Let lietadlom so štvormesačným bábom

gabrielahj
2. okt 2015

Ahojte mamičky máme 4m a 4týždne . 20.10. máme ísť na týždeň do UK . Máte niektorá skúsenosť s malým bábom a lietanim ? Ako zvládli cestu ? Ako to cele prebiehalo ? Mohli ste golfky mať na palube či išli do batožinového priestoru ? Neboleli detičky uška ? Proste všetko o tom ako to bolo fungovalo či nefungovalo . Dakujem za každý príspevok 🙂

gabrielahj
autor
2. okt 2015

No ako tak čítam ked sa kojí je to jednoduchšie ta moja má stále občas ,,stavy" že sa najprv musí aj hodinu vadiť až po tom začné papať a vecí podobné tak som zvedavá že čo bude v lietadle . Bo ak bude mať blbý deň nepomôže ani cumel ani plienočka ani mliečko :o

gabrielahj
autor
2. okt 2015

Baby tak je to Ryanair

gabrielahj
autor
2. okt 2015

Bohužiaľ zvládnem tak i m gabriela :D

sasa1983
3. okt 2015

Preco nemozem vyjadrit svoj nazor? To,ze Vase baby neochorelo,este neznamena,ze chodit mhd,lietadlami je dobry napad u 4mesacneho dietata. Ak sa neda,tak sa neda,ok. Ale vyhladavat preplnene priestory (kludne aj nakupnych centier) za vhodny napad nepovazujem. Nech si kazdy mysli co chce,podla mna je lepsie sa tomu vyhnut a pockat este chvilu.

gabrielahj
autor
3. okt 2015

Tak určite nezruším let s dôvodu dieťa môže ochorieť bo je to blbosť to dieťa tak istto ako v tom lietadle môže ochorieť aj doma či len pri návšteve dr. Stači v mhd jeden kýchajúci človek a je to v passe . A myslím si že cez kontrolu by ani na pol umierajúceho nakazujúceho človeka nepustili . A sopliký bude mať ešte veľa veľa krát či poletí či nie

pupavka123
3. okt 2015

@gabrielahj 4 mesiace a 4 tyzdne,nie je 5 mesiacov? 😀 dlho som sa tak nezasmiala 😀

ali08
3. okt 2015

@gabrielahj ahoj ja som letela z 4mesacnym a to dvoma lietadlami.leteli sme v nocí čiže v prvom lietadle spal a v druhom viacmenej tiež.kôli uškam buď som ho kojila alebo mal v ústach dudlik. Golfac môžeš mať aj pri sebe ale zložený ale aj tak ti tam bude na dve veci.zábal ho ako batožinu a máš pokoj.

lenuskajn
3. okt 2015

my sme boli s 5-mesacnym v AMerike, 9 hodin cesty prespal aj tam aj naspat, ber si nosic 🙂 uspavala som ho nosenim, ked sme uz vzlietli 🙂 urcite to zvladnete 🙂

gabrielahj
autor
3. okt 2015

@pupavka123 mi to tuna tak píše tak som to automaticky napísala :D a presne až dnes mala 5mesiacov

gabrielahj
autor
3. okt 2015

@lenuskajn no naša na nosič ešte nie je moc zvyknutá ale berieme ho tak uvidíme 🙂

gabrielahj
autor
3. okt 2015

@ali08 no ja nekojím ale už tu noli spomínane aj nejaké štupliky do ušiek tak sa ešte popýtam 🙂 a to ste mali veru dlhý let . Snad to aj my zvládneme

pupavka123
3. okt 2015

@gabrielahj Ved ja nic v zlom 🙂

lenuskajn
4. okt 2015

@gabrielahj ani moj nebol dovtedy :D

hameeda
4. okt 2015

@gabrielahj : myslíže to zvládnete v pohode, ja s mojími deťmi lietam od 3 mesiacov a stále v pohode, a to som už letela aj sama s tromi, mali vtedy chlapci 3 a 1,5 roky a najmladšia pár mesiacov a zvládli sme to v pohode

mircalla
4. okt 2015

@gabrielahj zavisi od krpca, ale UK je len 2,5 hodiny a 4m uz zase neni tak malo.....urcite by som nesla na zaoceansky let, ale toto sa da zvladnut.....na kocik sa treba informovat u aereolinky, ale vacsinou som videla dieta v kociku az do nastupu a kociky nakladali specialne az po vstupe do lietadla....kamoska isla s takto malym synom do irska....a pohoda, spal skoro celu cestu....

