Letecká dovolenka so 4 a 6 ročným dieťaťom

eri11
25. jan 2018

Ahojte, mam 2 chlapcov vo veku 4 a 6 a chcu ist letecky na dovolenku. Kokos ked pozeram letecke dovolenky a nahodim tam 4 osoby so vsetkym tak mi naskakuju riadne palky. Dajte tipy kde ste vy boli a bolo super. Da sa zmestit na tyzden v lete do 2000Eur? Kdekolvek, Turecko a Egypt moc nemusim, sorry. Dakujem

nellita
25. jan 2018

Skús bulharsko autom mozno aj letecky,tazko sa zmestis v lete do 2000 letecky,v lete su dovolenku najdrahšie,potom autom taliansko

nelinka2009
25. jan 2018

skus popozerat bez cestovky, poprip. autom...

jasminet
25. jan 2018

ze 6r a 4r chcu ist letecky 😀 no, aj moji chcu, ale kym to platime my s muzom, tak hold, smola, ideme autom a tam kam uzname my za vhodne 😀 radsej na 2-3 tyzdne autom k moru do talianska ako na 7 dni letecky do grecka 🙂

zalka
25. jan 2018

skús albánsko https://www.globtour.sk/vyhladavanie?krajinaId=...

HOTEL OAZ AI LIGHTAlbánsko - Durrës
1 906 €
konečná cena pre 4 osoby
02.07.-09.07. (8 dní)
all inclusive light

kengurica
25. jan 2018

Ak mas taky rozpocet, ries first moment, zrejme nie AI, menej hviezdiciek. Deti su male, zvycajne idu zadara. Egypt (nemusis, viem) Tunisko (podobne ako e), Bulharsko, urcite sa da. Naroky musis prisposobit rozpoctu. Alebo potom fakt autom taliansko, chorvatsko, dokonca znami chodia autom aj do Grecka. Ak chces lacnejsie, pozeraj hotely zvacsa dalej od plaze. Skus pozriet aj mimo cestovky, zvlast vyhodnu letenku a pozriet ubytko cez (na vlastnu past, bez delegata, - ak ste recovo zdatnejsi, odporucam) booking.com. Ked ta ohranicuje penazenka, musis niekde skrtat:ci uz na hviezdickach, na destinacii, strave, AI, doprave, skrtat sa da na vselicom, ked treba.. Zvaz si priority. Ak je to ale o tom, ze dieta 4 a 6r CHCE.... Hmmmm.... A penazenka sa vzpiera....

prasiatko30
25. jan 2018

tak namiesto toho aby ti to vsetko vybavila cestovka skus si hladat lety aj ubytovanie sama - lety cez nizkonakladovky - pokial je detom jedno kam len aby to bolo lietadlom a more tak hladaj najlacnejsie letenky a ptom bud nejake airbnb alebo nejake penziony pripadne cez booking a podobne www. kedze este nemas skolopovinne deti tak by som hladala mimo najvyssej sezony - v juni alebo v septembri je na stredozemnom pobrezí este dobre pocasie a deti sa aj vo vode dokazu vymagat a ceny uz nie su take vysoke ako v july alebo v auguste.

hettinka
25. jan 2018

@eri11 Albánsko a Bulharsko. Inde sotva... a ak nemáš školákov, choďte mimo sezóny, tam je veľký prepad v cene.

