Let lietadlom s ročným dieťaťom

maminkincecusik
17. feb 2015

Ahoj, ženy chcela by som poprosiť o vaše rady , postrehy , odporúčania ohľadom letu lietadlom s dieťaťom okolo roka. Dakujem veľmi proste na co si dať pozor, akú let. Spoločnosť vybrať , sedenie dieťaťa, ako to cele"prežiť" dakujem vopred😉😘

sardinka333
17. feb 2015

Určite su lepšie kratšie lety do cca 3 hodín to deti relativne zvladaju - Turecko Antalya, cyprus, balearske ostrovy ako menorca, malorca, ibiza, rhodos, zakyntos, kos.. to je take časovo v pohode.Dieťa mate na kolenách, v náručí nemá samostatné miesto takže dlhý let by bol vyčerpavajuci. Tie maličké detičky poväčšinou pospali aj plakali, hlavne pri vzlietani a pristavani davali dudliky. čo sa týka miest na sedenie...čím neskor pridete na check in tak tým menšia šanca, že vam vyhoveju s miestom, ak si pripadne chcete/možete vybrať...dalo sa opýtať či je volné hned na začiatku pri vstupe tam je tak viac miesta. My sme mali ,,katalogove dovolenky,, tak tam su tie klasicke ,,čártrové lety,, a spoločnost sme si nevyberali, to všetko zabezpečovala cestovka. Tak Emirates su na vysokej urovni ale to sa človek nedoplatí 🙂 Chodíme cez Hydrotour, raz cez Satur, ale nezažili sme nikdy žiadne problémy, klop klop...letušky ustretove, ochotné, pomožu ,,odpratať plienku,, prihreju vodu na mlieko. Do lietadla si kamoška co ma male zobrala flašu s vodou kojenecku,dudel, plienku a vlhke utierky, podložku na prebalenie, veci na prezlečenie lebo dieťa sa just pokadí, obleje ked to najmenej treba, ten smrad v lietadle - sme sa nasmiali! ...ale flasa moze byť niekde aj problém - nám napr. tekutiny prikazali vyliať na cyperskom letisku alebo sme museli dať napiť dieťaťu priamo pred tou kotrolou. Celkovo skor už ked ste na letisku v zahraničí napr. v Turecku tak tam sa neparaju....len čo sa im niečo nezdá tak vas prešacuju a treba spolupracovať.Skôr je blbé ked dieťa vkuse reve počas letu, narieka a nie a nie ho utišiť...to ludom dosť vadí, ale tak prežije sa všetko. MOj muž bol aj na Malých Divoch a vraj v pohode aj male deti boli v lietadle, batolata a mamičky ich kojili takže boli kludné...naše deti su staršie tie pospali, tešili sa na jedlo , pozerali tablety....

prasiatko30
17. feb 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/cestovanie-lietadlom-s-malymi-detmi-ake-to-je/ Tema ako vysita s nazbieranymi radmi a skusenostami vela mamiciek co cestuju lietadlom - obcas sa oplati pouzit vyhladavac

kacusik69
17. feb 2015

ak by si mala nejake konkretne otazky, a budem vediet, poradim - ozvi sa... pracujem na letisku...

maminkincecusik
autor
18. feb 2015

@prasiatko30 použila som aj vyhľadávač ale téma z roku 2007 rak som chcela "aktuality" ak to niekoho rozculuje tak ja uz neviem načo je potom fórum ...

lolinko
18. feb 2015

Ahoj
My sme leteli do Bulharska na dovolenku keď druhý syn mal presne 1rok a 1deň ☺
Leteli sme so spoločnosťou Travel Servis a boli sme spokojný. Do lietadla som si mohla zobrať pre syna jedlo,pitie,hračky...
Leteli sme v noci a malý celý let pprespal, nevadil mu ani štart a ani pristavanie ☺
Skôr druhy syn sa bál veľmi a to mal 10rokov 😀
A let naspäť z Bulharska bol najmenší hore. Pekne presedel a bez plaču. Nič mu nevadilo.
Dieťa budeš mať na kolenách a bude pripasany detským pasom o tvoj pás. Takže bude stále pri tebe. A detský kočík som mala stále pri sebe až kým sme nepostupovali do lietadla. Až vtedy som ho odovzdala ako batožinu 😄
Takže v pohode. Ja budem zvedavá toto leto, bo chceme ísť na dovolenku a malý bude mať 3roky 😀
Prajem šťastný let
A keby niečo tak napíš

