Kedy začať s tretím príkrmom?

pitworka
2. apr 2014

Ahojte, mam 6,5 mesacneho syna. Je prikrmovany od 5. mesiaca. Uz zacal od 6. mesiaca jest aj kasu (ryzovu, obilninovu - mliecnu, nemliecnu) na vecer, pretoze sa v noci budil a bol nepokojny. Takze prikrmujem dvakrat za den a vtedy uz mlieko nedavam, iba caj alebo vodu na zapitie. Pediatricka mi hovorila, aby som uz skusila aj ovocie, po par tyzdnoch, ked zacnem davat kasu. Kasu uz papa dva tyzdne. Mozem uz zaradit aj ovocie? Ked mu dam ovocie, moze potom aj mlieko? Neprezenie ho? Nie je to skoro na tri prikrmy? Potom by mal mlieko uz len dvakrat. Rano a na olovrant. Zatial to papanie zvlada dobre, viac kaka, ale chuti mu, aj ked zje cca 120-150 gramov. Zatial mu davam zeleninu a maso. Ine nemal.
Aj so zavadzanim lepku mam problem. Davam mu trikrat denne kustik striedky z rozka, tak mi poradila lekarka. Co by som este mohla namiesto toho?
Dakujem za rady.

hamca
2. apr 2014

@pitworka ja som zavadzala prikrmy stylom kazdy mesiac som pridala novy pokrm. Neponahlala som sa s prikrmami, ved mliecka som mala vela. Ale riad sa tym, co ti hovorila doktorka.
Ja som ti len chcela dat tip, ja som dcerke davala pocas zavadzania lepku normalne cely rozok do rucky, pripadne kusok chleba a zacali sme aj s pohankovymi chrumkami, tie su fakt mnam a na kila sme ich vtedy zjedli i ja i manzel 🙂