Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Let so 6 mesačnou dcérkou cez Ryanair

villanella
3. sep 2012

hladala som na nete a je toho tam vwela a že každa spoločnosť ma ine pravidla na let s babatkom a kočikom......kto ma skusenosť s touto spoločnosťou poradte ako to je,mam 6-mesačnu dcerku,možem jej zobrať mliečko a ako to je s kočikom....??? vopred dakujem

dejka77
3. sep 2012

Ja som sice letela, ale s dietatom nie. Kocik samozrejme mat mozes, ten ide tusim do lietadla, cize nie k batozine. Mlieko urcite tiez nie je problem, len podrobnosti ti neviem povedat. Co sa tyka tekutin tak v jednom baleni mozes mat max.100 ml, celkovo 1 liter. To sa tyka kozmetiky, um, voda a ine sa pokial viem nepovoluje u ziadnej spolocnosti.

typa
3. sep 2012

urcite mozes mat mlieko pre malu a kocik si nesiete az k lietadlu a tam ti ho ulozia do bat.priestoru ako posledny,aby ti ho mohli ako prvy vybrat.

ikke
3. sep 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka/cestovanie-lietadlom-s-malymi-detmi-ake-to-je/

ja viem, ze je to trochu stresujuce ist prvykrat lietadlom a hned aj s dietatom, ale naozaj nemusis pre kazdu otazku zakladat zvlast temu, staci napisat do tejto na linku. je tam vela mamiciek, ktore cestuju s ryanair-om pravidelne!

lilysk
3. sep 2012

@villanella Ahoj
Kocik mas zdarma pri kazdom lete a tekutiny pre dieta mozes mat v pohode aj viac ako 100ml -len ti to asi daju ochutnat 🙂
Ja som letela s 3 mesacnou dcreou z KE do BLA -nasledne z BLA do VIEDNE a z VIEDNE do TOKYA 🙂)) Jeden uzasny zazitok to bol musim uznat ...cestovala som sama s 60 KG batozinou 🙂) Mala som pre malu viac mlieka uz rozrobeneho aj prevarenu vodu v termoske a co ja viem co este vsetko ....kludne ma pustili len som musela srknut cez cumel z toho mlieka a tu vodu ovonali a povedali ze : Have a nice trip 🙂))

amee
3. sep 2012

Kocik si mozes zobrat pri litadlo, tam ho zlozis a ony ho uz ulozia niekam k batozine alebo kde ich skladuju pocas letu. Termosku s vodou som nosila kym mayl pil mlieko, zo Slovenska pustili s vodou bez problemov, v UK sem tam robili cavyky. Mlieko umele tiez mozes mat.

majakuca
3. sep 2012

Ahoj, cez Ryanair - tekutina 100ml na jednu fľašu a musí byť v uzatvárateľnom priehľadnom sáčiku. S kočíkom ideš priamo až k lietadlu, pôjdeš asi až medzi poslednými. Kočík ti naložia na palubu k cestujúcim, majú na to vyhradené miesto. Vystupovať by si mala medzi prvými. Ak máš kočík a aj sedačku, tak sedačku zaklikni do kočíka, lebo je to súčasť kočíka. Aj na to upozorni, keď budeš odovzdávať batožinu. Inak sa za sedačku priplácalo 40€. Kočík je zadarmo.

estterka
3. sep 2012

@villanella pozri moj clanok o lietani s detmi. mozes vziat kocik,mlieko a stravy kolko potebujes, ziadny stres,je to uplne ok 🙂

estterka
3. sep 2012

@majakuca nikdy som nemala nic v priesvitnom sacku a bezne presla s 1,5 litrom vody a plno flastickami s jedlom. kocik ryanair urcite nenaklada na palubu k cestujucim,kocik da personal do batozinoveho priestoru ako posledny a ako prvy ho vybera a takmer vzdy caka pred lietadlom na rodicov. to ci vystupuje prva alebo posledna (zrovna v ryanair) nema s tym,ze ide s dietatom nic spolocne. ale urcite odporucam priority boarding doplatit,vtedy vie ist prva k lietadlu.

amee
3. sep 2012

@majakuca suhlasim s estterka..

majakuca
3. sep 2012

@estterka sestra má inú skúsenosť, letela s deťmi dvojičkami na SK s touto spoločnosťou a mala fľašky v tých priesvitných sáčkoch a kočík jej nakladali na palubu. Ohľadom tých sáčkov bola na írskom letisku na to upozorňovaná.

estterka
3. sep 2012

@majakuca lietame velmi casto(dvojrocna dcera ma za sebou cez 30 letov),nezazila som,ze kocik nakladali do lietadla-tam proste nie je na to priestor a ryanair uz vobec,to nie su velke lietadla-ale zas je to uplne jedno,toto myslim nie ej podstatna info pre niekoho kto leti prvykrat 🙂.
a za vyse 30 letov nikde nepytali sacik na detsku stravu a vodu 🙂 ale ved hej,tiez to nie je taka tragedia dat veci do sacku.

andreamamka
21. apr 2014

@typa a ked mala pije Um? Mozem pre nu obrat prasok aj prev vodu v termoske? Asi nie ze? Pocula som ze pri raynair ako pri nizkonakladovej spolocnosti museli mliecko rozrobit a ochutnat .... a co ako mi nebude chcet pit alebo bude vymyslat ....a na 2x uz zohrievat nemozem... co potom? :O
Koncom maja letime s takmer 5 mesacbou dcerkou a mam z toho obavi :(

lu2112
21. apr 2014

@andreamamka nicoho sa neboj zober si prevarenu voda a prasok zvlast ked pojdes ces security len im povedz ze mas baby food a daj ho zvlast nech to vidia jedine co budes musiet spravit je to ochutnat pred nimi nic ine. My tak lietame stale a doterz nebol ziadny problem.

typa
21. apr 2014

@andreamamka tak ako.píšu ostatné, možno budes musieť ochutnať - ale veď rozrob len trosicku. Potom mozes fľašu vyplachnut a urobíš jej neskor.

veriiii
21. apr 2014

@andreamamka ja som kupila uz zarobene mliecko 200ml, ale bohuzial na Slovensku nedostanes,az na Nestle doremi od 12 mes..ja som kupila Hipp 200ml v krabicke, v Rakusku..alebo skus zobrat len prasok, a prazdnu termosku a hore uz po security control v cafe popros o prevarenu vodu...aj na zarobenie aj do zasoby ak by si potrebovala..pokial viem, termosku s vriacou vodou nemozes inak bra este pred security control...alebo byvaju este take ,ze Mliecko s ryzou, niektore su takej tekutejsej konzistencie,tusim Hami a zasa tie od nestle sa mi zdali byt huste, potrebujes kasovy cumel... tie by ti nevypila miesto mliecka?mala uz take nieco?nie kazde dieta to lubi, vyskusaj este pred tym,nez cestujete..

stanislava2
21. apr 2014

@andreamamka ja som cestovala zo 7mesačným synom práve som pár dni pred letom prišla o mlieko.Do malých dádobiek som si zabalila dávku na 120ml dve flaše z vodou.let trval 2,5hod. prvu flašu vypil na letisku kedže sme tam boli 2hod pred letom a jednu som si vzala do lietadla.nebol problem pri priehliadke som z vody odpila.cestou naspät som už bola mudrejšia dala som letuške prázdnu kojenecku flašu a priniesla mi prevarenu vodu z kanvice zarobila um a pekne sme sa napapali.

veriiii
21. apr 2014

@stanislava2 hej, aj tak sa da,lenze ja mam zlu skusenost s Ryanair stewardom, let z UK Luton do SK-BA..Ani za nic na svete mi nechcel dat vodu pre malu, len ked si kupim ju ako caj...zato s Wizzair som nemala ziaden problem..

tenerifka
21. apr 2014

@andreamamka Ak letis s malym babom, nebudes mat problem ani s jedlom ani s vodou, nezalezi na tom, akou spolocnostou letis, bezpecnostne predpisy platia rovnako pre cestujucich v bussines triede Emirates ako pre cestujucich Ryanair. Zober si zvlast teplu vodu a zvlast mlieko v prasku, pri kontrole z vody odpijes a dovi dopo....kazdy den lietaju hore-dole desattisice babetiek a nikto ich nenecha o hlade.....

andreamamka
21. apr 2014

@lu2112 ako ocbutnat prasok ej ? Nie rozrobene mlieko ? Ci ?

andreamamka
21. apr 2014

Dakujem za vase odpovede 🙂 zas som o nieco mudrejsia ;) dufam ze vsetko dobre dopadne... este sa chcem opytat na kociar...nemame totiz golfovy ale normalny velky sportiak... tak klasika ? Celu cestu absolvuje mala v nom a az po schody do lietadla a tam nam ho zbalia ze ? Ci?

lu2112
22. apr 2014

@andreamamka prasok mi nikdy nedali ochutnat len vodu 😉

tenerifka
22. apr 2014

@andreamamka To ochutnanie sa tyka len tekutin s obsahom nad 100 ml.
S kocikom je to presne tak ako si napisala, len im potom povedz, nech ti ho pri vystupovani zasa daju priamo k dveram. Ryanair za poslednu dobu dost zlepsil svoje sluzby aj pristup k zakaznikom, letela som s nimi nedavno a ten let sme si naozaj uzili, so stewardami bola sranda, aku som este v lietadle nezazila,a velmi uvolnena atmosfera, teraz sa moze okrem prirucnej batoziny brat aj kabelka, a nikto ti nekontroluje a nevazi prirucnu batozinu(teda aspon podla mojej skusenosti)

espanola89
15. jún 2015

Cestujete, študujete alebo pracujete v zahraničí? Tak určite poznáte tú situáciu, keď sa vrátite domov a vidíte svoj účet za telefón. Už žiaden roaming v Európe! Zrušme nezmyselné poplatky za telefónne služby v zahraničí v decembri 2015. Podporte našu petíciu proti roamingu v Európe a zdieľajte: http://www.change.org/zero-roaming #zeroroaming. Nenechajme telefónne spoločnosti, aby nás okrádali. Sledujte nás na twitteri: @zeroroaming2015 a na facebooku: Zero Roaming 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli