Lekárnička na dovolenku. Na čo nezabudnúť?

lenocka23
29. máj 2007

Ahojte baby.. Rada by som vas poprosila o radu. V lete ideme so synom prvykrat k moru (autom) a potrebujem "skompletizovat" lekarnicku... Nejake lieky proti bolesti, na postipanie, nevolnost v aute a podobne uz mam prichystane.. Ale viete mi poradit nejaky liek, ktory by ste vy isto nezabudli doma..? lebo zas nechcem brat kufor liekov, ale nenapada mi uz nic co by sa mohlo vyskytnut a na co by stacila domaca lekarnicka... Dakujem za rady.

hanka333
8. júl 2010

@lenocka23
ahoj
urcite zober alkoholovy gel
je neskodny na pokozku a je super ucinny
ja ho nakupujem na www.mh-hygiena.sk
lacno rychlo a su super ochotny🙂 peknu dovolenku prajem hanka 333

adka12
6. júl 2011

Baby ideme do Bulharska a už mám napísané snáď všetky lieky, ale zaujímalo by ma, aké lieky sú dobré napr. na začínajúce soplíky, kašel, kvapky na ušie, očiek ak je nejaký zápal, na hnačku a zápchu. Našla som niečo na nete, ale nie všetko je pre 2 ročné deti a tiež neviem, či mi môže niečo predpísať aj lekárka alebo mám ísť všetko kúpiť bez predpisu do lekárne. Ďakujem za každú radu
Napíšte mi prosím do IP alebo cez odpoveď, Ďakujem

katka444
24. máj 2013

Ja by som chcela poradiť koľko opaľovacieho krému asi miniem pre 3 ročnú dcéru na dovolenke na 8 dní pri mori. mám kúpenú biodermu 200 ml. bude to stačiť, či mám pre istotu kúpiť ešte jedno balenie?

stanislavao
24. máj 2013

@adka12
sopliky - kpapky Nasivin, bolave usko - usne kvapky Burow, hnacka ci zapcha - Enterol paksule {dietatu date len obsah kapsule, uzivaju sa 1x za 24 hod a rychlo p[omahaju}, kasel - Ditustat kvapky, A co si urcite nezabudnite, alebo aspon ja co musim mat so sebou je elektricky odpudzovat komarov. Fenistil gel a Tekuty puder. Ophtalmo septonex - na oci, aj na dezinfekciu ociek.

stanislavao
24. máj 2013

@katka444 ale ved opalovaci krem si mozete kupit aj priamo na mieste. nemusite zbytocne nosit z domu zasoby. vsade su lekarne, drogerie a tovar taky, ako aj u nas.

silvapokorna
17. mar 2014

tak ja mam na dovolenky takyto zoznam: urcite nezabudnut na dezinfekciu, najlepsie Alpa alebo Betadin. nieco na podrazdeny zaludok a creva, ja mam osvedcenu Smectu, ta je celkovo na ukludnenie traviaceho traktu a preliecenie. nieco stopro na horucku a alergicke reakcie pri postipani. a este urco do ucha kvapky.
inak este nieco na nadchu, kasel, bolave a samozrejme naplasti. ja mam vzdy balicek Cosmos Rodinne balenie, je tam taky zaklad. a este Cosmos Na opary. a to mi vzdy staci. 🙂

koniarova
17. mar 2014

Nezabudnúť na teplomer. 😉 😉 😉 😉

silvapokorna
14. apr 2014

@koniarova Dobrá poznámka. Teplomer. A super sú tie nové, ja mám infračervený Thermoval. Aj prehriatie zo slniečka možeš ľahko kontrolovať, ak ti zaspí cez deň. 🙂