Albánsko mám overené, je zo nízkonákladové a v pohode. Ale hotel ALBANIAN STAR, alebo Fafa. OAZ radšej nie.

ivkapon
25. jan 2018

Tohto roku sa lieta uz aj do ciernej hory. Treba vyberat jun a september.

juliet86
25. jan 2018

Cierna hora. Niekrore casti portugalska. Aj grecko sa da
Letenky so vzdy pozeraj v inkognito okne. Inak ti automaticky ukazuje vyssoe ceny. Odporucam ti letenky cez google flights alebo sa pridaj na fb do skupiny travel hackeri. Kde vies najst lacne letenky. A tiez ti odporucam ubytko cez airbnb.com

karkulka1
25. jan 2018

skús pozrieť CK Fifo, oni majú niektoré zájazdy 2 deti "zadarmo", takže naozaj platíš "len" letiskové poplatky a cestovné poistenie.

eri11
autor
25. jan 2018

Dikes za odpovede, uvidime teda co najdem na nete. Viem ten airbnb je super, boli sme tak v Prahe v KE. Len to "netovanie" zabera tooolko casu 🙂

jankapo
25. jan 2018

Jun na Rodose je uzasny, boli sme tak prvym junovym odletom, apartman vlastna strava, pozicane auto na 5dni /10, pochodili sme cely ostrov, vyclapkali sa, pocasie dokonale...

karajazviny
25. jan 2018

@eri11 my sme riešili dovolenku na začiatku mesiaca a nám pomohla Invia 😊 povedali sme si termín, krajinu (tiež sme vylúčili Turecko, Egypt, Tunis nakoľko malý bude mať 2r v lete, tak sme chceli niečo ,,európske,,), cenu do koľko by sme sa cca chceli zmestiť, požiadavky na stravu a pod...---vypracovali nám nejaké ponuky a z tých sme si v pohode vybrali, nakoľko spolupracujú s rôznymi cestovkami, nemusela som ,,blúdiť netom kade tade,, 😊

karajazviny
25. jan 2018

A pokiaľ nechcete čakať na last moment, tak určite neváhajte využiť first moment...lacnejšie už potom dovku nezoženiete...

siska53
25. jan 2018

@eri11 my sme boli na Rodose,ked mali 2,5 a 4,5r. Pred 3,5r.. Zmestili sme sa pod tu tvoju hranicu.. Ale urcite sa da,len treba ovehat cestovky. Priznam sa,ja radsej auto ako lietadlo,takze uvidime,co to nakoniec bude..dam si aj vypracovat ponuky a uvidime..

nelinka2009
26. jan 2018

Ak mate FB kocky, prodakte sa do skupiny lacne cestovanie... Super letenky, ubytka... Ludia poradia...

vnika
26. jan 2018

@eri11 Bulharsko bez cestovky, letenka max 200€ na osobu, cize 800€ pre 4osoby. Ubytko v apartmane na sukromi tyzden 245€. Tak mozte dat aj dva tyzdne a bude to aj s letenkami max 1300€ a mozte zacat hyrit😉. Aj jed tam je aj jedlo pomerne lacne. Ak chces, pozri moj fotoblog, nam tsm nejake ubytka pofotene.

aaf
26. jan 2018

Ahoj.kedze nemas školákov,treba ist jún/september a vtedy vies dat aj AI ak je to na tyzden...napr https://www.hydrotour.sk/vypocet-ceny.html celkovo hydrotourma výhodu ze ma viac izieb s 2 možnými priateľkami a s nízkou cenou pre deti.nehovorim ze ine nemajú len on ma víc takých kapacít.tak si mozes pozriet

aaf
26. jan 2018

Ale inak urcite ak cestovku tak kupujte teraz lebo v LM veľkí neostávajú izby s 2 priateľkami.alebo si este niekoho nájdite (rodičov napr) a oficiálne dáte jedno dieťa im na pristelku a tam mas uz potom oveľa väčšie možnosti aj pre LM

m3ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriamka24
28. jan 2018

Aj moje chcu, aj ja s manželom, ale dat 2500,- za tyzden dovolenky v lete je vela. Ja mam konciacu skolkarku a druhacku. 2 mesiace prazdnin je dlha doba. Ustupili sme od narokov. Peniaze na dovolenku rozlozime na cele dva mesiace - a o zazitky nie je nudza. Viem, more je more, Slovensko je tiez drahe, ale aj tu sa da oddychnut.

hettinka
28. jan 2018

@miriamka24
taká dovolenka na Liptove vyjde niekedy viac, ako pri mori ... stačí pozrieť, koľko je vstupné do našich aquaparkov a na atrakcie, do jaskýň, na hrady..., apartmán pri mori stojí rovnako, strava tiež, a ak porovnám ceny v reštauráciách v strediskách, tak u nás je drahšie.
Napr. naposledy ma omráčila cena v aquacity Poprad - grilovaná kuracia noha s troškou ryže za 10€ a langoš za vyše 3€, troška vody so sirupom a plátkom citróna (vraj domáca limonáda) za 3€! To môžem mať v HR parádny obed v reštaurácii. A v Albánsku sa za 15€ naobeduje celá rodina a potraviny sú tam v biokvalite, úplne iný level, ako lacná kuracina z Polska, ktorou nás krmia naše reštaurácie.
Je pravda, že cenu dovolenky pri mori poriadne zdvihne doprava, letenky sú neúnosne drahé, ale s predškolákmi v pohode do ten ceny sa zmestí v júni alebo v septembri. Využila by som to, kym nechodia do školy, lebo potom sa to už nedá tak riešiť. Teda dá ... ale treba ich pýtať a doberať učivo.

miriamka24
28. jan 2018

@hettinka asi bol moj prispevok nepochopeny, ja som uvodom pisala o celych dvoch mesiacoch, tyzden dovolenky pokryjete leteckou dovolenkou a potom zvysne tyzdne cez leto sedia doma???Aj akolkari maju letne prazdniny, mozno niekde nie - tyka sa to miest, kde sa skolky spajaju, su stari rodicia, a pod. Uz mame co to po Slovensku obehane a da sa to - aqua v PP, tatralandia a besenova teda TOP nie su, treba sa poobzerat a da sa to

tncka
28. jan 2018

@eri11 skus cez ryanair.com najst destinaciu kam chces ist. Pridali tohto roku aj Korfu tusim aj Bulharsko. Malorca je draha co sa tyka hotelov,ale z ponukanych destinacii si urcite vyberies. Odporucam ti Spanielsko Gironu,odtial je to blizko do dovol.destinacii. Ked to rezervujes teraz mas lepsie ceny tak si svihni 🙂 a potom cez booking.com pozri ubytovanie. Na cestovku sa vykasli. Zbytocne predrazene,zvladnete to aj sami. Zmestis sa do 2000e ak si to rezervujes najlepsie uz dnes.

hettinka
28. jan 2018

@miriamka24 ja mam už velké deti, ked boli menšie, chodievali sme autom do HR, čo vyšlo v hoteli oveľa lacnejšie, ak sa ešte dajú deti ubytovať v hoteli do rodinnej izby na prístelky, alebo sme vzali na týžden hotel + týžden apartmán.

Teraz už máme deti také veľké, že berieme 2 izby a platíme ako za 4 dospelých, to už sú riadne sumy, či už na SK, alebo v zahraničí ... ale čo už. každý rok si hovoríme, že možno poslednýkrát ideme v "plnej zostave" (dcéra bude mať 17) a už deti s nami nebudú chcieť ísť. My chodievame minimálne na 11-12 dní, teda vykryjeme skoro 2 týždne. Keď už sa zaplatia letenky, oplatí sa zostať tam dlhšie. Rozdiel medzi týždňom a 12-dňovkou je často len 100-200€.

Zvyšok prázdnin vyplňujeme výletmi z domu, autom, alebo vlakom (využívame to, že deti majú vlak zadarmo), turistika po okolí. Mladší chodieva aj na týžden do prímestského tábora (spať tam nechce), staršia chodievala tiež aj do tábora a už si spraví program aj sama, alebo ide s nami. Tento rok hovorí, že chce ísť aj na brigádu, tak uvidíme, či niečo nájde.

nelinka2009
28. jan 2018

Vela vestujeme a viem, ze zahranicie je lacnejsie