ichbinich
18. feb 2015

@maminkincecusik:
Najdolezitejsie je mat NOVU hracku pre dieta a vodu na pitie alebo prsia alebo cumel 😉 😀
Dieta sedi na kolenach s pridavnym pasom. Zvycajne sa deje toho tak vela naraz a noveho, ze sa nudit nebude 😉
Pri vzlietani treba mysliet na to, aby dieta pilo alebo malo cumlik, kvoli vyrovnaniu tlaku.
Potom mat vsetko po ruke, a najma teda hracky. Ja som dcere pri jej prvom lete (tiez mala rok) dala take male drevene "activity center" - jemna hrkalka, ked sa koleso tocilo, na troch snurkach farebne gulicky, a myslim tociace sa zrkaldo. Proste nieco sa hybe, robi zvuky, ale nie hlucne a nervne, ze by to rusilo zvysne lietadlo. Potom to mala na kociari. Syn dostal knihu o letisku/lietadlach.
Synovi som na jeho prvy let kupila Duplo lietadlo. Nakoniec bol celym tak fascinovany, ze to lietadlo dostal neskor v hoteli! 😉
Na kontrolach sme problemy nemali: tekutiny - flasky som dala extra do tych zatvaracich sackov - kup si tie litorve sacky so "zipsom" v DMku od Profissimo, tam je to aj napisane na obale, ze tie su povolene do lietadla. Takze v jednom takom sacku som mala flasku s vodou, v druhom Hipp poharik-zeleznu rezervu, v tretom pre sicher krem na zadok (keby nahodou niekomu sibalo, ze to je nebezpecna tekutina...). A tieto som vylozila EXTRA na ten pas pri kontrole.
Pozor, na 99,99% budu chciet do roetgnenu davat aj kociar, tak sa priprav na to, ze ho budes musiet zlozit a davat na ten pas.
Leteli sme AUA, Fly Niki, Air Berlin a myslim TUI Fly s detmi a nikdy sme problem nemali... Letusky su mile, daju hracky, deky, vodu, podla potreby. Na kontrole tiez v pohode. Pre lete spiatky z Teneriffy sli dokonca deti s flaskami s vodou cez kontrolu a ... NIC. Nekazali nam ich vyhodit ani nic. Je predsa logicke, ze ked dieta prave z tej flasky pije, ze tam nebude mat HCl 😉 😀

milan_branik
18. feb 2015

na aku zvdialenost ? pokial sa da zvolil by som iny sposob dopravy...........

vroni
18. feb 2015

Letela som so skriatkom v pondelok, v piatok sa vraciame. Neletel prvykrat, takze fascinacia letom sa nekonala, okrem odletu a pristavania (vtedy sa inak nedalo) v kuse korzoval po lietadle, pomahal letuskam (vyberal a podaval im sendvice - nastastie z toho mali srandu), ale boli to len dve hodky, takze sa dalo. Kocik presvecovali, takze maly a lahky je vyhoda, odovzdali sme ho az pri lietadle, to bolo fajn, ale vratili nam ho az s batozinou, takze prirucnu batozinu odporucam na chrbat, aby si mala ruky volne na dieta. Tekutiny nebol problem, ked je pri tebe male dieta neplatia obmedzenia (ale dvojlitrovu colu ako tekutinu pre dieta zase neobhajis), mala som original zatvorenu flasku s vodou (0,25 l) a dve krabicky hipp mlieka (male tetrapaky po dvoch deci), nikto nenamietal.

katarina644
18. feb 2015

@maminkincecusik ahoj, leteli sme s desatmesacnou dcerou na dovolenku, zvladli sme to v pohode, nato, ze v tom obdobi bola dcera velmi neposedna.

prasiatko30
18. feb 2015

@maminkincecusik ta tema ide az do 2014-2015 - stale sa tam pridavaju nove skusenosti a ak si to precitas je tam vela tipov aj novych - netreba zakladat temu zakazdym ked niekto ide nasadnut na lietadlo - to by tu tych tem bolo do zblbnutia. Baby tam hovoria o dlhych letoch o kratkych o nizkonakladovkach aj o tom co si zobrat a co nie do lietadla len treba citat a nielen cakat ze zakazdym ti predostru na podnose

prasiatko30
18. feb 2015

Aby som bola presnejsia posledny prispevok je z januara tohto roku tak az take out of date to nebude a vela z tych rad sa vobec nemeni - co zobrat do lietadla, ako bude sediet dieta v lietadle, mozem brat kocik/autosedacku, dovolia mi zobrat kocik /autosedacku, ako fakturovat batozinu s malym dietatom - to su vsetko info ktore sa menia velmi malo alebo to zalezi od kazdej spolocnosti - je tam tiez vela prispevkov kde matky konkretizuju podmienky na tu ktoru spolocnost - ale ako hovorim treba to citat

maminkincecusik
autor
18. feb 2015

@prasiatko30 poviem ti ze som to čítala cele ale polovica je tam o tom ako s 3 baby bavia kedy a kam idu na dovolenku a nie o tom vo som bola zvedavá ale hlavne ze o stole kočíku a podob. Pi... Je tu 235tem a nikomu to nevadi

bambolka11
18. feb 2015

Baby, my letime 25.4. do Karibiku...Turks&Caicos...mala ma 16.3. rok... Tak som zvedava

lennkka17
18. feb 2015

@maminkincecusik zalezi kam letis a ci mas na vyber aj nejake letecke spolocnosti. ja som letela s 5 mesacnym do irska. letecka spolocnost ryanair, strasne maly priestor na nohy. lenze pri cenach leteniek som proste nemala na vyber lebo ostatne letecke spolocnosti boli o dost drahsie. proste mala som co robit, lebo som bola sama. jedina vyhoda ze kojim tak ked zacal mrnkat tak isiel na prsnik a aj si pospal. let mal dve a pol hodiny zhruba ale velmi rychlo to preslo.a letela som aj teraz ked mal rok tak uplne v pohode, obdivoval obrazky na sedadle, pacilo sa mu. musi ti sediet na nohach, pokial si teda nekupis sedacku pre neho. teraz ked mal rok tak som isla aj s priatelom tak to bolo v pohode. aj si pospal ze bol krizom cez nas obidvoch. no a v nedelu cestujem zas a tentokrat sama tak som zvedava. teraz ma 14 mesiacov. s kocikom mozes ist az k lietadlu, a tam ho odovzdas. vacsinou je uz v cene. a kam vlastne cestujete? idete sama?

lennkka17
18. feb 2015

@milan_branik preco iny sposob dopravy? letecka je najrychlejsia a najbezpecnejsia. mojmu rocnemu synovi sa velmi pacilo v lietadle, ovela viac ako v aute, lebo tam musi sediet stale v sedacke. treba vyskusat, podla mna je fajn ist letecky

tenerifka
19. feb 2015

@bambolka11 Super, bude to nadherna dovolenka,ak sa mozem spytat, letite z Londyna? Priamy let?

bambolka11
19. feb 2015

@tenerifka nie, z Madridu do Miami a z Miami do Providenciales. Spat ostavame 4 dni v Miami na nakupoch. Bola si tam?

tenerifka
19. feb 2015

@bambolka11 Este nebola 😉 , ale mam to na zozname 😎 . Odradza ma ten prestup v Miami, snazim sa vzdy vybrat priamy let. Myslim ze z Londyna sa lieta priamo, ale zasa sa mi nechce prestupovat v Londyne. Ak ale planujete zostat par ni na Floride, nebude to take unavne

bambolka11
19. feb 2015

Nam doteraz prestup nevadil nikdy, aspon sme sa poriadne ponatahovali, dali "kavu". Mame nejake 3 hod volno v Miami.
@tenerifka

tenerifka
19. feb 2015

@bambolka11 Ked je to cez den, je to OK, ale prestupovat v noci je o hubu, do dalekych krajin sa vacsinou lieta na noc, ak je to priamy let, da sa oddychnut, ale rozkuskovat 12-hod.let na 2 casti a o 2,00 nadranom pendlovat po letisku v Dubaji nezelam nikomu...a najma pri vacsich detoch (male babetka zaspia hocikde a hocikedy).

yanni
19. feb 2015

@tenerifka nemaj obavy z prestupovania. Ak si to dobre naplanujete, t.j. mate dostatok casu na prestup (pocitaj celkum slusnu rezervu, hlavne ak mas mensie deti a aj kocik atd.), tak to problem Nie je.
My lietame vela, obcas aj s prestupom. Bukujeme ale zväcsa bussines class cize to uz je ine ako tlacit sa v economy, aj iny service hlavne ked mas deti. My si mozem zobrat do litadla aj vajicko, deti do 2 rokov dostanu na spanie "postielku", ked treba dlhsie cakat hlavne uz pri spominanych sprestupochm tak sme v bussiness lounge, tam je jedla, pitia kolko sa hrdlu raci. A tiez aj ine pohodlie na sedenie, ziadne rady na WC atd.
Ked clovek lieta tak raz za rok odporucim trosku prisporit a zabukovat business alebo first class. S detmi uplne ine cestovanie.

Inak co sa tyka tych kontrol. Tak mi nikdy detske cajiky, kasicky, a ine napoje, lieky kremiky nebalime extra. Samozrejme male veci pohadzem to toho zipp vrecuska ale vlasky a pohariky nikdy. Detska "strava" a aj tekute lieky su dovolene. Nikdy sme nemali problem.

bambolka11
19. feb 2015

Lietame skoro kazdy rok takto na zapad ;) dufam, ze to zvladne zlatko moje...asi su najviac z toho vystresovani rodicia ;))))
@tenerifka

yanni
19. feb 2015

@bambolka11 neboj zvladnete. Deti to casto zvladaju lepsie ako dospelaci. My sme vystresovani lebo to treba a to a ci vsetko mame a nic nezabudli a kde behaju deti atd.
Ak bude vsetko ok, tak my budeme letiet na jesen/zima s ca. 4. mesacnym babom ca. 6 hodin a vobec nemam strach. Plus dalsie 3 deti. Ono to je aj o tom, ako casto lietas ci uz sama ci s detmi a tiez aj ake trasy (kratke, dlhe) atd. Moj muz je ina "lietajuca kapacita" 😀 , ten si z nicoho nerobi hlavu. Nedavno zapotil, no co ked sa dieta pogrcia, letuska sa postara. Tiez ziadny problem. Alebo: zabudneme, zabudli sme? No co sa idem teraz vracat? Kupime. Ten nema problem, a aj mimino berie ako "maleho dospeleho". A ti poviem, take mimino ma s tym najmenej probmemov. Dlhy let moze byt trosku vzruso pre deti od 2 rokov, ked nepospi a chce behat ale v lietadle nik nema s tym problem. Ja uuz som videla deti aj v ulicke na zemi spat. 😀

tenerifka
19. feb 2015

@yanni No my lietame niekolkokrat do roka, lietame aj daleko a to prestupovanie v noci sme si parkrat vyskusali, preto sa snazime v ramci moznosti vybrat priamy let, lebo predpubertalne a pubertalne deti to dost zle znasaju-a na rukach ich predsa neponesiem, preto je to daleko lahsie s babetkami

dkethe
19. feb 2015

Za mna urcite nie. Z viacerych dovodov...
1. ked dieta preplace celu cestu je to priserne iritujuce a neprijemne pre ostatnych cestujucich. Ale to by bolo najmenej.
2. bo dieta place ze sa nudi - alebo mu je let neprijemny. co beha v hlave tak maleho cloveka ked ma zalahnute v usiach a pocituje tie tlaky? ja sama to neznasam, a neznasam byt svedkom ako tie male deti od strachu placu lebo nevedia co sa s nimi deje.
3. toto je nazor zeny bez deti, avsak takej co pracovala pre poistovnu. naco sa trieskat s rocnym dietatom niekam, kde to ma uplne u riti ci je tam alebo vo Valalikoch, a odkial nam potom zufale matky volaju ze ich rocne deti maju zapalne usi/nosy/hrdla, 40tky horucky ci strasne hnacky a su na kapackach v pofidernej pohotovosti egyptskeho hotela ;)

yanni
19. feb 2015

@tenerifka ja ta chapem. Musis zobudit. my mame 8,takmer 7 a 5 a bude v lete este mimco. A my deti zobudime. Popripade sa uz pri pristavani zobudia sami. Nejak to uz maju asi nastavene 😀 Podla toho aky cas je na prestup, tak cs este aj v lounge vychrnia 😀
Ale tiez mam radsej priame, je to pohodlnejsie.

tenerifka
19. feb 2015

@dkethe No ale tu nikto nechce ist o Egypta, ci?
Tomu dietatu to moze byt jedno, ale aj rodicia su ludia a chcu si uzit dovolenku. Pri dodrzani zakladnych pravidiel ma dieta rovneku sancu ochoriet doma tak isto ako niekde na Tahiti.A poistenie je prave na to-v pripade ochorenia zabezpecit adekvatnu zdravotnu starostlivost

yanni
19. feb 2015

@dkethe nesuhlasim. Zalezi kam letis a ako a kde sa v tej ktorej krajine pohybujes a ako dodrziavas hygienicke pravidla.
A tiez, cim skor zacnes, tym lepsie. Nasim krpcom ani jednemu nerobi lietanie problem. Poznaju to od babätka a nepride im to cudne. Nemali problem ani s usami ani s nicim.
Lietame hlavne do emiratov a Saudi, kedze muz je v Saudi sluzobne. Samozrejme, ze ani v inych krajinach sa neubytujeme niekde, kde nie su pripraveni na detskych navstevnikov. Nikdy, hlavne v teplych krajinach, nepijeme vodu z vodovodu, nejeme ovocie a zeleninu zo svedskych stolov, len to ci si sami umyjeme s vodou z flase.
A ina vec, ako @tenerifka uz spomenula, ochoriet mozes hocikde a na hocico. Aj ked bude doma a nevytrcis nos z dveri. Staci ze otvoris dvere postarovi a on na teba kychne a mozes dostat zapal pluc.

dkethe
19. feb 2015

@tenerifka egypt bol samozrejme priklad, ty detailistka.
juuj, to neboj, poistovna to preplati. avsak na zaklade tejto skusenosti a vyssie napisaneho sa ja s malymi detmi nikam takto nepotrepem. vo vedlajsej diskusii o prepade standardu pri detoch sa o tomto pise... a letecke dovolenky su nieco co som urcite ochotna na par rokov obetovat 🙂