Boli ste niekto na Kube v januári?

158polica158
15. sep 2019

Ahojte. Chcela by som ísť v january na svoje narodeniny na Kubu. Boli ste tam niektoré? Viete mi odporučiť aký hotel si zobrať . Či je kubánsky krásna, bezpecna ako to tam funguje ? A poprípade nejaký kontakt na Slovenku ktorá tam žije a robí zájazdy. Ďakujem Vám 🙂

amelie2017
15. sep 2019

Ahoj, my sme boli na Kube v aprili 2017. Isli sme cez cestovku, ale mali sme to zorganizovane pol na pol. Prvu noc sme spali v malickom hoteli v Havana Vieja, ten hotel bol zrekonstruovany mestsky dom, pomedzi ostatne polorozpadnute domy obyvane Kubancami. Spociatku som sa bala, kde nas to vezu, ale ludia boli mili, plus vsade policajti. Rano sme si sli po auto, mali nam ho dat o 10., ale kubansky cas je ako zuvacka, veeelmi sa natiahne a auto nam dali o 15. Kvoli tomu sme vynechali navstevu Viñales a isli sme do Cienfuegos. Kubanske dialnice su neskutocny zazitok. Chodci, cyklisti, kone s vozmi,... v Cienfuegos sme si hladali ubytovanie na vlastnu past u Kubancov, funguje to podobne ako v Chorvatsku, ze domaci prebajimaju izbu. Najdes to podla speci znaku na dome. Nasli sme krasne ubytovanie a uzasnych hostitelov. Stravili sme s nimi cely vecer. Dalsi den sme isli do Trinidad, krasne mesto, ale ubytko sme zohanli priserne. Nevyskusali sme postele a boli asi z roku 5 a nic sme nespali. Od tial sme sli na vylet do Topes de Collantes, vodopady v dzungli. Povodne sme chceli ist na ine, slavnejsie, ale bola som tehotna a islo sa tam na koni a to som nechcela riskovat. Dalsiu noc sme spali v Remedios, mala dedinka blizko Santa Clara (spali sme tam, lebo sme tam odovzdavali auto). Odtial sme isli na Cayo Santa Maria do 5* hotela, Ocean Casa de Mar, ale dost nizka uroven. Otvoreny len rok a uz sa tak polka veci kazila. Ale more a bazeny krasne. Jedlo za mna hroza. V hocijakej restike v dzungli ci pri ceste sme jedli lepsie. Ak mozem poradit hladaj hotely znamych mien ako napr. melia. Tam sme boli 4 noci a poslednu sme opat stravili v Havane, v tom istom co aj prvu noc. Odlietali sme o 21., tak sme sa cely den tulali po meste.
Za mna skvela dovolenka, ale uz by som nesla na tolko noci do hotela, skor by som spala u domacich a presla viac miest.
A ak pojdete, ber si vela pier a ceruziek. Kazdy ich od nas pytal.

blabla22
15. sep 2019

Ahoj, pripojím sa aj ja..my sme boli vo februári 2018, boli sme bez cestovky, kúpili sme letenky za dobre ceny a ubytko sme riešili podobne ako amelie u domácich. Ja mám rada tieto veci "vybavené" vopred, takže sme všetko rezervovali na airbnb (fungovalo bez problémov) - tam sa človek vie fajn orientovať podľa recenzií, všetky ubytka sme mali s bohatými raňajkami od domácich, izby boli veľmi pekne, fotky ani recenzie neklamali. S domácimi nie je žiaden problém vybaviť cokolvek- my sme prvých pár nocí strávili v havane, potom sme sa presúvali do vinales- len sme povedali domácim, že potrebujeme taxi, oni všetko vybavili, taxík čakal v dohodnutý čas, za dohodnutú cenu. Takto fungovali aj ostatné "presuny", prípadne výlety, požičanie bicyklov atď.- čokoľvek sme potrebovali,nebol problém. Ja odporúčam viñales nevynechat, za mňa jeden z naj zážitkov. Veľké hotely veľmi neodporúčam, väčšina je štátnych a tak aj vyzerajú podľa mňa..inak, v 2018 uz pera ani ceruzky nikto neriešil ;)

andrea1812
16. sep 2019

Ahoj, my sme boli v máji 2018 na Kube na svadobnej ceste. Keďže s manželom nie sme úplne dobrodružné typy a ani jazyky nie sú naša silná stránka, tak sme mali všetko vybavené cez cestovku (kúpila som to cez pelikan.sk a cestovka bola tuším Thomas Cook). Ubytovaní sme boli vo Varadero - Paradisus Princesa del Mar Resort & Spa. Je to síce 5 hviezdičkový hotel so všetkými možnými službami, ale treba to brať troška s rezervou, hlavne čo sa týka zariadenia izieb, predsa to nie je Európa 🙂 Ale bolo tam perfektne, hneď by som sa vrátila. Chodili sme na rôzne výlety, ktoré boli organizované hotelom, ľudia sú tam stále pozitívne naladení, veselí, priateľskí, neskutočná pohoda a energia z nich ide.
Mali sme kontakt aj na jedného Slováka, s ktorým sme boli na výlete v Havane a to bolo asi najlepšie. Veľa nám toho porozprával o Kube, ľuďoch, o tom ako tam čo funguje, prípadne nefunguje, rôzne zážitky a keďže tam žije tuším už viac ako 10 rokov, tak to mal z vlastných skúseností a na rozdiel od kubánskych sprievodcov bol taký otvorenejší, mohli sme sa ho pýtať na čokoľvek, čo nás zaujímalo. Číslo už na neho nemám, ale je na facebooku - Milan Brada alebo stránka www.dovolenkanakube.sk, tam je možné si zakúpiť buď len nejaký výlet, ubytovanie alebo rovno celý pobyt.
Ak pôjdeš, určite je dobré zobrať čokoľvek navyše, zo všetkého sa veľmi tešili, my sme im dali rôzne tričká, košele, šľapky, šiltovku, voňavku, slúchatká... čo ma ale mrzelo, že sme nemali, bolo nejaká drogéria. Malé dievčatko na ulici odo mňa pýtalo mydlo, no nemala som pri sebe... snáď nabudúce 😉

timetotime
16. sep 2019

@andrea1812 ono je uplne nieco ine, ked sa stretnes s clovekom, so slovakom, co tam zije, co ma skusenosti, vtedy sa dozveis kvantum zaujimavych veci 🙂

amelie2017
16. sep 2019

@timetotime my co sme byvali u tych prvych domacich, tak ti nam toho tiez narozpravali. Zili so zatom a s vnukom, dcera emigrovala do Kanady. Jej muz sa ucil anglictinu, aby tam mohli ist so synom za nimi. Stari rodicia velmi vzdelani, mudri ludia, vela nam porozpravali o rezime, o zivote tam. Boli jedny z mala ludi, co sa nezmierili s osudom a nebolo im vsetko lahostajne. Vela ludi vidi Kubancov ako milych, dobrych, usmievavych. Neviem, ja mam na nich dost iny nazor, ale som mozno aj ovplyvnena z domu, poznam ich dost, mala som tu “cest” s niektorymi pracovat a teda za mna su nenivi, nevadi im spina, nechce sa im ani prstom pohnut, ked nemusia. A tak aj Kuba vyzera. Obrovske smetisko. Az do placu mi bolo na niektorych miestach, co clovek dokaze s tak krasnou krajinou.

denden77
30. okt 2019

@158polica158 ahoj.. my sme boli 2/2019 ale na poznavacke ukoncenej nicnerobenim a nelutujem.. podla mna to tam treba prelozit krizom krazom.. isto sa tam este vratime 😊

ivetta1973
25. nov 2019

@denden77 Ahoj, organizovali ste si to sami alebo cestovka... ako dlho a za aký peniaz ste tam boli, ak to nieje tajné 🙂😉 Ď

denden77
25. nov 2019

@ivetta1973 ahoj.. sli sme cez cestovku (Satur), rychly spontanny napad 😁 ked mrknes k nim na stranku, najdes medzi poznavackami, Kuba all inclusive alebo ako to maju pomenovane.. 12 dni, cca. 2,5 na osobu.

rastofik
17. dec 2019

@158polica158 ahoj. Neprihlásil by som sa sem, len píšeš že v Januári 2020 ideš alebo by si chcela ísť na Kubu. My ideme v Januári na 14 dní cez cestovku. Ešte sme neboli na Kube, tak som zvedavý aké to tam je. Čítam veľa recenzií a pozerám aké počasie bolo v posledných rokoch. Rád by som sa aj kúpal. 🙂

trilko
29. dec 2019

Ahojte. A tí z vás, čo boli v januári alebo vo februári... Aké bolo more? Teplé?

denden77
29. dec 2019

@trilko ahoj.. paradne teple ☺

rastofik
29. dec 2019

chcel by som sa spýtať ako je do z dovozom rumu. Viem že na osobu môžem priniesť dve fľaše. Ale veľa ľudí písalo že im to zhabali na letisku. Len nikto nepísal či aj ten rum ktorý mali zabalený v kufri, alebo len tým ktorý ho mali v príručnej batožine.

denden77
29. dec 2019

@rastofik my sme mali v kufri kazdy po jednej flaske a pohodka, v prirucnej sme nemali ziaden 😎

rastofik
29. dec 2019

@denden77 dík, zrejme sa to týkalo iba tých čo to mali v príručnej batožine.

denden77
29. dec 2019

@rastofik je to mozne 😊 ja skor neodporucam na zaklade vlastnej zlej skusenosti vyvazat drahe cigary.. my sme mali 2 krabice a z mojho kufra jedna zahadne zmizla.. 😁

rastofik
30. dec 2019

@denden77 hm, hajzlíci 😠

denden77
30. dec 2019

@rastofik na 99% to bolo v Zurichu pri prestupe.. toz, mala som vziat radsej este jeden rum 🤣

rastofik
31. dec 2019

@denden77 tiež som tu čítal že to robia Nemci a nie Kubánci. Potom doma chlastajú a fajčia za naše.

miroslavabodiova
27. jún 2023

ahojte dávam znovu otázku ale čisto len Január Kuba, aké je tam počasie hneď cca 2.1 by sme chceli ísť aj s deťmi a či sa aj okúpeme. Ďakujem

minio
12. nov 2023

Kuba - Cayo Santa Maria - hotel Starfish
Kedze CK Satur vymazava negativne komentare a recenzie na fb, rozhodol som sa uverejnit recenziu aj touto cestou.
Za to, ze sme absolvovali tuto dovolenku, by nam cestovka mala zaplatit a nie pytat si peniaze. Je hanba, ze slovakom ponukaju tuto “kvalitu” sluzieb. Podotykam, ze na Kube sme neboli prvy krat, no bohuzial prvy krat cez slovensku cestovku - aj posledny.
Ostrov Cayo Santa Maria - je doslova ostrov duchov, hotely su stare, prazdne, potuchnute a spinave, zaplnene nanajvys na 20%, davno tam nechodia turisti, len tato fantasticka cestovka sa rozhodla, ze preco by to, co v zahranici davno vyradili, neponukli Slovakom. Boli sme na prechadzke ostrovom a zistili sme, ze okrem par opustenych prazdnych a nefunkcnych hotel nieje naozaj nic. Ked si vypytate na recepcii taxik, zakazdym vam odprezentuju inu a premrstenu cenu.
Personal - lenivy, vyhoreny, neochotny, na rajon, ktory by zvladli dvaja sikovni casnici ich tam bolo cca 10, pricom vsetci len postavali a sledovali, co si nakladate - dovod je asi taky, ze zamestnanci si brali jedlo domov, s cim nemam problem, ale je dost neprijemne ked niekto sleduje kazdy vas krok, namiesto toho, aby poupratoval neporiadok zo stolov. Vrchol pobytu bol, ked mi plavcik pri ceste do baru podal do ruky litrovu termosku s tym, aby som mu nacapoval pivo.
Izby - stare zariadenie, tipujem 70-te roky, spinave, potuchnute, vlhke a tmave, plne svabov, neupratane, mastne, hygiena 0 bodov. Prakticky nebolo mozne tieto izby vyvetrat od pachu a vlhkosti, vsetky veci boli vlhke, dokonca sme museli spat na vlhkych posteliach. Rada nad zlato - nepozerajte sa pod plachtu.
Jedlo - dostavame sa k najhorsej casti celej dovolenky. Tento pobyt je vhodny pre ludi, ktori sa rozhodli podstupit redukciu vahy. Na vyber mate par druhov jedal, nic nieje dochutene, na treti den sa Vam obracia zo vsetkeho zaludok. Dalej to nejdem ani rozpisovat, pretoze by to bolo na 3xA4. Este by som rad podotkol, ze sme si mysleli ze je to problem len nasho hotela, na letisku sme vsak zistili ze sa stazovali vsetci turisti z inych hotelov. V hoteli bezne chybaju zakladne suroviny ako napr. mlieko do kavy. Pokial mate vyberave deti, tento hotel obidte na mile daleko, pretoze zarucene vam nebudu chciet jest.
Plaz - tento hotel ma vraj najkrajsiu plaz na ostrove. Musim povedat, ze plaz bola naozaj pekna, biely piesok, tyrkysove more.. To vsetko sa zmenilo, ked prinieslo riasy na plaz. Niesme vcerajsi a vieme ze to je bezna vec. Ale to ze na plazi sedi 10 zamestnancov cely den a nic nerobia je uz vec ina. Cela plaz bola pokryta nahusto riasami a nikoho ani len nenapadlo plaz vycistit. Zamestnanci, ktori tam vysedavali by to mali do hodiny urobene bez problemov.
Vylety - neskutocne predrazene, no kedze z ostrova sa sami nedostanete, pretoze na okoli nieje nic, nemate inu moznost ako zaplatit tucnu proviziu hotelu

myrs
8. dec 2023

@minio ahoj cize si mam zobrat sackove polievky do hrceka, kase a vsetko suche aby som nezomrela s detmi od hladu, koreniny?Ideme 12.12.

amelie2017
8. dec 2023

@myrs ako som pisala v prvom komente, strava v hoteli ozaj hroza. Ak sa niekedy vratim na Kubu, tak len Melia. Tie maju ako tak dobre recenzie a stravu, lebo si ju dovazaju pre nich specialne.

ewka10
24. mar 2024

@myrs ahoj prosim ta boli ste v decembri na Kube? vies mi prosim ta napisat ake bolo pocasie a hlavne more. Chystam sa tiet tento rok od 17.12-1.1. a obavam sa pocasia ci bude dost teple more. Nakolko mne je stale vsade zima. Dakujem krasne ze si najdes cas na odpoved 🙂🙏🏼🙏🏼