Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kto bol na dovolenke na Korzike?

krprtka
28. jan 2012

aké ubytko hľadať, čo očakávať...

somjezibaba
29. jan 2012

ahoj,bola som tam,sice davno,s kamoskami,ale pravdu povediac ja by som tam s detmi nesla.ak chces ist len kvoli moru a detom chodte niekam blizsie napr.lignano,casto sice o tom pocut ze vela ludi,spinave more,ale maju modru vlajku prave za ciste more,uzasne pre deti a ten piesocek,deti sa tam vysantia,tam sme boli koncom augusta-menej ludi,teple more.korzika je velmi clenity ostrov,to je lepsie pre ludi ktori tam idu aj kvoli inemu ako je more-turistika,hory su tam pekne aj pre narocnych,rodisko napoleona,mesto bonifacio ,muzeum etruskov-take nic moc,navyse trajektom sa tam vezies dost dlho,to uz lepsia je elba,je k slovensku blizsie mas tam aj kamienkovu aj pieskovu plaz,trajektom z pevniny len hodina a napoleon tam bol vo vyhnanstve su tam dve jeho sidla,na najvyssi vrch lanovka-nadherny vyhlad na cely ostrov o rozlohe bratislavy,muzeum a predaj polodrahokamov-nadherne sperky,elba je raj potapacov,mensie morske akvarko,dokonca vela talianov aj nemcov chodi prave tam..nechcem odhovarat od korziky,je tam pekne,ale ja by som kvoli detom asi riesila nieco ine a priznam sa raz mi to tam stacilo .elba na mna posobi lepsie,pokojnejsie,nie je taka hekticka,naozaj miesto pre oddych, preto som tam bola niekolkokrat a urcite tam este pojdem. 🙂

kvetinka211
29. jan 2012

@krprtka korzika je nadherna, dufam ze sa tam este niekedy vratim. je to nieco uplne ine nez sever talianska o ktorom pise @somjezibaba .. tam by som uz na dovolenku nesla, to je chorvatsko urcite krajsie nez sever talianska .. ale kazdemu sa paci nieco ine. Korzika je fajn pre ludi co uz boli na viacerych miestach a nebavi ich uz len lezat na plazi pod slnecnikom. Treba mat vsak vlastne auto a chut objavovat ostrov, inak to nema velmi zmysel. Cesta je narocna, ale da sa to zvladnut .. chce to ale zdatneho sofera, dost penazi na prenocovanie po ceste, lebo je to dost daleko (900km+trajekt+cesta na ubytovanie). My sme boli v apartmanovom komplexe s bazenom, bolo to velmi fajn 😉 Ak ale deticky sa este radi len hraju v piesku a vylety ich unavuju, mozno by bolo fakt dobre par rokov pockat ked ich uz zacnu nudit plazove dovolenky s rodicmi a potom ich zobrat na korziku na trosku akcnejsiu dovolenku ...

vinifred
29. jan 2012

..keby som mala na dovolenku idem hneď a je mi jedno kam.. 🙂

monka88
29. jan 2012

ak mate radi turistiku tak urcite chodte,je to krajina priam stvorena na turistiku aj oddychovanie pri mori.Ale ak chcete ist len koli moru,je tam zbytocne ist,lebo by bola skoda si tie nadherne hory,vodopady,miesta nepozriet,lebo nie je tam moc lacno.My sme tam boli so znamymi na dvoch autach,ked sme este nelai deti.Boli sme tam dva tyzdne a spavali sme v kempoch.Tie boli cenovo najprijatelnejsie.ale s detmi neviem,mozno keby uz boli dost velke,by to bolo pre nich zaujimave.S malymi moc neodporucujem.Ale urcite by sme sa tam chceli zase vratit,ked deti podrastu,lebo sme ju celu nestacili prejst.Ale keby Ty zaujimali nejake miesta kludne napis IP rada odpoviem.

luy
4. feb 2013

bola som ešte ako slobodná,pre mna je to krása a to neznášam turistiku.Nikdy by som tam však nešla ako rodina,pre deti tam toho veľa nie je.Inak bola som v juli,ale mne bola neustále zima.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli