Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

harper
25. okt 2006

Ahojte baby, ake mate skusenosti s malymi babatkami pri mori? teda mala bude mat buduce leto uz jeden rok aj par mesiacov. kam by ste isli k moru?

danka2
25. okt 2006

Ahoj Harper, tak ja bábätko len čakám a také skúsenosti nemám, avšak na čo ta chcem upozornit je to aby si bábätko dostatočne chránila a natieralaho potom krémami aj so 100OF ono sa to síce teraz nejak menilo to hodnotenie ochranných faktorov ale čím jajvyšší OF. Totiž, robím na plast.chirurgii sestričku (robila som ) a tak vyberáme aj znamienka a mali sme asi3 prípady za posledný rok že sme vybrali znamienko asi 4-5 ročným detom a vyšlielz toho malígny melanóm. Nebolo to naštastie také zlé, ako sa hned po prvom histologickm vyšetrení zdalo, ale predsa tam potom bola potrebná reexcízia - vyrezanie okolitého tkaniva, to bolo naštastie negatívne. A všetky detičky boli ako malé pri mori. Takže ja ta nechcem strašit, len radím, nezanedbaj natieranie svojho bábätka, udržuj sa s ním v tieni a nech má stále nejakú prikrývku na hlavičke🙂 Niekedy dávnejšie som počula že pokým dietatko nemá viac ako 3 roky, k moru by chodit nemalo - ale teraz je už aj v našom podnebí je vysoké intenzita slnečného žiarenia a s detmi chodit vonku musíme takže neviem čo je na tom pravdy.... to sa týka celkovej prevencie a týka sa to každého z nás....si ja myslím

harper
autor
25. okt 2006

Ja osobne uprednostnujem arabske krajiny. ale tie si budem musiet kvoli malej asi na nejaky ten rok odpustit. ja osobne sa pri mori tiez drzim vacsinou v tieni, nechodim tam kvoli chytaniu bronzu ale kvoli tomu vzduchu a tak. ja sama sa totiz velmi zle opalujem, pokial nemam zaklad zo solarka tak po dvoch tyzdnoch idem z dovolenky tak isto biela ako som tam isla 😀

consti
25. okt 2006

harper já mimčo také nemám, ale tato zkušenost: S manželem jsme byli letos u moře a byl tam i jeden mladý pár s asi rok a půl starým chlapečkem. No, já nevím, ale já bych tak malé dítko k moři nevzala.Ten malý z toho absolutně nic neměl, pořád jen plakal, v bazénu jsem je viděla dvakrát a v moři jednou...Byli pořád zalezlí v pokoji, malý plakal, výlety nepřicházely v úvahu, prudké sluníčko také ne atd.To radši, když už potřebuji někam s tak malým mimčem jet, pojedu do nějakého penzionu v ČR...Ale jak říkám, jen můj názor.My s manželem jsme rozhodnutí jet k moři až tak s 4-5letým dítětem. 😉

harper
autor
25. okt 2006

My sme sa manzelom zatial rozpravali, ze by sme mohli ist aspon na sever Talianska, je to podstate to iste podnebie ako u nas, tak by snad nemal byt problem.

danka2
25. okt 2006

uvidite len sa chránte ono to nie je sranda a mnoho ludí ochranu podcenuje, ale ja tie prípady poznám takže....a keby ste šli ny týžden a malú nechali napr. u babky? Možno také....riešenie ale ja neviem, ja by som asi tiež radšej počkala....
Na druhej strane, ak je malá dobrá, a chýba ti ten vzduch, prečo nie? A melanomy a spálenia kože su už aj na Slovensku nielen od mora.....

lenus
25. okt 2006

Ahoj Harper, nie je to sice moja osobna skusenost, ale kamoske sa tohto roku narodil chlapcek v maji a uz v auguste sa kupali prave v Taliansku pri mori. Uplne v pohode to zvladli - je pravda, ze je to uz sice ich druhe babenko - ale je to asi individualne. Druhi znami boli s 1-rocnym v Chorvatsku a tiez v pohode. Urcite by som nesla niekam do Tunisu alebo do Egypta, ale v Taliansku na severe alebo v Chorvatsku je to podnebie este celkom fajn. Nase plany zatial su, ze my s malym buduci rok chceme ist tak na konci augusta, v septembri, ked uz nie su take horucavy - a to sa ma narodit v januari. Ale to naozaj uvidime podla situacie 🙂