cecil36
4. okt 2015

@gabrielahj no ak nepoletis ryanarom tak by to mohlo babo zvladnut. U tejto spolocnosti totiz nikdy nevies kedy a ci odletis. Svagrina minule letela do Irska s polrocnou dcerou a stravila na bratislavskom letisku 5 hodin lebo lietadlo meskalo.A to mala nie je kocikovy typ, takze pekne na rukach alebp v satke. Potom let a dalsie 3 hodiny autom.

mircalla
4. okt 2015

inak chcem upozornit, pokial nejdete rovno na heathrow alebo nie ste blizko od letiska...pozor na zapchy dialnice okolo londyna.....najma v spicke cista katastrofa....my sme isli z hooku na luton so 4,5 hodinovym predstihom a aj tak zmeskali lietadlo...tam staci maly tuk na dialnici a je to pohroma.....zavisi aj od casu, kedy letite
lietadlo tam ani naspat nemalo meskanie (to druhe sme uz len videli na tabuli), a ani nahradny let...vsetko ryanair...mali sme stastie

ali08
4. okt 2015

@gabrielahj ano leteli sme s medzipristatim. Potom sme leteli znova keď bol syn väčší a lepsie sa mi letelo v noci vtedy spal ten druhý let bol ráno a to už vymýšľal.Aj keď niekde cestujeme dlhšie najradšej v noci.Stupliky neviem ci du aj od zalahnutia v ušiach
Veľkým rádia cukríky alebo žuvačky keby štuple pomáhali dajú si ich aj veľký.ale skúsiť mozes

gabrielahj
autor
4. okt 2015

Dakujem všetkým za prispevky rady a skúsenosti 🙂 dúfam že to teda zvládneme držte palce 🙂 A ešte ked už vás tu mám . Co sa týka mimina čo mu všetko zbaliť na týždeň ?

lulu2014
4. okt 2015

Ahojte. Kamarát žije v Austrálii a jeho manželka je Číňanka.Leteli s malou 4 mesačnou z Austrálie do Číny po mesiaci leteli z Číny sem do SR. Medzitým si odleteli na výlet do Paríža. A po mesiaci opäť teraz pre nich domov do Austrálie. Nemali problémy - ale malú kojila a dudlík....
Ale rozhodne viacerí detský lekári neodporúčajú lietanie do 1 roka. A nie kvôli chorobám / soplíky , kýchanie,...adť / ale vývinu dieťatka a tlak na ušká . My sa lietadlu vyhýbame dodnes a malá má 2 roky nakoľko aj naša Dr. neodporúča. Ale je mi jasné že dennodenne cestujú detičky lietadlami. Takže si musí každý zvážiť či áno či nie. Tak veľa šťastných letových kilometrov tí čo lietate....

uankab
4. okt 2015

@gabrielahj kym letite? lebo to zalezi od spolocnosti.. vacsinou inflant do 2 rokov ma pravo na kociarik a autosedacku, ale nie prirucnu batozinu... ja ked som letela sama, tak som mala len jednu tasku, lebo tak ci tak dve by bola ostara...
mliecko mozes mat na dobu letu, v lietadle ti letusky vediat tiez naliat horucu vodu do flasky.. neber si termosku s horucou vodou, lebo to ti urcite vyleju.. iba zarobene mliecko je ok, vo flaske ktoru vyskusas.
my lietame vela (vieden-gatwick najcastejsie), tak kludne napis ak chces este nieco vediet.

