Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

harper
25. okt 2006

Ahojte baby, ake mate skusenosti s malymi babatkami pri mori? teda mala bude mat buduce leto uz jeden rok aj par mesiacov. kam by ste isli k moru?

tribitka
1. apr 2008

suem, to moje laické "roztrhnutie plúc " si objasnila dokonale, dakujem.... 😉
a dakujem aj za želanie, verím tomu, že o rok už bude malá dýchať zdravý morský vzduch...... 😀

deina
1. apr 2008

Nas maly je tiez narodeny o dva mesiace skor, ale toto o plucach som nepocula. Sice nemal problemy s dychanim, nebol napojeny na ventilator a ani som s nim neplanovala este toto leto ist k moru, ale dobre o tom vediet. 🙂 Ale na buduce leto by sme radi niekam sli - dake to Chorvatsko, autom, nie velmi daleko - to uz bude mat rok a pol.

suem
1. apr 2008

Deina to nemusia mat vsetky nedonoseniatka. Som Ta vystrasila? Prepac 😅 .
Ked sa predcasniatka narodia so zrelymi plucami (povacsine ked maminam pichnu vopred liek na dozretie pluc - myslim dexon? - nie som MUDr. tak nechcem zavadzat nespravnym nazvom) tak to asi neplati.
Prajem krasne jarne dni.

tribitka
2. apr 2008

presne tak suem, volí sa to dexona....
mne ju pichnúť nestihli..... 😠

deina
3. apr 2008

Nevystrasila, suem, len som o tom naozaj nevedela. 😉 A dake inekcie na dozretie pluc mi pichnut stihli, kvoli tomu som rodila o dva dni neskor, snazili sa to trosku natiahnut takto a asi fakt zabrali, maly dychal hned po porode sam.

Znie to ako Rexona... 😀

mesje
11. apr 2008

Ahojte, rad by som sa spytal na Vas nazor prip. skusenosti s cestovanim do exotickych krajin s malym dietatom. Nemyslim Egypt (ten je podla mna rizikovy pre male deti), ale napr. krajiny ako Mexiko, Maledivy, kde nejsu (pokial viem) vyraznejsie zdravotne rizika. Nemyslim cestovanie s babatkom – prvy rok radsej nepojdeme nikde a to ani v ramci europy – ale s dietatom vo veku 2-3 rokov. Mozno si poviete ze radsej ist len do europy, ale my sme vasnivi cestovatelia a aspon v nejakej miere by sme chceli ist aj ked mame male dieta. Najjednuduchsie je sice povedat si, ze pojdeme o x rokov, ale zijeme len raz, a v 50tke ked dieta odrastie tak uz toho mozno vela nenacestujeme. Zvlast ked v nasich koncinach je vacsinu roka depresivna zima...
Tiez by ma zaujimalo, ake mate skusenosti s cestovanim s dietatom na poznavacie vylety v ramci dovolenky, resp. s ciastocne putovnou dovolenkou (napr. po autom po chorvatsku, taliansku a pod). Diky.

bihan
11. apr 2008

No, môžem ti k tomu povedať len toľko, že žijme na ostrove v Indickom oceáne a budúci rok máme v pláne JAR. Osobne v tom nevidím veľký probém. V hoteloch sú na deti zvyknutí, dlhé lety sa lietajú väčšinou v noci.
S poznávacími zájazdmi neporadím - s 2-3 ročným dieťaťom to bude asi trošku záhul 😅

sun6
11. apr 2008

My sme boli na dovolenke v USA - ked maly mal 2 mesiace. Bolo to naozaj super, nemal ziadny problem. Teraz sa chystame opat, akurat bude mat 1 rok. 😉

andrealiskova
31. dec 2009

Já teda počítám, že tak v červnu už bychom s malým někam k moři jeli, ale ono taky záleží, co od dovolené člověk očekává. Já čekám, že se dostanu do zajímavého prostředí a budu mít chvilku pro sebe s manželem.

erikasadek
31. dec 2009

bihan, JAR je super volba tak si ju uzite; 😉

poznavace zajazdy , pre deti , je o nicom pre vas a pre aj okolo poznavajucich.. 😉

natus
25. feb 2011

Ahojte..ked bude mat nas maly 6- mesiacov,ideme do Canady a od tial na Cubu,ale v Canade bude este zima..tak neviem ako bude na to maly reagovat..na tu teplotnu zmenu?Nema z Vas niektora s tymto skusenost?Bola by som vdacna za radu?Dakujem🙂

titania1
8. mar 2011

Ahojte. Chcem sa spytat ako je to s letiskovymi a manipulacnymi poplatkami za dieta do 2 rokov. Prave mi z cestovky poslali kalkulaciu kde je to zaratane, no maleho budem mat na kolenach, nakolko este nema narok na miesto v lietadle. Nemate s tym prosim niekto skusenost? Vopred dakujem za odpoved. 🙂

dai
8. mar 2011

ahoj natus,
my sme boli s malou ked mala asi 9 mesiacov v zime v Emiratoch a znasala to super - ako cestu ( 7 hodin z Prahy ), tak i pobyt ( teplotne sme isli z -20 do 35 )
titania1, uz si to moc nepamatam, ale myslim ze tie poplatky sme platit museli, aj ked mala nemala narok na sedadlo...

jespera
15. mar 2011

ahojte, dost dlho tu nikto nepisal..dufam ze tu najdem niekoho aktualneho 🙂 ja sa chystam s dcerkou k moru /20 mesiacov bude mat) - co uprednostnit, hotel - all inclusive, alebo nejaky penzion s vlastnou kuchynou? a aka je vobec dovoelnka s takym malym dietatom - zazitok - alebo hysteria?

ivett1
15. mar 2011

@jespera ahoj, my sme boli s 22 mesačným synčekom a 4 ročnou dcérkou minulý rok v Turecku (letecky) v hoteli all inclusive (aj keď sme to až tak nevyužili, lebo predsa len v teple okolo 40 stupňov príliš jesť nechutí, ale išlo hlavne o nápoje...), bývali sme v rodinnom apartmáne a bolo super...dokonca som si oddýchla 😅 😀 (čo určite ako mamička malého dieťatka vieš oceniť🙂)
...ten penzión s vlastnou kuchynkou plánujem, až keď budú starší, alebo pôjdeme s "partiou"...ale, ako mi už potvrdili viaceré mamičky, čím menšie bábo, tým menej starostí (a hlavne, keď ešte dojčia, jedlo pre bábätko je stále k dispozícii)...s výnimkou, keď náhodou "chytia" nejakú nepríjemnú "chorobu"...stáva sa 😝

jespera
15. mar 2011

@ivett1 dakujem,
ja som cely rok snivala ze pojdem do antalye...a planovala som babo nechat pri mojej mame, lenze akosi srdce mi neda ju nechat tu a zrazu tyzden sa mi zda velmi vela byt bez nej..no to je vedlajsie, ...v ktorom mesiaci ste boli vy? ako znasal syncek let . nebal sa..? ten predtlak je hrozny, a co slnko , klima..co si mu davala jest - mala si svoje, ci ako,,?

ivett1
15. mar 2011

@jespera boli sme začiatkom júna (inak už v máji je tam príjemne 🙂 a hovorí sa, že Turecko počasím nesklame🙂...čo sa nám aj potvrdilo...Stevi znášal let super-prespal ho 😀 (na radu mojej pediatričky dostal asi polhoďku pred odletom 1/4 tabletky kinedrylu...), zato jeho sestrička bola aktívna až príliš...pretlak sme riešili pitím...(horšie to bolo s nami, dospelými 😝 )...malého sme mali na kolenách, dostal zvlášť bezpečnostný pás...a bolo...nebol problém zobrať aj mliečko do fľaše, len si ho potom musela vyskúšať pred policajtmi, alebo tekutiny (džúsiky apod) len tuším 100 ml? (toto si už nepamätám, ale tuším niekde na nete to najdeš...)
My sme mali ešte transport autobusom do cieľového hotela cca 1 a pol hodiny, ale to už spali obaja 🙂 ...tam som si vzala pre istotu aj par plienok a sunar, plus kašu (vtedy ešte papal hlavne toto a pár pohárikov výživy (zeleninovo-mäsová), ale všetko tam je, dokonca za podobné, ak nie nižšie ceny, len majú iný názov 🙂 ...hlavné menu mojich detí bolo ovocie, cestoviny (čisté) a hranolky 😅 ...

jespera
15. mar 2011

@ivett1 super,

a more ako zvladal - teploty, ake vsetky sakramenty si mala so sebou - a na izbe ako dal ti hotel postielku?

ivett1
15. mar 2011

@jespera ... inak boli sme len 8 dní...ale stačilo...more sa mojim anjelikom moc nepáčilo, aj keď tam mali takú malú plytkú "zátoku"...

ivett1
15. mar 2011

@jespera ...ráno okolo 7.30 sme vyrazili k bazénu, alebo na pláž, po ceste sme si dali raňajky a o 11-tej sme už boli na izbe (asi do tretej poobede sme spali...a potom zasa na pláž a bazén)...večer boli animácie a programy...pre nás to bolo super...Stevkovi som zobrala plienky na plávanie (v bazéniku..) a potom už len opaľovacie mlieka a spreje...(mali sme detské opaľovacie mlieko aj sprej sebamed 30 a 50 a prežili to v zdraví 😀) a hlavne šatky a čiapky všade a skoro vždy ...moji sú obaja svetlovlasí - také severské typy (zatiaľ 🙂)...a to je asi tak všetko a pravdaže - golfky...tie sme teda využili dosť, lebo tento hotelový komplex bol trošku "veľký" a mal krásne prostredie...a my sme vyberali ubytko aj podľa toho, či má detský kútik a ihrisko pre najmenšie deti...(tento mal trošku poskromné- jedna veľká drevená preliezka, dve plastové hojdačky závesné, dve obyčajné, malé pieskovisko 😅...aj keď na pláži bolo piesku dosť, všetko čisté a udržiavané... ale niektoré ihriská u nás nemajú ani to...) ...mali sme so sebou aj vlastné plávacie kolesá pre bábätká s opierkou a otvormi na nožičky, ale všetko tam mali a cena sa dala krásne zjednať🙂 ...skrátka, Turci.... 😀

katwind
16. mar 2011

Děkuji za téma, chystám se s mým v tu dobu 20měsíčním synem do Řecka. V červnu🙂 Tak s etěším, doufám, že to všichni zvládnem🙂

kiwinka
5. apr 2011

@titania1 urcite je dobre zaplatit komplexne cestovne poistenie aj pre dietatko tak ako pre dospeleho ale to neni povinne.
co je povinne je palivovy poplatok / ale to je tak do 50eur /, akurat letenku mu nekupujes kedze sedi na rodicovi a nema vlastne sedadlo.
dieta do 2 r, je skoro zadarmo.
a kam letite?aky hotel?
my hladame dovolenku, este sme nevybrali...

titania1
12. apr 2011

@kiwinka ahoj, velmi pekne ti dakujem za odpoved. bohuzial neletime nakoniec nikam, pretoze nam to neodporuca maleho osetrujuca lekarka na plucnom. narodil sa totiz predcasne. netusila som vsak, ze by to mohlo sposobit problem, esteze som sa spytala. chceli sme ist povodne do turecka, no nechame to teda nabuduci rok. 🙂
a kde by ste chceli dovolenkovat vy? mozes nam potom nieco dobre poradit na zaklade tohtorocnych skusenosti. 🙂