harper
autor
25. okt 2006

no v poslednych rokoch na sebe pozorujem to, ze koncom jara mavam obvykle podla vsetkeho asi alergicku nadchu, ktora potom prejde do drazdiveho, "stekaveho" kasla, ktory skonci az ked sa premiestnim aspon na tyzden k moru 😒 Tento rok som ten kasel mala akurat v obdobi posledneho mesiaca tehotenstva a skoncilo to asi tak tyzden po porode a poviem vam kaslat, potom ako som bolo dolu pozasivana nie je bohvieco. jedna ruka na ustach a druha zozadu tam dolu pridrzat aby to tak strasne nebolelo. no bol na mna zaujimavy pohlad 😀 tym som teda chcela povedat, ze ten vzduch mi chyba 🙂

harper
autor
25. okt 2006

Ahoj Lenus, no mala je dobra. teraz ma 5 mesiacov a 1 tyzden. zubky ma uz dva vonku, tak s tym by potom nemali byt problemy. jasne, ze ak by sa nieco zmenilo k horsiemu tak nikam nepojdeme.

ikke
25. okt 2006

podla mna k moru v pohode s hocijako starym dietatom, len do troch rokov rozhodne co najmenej na priamom slnku! a samozrejme natierat, natierat, natierat... s nami na dovolenke (myslim v tom istom hoteli) bolo niekolko skandinavskych deti do jedneho roka, ktore zrovna nadbytkom pigmentu neoplyvali 😉
a kam? no, to zalezi od sezony. take severne taliansko, chorvatsko alebo fr. rivieru hocikedy, juznejsie radsej na zaciatku alebo konci sezony. arabske krajiny by som min. do tych troch rokov vynechala uplne (aj ked to je skor pocit, nikdy som tam nebola 😅 )

harper
autor
25. okt 2006

ked som prvy krat navstivila tunisko, tak v nasom hoteli sme mali rodinku, ktora tam bola asi s polrocnym chlapcekom. pri navsteve bazaru sa maminka nachvilu otocila chrbtom ku kociku a ked sa otocila naspat uz jej maleho chlapceka drzal na rukach nejaky tunisan a bozkaval ho. oni totiz maju velmi rady male deticky. to by som asi neprezila ☹ to iste nam tam hovorila aj sprievodkyna, ktora tam zila

zuz11
25. okt 2006

no my sme boli pri mori v Tunise v septembri a boli tam aj male deticky, najmensie asi cca 3 mesacne ale neboli tam ziadny slovaci s detmi 😀 mam ale pocit ze to znasali ok, bo uz nebolo velmi teplo 😵

lucija76
25. okt 2006

Ahoj Harper,my bydlime u more ve Francii,ze zkusenosti kamaradek a znamych muzu potvrdit,ze s miminkem k mori chodi od malicka,ale jen na hodinku,na dve,samozrejme davat velky pozor,nezustavat na primem slunicku,mazat kremem s nejvyssim faktorem,kloboucek na hlavicku,a pak tady maji vsechny maminy pro mimco takovy maly stan,ktery chrani proti slunicku,nebo alespon slunecnik.Ja s malym takhle urcite k mori chodit budu,vyuziju toho ze to mame par kroku 🙂
Jinak jsme se ale s pritelem dohodli,ze si udelame pristi rok jen spolu hezkou dovolenou,kam miminko brat nebudem,nechame ho na ten tyden rodicum,protoze je fakt ze tyhle mrnouskove z toho taky jeste nic moc nemaji,a my si to aspon lip uzijem.Jak tady psala consti,s tim souhlasim.

viamka
25. okt 2006

v obchoďáku som už pred mesiacom videla všetky tie možné i nemožné vianočné dekorácie a teba trápi letná dovolenka? máš takmer všetky moje sympatie. práve sme s mužom včera preberali našu dovolenku. s malým sme prešli už kus sveta - teda europy ale až po 3. roku. dovody? hlavne očkovanie. aby mal aspoň základ. destinácie sú v cestovkách špeciálne označené pre deti. čím menšie dieťa, tým menšie starosti so stravou. poraď sa s obvoďákom, aké lieky musíš mať a hlavne pri akých príznakoch ich máš použiť. mazať, zalievať a chladiť - to je základ. nie je nad to, poriadne sa vysoliť. 😎 a ešte čosi: klíma býva problém. či už pri preprave alebo v miestnostiach. rozdiel by nemal byť vačší ako 7 stupňov. niet nad vlastnú skúsenosť. idete si oddýchnuť, tak si to užite.

ajap78
25. okt 2006

ahojte baby, tak nahodou som sa dostala do tejto diskusie a musim reagovat. odjakziva totizto robim len v cestovnom ruchu, minuly rok som si zalozila taku malu cestovnu agenturu s predajom cez internet, hlavne aby som sa na materskej nenudila a nevysla z cviku 🙂 musim povedat, ze strasne vela ludi chodi aj s niekolko mesacnymi babatkami k moru a nie je s tym ziaden problem. my sme boli s dcerkou, ked mala presne rok a adaptovala sa lepsie, ako my. spavala este 2x denne aj doobeda aj poobede, takze sme sa s manzelom striedali, kto s nou isiel na izbu a ten druhy oddychoval na slniecku. natierali sme ju od narodenia daylongom 25 a musim povedat, ze ju len velmi malo slahlo a hned dohneda, je to vyborny krem. teraz ma 2 roky a boli sme znova pri mori a uzila si to fantasticky, vsetko uz krasne vnimala a velmi sa tesila. dokonca sme zobrali aj babku, takze sme mali postarane aj o aupairku. je jasne, ze si to pamatat nebude, ale uzit si to uzila a vsetko sa jej velmi pacilo. takze mile maminky, ked mate len co najmensiu moznost vziat deticky k moru, nevahajte...

fafa
25. okt 2006

Ahojte, my sme boli s detmi (1,5 a 3roky) tento rok v Chorvatsku. Boli v pohode, cesta presla super. Len ich to po dvoch dnoch prestalo bavit, lebo je tam horsi pristup do mora a s kamienkami sa uz nudili. Ale splnilo to ucel, kasle prestali a aj koza - atopia sa ukludnila. Potom sme boli na pieskovej plazi vo Fr. a tu sa prehrali v pohode s formickami a pod. Takze nasa skusenost je taka, lepsie sa zabavili na piesku, ale zo zdravotnych problemov nas dostalo chorvatsko.

consti
25. okt 2006

Holky, maminky a můžu se zeptat proč s tak malým (třeba několikaměsíčním dítětem) k moři?Všechny z vás tam cestují jen kvůli zdraví miminka, nebo máte jiné důvody?Já si to tak nějak nedokážu představit...myslím, že jednou budu ráda, že se o mimčo postarám doma, kde máme oba zázemí,natož někde v cizí zemi.Jen se ptám na vaše názory, žádnou z vás neodsuzuji! 😉
P.S.:bohužel znám případ matky, která takto své dítě bere pravidelně k moři, protože malá má exém a chudák dítě přijede od moře ještě víc zhuntované(ono přecejen třeba 12hodin v autě bez klimatizace je asi nic moc).Tato maminka jezdí s malou k moři jen proto, že moře chybí jí a ne té malé... 😲

fafa
25. okt 2006

Consti, ono je to myslim o dovolenke, o tom, ze niekam vypadnes, odreagujes sa od stereotypu a prides aj na ine myslienky ako plienky, flasky a pod. Asi este nemas dieta, tak nevies o com hovorim. Ale urcite s nim nebudes chciet byt zavreta len doma. A tie cesty? Deti ich zvladaju v pohode a lepsie ako my. Teda aspon tie nase. Urcite je aj pre dieta dobra zmena prostredia. My sme tiez dlho vahali a teraz si miesto rozpravky vecer rozpravame o nasej dovolenke 🙂

tilly
25. okt 2006

jasné, určite s ročným dieťatkom nie je problém ísť k moru, my sme boli s 10 mesačným a veľmi sa mu tam páčilo, to na ňom bolo úplne vidieť, on si to užíval, strašne bol zlatý, zrazu sa mu každý venoval, hlavne tatino, tak si užil kopec srandy, dokonca tam urobil svoje prvé samostatné kroky na osuške...

boli sme len v chorvátsku v severnej dalmácii, pár hodín cesty autom, išli sme v noci, večer som mu šupla pol kynedrilu a spal celú cestu, raz sa trošinku prebral na hraniciach alebo na mýte, skrátka niekde, kde bol hluk a svetlo, pichla som mu do úst fľašu s vodou a chrnel ďalej 😉 určite pôjdeme k moru aj tento rok a určite si to bude vychutnávať ešte viac 😎

consti
25. okt 2006

fafa děti nemám, mám jen zkušennosti s hlídáním 😉 .Chápu, že se rodiče chtějí odreagovat, ale proč právě k moři?Myslím, že se dá odreagovat i v ČR a to malé si to také užije.Samozřejmě, že nebudu chtít být s mimčem zavřená doma, ale cestovat k moři se mi s ním určitě taky nebude chtít 😉 ...

ikke
25. okt 2006

consti, myslim, ze pod dovolenkou pri mori si asi vacsina z nas predstavi dlheee dni nicnerobenia, povalovania sa na plazi, nechat sa obskakovat atd. aj ked to zas nie vzdy tak byva 😉 je to asi protiklad dovolenky na horach, alebo okruznej cesty po europe za dva tyzdne 😀 proste si asi vacsina z nas predstavuje, ze pri mori je to take nejake pohodovejsie a mame pocit, ze s miminkom je to asi najjednoduchsia mozna dovolenka.

moja teta vzdy vravievala, ze nie je nic jednoduchsie ako ist s polrocnym babom k moru, ze ono toho moc nepotrebuje - na stravu ma maminku a pampersky sa daju dnes kupit takmer v kazdej dedinke 😀
ci je to naozaj tak, neviem... 😉

osobne som bola prvykrat pri mori ako dvojrocna a potom este ako stvorrocna a oba pobyty si dodnes pamatam, hoci je to uz odvtedy viac ako stvrtstorocie 😔 😀

protea
26. okt 2006

Ahojky,
sice to není úplně k tématu ale jedná se mi o to kdy poprvé s mimčem do sauny?
Chtěli bychom s manželem co nejdříve, ale nevím kdy je to nejdříve?
Máte některá zkušenost?
Děkuju🙂

ukana
26. okt 2006

ahojte, my sme boli prvykrat v Bulharsku s triapolrocným synom, skor sme chodili len na Slovensko. Boli sme az po sezone, v septembri, nebolo uz tak horuco, menej ludí, pre malého to bolo super, nasiel si tam kamaratov, prehral sa na plazi a aj na vylety sa s nim uz dalo ist ( Aquapark, delfinarium a pod.) Doteraz na to spomina a uz planuje, ze tam zasa v lete pojdeme 🙂

caraida
26. okt 2006

harper, necitala som vsetky prispevky, ale my sme sa prednedavnom vratili z mallorcy. kedze sme boli mimo sezony, koncom septembra - zaciatkom oktobra, okrem nas boli vlastne len same rodinky s malymi dietkami (a niektore boli ozaj malinke, len par-mesacne). na slovensku to este nie je tak zvykom, ale nemci vyrazaju, hned ako sa da. deti nie su prekazkou.

uz nebolo tak teplo pocas dna, ale voda este ok, vecer sa prijemne ochladilo. a samozrejme v noci bol klud, ziadni opiti nemci a anglicania.
naozaj ma to prijemne prekvapilo (moja prva dovolenka pri mori).

deti sa hravali cely den na plazi. tvoja mala uz bude mat vyse roka, tak uz sa urcite bude vediet hrat v piesocku. na tvojom mieste by som hladala piesocne plaze (jemny piesok), s moznostou sadnut do tiena a ist mimo sezony, pokial mozno v ramci europy (poistenie a klima), kratsi let, popr. auto. mozno z toho dieta nic nema, ale ti rodicia vyzerali spokojni.
a ti tatkovia, ake hradiska stavali! 😀

melory
26. okt 2006

my sme boli prvy krat pri mory s hugom ked mal 2.5roka a teraz v lete budeme mat cerstve babo a chystame sa tiez 😉

andreaj
26. okt 2006

harper my sme boli s malou prvkykrat ked mala 13 mesiacov (po sezone), sice este poriadne nechodila, ale bolo super, tento rok sme boli tiez (pred sezonou), to uz mala 21 mes., ale nedopadlo to najslavnejsie lebo sme pobudli 3 dni v nemocnici co nie je nic prijemne ked si na dovolenke. Ale neodradilo ma to a urcite pojdeme aj buduci rok.

protea nam bolo povedane, ze od 3 mesiacov moze ist, ale len na chvilocku a to do 40-50 stupnovej

melory
26. okt 2006

ked sa zoberie bazenik a da sa vodicka oteplit...ludia chodia s babom k moru len na slovensku je to dake tabu.

ervotoc
26. okt 2006

ja sa nechystam,je mi fuk,aj tento rok boli hlášky ze prečo sme neišli...ale more si chcem uziť-dovolenku,nie hisák mať,čo ak mu nebude chutiť,a čo ak sa odstaví-bo to sa často stáva,čo ak ochorie a blá blá...nech si ju uzijeme vsetci traja 😉

ukana
26. okt 2006

a keby ste videli tu lekarnicku, co som brala so sebou, to by som mohla aj miestnych lekarov zasobovat. Nastastie nebolo treba nic, len panthenol a krem na opalovanie.. 😉

melory
26. okt 2006

ukana presne ako mi lekarnicka ako hrom a nakoniec len kremy a pantenol aj ten len preventivne prvy den a potom len koloval medzi turistami spalencami. my sme s muzom tmavokozi a so slnkom si tykame. 😀

krissy1
26. okt 2006

mame teraz jednu klientku,ktora ma teraz 2 dceru ma 6 mes a letia na maledivy...s tou 1 dcerou tam boli na dovce ked mala len 4 mesiace a v poho....neviem,ale podla mna je to individualne