to len v príprave, tak neviem... aj neviem, ako by zvládol teplotný šok...

arabeska
1. apr 2007

dakujem 😵
no ja som sa tiez tyxto veci bala ale maly to zvladal lepsie ako my.cez najvetsie teplo sme isli hajat a potom zase ku vodicke. a dobry napad s tymi luckami.nas tam nikoho ani raz neprehnalo.a to mame fakt velmi citlive crievka.davali sme na vsetko pozor a bolo vsetko v pohode. inak tam boli aj ovela mensie deti ako my s davidkom.ja som sa najskor bala ale teraz s druhym pojdeme uz skor 🙂

tilly
1. apr 2007

no, dík, idem uvažovať, najlepšie sú rýchle rozhodnutia, my by sme v podstate mohli vypadnúť rovno po VN...

magika
5. apr 2007

Ahojda,já letos sice dovču neplánuju.protože mám mít mimi v červnu,ale příští rok bychom chtěli někam vyrazit.To bude malému 15.měsíců.Chcem jet v září někam do Chorvatska nebo do Špnělska do nějakého lepšího hotýlku.Tomu staršímu už bude 6,tak snad to půjde.

tilly
5. apr 2007

magika, jasné pôjde, my sme boli s malým 10 mesačným v chorvátsku, išli sme v noci, takže celú cestu prespal a tam si to užil...

egypt sme si nakoniec rozmysleli, nemám pas a nechce sa mi ho takto narýchlo vybavovať a celkovo som tak strašne anticestovateľký typ, že si radšej v lete predĺžime pobyt v chorvátsku, nechce sa mi nikam letieť...

lindath
22. apr 2007

Ahojte, moj syncek sa narodil v Mexicu a precestovali sme s nim (takmer)cele Mexico.Ked mal 5 mesiacov sme robili (s nim)prvu nasu turu Mexicom.A zvladol to perfektne.Precestovali sme tak 3500-4000 Km za mesiac. Teraz sme v Portugalsku, syncek ma 3 roky a je z neho velky dobrodruh.Od malicka sme ho k tomu viedli, ze zivot je aj o cestovani. Dnes som tomu velmi rada lebo vidim, ze sa z neho stava poriadny chlap, he he. Nebojte sa nicoho tie dietky niesu z cukru. A do toho. Moj nazor: nechajte dieta nech sa zucastnuje plno na vasom zivote. Ze mate neznamena, ze musite uplne prestat cestovat.Ja by som nikdy nevedela odlozit svoje dieta a sup na dovolenku,ved aj ono chce nieco zazit a treba ho aj otuzovat do buducna.Cim skor tym lepsie.Deti to zvladaju casto mozno aj lepsie ako niektori dospelaci.Samozrejme treba ich casto kremikovat,obliekat dlhe ale lahke oblecenia a ciapocka atd. Potom sa da vsetko 🙂

julina
2. júl 2007

Ahojky maminy.tak sme se ted o víkendu vrátili z Chorvatska a bylo to moc fajn.Malá 3.5měsíce to zvládla uplně v pohodě.jak cestu tak ty vedra.Ráno a odpoledne to vždycky prospinkala a já se mohla věnovat mému skoro tří letému miláčkovi.přes poledne sme se šli schovat. no prostě super dovča a už se těšíme zase příští rok..🙂

marlene
2. júl 2007

ja som s prvym synom cestovala prvy rok,zvladol to bez problemov,teraz pred dvoma tyzdnami sme sa vratili s dcerkou (19 mes.) z tunisu ,zvladla to super.pri mori je dolezity crem s vysokym faktorom (40-50),pokryvka hlavy(boli tam mamicky aj s mensimi babetkami tak do roka v bazene a bez ciapocky!!!),davat len kupovanu vodu popripade aj tu este prevarat.my tiez cestujeme s detmi.
LINDATH ,take nieco by sme chceli urobit aj my,mame nieco v plane buduce leto,a ak by to vyslo tak by to bolo supeer.
takze mamicky len do toho 😎

tinicka
3. júl 2007

Ahojte, my sme boli na dovolenke so synom v Taliansku autom ked mal 1 rok, a ako dvojročný bol s nami v Egypte. Ubytovanie sme mali veľmi dobré, väčšinu jeho stravy som brala z domova, takže bolo o neho dobre postarané. Od 11.00 sme boli pred slnkom zalezení, a popoludní sme šli von ako pol štvrtej. Môžem povedať, že keď sme tam cestovali - malí mal soplík ako moriak, bála som sa že bude chorí a domov sme išli bez soplíka úplne zdraví. Vždy bol natretí, na hlave klobúčik a telíčku body. Väčšinou sme ho mali pod slnečníkom a brali sme mu taký malý bazénik do ktorého sme mu dávali morskú vodu. Zvládli sme to v pohode, až na tie veľké kufre, ktoré sme mali kvôli jeho strave. 🙂

emjee
24. aug 2007

sofika • 1d • 23. aug 2007 o 13:03
Neviem ci takato temu tu uz je. Ak ano, tak budem rada ak mi napisete link + nejake nove prispevky. S manzelom uvazujeme o dovolenke, lenze sa nevieme rozhodnut kde. Chceli by sme ist zaciatkom septembra. Mame skoro 3mesacneho syna,ktoreho plne kojim, takze strava je stale pripravena 🙂 . Podla vlastnych skusenosti, kde by ste odporucali ist? A mozem taketo male babatko troska " kupkat" v mori, pripadne hotelovych bazenoch? A pre kojacu nie je nejaky problem sa kupat v bazenoch a mori?

soyka • 2d • 23. aug 2007 o 13:44
ahojki

vlastne skusenosti nemam, ale mame drobca, co ma problemy s oblickami a primar nam odporucal Chorvatsko v roku a pol, pricom ho mame kupkat len v mori, v ziadnom pripade nie v bazene...

takze pokial nemate zdravotne problemy, tak si myslim, ze Chorvatsko by mala byt ta spravna volba :o))

len pozor na dehidrataciu...........peknu dovolenku...........papa Silvia

loren
24. aug 2007

no ja si myslim ze od troch rokou je to najlepsie to si dieta co to aj zapamata.

caira
25. aug 2007

tak ja myslim, ze treba uz dvoulete trilete si to u more uzije, byli jsme takhle na dovce ve spanelsku a "sousedi" tam meli dvou a pul letou holcicku a porad blbli ve vode, staveli hrady z pisku, babivicky, cachtali se atd, kdyz clovek nejede treba uprostred srpna, kdyz je nejvetsi parno tak si myslim, ze je to ok, ja bych asi vybrala treba cerven nebo zari, kdy je jeste hezky teplo atd, ale uz to neni takove to vrazedne horko..

gerta
26. aug 2007

No my byvame v zahranici, od mora len par kilometrov takze sme na plazi kazdy vikend. V Afrike sme uz tiez boli na dovolenke. Leteli sme prvykrat v 5 mesiacoch a autom sme sa poprevazali uz zopar tisicok kilometrov. Tak ako to tu uz niekto pisal, kde my, tam aj nase dieta s nami! Natierame, nosime klobucik a slnecne okuliare a uzivame vsetkych tych novych veci plnymi duskami! Moje kamaratky co maju tu na juhu male deti sa s nimi okolo polroka clapkaju v mori pri kazdej prilezitosti! A deti su z toho nadsene a zhubnych melanomov tu tiez nie je viac ako inde!

kacka.va
27. aug 2007

Já bych to řekla asi tak, že na dovču bych jela hned, jakmile budu vědět, že se to s tím prckem zvládne a nebrala bych to podle toho, jestli z toho něco to malé bud mít. přece se k moři nejezdí jen kvůli dítěti, ale taky kvůli tomu, aby rodiče vypadli od uklízení a každodenních starostí doma.

