Lekárnička na dovolenku. Na čo nezabudnúť?

lenocka23
29. máj 2007

Ahojte baby.. Rada by som vas poprosila o radu. V lete ideme so synom prvykrat k moru (autom) a potrebujem "skompletizovat" lekarnicku... Nejake lieky proti bolesti, na postipanie, nevolnost v aute a podobne uz mam prichystane.. Ale viete mi poradit nejaky liek, ktory by ste vy isto nezabudli doma..? lebo zas nechcem brat kufor liekov, ale nenapada mi uz nic co by sa mohlo vyskytnut a na co by stacila domaca lekarnicka... Dakujem za rady.

mimma
29. máj 2007

Ahoj, ak medzi tie podobné radíš aj lieky proti hnačke, teplote a na alergiu, tak to je tak asi všetko, zatiaľ ma nič nenapadá....aj mňa to balenie čaká, už teraz sa mi sníva, že som zabudla mlieko, lieky... 😀 ale to sem nepatrí...

4a
29. máj 2007

lenocka,
doporučuju ještě náplast, obvaz, desinfekci. Potom odsávačku hlenů, teda nevím jak je syn velký 🙂 . Paralen a i něco s ibuprofenem na teploty, abys mohla kombinovat v případě, že neklesne teplota. Pak kdyby jste se spálili.... Pantenol ve spreji doporučuju. Jo, a oční kapky!!!! Kdyby od sluníčka nebo od vody zarudli oči.

emjee
29. máj 2007

cestovatelska lekarnicka:
- ak vas poprhli meduza: na postihnute miesto nalejte ocot, prip. alkoholovy roztok, ak nie su po ruke, tak akykolvek suchy prasok (piesok, puder, muka) a zoskrabat dole aj s meduzou; fenistil alebo psilobalsam
- ak sliapnete na morskeho jezka: vybrat trne, ranu vyplachnut dezinfekcnym roztokom alebo morskou vodou, uzit liek proti bolesti
- ak mate cestovatelsku hnacku: doplnit tekutiny (mineralka, nesladeny caj, riedene ovocne stavy); rehydratacny roztok kulisek, fluidex alebo roztok z pitnej vody, do ktorej vyzmykate stavu z pomaranca, citrona alebo grepu, na liter pridate kavovu lyzicku soli a 4-5 kociek cukru; preventivne mozno uzivat probiotika; smecta, endiaron, adsorpcne uhlie; mlieko z kokosoveho orecha
- ak trpite nevolnostou z cestovania: lahke jedlo, ziadny alkohol, sediet v smere jazdy v strede dopr. prostriedku, necitat, cmulat cukrik; kinedryl, imodium, cocculine, travel.gum
- ak dostanete upal a uzeh: na chladne miesto, doplnit tekutiny, chladive obklady alebo vlazna sprcha, na popaleniny kalciova mast, aloe vera, fenistil, psilobalsam, cicaderma, biely jogurt
- ak vas ustipne vcela, osa: vytiahnut zihadlo (hlavne od vcely, osa zanechava len zriedka), obklad studeny, octanovy, koliesko cibule, fenistil, liek proti bolesti, alergici uzit liek proti alergii, resp. pouzit epi-pen

lenocka23
autor
30. máj 2007

Baby, velmi pekne vam dakujem.. aj za tie ostatne maminy, ktoreym tato tema pomohla aspon trochu.... Ste velmi zlate.. 😎

emjee
18. aug 2008

other_side • 1d • 19. jún 2008 o 21:57
ahojte baby )) snažila som sa nájsť taku istú alebo aspoň podobnú tému, ale nič..
môžte mi poradiť, aké základné lieky brať pre malého na dovolenku do zahraničia? niečo od teploty a od hnačky určite, ale nič iné ma už nenapadá.. čo ak budem potrebovať zrovna to čo nevezmem? jasné že nechcem brať celú lekárničku 😎 ale možno vás niečo napadne a hodí sa to aj pre iné mamičky čo sa chystajú dovolenkovať so svojimi drobcami.. 🙂 vďaka ))

lenocka6 • 2d • 19. jún 2008 o 22:18
Najskor ma napada otazka, pre ake velke dieta? 🙂

elise • 1d • 19. jún 2008 o 22:21
my ideme na dovolenku a berem paralenové čipky (sú aj od bolesti aj od horučky), gel proti poštipnutiu hmyzom.mar-sprej do nošteka a tusin - kvapky od kašlu 😉 berieme ešte vigantol tak aj ten a na železo maltofer 😉

lenocka6 • 2d • 19. jún 2008 o 22:30
cipky, alebo sirup panadol, nurofen by som zobrala kazdopadne, mozno fenistil na ustipnutie, nasivin pre deticky do nosika, na nadchu, vigantol urcite. Mozno nejake kvapky alebo mast na ocka, nenapada ma nijaky nazov. 🙂

other_side • 1d • 20. jún 2008 o 07:47
lenocka, syn ma 2 roky 9 mesiacov.. je to v profile 😉 a ten fenistil sa hodi, vôbec ma to nenapadlo 🙂 diky ))

momo29 • 1d • 20. jún 2008 o 07:55
Ešte by som určite zobrala aj glycer.čípky na zápchu (zmena prostredia môže spôsobiť zápchu aj u detí) a Fenistil by som zobrala aj kvapky, Kinedryl, ak náhodou malý horšie znáša cestovanie. Nejaký rýchloobväz s obrázkami 😉 , ak bude nejaké "bo", tu ma ešte napadá dezinfekčný prostriedok na vyčistenie ranky. Ja totiž zastávam názor, že radšej odvezieme viac ako mi má niečo chýbať.

momo29 • 1d • 20. jún 2008 o 08:03
A teplomer!

zuzu13 • 2d • 20. jún 2008 o 08:38
ahojte, tak my sme brali so sebou nurofen čipky, fenistil-kvapky, smecta/pri hnačkách a vracaní, aby dieťa nebolo dehydrované/hylak-probiotiká, gel pri uštipnutí hmyzom, olynth-spray do nosa, obväzy, leukoplast, teplomer, dezinfekciu...bolo toho viac, ale už si nespomínam 😉

tretulka • 1d • 20. jún 2008 o 13:12
kedze maly je alergik tak lieky co berie pravidelne a okrem toho nurofen sirup, paralenove cipky, smecta, hylak, detol, kvapky do usi a do oci, fenistil gel, kalciovy sirup, teplomer
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i... - tu je clanok na tuto temu 😉

ukana • 1d • 20. jún 2008 o 15:07
repelent 🙂

terezzka11 • 1d • 20. jún 2008 o 20:02
paralen, nutrolin B(na upravu stolice), kvapky do nosa, usi a oci, repelent, fenistil a dezinfekciu na ranky aj s leukoplastom. 🙂

roasha • 1d • 20. jún 2008 o 20:26
dievcata,okrem vsetkeho,my sme tentokrat dali vypisat aj atb/uplne bez problemov nam pediatricka vypisala,ked som povedala na aky ucel/,vlani mala dostala na dovci anginu,a museli sme platit za vysetrenie,aj atb.preplatila to poistovna,ale aj tak,teraz to bolo bez problemov,a prezili sme dovolenku v zdravi.klop,klop. 🙂

sasenka • 2d • 21. jún 2008 o 13:07
Ahojte, kuknite do temy Dovolenka v Chorvátsku vo volnej diskusii - tam sme o tom písali, tuším na 6. strane 😉

sonoga • 2d • 21. jún 2008 o 22:08
my ked niekde ideme , tak beriem so sebou vacsinou:
volny predaj: ophtalmo-septonex, Smecta, Carbosorb, Kinedryl, Nurofen capiky, nieco do nosteka+ aj morsku sol v spreji, Fenistil gel, repelent, panthenol-pena, Dettol na rany, rychloobvazy, teplomer
musi byt Rp: Ophtalmo-framykoin, Rectodelt, Torecan, nejake antibiotika, Fenistil gtt., Diazepam, USne kvapky Burow (nemusi byt recept, ale hradi poistovna), Pamycon-antibioticke ocno-usno-nosne fvapky (neriedeny, nariedim v pripade potreby)
Probiotika beriem tiez, ale to beriem ako samozrejmost, kedze ich davam aj mimo dovolenky, pravidelne. Na zapchu beriem capiky Eva-q, kedze mame permanenty problem so stolicou u syna

briluxina • 1d • 21. jún 2008 o 23:01
este je dobre zobrat lieh alebo nieco na potnicky. Mal to aj moj syn aj u inych deticiek som videla ze maju potnicky.

other_side • 1d • 22. jún 2008 o 21:30
baby, vazne diky za vsetky napady a rady, ste zlate!! 🙂 teraz uz mam naozaj z coho vyberat

aponchie
18. aug 2008

ja sem brala:paralen cipky a tablety,brufen,smectu a cerne uhli,sol.novikov(zelena nestipava desinfekce 30kc),nuzky,naplasti (ikea ma super pro deti neodlepuji se!!),septisan na skrabani v krku,clotrimazol na plisen na nozkach(z vody),herpesin na opary(ze slunicka),kynedril,torecan cipky od nevolnosti,septonex,alpa,vazelina,nosni sprej,kapky od kasle,jitrocelovej sirup,sumove vitaminy ,off na klistata a komary sprej na telo a obleceni ,obvaz,sponku,textilni naplast,po jednom balene asi za 10kc kus sterilni naplasti 10X10cm s polstarkem napustene jodisolem(lze zakoupit v lek.potrebach..jo a ten fenistil ale me stacila cibule nebo ocet a neco na spaleni..ja jsem si prvni den spalila horkou vodou prst a doted mam puchyre a cernou kuzi..zapomela sem na sprej 😲

bambusko
18. aug 2008

u nas musi byt okrem tychto vsetkych este cajovnikovy olej v gulicke, bepanthen krem a modra indulona, na kasel solmucol - sacky

aponchie
19. aug 2008

jo a jeste jedna prevelice dulezita vec a to Dithiaden 😉

danu
23. mar 2009

ahojte chcela by som obnovit tuto temu, ci vas este nieco napada co zobrat ako vybavu do lekarnicky na dovolenku k moru cca pre 2 rocne dieta

emjee
6. máj 2009
jasumat
6. máj 2009

My vždy berieme so sebou aj kvapky Garasone- je to kombinácia ATB a kortikoidov- je to do uška aj do očí. Použili sme ich asi 2x. Samozrejme Nurofen sirup aj tabletky, Panadol čípky ak by dieťa zvracalo po sirupe alebo by teplota po sirupe klesna iba na krátku dobu, Augmentin pre deti neriedený a tbl pre dospelých, Fenistil gel, Dithiaden, Diazepam 2mg pri horúčke u detí, živočíšne uhlie Carbosorb, probiotiká, Panthenol sprey, Hylak, Hansa plast- obväz v spreji ( príp Akutol)- veľmi sa nám osvedčil pri mori na rozbité kolienka🙂 Vodeodolné náplaste- leukoplasty, Nasivin kvapky, Tantum verde na cmúĺanie, čistý lieh 0,5 dcl, Tee Tee olej, Canesten krém na pleseň, a vaginálne čípky tiež na pleseň

Chodíme každý rok s deťmi k moru a nikdy sme nič iné nepotrebovali.

