Kiahne pred dovolenkou. Vrátia nám peniaze?

veonli
29. máj 2014

ma prosim niekto skusenost s tym,ze vam dieta dostalo kiahne tyzden pred dovolenkou?ako to potom je,vratia peniaze alebo daju nahradny volny termin?

sono2
29. máj 2014

@veonli nič ti nikto nedá pokiaľ to nemáš extra zaplatené takúto službu. Myslím že klasicky od cestovky sú tam nejaké percenta ale myslím pokiaľ to je už len nejaký týždeň dva je tam strata stopercentná. Trebalo sa opýtať pred kupou a ešte keď máš deti. My si storno neplatíme nikdy. Poistka je sama o sebe drahá. Nie to ešte storno. To pri drahej dovolenke môže ozaj stáť . My ideme vždy na risk. ale pri deťoch a drahej dovolenke by sa to asi oplatilo.

lubiku
29. máj 2014

@wladka
tiez sme si to odplakali, velmi sme sa tesili ☹

veonli
autor
29. máj 2014

@midka no tak to by bolo super,zatial kiahne nemame lebo len vcera bola v kontakte s chorym ale za 12dni letime tak sa bojim,ze prave vtedy sa vyhadze ak sa nakazila

wladka
29. máj 2014

@lubiku aj my.. vsetci traja.. ☹.. sumu nevratia.. tak ine riesenie sa muselo najst.. neskorsi termin nedaju.. 5vorFlug.. ti maju asi svoje pravidla.. doteraz to nie je iste, ci sa este stale moze zmenit osoba (namiesto mna).. hruuza..

lemurko
29. máj 2014

@veonli mne spominala pediatricka, ze kiahne sa daju zaockovat aj vtedy, ak uz dieta bolo v infekcnom prostredi, ale nepamatam si to isto. Ja by som ockovat nedala, ani na to nenahovaram, len teda pisem, ze este je aj taka moznost. Skus zavolat pediatricke, a informovat sa ako je to presne s tym ockovnim, ja som to pocuvala tak jednym uchom dnu druhym von.

justonka
29. máj 2014

@veonli nemusi ich vobec dostat, u nas to bolo tak, ze syn doniesol kiahne a mala ich dostala na 10 den odkedy sa sym vyhodil, ( aj ked teda dieta je uz infekcne dva dni pred prvou vyražkou ) u nas sa to ale dalo cakat že ich dostane kedže boli spolu denno denne.... inkubacna doba je až 21 dni ale spravidla sa to vyhadze od 7 dna až do toho 12 steho..

lubiku
29. máj 2014

@wladka

veonli
autor
29. máj 2014

@justonka nasa v tesnom kontakte s nim asi nebola ale vravela ze mu videla vyrazky na tvari tak neviem ako dlho ich ma uz on

justonka
29. máj 2014

@veonli no tak ako vravim nemusi ich ani dostat ale to nikdy nevies... my sme nastastie dovolenku v tom case nemali ... sice sme cely april boli doma.. ale vzdy som sa bala tohoto ze nemal este kiahne a co ked ich dostane pred dovo... .. nastastie... sa to stalo v aprili drzim palce aby ste ich nedostali v tomto obdobi... aj ked su teraz rozsierene

majka777
29. máj 2014

@veonli a ona este nema tie kiahne? ved ich ale nemusi dostat...niekotre mamicky chcu, aby ich dietatko dostalo a naschval ich davaju k detom s kaihnami a just ich nedostanu. Ak ich dostane, tak urcite nenatierat, zarobit vo vani hypermangan a nechat dieat 20 min vykupat...mozes to opakovat aj 2 x za den. A nam poradila pani v lekarni, aby sme dali malej do maleho mnozstva cajiku lyzicku rumu (teda neviem, kolko ma tvoje male)...tym padom sa dieta hned vyhadze a ostatne dni vyrazky uz iba schnu a tym padom nie je infekcia nakazliva. Nam to zabralo na 100%.

veonli
autor
29. máj 2014

keby so vedela ze su teraz rozsirene tak malu nikde ku detom ani nepustim zvlast ked ideme zachvilu prec,dufam ze ich nedostane teraz bude pre istotu izolovana od deti ona

kaktusik007
29. máj 2014

@veonli ak je to tak, ako pises... ze sa hrala iba so sestrou toho nakazeneho a ze ta sestra nemala prejavy infektu ---- skus zistit, ako dlho ma ten nakazeny tie kiahne... ale myslim, ze sa nemusis bat.

brumka
29. máj 2014

@kaktusik007 kiahne su nakazlije na 10m a stacilo ked to dieta bolo predtym v miestnosti

kaktusik007
29. máj 2014

@veonli tak videla mu vyrazky na tvari??? takze bola s nim???

inak... co to je za mater, ze ma infekcne dieta a v pohode ked pride na navstevu zdrave ani neupozorni ze bacha, sme vysoko infekcni....

veonli
autor
29. máj 2014

tak mi to aspon povedali ja sam tam nebola,dievcata sa hrali v piesku ale chlapec bol tiez von,musim zistit este ci jeho sestra uz kiahne nahodou prekonala,lebo ak ano tak od nej nehrozi riziko,vsak?

kaktusik007
29. máj 2014

@brumka ja viem... ale tak spomina ze mala sa hrala vonku... s jeho sestrou... potom ze mu videla vyrazky...

takze ja uz v tom mam chaos - co sa vlastne dialo

brumka
29. máj 2014

@veonli 10m vzduchom, mi sme ich dostali ani nie na 2metre na sekundu, ziadne kychnutie nic, ked mala dcerka 2r sme ju dali nakazit a nedostalwa

horana
29. máj 2014

@veonli ono aj ked by to zrovna ta sestra este neprekonala, mala to uz v tele od braceka, ale este nebola infekcna nemala tesne pred vysypom - co je vysoko pradepodobne, tak nebezpecie aj tak nehrozi, infekcny je clovek az 24 hod pred vysypom a potom az do chrast, ale to uz minimalne, najvaic su tie prve dni

veonli
autor
29. máj 2014

@kaktusik007 no videla ved boli von,ja neviem co je to za mat.moja ked mala horucky tak som k nej nikoho nepustala aby neochoreli aj ostatni,ale toto je podla mna max.nezodpovednost aj voci zdravym,aj chorym ved s kiahnami sa nema byt vonku?ci nie,to uz fakt sa neda nikoho spolahnut,aby som mala oci aj na chrbte,a teraz budem ako cudak vyzerat ked sa budem pytat ako dlho,a od kedy ich ma.ved by ma to tak nehnevalo keby sme nesl na dovolen. ale aj ta stala nie maly peniaz

veonli
autor
29. máj 2014

@kaktusik007 boli von vsetky 3 deti ale s tou nenakazenou sa hrali v piesku

veonli
autor
29. máj 2014

@horana myslela som ak sestra uz mala kiahne,a jej brat ma teraz, tak od tej malej by ich uz dostat nemala lebo je imunna

kaktusik007
29. máj 2014

@veonli tak ak boli doma u seba na pieskovisku, ked kiahne ma uz dlhsie -- ano, je normalne ze je vonku... zvlast, ak je pekne -- aj ja som bola s mojimi na balkone a ak by sme mali dom, boli by v zahrade - akurat by som davala pozor aby sa nenahanali...
otazka zodpovednosti lezi na pleciach toho, kto ju tam doviedol -- a tych, co ked ju tam doviedol a vedeli, ze maju dieta s kiahnami, ho hned neotocili naspat...

wladka
29. máj 2014

to su konspiracne teorie.. odporucam cakat.. my sme po minule roky sa nechtiec dostali do styku, takze som vzdy cakala a nic.. a teraz, ani s nikym takym nebola, a bumhobaaaaac, mame to, mali byt tento cely tyzden v skole v prirode, uz mi odtial vcera volali, ze mame prist pre nu.. den predtym odisla jedna - asi od nej, ci.. ale uz nic nevyriesim, jednoducho je to tak, a hotovo.. 🙂

ono radsej nech dostane teraz, aby ste 10.juna mohli v pohode ist (vysoky faktor, mimo slniecko)- da sa..

horsie su prve dni.. 😖 ..

sendy1977
29. máj 2014

@veonli no máš to taške. My sme chceli nášho vtedy 10 ročného syna nakaziť kiahnami ( aj sme to vopred povedali jeho pediatričke) a on nedostal. Pritom bol v priamom kontakte s nakazenou osobou, ktorá bola vysypaná 2 deň.

palomka
29. máj 2014

mohli by byt zhovievaví, ved to nie je prechladnutie ale inf.choroba. A naozaj sa nesmie do lietadla vtedy 😖 A este horise by to bolo keby ich mala tam. Nie kazde dieta znasa kiahne dobre. Kamoskyna dcera mala z kiahni az klby zapalene 😔 . Mozno ich ani nedostane. skus zvysit prijem vitaminov a probiotika a mozno sa imunita nastartuje a nic z toho nebude....
Kvôli tomu my kupujeme dovcu len par dni pred odletom, ale zakazdym nam deti den pred odletom ochoreli 😀 takze je to aj tak asi jedno. Skore uzdravnie 😉
a na potieranie kiahni je dobry roztok Betadine

wladka
30. máj 2014

Uz nam chlap odisiel... :(.. My betadine, a na to tanno hermal lotio.. Obcas alpa.. Zvnutra kamilkove a medovkove caje, vitamin C a tantuum verde (moja aj jazyk a hrdlo), obcas kloktat aj salviovu trinkturu vo vode. Kiahne bez teploty...

Kanare neujdu, vynahradime si to.. Treba si dat deti do poriadku.. ;)
Drzte sa

zuziniki
4. jún 2015

@lubiku Ahoj, prosím ťa cez ktorú poisťovňu ste boli poistený? Môžeš mi napísať prosím do internej pošty (aby to tu nevymazali ako reklamu)? Lebo my toto riešime a bojíme sa či poisťovne nerobia nejaké obštrukcie s vyplácaním? Ostatné maminky aké máte inak súsenosti s poisťovňami? Vyplácajú storná?