maricosa
12. nov 2007

hmm,my sme boli s malym prvykrat pri mori ked mal 6 mesiacov,presne v den svojho vyrocia sa tam naucil sediet a pacilo sa mu tam omnoho viac ako doma(v Thaisku).Bol tam absolutne kludny a spokojny....no na jednicku.ked mal 10mes.,boli sme opat v teple(mauricius)a opat to bolo skvele.Jediny problem bol na konci pobytu soplik,ale to je problem aj ked sme doma.Takze kazdopadne,ked nie su nervozni rodicia na dovolenke,deti niesu detto nervozne....a tak to plati vsade,pretoze ti krpci to strasne citia.Takze hor sa cestovat je to super aj pre malych aj pre velkych,netreba sa bat ani exotiky...

tribitka
12. nov 2007

ja mám termín pôrodu koncom februára, v septembri už ideme na dovolenku k moru, samozrejme ak bude bábo zdravotne ok.... morská voda a morský vzduch je úžasný liek.... samozrejme, základom je kvalitný hotel, služby, súkromná pláž....

many
13. nov 2007

tak já mám termín v květnu,tak žádná dovča nebude 😉 a další rok bysme chtěli jet k moři nebo někam pod stan 😀

beruskax
13. nov 2007

My jsme byli s malou poprvé u moře letos když jí bylo 3,5 měsíce. Byli jsme letecky na řeckém ostrově, letěli jsme 2,5hodiny, celý let prospala a byla moc hodná. Ale to asi záleží individuálně na dítěti, protože ona je hodná pořád. U moře se jí moc líbilo a myslím, že těch 14dní na mořském vzduchu jí hodně prospělo. A mě taky. 🙂 Samozřejmě na sluníčku nebyla vůbec, to je ještě moc maličká. A taky tam nebyli vedra, letěli jsme až v září, takže moc příjemný počasí, ale moře teploučké a ještě vyhřáté z léta. Prostě super jsme si to všichni užili. 😵

nikka.vo
14. nov 2007

holky a měli jste ubytování se stravou, nebo jste si vařili samotné, nebo restaurace 😉 ?

Plánujeme dovolenou v létě, to bude malému kolem roku, ale trochu se obávám toho, že když budeme mít polopenzi, že musíme v určitou dobu jít na snídani, v určitou na večeři a tak 😒

Asi pro svůj klid bych si vařila sama, nebo by jsme chodili do restauračky...

Jaké máte zkušenosti??? 😎

alcatko.j
14. nov 2007

nikk♥kde litas?

kristi
14. nov 2007

nase pojede v unoru, to ji bude rok..

emjee
11. mar 2008

ajus • 1d • Dnes o 14:21
ahojte maminky, leto sa pomaly blizi a my rozmyslame, ze s nasou malou, ktora bude mat v maji 10mesiacov vtedy pojdeme niekam do zahranicia na dovolenku autom. privitam vase nazory, aj ked tu podobna tema uz asi bola. ja by som uprednostnila taliansko, pripadne istriu v chorvatsku...nie je 10mesiacov skoro, mam radsej pockat a ist v sept, ked bude mat uz vyse roka? 😉 velmi sa nam uz ziada niekam vypadnut, ale zase nechcem aby mala mala z toho stres a ani my.

lusil2005 • 1d • Dnes o 14:24
ja si myslim ze v pohode. my tiez ideme v juni do chorvatska. tam je vraj vhodnejsie more. cistejsie. taliansko nam dokina moc neodporucala.

wienika • 1d • Dnes o 15:19
minule som citala rozhovor so silviou lakatosovou a ta sla so 7 tyzdnovym babatkom na bahamy...teda letela...a nic, ze vraj uplne v pohode....
ja som bola nedavno v dominikanskej a boli tam asi 5-6mesacne babatka..takze urcite chodte, akurat musite robit castejsie pauzy pocas jazdy, dietatko vybrat, polozit na nieco rovn alebo do kocika,....20 minut a ist dalej.....

