Ľahká turistika so 16-mesačným dieťaťom v Tatrách

nika110818
22. sep 2022

Ahoj, prosim o radu, ak mate skusenost. 😊 chystame sa do Tatier so 16-mesacnou dcerkou a radi by sme vyrazili na nejaku lahsiu turistiku (mame pre malu krosnicku). Napada ma Chata pri Zelenom plese, ale bola som tam uz davno bez dietata a neviem si vybavit, ako velmi narocna trasa to bola. Prosim, neviete mi niekto poradit? Pripadne nejaka ina nie velmi narocna trasa? Byvat budeme v Starej Lesnej, ale vyrazit mozme autom pripadne zubackou odkialkolvek. Vopred dakujem. 😊

alenamihal
22. sep 2022

Fuha na Zelene pleso ??? My sme boli so 7rocnym synom ale na ceste naspat som tahala nohy ako tava hahaha... je to dost narocna trasa a skalnata..ale kazdy je iny turista..ja som z tym nenarocnych a viac odych ...cca 3.5-4 hodky hore ku chate a to sme mali dost casto pauzy....skor by som isla na Popradske pleso a ak by bolo malo tak este okolo Strbskeho plesa kolecko 🙂)) ..

pribinak
22. sep 2022

@nika110818 popradske pleso, ryinerova útulná, jamske plesa, možno Sliezky dom

viestta
22. sep 2022

Na Zelené pleso nie je zložitá trasa, ale je to na cely den aj s cestou späť. Jamske pleso sa dá aj s takým malým. Slizký dom má tú výhodu, že de sa dá zísť po asfaltke. Popradské tiež, ale ja nemám rada ten Václava co tam býva. Ešte vodopád Skok nie je tak ťažká cesta.

nika110818
autor
22. sep 2022

Super, velmi pekne dakujem. 😊

gabika128
22. sep 2022

@nika110818 s takým malým sme boli na popradskom plese s nosičom. Okolo strbskeho plesa a lanovkami po okolí, rainerova útulna atď. Na viac už som nechcela, aby dlho nebolo dieťa v nosiči.

tyrkysova_kobyla
22. sep 2022

Pozor, aktualne je v Tatrach sneh, takze pokial budete malu nosit, na pre isty krok odporucam macky/nesmeky 😉

sojorez
22. sep 2022

@nika110818 Pokial sa na Brncalku nechystas cez Svistovku, ale od Bielej vody, tak to uplne s prehladom s nosicom date. Je to taka trasa, kde v niektorych usekoch moze pochodit aj po vlastnych. Len si treba pozriet termin, myslim, ze sa chystaju rekonstruovat a bude zatvorena. My sme v takom obdobi planovali trasy tak, aby na konci bola chata (jedlo, trochu sa ohriat), cize podla toho, aki ste turisti, mozno zo Smokovca peso na Hrebienok, potom Reinerka, mozete potiahnut az na Zamkovskeho chatu. Alebo na chatu Plesnivec. Zo Strbskeho plesa na Poradske...

julish
22. sep 2022

@nika110818 sleduj Outdoormamas na FB a zistíš, že dať sa dá skoro všetko 🙂

ibrunova
22. sep 2022

Zelené pleso je ľahučká trasa, len trochu dlhšia. Také kratšie sú Jamské pleso, Hrebienok , Zamkovského chata, vodopád Skok, chata Plesnivec, Popradské pleso..

uriva
22. sep 2022

Ja k téme Zelené pleso s dieťaťom - boli sme s 12-mesačným dieťaťom na začiatku októbra, v manduce, úplná pohodička, ale na celý deň, no.
A s ostatnými variantmi tiež súhlasím, len fakt pozor na počasie a sneh.

wodanka
22. sep 2022

@nika110818 aktuálne som práve v Tatrách. Dnes sme boli na Jamskom plese a teplota bola cca 5-7 stupňov. Tak si to s tou trasou dobre premyslite, aby dieťatku nebola zima v nosiči, ak by ste vybrali nejakú dlhšiu trasu.