Kočík v lietadle

barborik3
16. jún 2018

Prosim,viete mi poradit,ako je to,ked idete na dovolenku letecky a potrebujete so sebou zobrat aj golfovy kocik? Je to bezproblemove? Treba ho aj nejako zabalit,alebo zviazat?

ajajaj00
16. jún 2018

my sme leteli z Viedne a iba ho oznacili listkom a pred lietadlom sme ho zlozili a oni ho zobrali ale dosiel nam az s batozinou

alivoda
16. jún 2018

Pokial viem, tak kocik ide ako nadrozmerna batozina, ale nijak to netreba platit naviac a netreba ho nijak balit, len ho treba, samozrejme, zlozit. Myslim, ze je to uplne bez problemov, je vela mladych rodin, ktore idu na dovolenku a beru kocik so sebou.

siska53
16. jún 2018

@barborik3 my sme na letisku zabalili,maju tam take folie na to.

annamari4
16. jún 2018

Musis ho oznacit a potom mozes s nim az k lietadlu.tam ho zlozis a das medzi ostatne kociky😊

babi81
16. jún 2018

@barborik3 my lietame v priemere 1-2x za mesiac, kocik mas prepravovany zadarmo, ak sa sklada z jedneho kusu a ma menej ako 10kg mozes si ho zobrat az k lietadlu, len musis ist predtym na checkin a oznacia ti ho ako batozinu delivered at the aircraft, takze ho odovzdas (nechas zlozeny pri lietadle) a potom na vacsine letist ti ho tam aj daju po prilete.ak mas mozes ho dat do tasky na kocik, ja som davala len ked bola miminko a lietala som s malym kocikom, od roku len zlozim mame maclaren a bugaboo bee.

sveta157
17. jún 2018

@barborik3 závisí od toho akou spoločnosťou ideš.. väčšinou je to bezproblémové dostaneš štítky a zložíš ho až pri nástupe do lietadla ale niektoré spoločnosti to berú ako ďalšiu batožinu takze je tam príplatok

najinka
17. jún 2018

@babi81 a leteli ste aj ked ste pouzivali este vanickovy kocik? Lebo s tym sportovym chapem, to sa posklada, ale vanickovy ako? A este jedna otazka- nestalo sa, ze by vam ho poskodili/zlomili alebo tak? Vdaka

babi81
17. jún 2018

@najinka ja som vajicko samostatne nemala mala som kocik doona, ten som az k lietadlu ak nebol plny let asi 2x som mohla aj do lietadla.inak malym skrabancom sa nevyhnes, 1x nam za 2roky a vazne caste lietanie (2x za mesiac cca) kocik poskodili, a viac ako polovicu potom preplatili.zalezi inak ake mas vajicko, niektore sa daju zobrat na palubu, niektore musis nechat pri lietadle, tam by som ale zabalila do tasky, my mame takuto univerzal, zmesti sa kocik jeden kus alebo vanicko

babi81
17. jún 2018
najinka
17. jún 2018

@babi81 vdaka. Ale ja myslim aj taky kocik normalny velky, vanicku. Taky sa neda zobrat? Lebo v maji mame ist na sk, a to nasa malinka bude ledva 6 mesiacov mat, tak neviem, ci uz bide v tom sportovom..a toto vajickove neviem, ci je potom vhodne na pouzivanie dva tyzdne, ked budeme na sk..je? Nevies? Viem, ze mam este casu dovtedy, len mi napadlo, ze sa spytam, ked uz je tu taka tema 🙂

kacusik69
17. jún 2018

@najinka da sa zobrat... kazda cast, teda vanicka a podvozok, musi byt oznacena, pri lietadle rozlozis, podvozok zlozis a je...

najinka
17. jún 2018

@kacusik69 dakujem 😊

yanni
17. jún 2018

@najinka Ano mali sme. Lietame casto, veeeelmi casto, prve dcerine dva roky (teraz bude mat 3) takmer kazdy mesiac, od minuleho septembra kazde ca. 2 mesiace. My sme ho zlozili, vanicku tiez zlozili a vsetko v jednom kuse obalili faliou a odovzdali na checkine. Ziadny problem.

So sportakom (ten isty kocik) to bolo potom este jednoduchsie.

Od jej dvoch rokov mame babyzen yoyo+ a ten si dokonca beriem do kabiny. NIKDY som ho nemusela odovzdat pred kabinou. Je to kocik (bugyna) extra "robeny" tak, aby mal rozmery prirucnej batoziny. Mam s nim za takmer rok vyskusane rozne airlines, rozne dlhe trasy, rozne casy (dovolenkove obdobia aj mimo najväcsieho navalu), naposledy pred tyzdnom napr. Air Malta, ziadny problem. Nebolo treba ani label. Isiel nad hlavu v kabine lietadla do batozinoveho priestoru.

babi81
17. jún 2018

@najinka mozes zobrat hocijaky kocik, len ked sa sklada z 2casti musis si nechat oznacit obidve a odovzdat na bulky lagguage

babi81
17. jún 2018

@najinka ja som pouzivala skoro do roku na sk som bola tak 1-2tyzdne len vacsinou v zime takze to zvladla, v lete je dost teplo vo vajicku, len to ma tu vyhodi ze je to hned aj autosedacka, talze som nemusela riesit extra autosedacku

najinka
17. jún 2018

@babi81 no ved preto som myslela, ci brat vajicko, ci este velky kociar, alebo ci uz bude v sportovom? 🤷🏻‍♀️ viem, ze predbieham udalosti, ale zaujimaju ma take veci 😀 a dakujem za obsiahlu odpoved, uz len taka otazka- ked ste kocik odovzdavali na checkine, plati sa za neho ako za batozinu, ci trochu menej? Dakujem 😊

babi81
17. jún 2018

@najinka zadarmo.s niektorymi spolocnostami ma dieta narok na 2ks batoziny ako kocik, postielka, autosedacka takze si to zisti, lebo ked ke kocik z 2casti sa rata ako 2batoziny a ked mad sportovy cosa sklada z 1kusu mozes potom zobrat este aj dalsi kus ako cestovna postielka ci autosedacka.nemas za co, name to za sebou, kedze byvame na striedacku v 2krajinach 🙂 len teraz u mame 2roky a tiez tam je v kladickucj leteckych spolocnostiach kocik zadarmo, len niektore low cost maju kocik
zadarmo len do 2rokov potom sa to rata ako batozina.

najinka
17. jún 2018

@babi81 dakujem 😊 my zijeme v uk, takze mame na vyber len ryanair alebo wizzair, takze uvidime, ako je to s nimi 🙂

babi81
17. jún 2018

@najinka zistis na nete, ryanair ma 2batoziny pre infant, leteli sme na dovolenku, wizzair nepoznam.vacsinou totiz lietame do viedne s austrian alebo lufthansa koli batozine a servisu 🙂

kacusik69
17. jún 2018

@najinka len doplnim, ze napr. pri Ryanairi kludne mozes mat kocik z dvoch casti a k tomu autosedacku napriklad...