Kedy prvýkrát k moru s malými bábätkami?

harper
25. okt 2006

Ahojte baby, ake mate skusenosti s malymi babatkami pri mori? teda mala bude mat buduce leto uz jeden rok aj par mesiacov. kam by ste isli k moru?

fafa
8. jan 2007

Consti, dik 😉 ...ty este nemas mimi, vsak?
Andik, chapem aj ja teba...ja som nezazila nejake prebdene noci, alebo problemy s papanim..fakt mam obidve deti straaasne dobre, takze s nimi je pohoda...a u nas mame dohodu, ze ked uz su tu, sme rodina a chodime vsade spolu 😀

1980mat
8. jan 2007

Já také souhlasím s andik i consti. Můj přítel je taky toho názoru, že když jsou děti hodně malé, nemá cenu někam jezdit. Jsou to vyhozené peníze, protože děti to moře nevnímají, rodiče jsou na nervi, protože jsou nevyspalí a nemohou jít třeba tam, kam by šli bez dětí a je to v podtstatě to samé jako doma. O děti se tak jako tak musíte postarat jako doma a nemáte moc času a energie si tu dovolenou vychutnat. Naopak si myslím, že to člověka ještě víc unaví, to balení na cestu, stěhování kočáru, tahání věcí pro miminko na různé výlety apod. Když už bych někam jela, tak maximálně tady po Čechách. 😉

consti
8. jan 2007

fafa ne nemám, ale hlídala jsem už x dětí a tak nějak si to nedovedu představit.Navíc zastávám názor, že rodič se musí přizpůsobit dítěti, ne dítě rodiči.Určit jednou ty dva roky moře oželím 😉 .Navíc mám kamarádku, co byli u moře asi s ročním synem a říkala, že nikdy víc.O dovolené nemůže být řeč, malý rozmrzelý, po cestě zácpy... 😠 No fakt nevím co taková dovolená přinese několikaměsíčnímu prckovi. 😉 Ale každého věc, naštěstí jsme se s manželem na tomto shodli 🙂 .

verulka
8. jan 2007

hmm, kolko ludi tolko nazorov. My sme boli na dovolenke s rocnou dcerkou, potom ked mal syn 10mes a posledny opat 1rok (tak to vyslo 😉 ) a bolo super. Ja by som sla aj s mensimi detmi. Podla mna dovolenka je spojena s tym, ze nastane zmena prostredia, rodina je pokope a pod. Na dovolenke som si oddychla az toto leto- deti sli so svokrovcami a my sme ostali doma malovat 😎 inak uzila som si kazdu jednu 😉 . Ja osobne by som nesla bez malych deti, to by som si neoddychla. Teraz sa uz krpci pytaju sami, a aj to mi je luto, ze s nimi nie som.
pre mna dovolenka s malym babom ano, ale sami nie. i ked tento rok asi uz nevykryjem 2 mesiace, takze pojdu aj bez nas (ale uz su velki)

consti
8. jan 2007

Jistě dovolená je o změně režimu atd., proč ale hned vyrážet k moři?I v ČR(SR) je krásně, bez takového cestování, s jistotou lékařské péče atd. 😉

1980mat
8. jan 2007

consti: Naprostý souhlas. 🙂

fafa
8. jan 2007

Vies consti, detom to more dost prospieva...a tato tema je o mori, nie?
Moja mala sa tak zbavila atopickeho ekzemu a aj castych problemov s dychacimi cestami...

erika1
8. jan 2007

Uplne suhlasim s fafou...Ked uz su deti,nikdy to nebude dovolenka ako za bezdetnych rokov.A detom to more len a len prospeje.

