Letel niekto do Ameriky cez Berlín?

luciana1977
14. mar 2013

Letime do USA aj s malym 10 mesacnym drobcom, chcem sa opytat ci mate niekto skusenosti s letiskom berlin tegel, kedze tam prestupujeme a na prestup mame iba necelu hodinku a pol
dakujem

kattrin5
14. mar 2013

Ahoj urcite to zvladnete ja som raz prestupovala na heatrowe a mala som 35minut na prestup...na letenke mas presne brany a ak nebude vediet na letisku sa spytas, ak je to prestup tak o batozinu sa ti postaraju, takze vy len prenehnete od brany k brane 🙂

bluff
14. mar 2013

cau luciana aj ja tak budem letiet, este som cez berlin nesla tak som zvedava. tiez mam na prestup nejaku hodku.

luciana1977
autor
18. mar 2013

dakujem, ja som bola hlavne zvedava na velkost letiska aby sme to s malym stihli, plus dufam ze nam kociar daju do lietadla a potom nam ho znovu daju pri vystupe, aby sme sa mohli v pohode pohybovat po letisku v berline

bajciatko
18. mar 2013

ja som sice letela cez Frankfurt, ale mala som cas hodinu, lenze lietadlo z Viedne malo hodinu meskanie, cize na moj prestup som mala doslova nulu casu a to som musela cez doslova cele letisko prejst, uplne na opacnom konci bolo moje lietadlo do USA, bezala som celu cestu na checking a tam bolo strasne vela ludi, tak som sa doslova na drzovku votrela do VIP zony, tam nebol nikto a vybavili ma bez reci, takze som to stihla, kebyze cakam v rade, tak nemam sancu a leitadlo nestihnem. Sice neviem ake je letisko v Berline, ale isto to date, ja by som sa nebala a rodiny s detmi maju vsade prednost, len sa netreba bat opytat a byt aj trosku dzejsi 🙂

kuwait
18. mar 2013

bohuzial pri tranzite zavazadla nevydavaju,vsetko dostanes az v ciely pretoze teraz to nieje ako volakedy ze ste nutne isli z lietadla schodikmi a pod schodmi ti dali kociarik,teraz sa vacsinou pristava tak ze vystupis rovno v letiskovej hale,tam nemas ako kociarik dostat dopredu sa na to spytaj,mozno ak nedas kociarik na check in ale ho vezmes do lietadla zlozeny a poziadas letusku aby ho uschovala v kapitanovej skrinke,videla som to tak,potom si ho vezmes pri vystupe od nej ale radsej sa na toto spytaj tam kde kupis letenky aby si bola pripravena

irriss
18. mar 2013

@luciana1977
Nas upozornovali,ze nemame narok na vraceni ci vymenu letenky,v pripade kdyz promeskame spoj vlastni vinou..coz je , kdyz si zvolime letecke spojeni s mezicasem mensim nez je 1hodina.. 😉

kuwait
18. mar 2013

irriss ak si zaplati poistku ktora zahrnuje aj zmeskanie letu tak jej to poistovna preplati,my sme uz tak mali

luciana1977
autor
18. mar 2013

dakujem, nas let aj s prestupom je pod tou istou spolocnostou, air berlin. dufam ze nebudu mat meskanie, ale tieto kratke vzdialenosti byvaju vacsinou bez problemov. leteli ste niekto touto spoloconostou? ake mate skusenosti ?

jahodka1411
18. mar 2013

Luciana, sestra pracuje v Nemecku ako letuška a s Air Berlin lieta veľmi často, tiež chodí domov cez Berlín s prestupom, lieta Karlsruhe,Baden Baden- Berlín, tam má hodinu na presun a lietadlo letí na Schwechat, vždy to v pohode stíha, je tam jasná navigácia a ideš len podľa šípok, nemáš absolutne kde zablúdiť, tých pripojovacích letov tam zase nie je toľko, že by si sa zbláznila z hľadania. Čo sa týka kočiara, tak ak ho máš skladací a odovzdáš ho letuške, tak tá ti ho dá aj pri prestupe naspäť, predsa nasadáš do iného lietadla a berieš si so sebou aj príručnú batožinu, ostatná batožina ostáva v lietadle, ktorú ony premiestnia do druhého lietadla sami. Ak ťa niečo zaujíma, kľudne napíš.

luciana1977
autor
18. mar 2013

no super, dakujem 🙂 kociar mame golfky, aj s vlastnym vakom aby sa nam neposkodili. chcela som sa spytat kedy mam nahlasit ze chcem "cot" postielku, lebo na infolinke mi pani povedala ze to az pri check in, ten planujem ale cez net, tak neviem teraz....letime berlin miami a bola by som rada keby mal maly aj postielku, ak by zaspal ( co sa budem modlit aby ano 🙂) tak aj jemu bude pohodlnejsie ako mne na kolenach, viem ze musim rezervovat prve sedadla, iba tam sa da postielka upevnit...

silvia07
20. mar 2013

@luciana1977 ahoj, ja som letela touto spolocnostou, sice nie cez Berlin, ale z Viedne cez Dusseldorf...mali sme 50min na prestup a stihli v pohode...
ked sme leteli naspat, tak vtedy meskalo lietadlo cca 40 min...

rebeka1977
31. mar 2013

Ahoj Tegel poznam velmi dobre, je to tam dobre ozancene a nie je to obrovske letisko

ivanka219
21. aug 2014

@luciana1977 Ahoj, chcem ťa poprosiť o skúsenosť s letom air berlin do usa. Tiež cestujem s malou o mesiac na dovolenku (bude mať 5 mesiacov), dopracovali ste sa nakoniec k tej postielke ? ako ste postupovali ? zobrali ste golfáč na palubu ? Budem ti vďačná za odpoveď a tvoje rady.