tribitka • 1d • Dnes o 15:23
nám sa narodila SOfia o 2 mesiace skôr, v septembri sme s nou chceli ísť k moru, to by už mala 7 mesiacov....
dnes sme boli na pravidelnej kontrole na plúcnom a primárka nám to zakázala....aj napriek tomu že malá nemá žiadne problémy... ale ako nedonosené dieťa má nevyvinuté plúca a v lietadle by jej ich mohlo roztrhnúť.... dokonca vraj takéto nedonoseniatka nemôžu chodiť ani do Tatier, lebo je tam riedky vzduch..... takže za takéto riziko mi to nestojí..... 😖

hedunecka • 1d • Dnes o 16:38
my ideme teraz 21 na malorku-to bude mat 6mesiacov 😉

betka1 • 1d • Dnes o 17:04
Predstava dovolenky s babatkom na slnecnej plazi je velmi pekna. Ale ma to aj druhu stranku. Ked dieta dostane zaludocne alebo crevne problemy, ktore nie su pre dospelych Slovakov zriedkave ani v europskych krajinach ako Chorvatsko alebo Bulharsko, nieto este v roznych exotickych krajinach, tak zacne grcat a mat hnacku. Tym sa velmi rychlo dehydruje a dostane sa do ohrozenia zivota. Tuzba po exotickej dovolenke je tuzba rodicov, nie babatka. Podla mojho nazoru je rozumnejsie to vydrzat, pockat kym bude mat dieta aspon 2 roky a zatial ist na dovolenku niekde na Slovensko.

Co sa cestovania tyka, tak to asi trpezlivejsie znasaju mensie deticky, ktore celu cestu prespia a nepotrebuju zvedavo poskakovat.

lusil2005 • 1d • Dnes o 17:26
no pri takom malom babetku ktoremu zoberies vyzivy a vodu asi nejaka hnacka nehrozi... a nas k moru (konkretne do chorvatska) lekari doslova posielaju, ale to je exemikom ktory nas trapi.
ale kazdopadne - detom morsky vzduch a more ako take pri dodrzani max. hygieny a pri predpoklade ze ides do blizkej krajiny ako je napr. juh europy robi neskutocne dobre. aj na dychacie cesty, aj na exemy ako som pisala, na alergie ale aj na imunitu.

cathrin
11. mar 2008

tak my sme tiež boli s malou v egypte -dúfam, že ma za to neukrižujete 😀 vrátili sme sa odtiaľ presne na 6.výmesačie. Malá zvládla aj let aj pobyt super, bola tam spokojnejšia ako doma. Chcela som využiť to, že som malú ešte plne kojila a zatiaľ je malá a viem ustrážiť, čo chytí do ruky, takže riziko žalúdočných problémov som znížila na minimum. A egypt preto lebo sme chceli ísť k moru, kde je teplo (bolo tam príjemných 25-28 stupňov) a keďže to bolo teraz v zime, tak som nechcela za teplom letieť niekam 10 hodín, takže z toho nám vyšiel egypt.
A rovnako som si dala veľmi záležať na výbere hotela a boli sme veľmi spokojní, bolo tam čistučko a neviem o nikom, kto by tam mal žalúdočné problémy......

zuzitka
12. mar 2008

ja som bola so samkom v chorvatsku autom ked mal rok a pol 😀
zvladol to perfektne 😉

bodocka
26. mar 2008

Ahojte,aj ja by som sa chcela zapojiť do témy o dovolenkách.Prvýkrát máme zaplatenu dovolenku do Chorvátska s našim mlaým anjelikom-v máji bude mať 2 roky a v juli ideme.Takže bude mať už dva roky,ked pôjde na svoju prvu dovolenku.Som velmi zvedavá ako to dopadne,hlavne už teraz sa mi šíria v hlave také myšlienky ako čo všetko nezabudnuť pobaliť......a to je ešte času a času,ale človek sa ma načo tešiť-však?Mám velké obavy z cestovania -ideme síce vlastným autom-ale najdlhšie drobček cestoval asi 2,5h a už bol dosť nervozny-taksa uvidí.Možno pôjdeme na noc-to by asi prespal celu noc,aj ked malý spava na brušku-vždy sa prehodí v postielke a v sedačke bude musieť sedkať -ležkať na chrbátiku,tak sa bude určite budiť.

Mohli by ste mi prosim vas poradiť, čo nemam zabudnuť pobaliť?Už teraz som trošku z toho nervozna 😢 ,aj ked velmi šťastná zároven 🙂