janmark
19. jún 2009

Ahojte, jasumat: my ještě bereme kapky do očí, protože např. v Chorvatsku, když tam kvetou nějaké ty cedry apod. tak hodně slzíme.. 🙂 a ještě Kinedryl. Náš syn (2 roky) nesnáší cestu moc dobře. Navíc tam teď rozdávají dárky a je tam soutěž. myslím na jejich stránkách kinedryl.cz. Každopádně naše lékárnička na dovolenou je vždycky 2x větší než kabelka s toaletními potřebami 😀

lovaa
19. jún 2009

Tak my berem ještě probiotika pro malou a naše zdr. sestřička mi doporučila ještě desinfekční ubrousky, na záchody, umyvadla apod...jedem do chorvatska 😉

zuzana76
19. jún 2009

Obsah bežnej dovolenkovej lekárničky

Túto stranu si môžete vytlačiť a vložiť ako zoznam do lekárničky s tým, že názvy liekov, ktoré si so sebou budete brať na dovolenku, podčiarknete alebo zakrúžkujete. Za dvojbodkou sú uvedené názvy výlučne voľnopredajných prípravkov s rovnakým alebo podobným účinkom, z ktorých si možno vybrať podľa skúsenosti, dostupnosti alebo odporúčania lekára či lekárnika. Zloženie cestovnej lekárničky závisí od cieľa a účelu cesty.

* Proti teplote a bolesti: Paralen, Panadol, Medipyrin, Calpol, Tylenol – obsahujú paracetamol, Brufen, Nurofen, Ibalgin, Panafen – obsahujú ibuprofén, Acylpyrín, Aspirín, Anopyrín – obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, z iných Ataralgin, Valetol, Algifen.

* Na popáleniny od slnka: Panthenol spray, Feniderma sprej, kalciová masť Calcium pantothenicum.

* Proti hnačke: Imodium, Imodium plus – liečba príznakov hnačky, Carbo medicinalis, Carbocit, Carbofit, Carbo activ, Smecta – viažu na seba škodliviny v čreve, vhodné aj pri otravách, Endiaron, Endiex – črevné dezinficiens, Hylak forte, Mutaflor, Linex, Paidoflor, ErcéFlora duo, Probio-fix, Salutil, Biopron travel, Swiss Laktobacily 5, Nutrolin B, Dophilus, BioGaia, ActiLac, Candilac, SynBIO – probiotiká na obnovu črevnej mikroflóry.

* Proti alergii: Claritine, Erolin, Loratadin, Flonidan, Zyrtec, Zodac, Reactine, Cetirizine Sandoz, Cetirizine Ratiopharm, Cetigen Aerius, Xyzal, Telfast, Fixit, Dithiaden (vhodný na svrbiacu žihľavku na koži, avšak uspáva – je na recept).

* Pastilky a roztoky proti bolesti hrdla: Orofar, Septolete, Septofort, Tantum Verde, Dolo-angin, Neoangin, Strepsils, Homeogéne 9 (homeopatikum), Stopangin, Florsalmin, Bioparox sprej.

* Rehydratačné vrecúška, resp. šumivé tablety: rehydratačné roztoky označené ako ORS (Oral Rehydration Solution), pre deti vrecúška Kulíšek, šumivé tablety Fluidex.

* Prostriedky na ošetrenie drobných poranení: dezinfekčný sprej Dettol, Septonex, Ajatin alebo roztok s jódom Betadine, náplasti – aj na otlaky a pľuzgiere, obväz, kalciová masť Calcium pantothenicum alebo antibiotická masť Framykoin.

* Teplomer, pinzeta, nožnice.

* Kvapky do očí: Opthalmo-Septonex, Ocuflesh, Visine, Ophtal, Evercil.

* Kvapky do uší: Burow roztok, Otobacid (na recept).

* Kvapky do nosa: Nasivin, Olynth, Otrivin, Sanorin, Vibrocil, Pinosol..

* Proti zápche: Guttalax, Fenolax, Regulax, Laxygal, glycerínové čapíky, probiotiká (pozri vyššie).

* Krém proti kožnej plesni: Lamisil, Terbisil, Terbistad, Canesten, Candibene, Imazol, Mykoseptin, Micetal, Mico-decidin.

