Letecká dovolenka - Sardínia, Sicília, Kalábria

marcela91
17. mar 2014

Ahojte, prosim viete mi poradit nejaky hotel v tychto destinaciach, kde ste boli spokojne, najidealnejsie all inclusive pobyt - koli drahym napojom v hoteli bude lepsie takto a miesto kde je pekna cista plaz, more a je moznost niekam sa ist aj prejst a vychutnat si aj okolie mimo hotela... Dakujem 🙂

ssslnieckooo
17. mar 2014

@marcela91 boli sme v Kalábrii hotel Scoglio della galea a absolútne neodporúčam tento hotel a ani tú oblasť. Hotel postavený na kopci, od pláže priamo z kopca cca 400 m, nás slovákov ubytovali v temných otrasných a maličkých izbách, iné národy napr. nemci mali luxusné izby takmer na pláži. Inak strava aj nápoje, bary všetko super. Ešte spomeniem prístup do mora bol hrozný, na začiatku veľké kamene, nič pre deti. Ja som bola vtedy tehotná a veľmi málo som si v mori zaplávala práve vďaka tomu otrasnému prístupu. A čo ma ešte mrzelo, že sme vyšli z hotela a kde nič tu nič. Nemám žiadny suvenír z dovolenky, nedalo sa ísť okrem hotela fakt nikde 😒

dazdovka
17. mar 2014

@marcela91 ahoj 🙂 pridaj sa s nam do fotoblog skupinky CESTUJEME S DETMI https://www.modrykonik.sk/group/1888/ odporucam sa popytat aj tam, alebo prezriet oznacene prispevky

zuzkamin
17. mar 2014

Ahoj my sme minuly rok boli na Kalabrii v hoteli Borgo di fiuzzi. Je to idealny hotel pre mlade rodiny s malymi detmi. Delegatku sme mali priamo v hoteli, boli tam dvaja slovensky animatori takže pri akomkolvek probleme sme vzdy mali niekoho po ruke. Ak mas vsak rada nocny zivot tak to ti neodporucam. v blizkosti hotela nie su ziadne diskoteky ani vyraznejsi nocny zivot. Hotel je priamo na plazi, su tam tenisove kurty, hned vedla hotela je aquapark. Nam sa tam celkom pacilo. Plaz je fajn, ale odporucam obuv do mora, kvoli kamienkom. Taktiez moznost fakultativnych vyletov bola celkom bohata. Ja som bola spokojna, akurat bol trochu dalej od letiska cca 1 a pol hodiny cesty autobusom, ale to okolie sa nam velmi pacilo. Nedaleko bolo male mestecko, nic vynimocne, ale cenovo velmi prijatelne.

marcela91
autor
17. mar 2014

@ssslnieckooo dakujem za rady, no vidis, aj tento som mala medzi kandidatmi...co sledujem a je aj cenovo pristupne, tak to ma nejaku blbu polohu, ze niet sa kam poprechadzat, jedine vziat taxika a ist do nejakeho mestecka, chcela som blizko tej Tropey, to ludia ospevuju a dat si este vylet na Stromboli. O tych sluzbach, je to v Taliansku bieda ako vidim, turci su v tomto TOP, v taliansku malokedy all inclusive a v hoteli pivko 5 eur a nealko 3, co je teda palka riadna ako kamosi vraveli. Premyslam este nad Sardiniou tento hotel nam doporucili znamy, ale zasa mimo hotela nic.. http://www.firotour.sk/letna-dovolenka/taliansk...
Nakoniec sa nastvem a pojdeme zas do Turecka, pripadne Bulharska 😀

jaaty
17. mar 2014

@zuzkamin ahoj, cez akú CK ste boli?

marcela91
autor
17. mar 2014

este premyslam nad tymto - Kalabria Hotel VILLAGGIO SOLE MARE - poloha Capo Vaticano

zuzkamin
18. mar 2014

@jaaty Firo tour

luciaalex
28. máj 2014

Ja tiez uz po niekolky krat zvazujem kalabriu alebo sardinku, ale vzdy ma odradi ze hotely su mimo centra. Mame dve deti, s nimi radi chodievame vecer na promenadu, na toto je najlepsie spanielsko alebe severne taliansko, ale ta kalabria ma laka... nepoznate niekto hotel priamo v tropey / v tropei? Ako sa to spravne sklonuje? Alebo nieco na pesi dosah nejakeho mestecka? Pokial mozno nie mini dedinka.
Asi je velmi tazke najst pekny hotel s krasnou plazou, v dosahu mesta...

oli_
4. jún 2014
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.
kometa
2. júl 2014

ahojte, chcem sa spytat, ci niekto nemate recenzie (alebo skor vlastnu skusenost) na kalabriu -hotel SCOGLIO DELLA GALEA...??? Za kazde info dakujem 😉

alexiska77
2. júl 2014

Mňa by zaujímalo či nemá niekto skúsenosť s hotelom Barcelo Floria Village v Kalabrii, dakujem za info 🙂.

modrajedobra
2. júl 2014

@marcela91
ahoj,
osobne preferujem Sardíniu viac ako Sicíliu, hotel Palmassera village resort, krásna pláž, dobré ubytovanie aj all inclusive strava...hotel nie je najlacnejší, týždeň stojí aj okolo 650€, ale služby sú dobré. Pozor ale na odletové časy, z BA sú v poriadku ale z KE sú veľmi zlé, návrat z dovolenky aj o 8 ráno a celý deň je fuč...

http://www.andromedatour.sk/detail-hotela/1/210...

marcela91
autor
3. júl 2014

@modrajedobra nakoniec sme sa rozhodli pre Rodos, uz mame po dovolenke, sli sme v polke juna, bali sme sa studenej vody na Sardini v juni. Na Rodose bolo fajn v juni, more studensie, ale nie velmi, takych 25, ja som zimomriva, ale v pohode som tam vliezla. Sardiniu dame na buduci rok , mam doporuceny od znameho hotel Calaserena village 4+, alebo tento Palmasera tiez 4+, co pises, all inclusive nie je tam sice take, ako sme zvyknuti z Turecka, Grecka, ale je tam nadherne more a plaz a hlavne preto tam clovek ide 🙂 Budem na rok urcite sledovat ultra last minuty, da sa kupit aj za polovicnu cenu 🙂

lilienlukacs
4. jún 2015

Ahojte, niekto skusenosti s hotelom Colonna Beach, Sardinia oblast Golfo Aranci?Dakujem

dee01
29. júl 2015

@lilienlukacs Ahoj, boli ste? ja pozerám práve ten hotel.....a neviem nájsť žiadne recenzie okrem jednej...

lilienlukacs
2. aug 2015

Ahoj práve sme tu dnes letime domov

dee01
2. aug 2015

@lilienlukacs fuu tak som zvedava, ako sa vam pacilo..., napis potom, ak budes mat cas 😉
Dakujem

lilienlukacs
4. aug 2015

Ahoj, chces nejake info? Nam sa dovolenka velmi pacila vratili sme sa smutny ze sme museli ist na SK, Co sa tyka hotela napisem + aj -.
Hotel je na kopci, a je obrovsky cize vzdialenost k moru moze byt dost velka my sme byvali pri recepcii hore a k moru sme to mali na dlhsie dole sa ide dobre horsie hore do restauracie aj ked musim povedat ze hotel je postaveny v krasnej zahrade zelenej takze prijemna prechadzka. Co sa tyka izieb my sme mali malicku klasicky zriadenu v sardínskom style s kupelkou, klima aj balkon boli aj vyhlad na more. Jedlo bolo fantasticke naozaj si bolo z coho vyberat zakusky jedna basen lepsie ako nase🙂 este aj tiramisu robili vsetko na co si spomenes tam bolo. My sme mali all inclusive light cize okrem piva a ich domácich napojov sme mali vsetko rovnake, nealko boli sirupove vody, ako coca cola ananasove malinovka mineralka. V restike si si nemohla davad do flase len do pohárikov umelých ale dole je plazovy bar tam sme si do flasky davali. Hotel ma 30 ANIMATOROV! Dve slovenky,deti az plakali ked odchadzali, Vecerny program zacina o 9:30 pre deti vecer uzasne deti vedia tancovat vsetko co animatori ale pozor vsetko je v taliancine my sme taliansky nevedeli ale aj tak sme pozerali ba priam cumeli a bavilo nas to co predvadzali.Ohnova show, kabaret, divadlo, hry, konci to cca o 11 vecer potom je disko pre dospelých. Ak budete byvat blizko amfiku tak budete pocut vsetku hudbu my sme byvali dalej krasne sa nam spalo. Hotel je na samote ak chcete niekam ist da sa busom ktory ide oproti hotelu do najblizsieho vacsieho mesta Olbia za 2.50 eur na osobu. Cestovka ponuka tento vylet za 17 eur osoba ze vas tam vezmu na nakupy. takzo so vyjde osobu 5 eur. Nakupili sme tam vsetky suveniry. Este sme absolvovali dva dalsie vylety na suostrovie La madalenna, a na Korziku len su financne narocnejsie.Ak ta este nieco zaujima tak sa kludne opytaj. Plaz je mensia da sa ist prejst na lavo aj na pravo pomedzi kamienky mam odtial pekne foto. Voda krasna cista pozvolny vstup do mora.

chavierka
6. aug 2015

@lilienlukacs Ahojky v ,ktorom ste to boli hotely a s akou cestovkou, môžeš mi poslať link? Ďakujemmoc

chavierka
7. aug 2015
chavierka
7. aug 2015

@lilienlukacs a výlet do najbližšieho mesta stál zato? je tam čo vidieť, kúpiť, ceny? a prosím výlet na korziku, čoVás vyšiel? a počasie Vám vyšlo?chcela bby som ísť budúce leto v júli,dakujem

lilienlukacs
7. aug 2015

@chavierka Ahoj, cestovna kancelaria ponuka vylet do blízkeho vacsieho mestecka Olbia za 17 eur osoba . ak pojdes na vlastnu past ako my vyjde ta cesta tam aj spat 5 eur🙂 Je tam jedna bazilika znama ktoru mate kusok od zastavky autobusu. Vecer sa tam konaju rozne trhy ae mestecko ma dostatok obchodov aby si tam nakupila cokolvek co potrebujete. Dalsie vylety boli drahsie Korzika na osobu stala 85 eur ale je fantasticka krasna ale VELMI draha. Da sa tam ist tiez na dalsie vylety celodenny po ostrovoch La Madalena a kupanie na peknych plazach s bielym pieskom.Vyletov je vela oplati sa aj pozicat si auticko alebo cln.Pocasie bolo fantasticke na Sardinii prsi straaasne malo len od oktobra do Februara.

lilienlukacs
7. aug 2015
mimimoje
7. aug 2015

Ahojte, my sme boli ešte v júni na Sicílii, nešli sme cez cestovku, ale sme si kúpili letenky a našli ubytovanie cez booking. Tam v tých prímorských mestečkách je ubytovania kopec, privát za privátom, ceny skvelé, takže dovolenka nás vyšla takmer rovnako ako v chorvátsku. Nebojte sa cestovať po svojom, aj sme veľa videli, požičali sme si auto, program sme si urobili, ako sme chceli. Ceny v obchodoch rovnaké ako u nás, veľa čerstvej zeleniny, fantastické zákusky, zmrzlina, pizza, sladké croassanty na raňajky so super kávou v miestnych kaviarničkách, super, nestretli sme žiadnych Slovákov ani čechov celý týždeň 🙂
Takáto dovolenka nám vyhovuje viac ako prepchaté hotelové komplexy, možno sa bude páčiť aj vám

sandra551
7. aug 2015

@lilienlukacs @chavierka Ahojte baby, my sme boli 9 dní na Sardínii a bolo tiež úžasne! Bývali sme v Alghere, bol tam rušný nočný život - toho čoho som sa na Sardínii najviac bála tak sa vôbec nekonalo a teda nuda večer, palmová promenáda bola plná 7 dní v týždni, krásne romantické plážové bary, vynikajúce reštaurácie, nočný život, gýčové západy slnka, večer doslova každý vychádzal do ulíc. Alghero je samé o sebe prekrásne mesto s hradbami, odkiaľ je výhľad priamo na západ slnka s prístavom plným plachetníc, no jedna nádhera. Naozaj, nečakala som to a som nesmierne rada, že sme mali možnosť každý večer blúdiť uličkami historického mesta.
Bývali sme od mora asi 3 minúty, takže aj kúpanie po západe slnka bolo, urobili sme si kopec výletov, plavili sme sa loďou a doslova každý deň na inej pláži, na La Pelose sme boli dokonca 3 krát, bezkonkurenčne najkrajšia pláž čo som kedy bola 😵 Všetky výlety sme si riešili sami, bez cestovky a dokonca aj bez auta 🙂 Alghero má vynikajúce autobusové spojenia takže netreba sa toho báť.
@lilienlukacs Vidím, že Sardínia nás nesklamala 😀 Som rada!

sandra551
7. aug 2015

@mimimoje Ahoj, prosím ťa, leteli ste z BA do Trapani? Aké sú najkrajšie pláže niekde v blízkosti? 🙂 Prípadne nejaké výlety.

chavierka
7. aug 2015

@sandra551 kde ste bývali, smi či v hotely?Máš tip?Díky

chavierka
7. aug 2015

@lilienlukacs hneeed by som išla,dakujem za popísanie 😀

oliverceky
7. aug 2015

@sandra551 Aký hotel?