ervenka
4. okt 2015

@lulu2014 daju sa kupit speci stupliky do usiek, ktore vyrovnavaju tlak. Aspon tu v Nl, a v Za isto v jednej lekarni dokonca v 2 velkostiach- pre novorodencov, a od 1r.

ervenka
4. okt 2015

@gabrielahj velmi sa ospravedlnujem, vypadol nam net a vcera som stravila cely den v posteli. 😔
S ryanair- so sebou do kabiny rozmery max. 10 kg / 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 mala kabelka DO 35 x 20 x 20 cm. Toto sa nepocita pre babatka (ved od 8 dni do 23mesiacov), ktory cestuju na kolenach rodicov, ale pre babo mozete mat tazku do 5kg. Ak si chcete zobrat vlastnu autosedacku pre dieta (to by som radsej osobne zatelefonovala) tak ta sedacka musi mat nalepku CE "Certified for use on aircraft"

@sasa1983 nazor vyjadrit mozes, ale musis ocakavat,ze s nim moze aj niekto nesuhlasit. ale suhlasim s tym,ze si ma kazdy robit ako chce. Ja som bola napr. vyprevadit maminu cca mesiac pred prvym porodom na Amsterdamskom letisku. Pretoze lietanie zboznujem (nas 4-rocny mimochodom tiez), a atmosfera na Schiphole je uplne super. 😉

lubiduch
4. okt 2015

Ak musis tak musis 🙂 my sme s malym leteli do chorvatska z BA az ked mal 12 mes. Ale autom sme cestovali casto, nemal ani 5 mesiacov ked sme s nim sli prvy krat autom do DE 1.000km.
Kazda cesta kazdy vylet iny. Najhorsie spominam na cestu autom BA-TT ktoru mi komplet prereval 🙂)) tie dlhe cesty nikdy.
Babo treba kojit pri vzlietani a pristavani. Zial bude priputane ale da sa to aj napriek tomu,tie pasy su ine pre infantov,je to len taky pridavny pas k tvojmu.
kocik odovzdas pri lietadle a zavisi od letiska kde pristanes ci ho dostanes pri lietadle alebo ti ho supnu na batozinovy pas alebo si ho musis vyzdcihnut niekde extra. Zazila som uz vsetky 3 moznosti.
Musim ta upozornit ze maly,napriek tomu se ma vybornu imunitu a ma uz 3 roky tak posledne 3 razy nam vzdy v lietadle nieco chytil,v lete dokonca rotavirus. Lietame s nim teraz cca 4xdo roka.
Kludne sa ti moze stat ze hned vedla teba bude totalna nakapaty sused a nebudes moct nic robit. VezMi si rusku a keby tie baby zaspalo tak pretiahni cez tvar ;)
Inac nezabudni deku,ak letis tym dobytcakom ryanairovym tak sa im casto deky minu a uz nemaju a moze v lietadle byt chladno.
Inac len kojit alebo UM. Prichystaj sa na to ze UM ti daju pri letiskovej kontrole ochutnat....kedze som letela s malym ktory bolcerstvo odstaveny tak som mu nachystala UM do flasky a skoro som sa zgrcala ked som to mala ochutnat a prehltnut 😎
Kaxdopadne vela stastia 🙂 hlavne sa nestresuj,ak sa budes ty prenesies to na baby a schvalne moze plakaaaaat od zaciatku do konca....takze klud,relax a das to 🙂

lulu2014
5. okt 2015

@ervenka Ďakujem za radu. Ale zatiaľ nemusíme nikam akutne letieť- máme čas. Pekný deň. Ľuba

gabrielahj
autor
9. nov 2015

Tak babenky dlhšie som tu nebola 🙂 🙂 ale chcem vám oznámiť že mala let pohode zvládla 🙂 ešte sme sa ani zo zeme nepohli a už spala 🙂 celý let prespala drobec 🙂 Prešla si nuneaton caventry york pri mori bola vo wavricku a podobne 🙂

gabrielahj
autor
9. nov 2015

😀