* Proti hmyzu a po poštípaní hmyzom: Autan, Diffusil, Off – repelenty, Fenistil gél, Psilo-balsam, Piktum gél, Antisectin, Cicaderma – na štípance, pre silných alegikov na bodnutie včelou samovystreľovacie pero Epi-pen s epinefrínom (balíček prvej pomoci pre silných alergikov, ktorým hrozí anafylaktický šok).

* Na cestovnú nevoľnosť: Kinedryl, Travel-Gum, Nokinal, Cocculine (homeopatikum), Medrin (na predpis).

* Proti páleniu záhy: Acix, Anacid, Tums, Gasterin, Gastrogel, Maalox, Talcid, Ranisan, Gastrocynesine (homeopatikum).

* Proti kašľu: Stoptussin, Hedelix, Bromhexin, Solmucol, Mucosin, Mucosolvan, ACC.

* Antibakteriálny gél alebo vlhčené vreckovky na dezinfekciu rúk.

* Na opar: Zovirax, Vectavir, Herpesin, Viru-Merz, Herpík roztok, Oparstop, Mundisal gél.

* Lieky, ktoré pravidelne užívate.

zuzana76
19. jún 2009

Bolesť organizmu vás môže prekvapiť kdekoľvek a kedykoľvek, určite si so sebou vezmite Ibalgin® 200.

Aj v lete môžete dostať chrípku, výborná obrana proti nej je Modafen®, proti prechladnutiu zaberá
Paralen Plus®

Veľa ľudí podcení silu slnka a spáli sa, to možno poznáte z vlastnej skúsenosti. Nezabudnite preto chladivý Panthenol gel.

Na dezinfekciu drobných odrenín a poranení, ale aj väčších nepríjemných odrenín je vhodný Septonex®

A samozrejme Celaskon® doplňuje vitamín C a prispieva k pohode celého tela.

Na dovolenke Vás môže po miestnej strave páliť záha. Pribaľte si so sebou Acix, moderné antacidum, ktoré rýchlo uhasí pálenie záhy.

Komáre a iný dotieravý hmyz žijú všade na svete a ich štípance môžu dovolenku pekne znepríjemniť, pomôže vám Fenistil.

A čo nesmie vo vašej cestovnej lekárničke chýbať? Obväz a náplasť, dvaja pomocníci, ktorí môžu preukázať neoceniteľné služby. Nezabudnite ani na nich.

Čo sa ale vyskytne prakticky na každej dovolenke sú črevné problémy. Na tie odporúčame Endiex®, účinný a pohotový liek na veľký problém.

zuzana76
19. jún 2009

Vybavenie jednoduchej lekárničky na dovolenku

Obväz
Elastický obväz
Sterilný obväz
Leukoplast
Náplaste
Rýchloobväzy
Nožnice
uzatváracie špendlíky

LIEKY
Ak nejaké lieky užívate pravidelne poraďte sa s lekárom.

BOLESTI HLAVY A ZUBOV
Panadol – začínajúca chrípka, bolesti chrbta, zubov, svalov, hlavy, migréne, menštruačné bolesti
Acylpyrín – podobné účinky ako Panadol
Atalargin, Valetol – znižuje teplotu, zmierňuje únavu
Alnagon
Nurofen

LIEKY PROTI HORÚČKE
Acylpyrin, Anopyrin, Paralen, Superpyrin

PROTI KŔČOVITÝM BOLESTIAM
Algifen, Spasmoveralgin

PRECHLADNUTIE
Paralen Plus, Ibalgin – znižuje teplotu, tlmí bolesť, odstraňuje zápaly a potlačuje kašeľ

NÁDCHA
Nasivin, Olynth – akútna nádcha, zníženie opuchu sliznice
Coldrex, Fervex – nádcha a horúčka

KAŠEL
Codein, Kodynal

BOLESŤ V KRKU
Stopangin spray, Florsalmin, Tantum verde, Neoangin, Strepsils, Strepsils Plus …

KOŽNÉ ALERGIE A UŠTIPNUTIE HMYZOM
Fenistil – začervenanie kože, spáleniny, svrbenie po poštípaní hmyzom
Droxaryl – protizápalové, protisvrbivé účinky
DETTOL ANTISEPTIC WASH – menšie poranenie alebo uštipnutie hmyzom

SPÁLENIE KOŽE
Panthenol sprej, Calcium pantothenicum masť – podporuje hojenie kože po nadmernom slnení, sliznice, odrenín
Hydrocortison – pri úpale

OPARY
Duvira – mokvajúce a bolestivé pľuzgiere
Zovirax, Herpesin – sú účinnejšie zastavia množenie viac typov vírov

PROTI ZAPARENIU
Bepanthen, Aviril

HNAČKA
Imodium – rýchly účinok do 1 hodiny
Imodium lingual – tablety netreba zapíjať
Živočíšne uhlie – nemusí vždy pomôcť
Smecta – pri veľkých stratách tekutín

ZÁPCHA
Laxygal – krátkodobé užitie
Regulax, Gutalax, Glycerínové čipky – podporujú správnu činnosť čreva, zlepšujú vyprázdňovanie

ZÁPALY SPOJIVIEK
Opthalmo–septonex – zápal spojiviek
Visine – pálenie, svrbenie a nadmerné slzenie pri alergických zápaloch (senná nádcha)

ALERGIE
Livostin – alergie očí na peľ, prach
Zodac, Zyrtec – zápaly spojiviek

NEVOĽNOSŤ– pri cestovaní
Kinedryl, Nikonalem

DEZINFEKCIA
PHAR–X aqua, Aqua Steril, Sanosil – na dezinfekciu vody
Jodisol, Septonex – dezinfekcia rany
Framykoin, Bactroban – proti infekcii rany

PLIESNE
Myfungar, Batrafen, Mykoseptin – proti pliesňam a hubám

LOKÁLNE PRÍPRAVKY PRI POHMOŽDENÍ MÄKKÝCH TKANÍV A KĹBOV PO ÚRAZE
Ketazon masť, Veral gel, Yellon gel

REPELENTY
proti kliešťom a hmyzu

VITAMÍNY
Z každej skupiny liekov stačí jedno balenie.

zuzana76
19. jún 2009

Tím pediatrov MEDIFERY:
Lekárnička
1. Pri prvých príznakoch prechladnutia:
Homeopatikum (ďalej len H)
Oscilococcinum: 3x ½ tubičky nechať rozpustiť v ústach alebo malom množstve vody. Pri rozvinutí príznakov 2x ½ ráno a večer počas 3 dní.
Pri zachrípnutí a strate hlasu: Homeovox tbl. (H)

2. Pri zvýšení telesnej teploty nad 38 st.C (u malých detí v konečníku nad 38.5 st.C):
Paralen čípok á 100 mg, Panadol sir., Paralen tbl á 125 mg alebo Nurofen sir.
Je nutné dodržiavať pitný režim.

3. Pri nádche:
Coryzalia tbl., Euphorbium compositum spray (H)
Nasivin kv., Vibrocil kv

4. Pri kašli:
• suchom, dráždivom, bez vykašliavania: Drosetux sir (H) al. Stoptussin kv.
• vlhkom s vykašliavaním hlienov: Stodal sir (H) al. Mucosolvan sir junior

5. Pri vracaní:
• chladenú minerálnu vodu – nesýtenú po lyžičkách alebo Kulíšek roztok (rozrobiť v 2 L prevarenej vychladenej vody a podávať po lyžičkách) + diétna strava
• pri všetkých akútnych poruchách trávenia podať Gastrocynesine tbl (H)

6. Pri hnačke:
• nasadiť protihnačkovú diétu (banán, ryža, zemiaky, sucháre, piškóty, biele varené mäso, vylúčiť sladké sýtené nápoje – Cola, Fanta, Sprite a ovocné džúsy
• dodržiavať pitný režim (nesladený čierny čaj, nesýtená minerálka)
• už pri prvých príznakoch podať Nux vomica (H)
• !!pri pretrvávaní ťažkostí - Hylak forte kv, Smecta sáčky al. Bactisubtil kapsle
• !!ako prevenciu tráviacich ťažkostí odporúčané pred a počas dovolenky užívať Enterococcus (od 3 – 6 rokov), Enterococcus forte so selénom pre deti od 6 rokov (H)
• !!!!!!pri pobyte v zahraničí piť len vodu z označených pitných zdrojov!!!!!!!

