Let s British Airways. Ako sa postarajú o dieťa?

femmefatale
31. máj 2009

o 2 týždne letíme s ani nie 2-ročným synom ( infant bez sedadla) na floridu, so spoločnosťou British airways.. letime najskor z budapešti do londýna - z tohto letu strach nemám, z londýna potom o 3 hodiny nás čaká 10 hodinový let cez oceán..
máte niekto skúsenosti s British airways, ako sa chovajú k deťom, a tak? čo si mám žiadať, prípadne na čo nemám zabudnúť.. ako kocik? planujem zobrat quinny zapp, ktory ma aj svoju cestovnu tasku, do ktorej kocik komplet zbalim a chcem si ho zobrat na palubu, aby som ho mohla pri prestupe v londyne vyuzivat a netrepat maleho 3 hodiny na rukach da sa to?
pri kúpe leteniek som telefonicky žiadala o prednú radu sedadiel, poslali mi mailom plánik lietadla, aby som si vybrala s tym, ze to mam povazovat za vybavené.. nemám tam predsa este raz zavolat, aby som mala tie sedadla naozaj zabezpecene??? velmi mi na tych sedadlach zalezi, pod nimi je viac priestoru, maly sa tam moze prehrat aj pospat.. strasila som cestovku, ze maly je hyperaktivny a tak
letime rano 7:20, noc predtym planujeme v budapesti prespat na hoteli, ako skoro pred odletom musim byt na letisku? musim ziadat tieto sedadla este aj pri check-ine, pripadne u letusiek??

minuly rok sme leteli do egypta, maleho mi komplet vyzliekli az do pampersky, aj tu mu ohmatavali (mozno pre to meno - Nathan, neviem ) v bratislave som musela odpit aj z termosky s vriacou vodou ,leteli sme nasimi aerolinkami, letusky mi zobrali kocik- golface pri vstupe do lietadla a ked sme vystupovali, odovzdali mi ho pri dverach
lietadlo malo volne miesta, tak aj ked nemal sedadlo, letusky mi umoznili najst 2 miesta pre mna a manzela nahradne blizko a maleho sme mohli ulozit na 2 sedacky pri sebe spat.. len sme ho museli kvoli turbulenciam trosku komplikovane tym detskym pasom priputat, ale pospal si 2 hodiny ten let zvladol bravurne, ludia sa ma pytali, ci lieta kazdy den, ked je tak zlaty..

emogeon
31. máj 2009

sedadlo si rezervuj ty sama ce internet 😉

zuz11
1. jún 2009

babulka • 1d • Včera o 16:42
Femmefatale, ja som letela s BA do Londyna, takze kratka cesta v porovnani s tym, co caka vas, ale BA si neviem vynachvalit. Mam nalietane tisice kilometrov s roznymi spolocnostami od Ameriky az po Blizky Vychod, taklze mozem porovnavat.
S malym som letela s BA, ked mal 1,5 roka. Pustili nas do lietadla ako prvych este s jednou rodinkou s malym babatkom. Kocik (golface) som brala az k lietadlu, potom mi ho zobrali a vylozili znova pri vystupovani (teda nie az s batozinou na pase). To, ze pustaju najprv ludi s detickami ohlasia pri nastupe, aj keby nie, tak sa treba pretlacit dopredu. Ked uz sme boli usadeni, tak sa nas prisiel "letusiak" (inac cabin crew boli sami chlapi, vacsinou gentlemani v strednom veku 😀 , iba veduca CC bola pani) opytat, ci nieco nepotrebujeme, hned mi doniesol baby belt (maly nemal narok na sedadlo, ale sedel mi na kolenach), kedze bol cas spanku, tak som mi doniesol vankusik a deku (pytala som) a potom sa vzdy ked isiel okolo opytal, ci je vsetko OK, a ci nieco nepotrebujem.
S takymto drobcom na kolenach sa vzdy sedi pri okne, myslim, ze maju miesta, kde su oxygen masks na jednom mieste aj pre dieta, aj pre dospeleho. Ja som mala vopred zabookovane (zaplatene) sedadlo, takze na check-in som uz nic neriesila.
Maleho nevyzliekali, ale tie tekutiny - tomu neujdes. Mozes zobrat detske napoje, ktore su zavrete, alebo vo flaske a z tych musis odpit. Mozes zobrat aj orginal sealed baby food, to otvarat nemusis.
Letela som aj s malym aj Sky Europe, ale nic moc.
Takze BA odporucam vsetkymi desiatimi

femmefatale
autor
1. jún 2009

emogeon a kde cez internet to mozem rezervovat? z cestovky, cez ktoru som kupovala letenky mi poslali planik lietadla, aby som si vybrala, kde chcem sediet.. asi tam este raz pre istotu zavolam.. aj na chceck-ine to pre istotu zopakujem, len neviem, ci na check-ine v budapesti, alebo staci az v londyne pri prestupe..
a co spiatocny let? aj tam budu tieto sedadla samozrejmostou, alebo zase si ich musim vydupavat?? 😝

zuz - diky, si ma ukludnila.. mozem zobrat do lietadla do prirucnej susene mlieko malu plechovicu este original zabalenu neotvorenu? maly mi velmi rad pije mlieko to Junior bifidus

femmefatale
autor
1. jún 2009

teda dakujem zuz, za sprostredkovanie prispevku od babulky 😉 🙂

niki2
1. jún 2009

Femmefatale, mista si muzes zarezervovat, lepe u letecke spolecnosti. Jen dej pozor, tam kde pises, ze je hodne mista, muzou byt nouzove vychody a tam te s ditetem nepusti. Na zpatecni let si to zarezervuj znovu.
Kyslikove masky jsou vsude, ze vsech vyvodu nad trojsedackou vypadnou 4 masky. Jen nemuzete sedet 3 dospeli a 2 infanti. Btw. vypadnou i 2 na toalete, kdyby jsi byla s malym...
Na tento dlouhy let si zkus zarezervovat i detskou "postylku", i kdyz nejsem si jista, zda uz na to nebude velky. My leteli kdyz bylo malemu 10 mesicu, je to do x kg.
Kocarek ti vezmou u vchodu do letadla a vetsinou je nosi zase az k letadlu, zalezi na cilovem letisti, ne na letecke spolecnosti.
A jinak neboj, malych deti cestuje spousta a vetsinou je to bez problemu. Jen si nezapomen vzit dostatek jidla pro maleho, hracky, plenky atd...

trixi
1. jún 2009

miesta si ziadaj aj na check in v Budapesti. V Londyne neprechadzas cez dalsi check in. Preto Ti tie miesta urobia v Budapesti. A spiatocny let? Pokial miesta nemas rezervovane spolu s letenkou, alebo cez internet tak automaticky nedostavas tie iste sedadla. Ziadaj si sedadla hned za tou oddelovacou prepazkou, pretoze na tu Ti mozu ponuknut tu rozkladaciu postielku, i ked citam, ze Tvoj syn uz je velky. Ta postielka je cca do 9 kg. Ale to vsetko zalezi na personale. Niekedy ju daju aj dvojrocnemu dietatu. Zalezi ako velke je dieta. Ja si vzdy pytam este jednu deku a vankus na viac, hned ako sa usadim. Letusky Ti vyjdu v ustrety.

Jedlo mozes zobrat. Zasa zalezi na koho natrafis. Ked si precitas v batolatach prispevky od mamiciek v teme: cestovanie lietadlom, kazda ma ine skusenosti. Ja som naposledy mala aj pootvarane, aj dzus, caj, vodu, jedlo a pod. a nic som nemusela otvarat, ochutnavat, vsetko bolo uplne v pohode. Ale su maminy, ktore museli jedlo, pitie ochutnavat.

zdenkaradek
2. jún 2009

Ahoj,
letěli jsme s malým v březnu přes Londýn do Singapuru a musela jsem všechno jídlo a pití ochutnávat, bylo úplně jedno, že bylo originál zabalené a na tom bazírují i při přestupech. To jsem si vtipně vzala sebou Frutapury a od Hami jogurtové svačinky, aby jsem netahala skleničky a i ty jsem musela otevřít a ochutnat, pak zase zabalit, takže super. Jídla do letadla jsem si vzala radši víc, s tím, že kdyžtak mu to dám potom, ale takhle nic, bylo to akorát na vyhození ☹
Kočárek jsme sebou měli golfky, brali jsme je až k letadlu, u letadla nám je zase vydali, akorát v Londýně jsme je museli složit a nechat projet rentgenem, v Asii v nich mohl malý klidně sedět a jen jsme s ním projeli.
U toho rentgenu je to všechno trochu náročnější, obzvlášť s malým dítětem, který chce někam lézt, nebo utíká. napřed čekáš frontu, pak všechno naskládat na pás, včetně tvých bot, proběhnout rámem, nedej bože nezačít pípat, pozbírat zase všechny tvoje věci, pak zase počkat až tě vyzvou aby jsi ochutnala Baby Food no je to trochu hektické.
Pokud se týká přímo BA, tak zkušenost jsme s nimi měli super, let z Londýna do Prahy v sobotu večer, letadlo obsazené max 1/3, takže pohodička, stewardi taky fajn, ani nám nedávali golfky do trupu, nechali je u sebe v šatně a když jsme vystupovali, tak už byly rozložené 🙂 .
Akorát pozor na to, že ty sedačky, které jsou hned za přepážkou, tak se u nich nedají zvednout ty područky, takže malý když bude spát, tak se nebude moci schoulit k vám. Basinet (skládací dětská postýlka) je fajn, akorát když jsou turbulence tak se musí prcek vyndat, takže si ho budíš, ale zase je to dobrý odkládací prostor.