Kto cestuje budúci týždeň do Chorvátska?

xtremme
14. aug 2020

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto buduci tyzden cestuje do oblasti Zadarskej - Dalmatskej župy?
Pytam sa , ti co vycestujete, aky mate postoj vzhľadom k dnešným vyhlaseniam nasej vlady..
My mame apartman zajednany a zaplateny uz od januára, tak pojdeme.

vamajka
14. aug 2020

@xtremme Chodte ale hlavne ked sa vratite tak budete taki ohladuplni, ze aspon 5 dni zostanete doma az potom pojdete medzi ludi

mysenac
14. aug 2020

@xtremme my sme dnes dorazili do Pakoštane. Kúsok pod Zadar. Zajednané ubytovanie sme mali od januara a sme radi, že sme tu 😊

xtremme
autor
14. aug 2020

@mysenac aj my ideme presbe tam😅vila Zdenka sa to vola. Aka je tam situacia, prosím ta?

xtremme
autor
14. aug 2020

@vamajka nemaj strach, ak bude treba, a bude take nariadenie určite ostaneme v izolacii, resp. Nikam ani nevycestujeme. A inak pytam sa tych, ktori tam idu🥴

pragmaticka
14. aug 2020

Rakusko od 17.08. zaradilo uz aj chorvatsko na cervenu-dnesna tlacovka vsetci co sa vratia musia mat negativny test.podla mna otazka par dni kedy to vyhlasi aj svk.

xtremme
autor
14. aug 2020

@pragmaticka viem o tom, sorry ale mne fakt nejde o vase nazory, ja sa pytam tých ktori cestuju, alebo su uz tam.

maca1984
14. aug 2020

kokos zeny,neviete citat otazku?ci za kazdu cenu potrebujete pisat uplne mimo?

makova333
15. aug 2020

@pragmaticka to by bolo super. Ale bohuzial pri sasovi o tom pochybujem...

makova333
15. aug 2020

@xtremme Kto cestuje budúci týždeň do Chorvátska? Len blazon.

luccija
15. aug 2020

@xtremme a čo chces počuť aké reálne skúsenosti?nikto tam nenosí ruska ani v interiéri iba v hoteloch.Ake chces info?Daj si stránku kde sa Ti ukazujú denne prírastky, ak chces mať info.Chcela som ísť, ale nejdeme aj kvôli tomu vyhláseniu do škôlky, školy nebudem riskovať.Ale veľmi som chcela ísť dovolenka na SK nestojí za tie peniaze

luccija
15. aug 2020
makova333
15. aug 2020

A este takto: Minister predstavil aj nový zoznam rizikových regiónov. Cestovanie do nich zatiaľ nie je zakázané, ale ide o oblasti so zvýšeným výskytom koronavírusu. Ľudia by preto mali ich návštevu zvážiť. V prípade Španielska, Belgicka a Malty bola za rizikovú vyhlásená celá krajina.

Ide o tieto regióny:

Česko - Praha

Chorvátsko - Vukovarsko-sriemska župa, Splitsko-dalmatínska župa

Poľsko - Sliezske vojvodstvo, Malopoľske vojvodstvo

Španielsko

Francúzsko - Provence-Alpes-Cote d´Azur, Ille-de-France, Mayotte

Belgicko

Malta

Holandsko - Noordholland, Sudholland

Írsko - Midlands, Mid-East

Dánsko - Midtjylland

Veľká Británia - Grampian

Estónsko - Tartumaa, Harju Maakond

mysenac
15. aug 2020

@xtremme my sme tu už piaty rok, vždy sem chodíme v tomto čase.... povedala by som, že možno trošku menej ľudí ako po minulé roky, ale zas nie nejako výrazne. Do obchodov a interiérov nosia všetci ruska. Inak počasie aj more super 😊

jankalukasova
15. aug 2020

@xtremme boli sme pred dvoma tyzdnami. Urcite to bolo mensie riziko ako niekde v Tatrach a nasich Aquaparkoch. Cestovali sme svojom autom, zastavovali minimalne. Boli sme v dedinke, kde pre koronu zavreli aj potraviny. Niektore penziony boli uplne prazdne. Nikde ani noha. Samozrejme nielde na Makarskej bude ludi viac. Asi aj v Poreci. Bola to uplne super dovolenka. Aj ked sme sli na zmrzku alebo pizzu, boli sme vacsinou sami alebo niekto sedel na druhom konci.
@luccija ruska sa nosili vsade. V obchode, dokonca aj ked chcel clovek vliezt do nejakeho stanku so suvenirmi, ktory bol v podstate cely otvoreny, rovnako na pumpe, v pekarni, casnici... zmrzlinar mal cely oblek.

hettinka
15. aug 2020

@luccija to vyhlásenie do škoy/škôlky neprešlo, bude sa podpisovať len to, že dieťa nemá príznaky choroby.
Choré by snád nikto aj tak do školy teraz neposlal ...

@xtremme prírastky a situáciu si môžeš kontrolovať aj na https://www.koronavirus.hr/
ak si klikneš na župu, tak sú tam aj info priamo k jednotlivým miestam.
My sme už doma, boli sme v júli v hotelovom apartmáne, myslím, že Chorváti boli celkom zodpovední, rúška nosili normálne všetci, dezinfekcia všade. Dokonca čašníci na terasách nás všade obsluhovali v rúškach, čo u nas na SK teda absolútne ignorujú, nenosia vobec, alebo pod bradou ...
Obsadenosť nízka, možno 25%, jedáleň prázdna, pri bazénoch ráno aj nikto, popoludní trošku viac, na pláži odstupy aj 10 metrov v pohode. My sme sa správali zodpovedne, vyhýbali sme sa preludneným miestam a celkovo sme sa zdržiavali len areáli rezortu, nechodili sme večer po baroch. Animácie a akcie ani neboli.