7. Pri poštípaní hmyzom
Fenistil gel al. Cicaderma masť (H) – lokálne potierať postihnuté miesto pri svrbení a výraznej lokálnej reakcii aj Fenistil kvapky
Prevencia poštípania hmyzom: Ledum palustre 5CH (H)

8. Pri nevoľnosti z cestovania:
Cocculine tbl.(H) – preventívne nechať rozpustiť v ústach v predvečer cesty 3x 1 tbl. Pri objavení sa príznakov znova nechať rozpustiť v ústach 1tbl. Pri objavení sa príznakov znova nechať rozpustiť v ústach 1 tbl., opakovať á 1 hod do ústupu príznakov.

9. Pri solárnej dermatitíde:
prevencia: (H)
Muriaticum acidum 9CH 1x denne 5 granúl
Hypericum perforatum 9CH 1x denne 5 granúl
Natrum muriaticum 15CH 1x týž. 5 granúl
liečba (H):
Apis 15 CH 3x5granúl (koža je červená, horúca, opuchnutá, zlepšenie je lokálnym chladom)
Rhus toxicodendron 9 CH 3x5 granúl (červená koža s pľuzgierikmi s čírym obsahom, pálenie, svrbenie, opuch viečok)
Muriaticum acitum 5 CH 3x5 granúl (červená koža s pľuzgierkmi, výrazné svrbenie zhoršené chladnou vodou.

Ak sa príznaky neupravujú pod uvedenou liečbou do 24 – 48 hodín je nutné vyhľadať lekársku pomoc!!!!

zuzana76
19. jún 2009

Lekárnička by mala obsahovať:
trojcípu šatku
– na zavesenie zranenej ruky alebo na spevnenie obväzu na rane

neelastické absorpčné obväzy
– z rany sa ľahko odstraňujú

hotové obväzy na rany
– teda gázové podušky, pripevnené na obväz; ich použite je potom veľmi rýchle a jednoduché

elastický obväz leukoplast
– na prelepovanie obväzu a na stiahnutie okrajov hlbokých rán

gázové obväzy
– jeden širší, druhý užší; štvorce gázy

rýchloobväz
– rôznych veľkostí (prípadne vo veľkom balení, nezabudnúť však na nožničky – jeho výhodou je, že sa dá odstrihnúť podľa veľkosti a tvaru rany); na ošetrenie menších rezných rán a odrením

antiseptický roztok
– na vyčistenie drobných poranení a odrenín; chladivý upokojuje slnkom popálenú pokožku a dezinfikuje ranu po pohryznutí alebo uštipnutí hmyzom

nožničky
pinzetu
zatváracie špendlíky
lepiacu pásku

obklad na oko s možnosťou upevnenia

jednorázové rukavice

vatové tampóny

dve malé igelitové vrecká
- na zakrytie rán na hrudníku a popálenín

čistú obliečku alebo vankúš
- na väčšie popáleniny alebo iné rany

teplomer

malú baterku

skladacie prestieradlo

píšťalku na privolanie pomoci

nezabudnúť na lieky, ktoré členovia rodiny užívajú, aj keď len sporadicky – čo keď tá chvíľa príde práve počas dovolenky?
- napr. lieky na predídenie nevoľnosti pri cestovaní, na bolesti hlavy či zubov, na alergiu – pri uštipnutí, pri sennej nádche,…

pre prevenciu - pri odchode na letnú dovolenku nezabudnite na ochranný prostriedok pri opaľovaní, na telové mlieko a chladivý gél po opaľovaní; pokrývku hlavy!