1980mat
8. jan 2007

erika1: Jasně, že moře prospívá zdraví, ale přesto stále budu trvat na názoru, že s hodně malými dětmi by se nemělo cestovat tak moc daleko. Nevím, proč by se muselo jet s miminkem zrovna k moři. Já byla s našima za celý život u moře jen jednou a vyrostla ze mě zdravá, spokojená holka, protože prázdniny u mých babiček na Českomoravské vrchovině, uprostřed lesů a luk na mě působili také blahodárně. 😉

biela.pani
8. jan 2007

My sme išli pred pár rokmi do Španielska. Naša mala už 6 rokov a vtedy to už zvládala v pohode. No išla snami v autobuse rodinka s asi 2-3 ročným chlapcom a tí mali čo robiť aby ho udržali po ceste. Tam sme sa s nimi už nevideli, no cestou späť boli totál vyčerpaní. ☹ Vtedy tuším už aj ten malý bol K.O. a mali lepšiu cestu. Keď už niekam ísť s malými deťmi, tak autom alebo lietadlom.

erika1
8. jan 2007

1980mat:To su tie rozdielne nazory.Jedny tak,druhy tak.Kazdy ma svoju pravdu.Ked su uz deti,treba ist na dovolenku aj s nimi.My si nevieme predstavit,ze by sme ich niekde "odlozili".Kazdy musi zhodnotit ,ci sa odvazi ,alebo neodvazi ist s malym dietatom k moru.My mame stredneho syna ztp(razstep chrbtice) a velmi mu to more prospieva.Ale kolko ludi,tolko nazorov.Nam to tiez nieje lahke zdrganat sa po letiskach s tromi detmi(a este aj vozickarom),ale co by sme pre nich neurobili?

1980mat
8. jan 2007

erika1: Ano, každý máme jiný názor, v tom s Tebou souhlasím. Netvrdím, že bych ale jela na dovolenou bez dítěte. Na dovolenou nepojedeme nikam, dokud, budou děti minimálně kojenci a pak asi pojedeme nejspíš jen někam v ČR či SR. K moři plánujeme jet až dětem bude okolo pěti let. My jsme spolu s přítelem skoro pět let. Letošní léto bude už naše šesté společné a ještě jsme u moře spolu nikdy nebyli, a proto nevidíme důvod tam jet s malými dětmi. K moři se chystáme letos na svatební cestu a pak si dáme na pár let zase přestávku. Ale samozřejmě nikomu neberu jeho názor. Ať si každý jede s dětmi tam, kam uzná za vhodné.

biela.pani
8. jan 2007

S dvojročnou sme boli minulý rok v Čechách a tam sa to naozaj dalo. Aj cestou super vydržala, aj keď sme v Ledniciach trochu dlhšie hľadali ten náš penzión. Vtedy je každý nervózny, ale naozaj sa to dalo. Dokonca sme s ňou pochodili aj nejaké zámky a bola dobrá 😵 . K moru by som si s ňou ešte netrúfla. Myslím hlavne kvôli ceste. 😒

verulka
8. jan 2007

Moji krpci znasaju cestu cim dalej tym horsie...teda male babo nam zvacsa prespalo, max prebalit, nakojit a pod. Starsie sa srasne tesia, nevedia zaspat, aj sa im nepohodlne spi, snudia sa. Aspon tot moja skusenost...( autobus je nieco extra, to by som asi ani ja nesla, nemas moznost zastavit kedy chces...)My chodime po SR vela, ale more je more...Min. rok sme neboli (rok predtym sme boli cele leto na navsteve v Grecku) a uz sa vsetci na to tesime. Ja som bola 1. krat az s mojimi detmi. Mojim krpcom sa pri mori velmi pacilo, vzdy sme mali rezim podobny ako doma. Zvladli sme to v pohode...Nikto nikoho nenuti chodit k moru s malym dietatom. Tiez neberem pravo mat svoj nazor...no niektore reakcie mi prisli akoby rodicia,co s detmi v pohode cestuju boli akosi nezodpovedni...Ja osobne hovorim z vlastnych skusenosti. Dokonca nam more odporucali aj dr. Ked sa k pobytu pristupuje zodpovedne, je kazdopadne prospeny...opat moj nazor 🤐

andik
8. jan 2007

má kamarádka byla letos letadlem v turecku,její holčičky měli 4 a 2 roky a říkala,že nikdy více k moři nepoletí,že to byl jen stres,únava a obě v letadle plakaly.Pak tam malé dostali průjem a byly nemocné,takže z té dovolené nic neměla.Druhá kamarádka byla tad v česku na Lipně s ročním klukem autem,taky říkala,že to byl horror,cesta šílená,malý se v autě nudil,zácpy,večer chtěl svojí postýlku,prostě je to pro dítě velká změna prostředí,nemyslím si holky,že z toho něco takové malé dítě má.Spíš naopak.

verulka
8. jan 2007

andik, ja ked si someniem na nase dovolenky s cca rocnymi detmi, tak som si ista, ze z toho nieco mali 😉 min. z fotiek to vidno. Na lyzovacku sme sli s polrocnym a bolo to super- sice sme moc nelyzovali (iba pri ajke) ale aj tak to bolo super. Vela sme chodili na chatu. Mozno je to aj o zvykoch v rodine. No neviem si predstavit, ze by sme napr do 2 rokoch nikam nesli- vsak to by sme boli 6 rokov iba doma 🤐 ja mozem cestovanie rozhodne iba odporucat 😉 samo, ze nennutim 😉

andik
8. jan 2007

verulka,chápem,asi záleží na dětech,my jsme zkoušeli s malým zajet jen u nás do zoo nebo někam na výlet a byl z toho vždy problém,takže jsme si řekli,že až bude větší,okolo 2 let,tak ho vezmeme sebou k moři nebo někam na delší cestu.

verulka
8. jan 2007

urcite velmi zalezi od deti...moji krpci nevedeli vydrzat v kociku a pri 1.ceste som trpla ako kon, ci to zvladnu a dopadlo to vzdy super 😉 ja mam paniku z tohoto roka, nakolko, to uz nie je az tak pohodlne ist autom, ani tie sedacky nie su moc na spanie....ale nejako to zvladneme. LEtecky to pochybujem, ze sa podari zohnat dobre letenky(okrem toho mat auto na dovolenke je velka vyhoda)...Juuj, ale aj tak sa uz tesim na leto 😵

alfula
8. jan 2007

já mám 2 děti ve věku 5 a 3 roky,byly jsme jednou u moře a můžu říct,že to pro nikoho nebyla dobrá volba.děti byli unavené,stáli jsme hodiny v zácpě na dálnici a to horko u moře,nesvědčilo to dětem,myslím si,že není vhodné s malými dětmi jezdit k moři.

marijana
8. jan 2007

plienky som riesila tak ze som zobrala cely balik z domu,davala som jej len ked sla spinkat.Inak chodila bez cela hola,len satku na hlave.Ale von sme sli az po 15 ked sa vyspinkala a napapala.Natierala som kremom nivea faktor 50+.
Inak nemozem povedat ze tak male dieta z toho nic nema.My sme pred tym absolvovali kurzy plavania,a ked potom videla to more tolko vody a vlny tak viskala od radosti,vobec sa nebala,strasne sa tesila.Mam to nahrane na videu a nikdy na tu jej radost nezabudnem.V piesok,super,sedela pod slnecnikom,hrala sa v piesku a ja som oddychovala a opalovala sa.Bolo to super.
Inak niektore deti sa vody boja.
A ja som brala aj vodu z domu do flasiek/auto to odvezie/a varila som jej vsetko z toho aj polievky,caje,aby pila to naco je zvyknuta a nahodou nedostala hnacku.Mala vypila denne liter a pol vody a ked dosla tak som kupila kojenecku vo flasiach,nastastie jej chutila a pohoda.

zimina
12. jan 2007

Já mám zatím jen malou, teď 3,5 roku a prvně jsme s ní byli v září v Řecku (bylo jo 1,5 roku) a bylo to super. Měli jsme s sebou golfky a po obědě jsme šli k moři. Po cestě usnula a spala ve stínu. Když se probudila, hrála si v písku a koupala se s námi. Další rok jsme byli v Tunisu a loni v Turecko a bylo to super. Do Turecka jsem už letěla teda těhotná, ale všechno v pohodě. S menším než ročním bych ale na dovču nejela, protože z toho nemá nic ani to dítě ani rodiče. Malej se narodí začátkem dubna 07 a plánujeme v září 08 dovču, stejně jako s malou.

lilak5
7. mar 2007

K moři jsme jeli se synem ve 2 letech a bylo to v pohodě. Jeli jsme autem do Chorvatska a cestu hodně prospal, vůbec mu nevadilo, že musí tak dlouho sedět v autě. V jeho 3 letech jsme letěli do Španělska a opět to zvládnul skvěle. V letadle seděl, pak chvíli usnul, ani ho nevzbudili turbolence,což jsme se divili. Ale letět k moři bych si s malým kojencem asi netrufla.

melory
7. mar 2007

ukana vyborny clanok 😉

emjee
27. mar 2007

wendy7 • 1d • 27. mar 2007 o 09:34
Která maminka byla s ročním dítkem u moře?Jak jste let snášeli a kam je nejlépe se vydat?

marfusaklimca • 2d • 27. mar 200 o 10:02
wendy7, ak chceš dajaké info tak fo fóre KAM S DEŤMI a tam je téma ..kam na letnú dovolenku s detičkami
je to tam dosť obsiahle, sú tam aj skúsenosti mamičiek
....prejem príjemnú dovolenku 🙂

ajap78 • 1d, snž • 27. mar 200 o 19:24
wendy, kludne mi napis na IP hocijake otazky, mam cestovnu agenturu, male dieta a kopec skusenosti s cestovanim. odpoviem, poradim

bettina
27. mar 2007

No, my sa tohto roku tiež chystáme na dovolenku. A tiež s malými deťmi. Neviem prečo by som mala byť na dovolenke viac unavená ako doma. Doma je množstvo povinností, ktoré úplne odpadnú počas 2týždňov na dovolenke. A to čo ostane, je len minimálna záležitosť. Veľmi sa teším. Netreba upratovať, prať, žehliť, variť,študovať, pracovať... Myslím, že si to maximálne vychutnáme. 😉

andrea73
27. mar 2007

Já už jsem tu jednou přispívala a byla jsem toho názoru, že každopádně letos na dovolenou s malým pojedeme. S dcerou jsme byli taky, když měla 2 roky a snášela to perfektně. Každopádně bych nejela do exotických zemí, ale jen po Evropě. Před 2 roky jsme byli v Tunisu na Džerbě a sami jsme tam měli problémy se stravou a následně pak střevní potíže. Taky si myslím, že pokud je dítě malé lépe vše snáší a pak tu už jednou padl názor, že moře dětem pomáhá...tak proč sedět někde u chlorizovaného bazénu, nebo špinavé přehrady, když si můžu užít skvělou dovolenou u moře. A už vůbec nechápu maminy, co se tu snaží dokolečka vštěpovat názor, že moře s malým dítětem je blbost. Každý ať dělá to, co uzná za vhodné 😉

eliz14
29. mar 2007

ja som bola prvy raz pri mori z malym ked mal rok,aj tam oslavoval,strasne sa mu tam pacilo,lizal aj koleso,a cim vasie vlny boly tym sa mu to viac pacilo,ale ked som bola v dvoch rokoch,pacilo sa mu ale do mora isiel iba ked bolo ciste.my chodievame do talianska do bibione,je to idealne pre deti.cesta trva osem hodin,piesok,plitka voda,a ihriska este aj pred obchodmy,len je tam draho,ale my sme si varily.

eliz14
29. mar 2007

teraz bude mat maly tri roky a ide prvy raz lietadlom,toho sa obavam viac,ideme do grecka

fifa
30. mar 2007

naš malý bude mat v lete pol roka a ideme do Chorvatska a velmi sa na to tešime, cestujeme autom takže zastaneme vždy ked bude treba