Teraz už tiež bude menej ludí, Rakúšania nepocestujú, Nemcom už postupne končia prázdniny, vela ludí sa zlaklo tých vyhlásení a aj celkovo na konci augusta už ludia cestujú menej.

xtremme
autor
15. aug 2020

@hettinka ďakujem, my ideme do mensieho letoviska a do apartmanu, cestujeme autom, a tiez si aj myslela, ze preplnené plaze tento rok nehrozia, ba dokonca v tomto letovisku to vraj ani po ine roky nie je tak plne ako inde

xtremme
autor
15. aug 2020

@jankalukasova dakujem, aj my cestujeme di maleho letoviska, kde predpokladam, ze nebude natresk👍

xtremme
autor
15. aug 2020

@mysenac dakujem,uz aby sme boli tam. Zrlam ti krásnu dovolenku😉

xtremme
autor
15. aug 2020

@makova333 blazon cestuje domTatier a preplnených Aquaparkov

majkeel
15. aug 2020

To bude krasne Deja Vu. Ako ked sa v zime lyziari vratili z lyzovacky v Taliansku, hlavne Cesi a domaci Taliani, tam velke zurky, mraky nakazenych, nesli do ziadnej karanteny a veselo to roznasali po rodine a kolegoch dalej. Ved ja sa nakazit nemozem, mna sa virus boji. ;)
Keby som mal zaplatene a nehrozi vratenie penazi, asi by som to tiez riskol. Preto ale nebukujem dovolenky pol roka, ani rok vopred.
Budte opatrni, ohladuplni po navrate a modlite sa, aby vam nezavreli hranice.

sasa1310
15. aug 2020

@jankalukasova tá prvá veta ma zabila. Vždy je menšie riziko do Chorvátska ako do Tatier alebo aquaparku. No hold, keby tí, čo prišli z Chorvátska nešli ďalej do Tatier a ani do aquaparku a boli aspoň pár dní doma. Tak ver, že Tatry sú bezpečnejšie ako Chorvátsko. V Tatrách sa nepremelie toľko rôznych národností ako v Chorvátsku.

sasa1310
15. aug 2020

@majkeel jasné, a kvôli takýmto ľuďom budú musieť mať deti v škole 14 dní rúška. Fakt skvelé. Tí, čo si 1 rok v živote odopreli more, tak doplácajú na takýchto

hettinka
15. aug 2020

@sasa1310 pozor, nie kvôli “týmto ľuďom”, ale kvôli Matovičovmu výmyslu. Bol to výlučne jeho nápad.
Urobil z celého národa zasa nezodpovedných klamarov, ruska navrhol preto, lebo ľudia vraj budú klamať a zatajovať pobyt v červených krajinách. Lebo fakt tam všetci “húfne” chodíme, a potom klameme kamarátov, rodinu aj znamych, kolegov a deti nutime tiež klamať v škole/škôlke.

sasa1310
15. aug 2020

@xtremme my sme tento rok nešli nikde. Už len kvôli ohľaduplnosti voči ostatným. Keďže chodíme každý rok, tak o nič sme neprišli.

hettinka
15. aug 2020

@sasa1310 my dme šli z HR a strach som mala len v BA na benzinke - rumunské auta, ukrajinské auta tam veselo stali. A k tomu taxík z ŠPZ z Levíc plny opatrovateliek, alebo sezónnych robotnícok z Rakúska.
Ani na wc som tam radšej nesla.
V našom hoteli bolo prevažne Slováci, pár Čechov a Nemcov.

hettinka
15. aug 2020

@sasa1310 nikde - tým myslíš naozaj “ nikde”? Žiadne výlety, len doma v byte a na balkóne?

eliska13
15. aug 2020

@hettinka myslím, že to vyhlásenie prešlo nie?aj dnes to je písané v NC
@xtremme chceli sme ísť teraz behom týždňa tento rok nie do hotela, ale niekde zastrceny privát a variť čo je zase dovolenka o ničom, keďže doma varím denne, ale asi nejdeme nikam.Ked pozerám ceny penzionov Roháče, Západné Tatry je mi zle😀

sasa1310
15. aug 2020

@hettinka na výlety chodíme každý druhý deň. Nikde kde je plno ľudí. Chorvátsko pre nás nie je dovolenka.

eliska13
15. aug 2020

@sasa1310 nemyslím si, že je to kvôli dovolenkárom pri mori.Vsetci sa rozliezli kade tade poznám jedných, ktorí sa údajne nakazili na Morave bolo v Zoo, bežná turistika, Batov kanal....Bude to masa deti v škole každý niekde bol čo som čítala v októbri sa očakáva velke zhoršenie aj kvôli chrípke

aikyna
15. aug 2020

@xtremme ahoj, my cestujeme dnes, kúsok nad makarsku ,ubytko sme objednali včera. Postoj mám asi taký ako cely čas- viem ako sa mám správať a dodržiavať hygienické návyky, na hromadne pudujatia nechodím. som v 20 týždni a ani mi nenapadlo ísť na dovolenku tu na sk. A ano stojí mi to za to ísť, ten týždeň čo mi to da na psychike a na alergiu mi je na nezaplatenie.