na cestovanie pribaliť - dostatočné množstvo tekutín pre každého
- pri cestovaní lietadlom cukrík (ponúknuť pri štarte lietadle)

zuzana76
19. jún 2009

niekolko navodov, ze co asi zabalit, mozete si to rovno vytlacit, respektive skompletizovat zoznam podla toho, ktore lieky vam vyhovuju najviac

krista
11. aug 2009

unka7 • 2d • 19. červen 2007 v 16:01
Ahojky Maminky,

chystáme se s naší holčičkou na dovolenou k moři. Snažím se pro malou dát dohromady lékárničku, aby nám nic nechybělo, jelikož zatím nemáme zkušenosti s lékama prosím o radu. Děkuji moc!!!

mikca • 2d • 19. červen 2007 ve 20:04
ahoj, určitě by ti poradila tvá lékařka, ale zaklad je naplasti obvazy několik steril. polštářku, léky určitě na teplotu , diazepam, na prujem a něco na zvracení. no a jasně že nějakej fenistil proti píchnutí hmyzema panthenol na spáleniny. jo a ještě léky na kašel a rýmu. tak asi nějak vše co beru já.

leniciatko
11. aug 2009

cestovná lekárnička- to je vždy moja starosť,takže spakujem všetko...... čo doma mám,nech nechýba,veď čo keby... teraz sa mi zišlo pre chorého syna : paralen čípky,nurofen sirup,teplomer, ambrobene,nasivin,kvapky do očí -okufleš-ked ščípu oči z bazéna... 🙂

elise
11. aug 2009

ahojte mna by zaujímal problém novej autolekárničky. je niekde zoznam čo má obsahovať? viem že kartu prvej pomoci ale čo všetko ešte. my sme totiž kúpili novú autolekárničku ale čo zo starou po respiračnej dobe? vyhodiť ju? alebo dať do bytu? ved obväzy sa hodia dlhodobo alebo vrátiť do lekárne? poradte prosím

geegee
11. aug 2009

Ja beriem na dovolenku Fenistil gel, Paralen, Naplaste, dezinfekcny sprej, Panthenol sprej a Elektrolyt Humana. Tot vsjo 😅

elise
11. aug 2009

a autolekárnička? 😅 😕

elise
12. aug 2009

nikto nevie poradiť ohľadom autolekárničky? ☹ 😒

leniciatko
12. aug 2009

elise : mi máme starú autolekárničku,teda nie je po expirácii. ale čo ja viem,že ak ju máš ešte v záruke,tak nemusíš do nej nič kupovať, ani kartu p.p. v nových už automaticky karta p.p. je.

katola
14. aug 2009

ahojte, ja po skúsenosti z tohtoročnej dovolenky v Bulharsku, kde 1,5-ročný syn vracal 😝 , hnačkoval a teplotoval už nezabudnem pribaliť aj niečo na diétu. Darmo som mala všetky lieky so sebou, syn v sebe neudržal ani vodu, nieto liek. Keď sa to trochu zlepšilo vďaka rehydratačnému roztoku Humana elektrolyt, dala som si objednať v miestnej lekárni HIPP ORS Ryžovo-mrkvový odvar, čo sa však miestnej magistre nepodarilo (podľa mňa ani netušila, o čo ide), takisto ani nestlé ryžovú kašu ani nijaký čisto mrkvový príkrm som nikde nezohnala. Takže malý prežil dva dni o suchej žemli a banánoch ☹ , ani čistá ryža alebo varená mrkva práve vtedy na obed neboli. Takže sa už nebudem spoliehať na ponuku miestnych lekární 😠 a budem to mať radšej so sebou.

hanka333
7. júl 2010

ja urcite beriem zo sebou na dovolenku alkoholovy gel na ruky od mh-hygiena.sk
je dobry a oproti dettolu aj za super cenu

hanka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz