Letná dovolenka Chorvátsko - Krk

6. jan 2022

Ahojte, uvažujeme nad letnou dovolenkou v Chorvátsku na ostrove Krk. Sme dvaja dospelí a dve deti. Chcem sa spýtať na Vaše názory, plusy a mínusy, poprípade pláže, kde sa Vám páčilo. Jediná podmienka je pozvoľný vstup do mora. Ďakujem

pondelok01
6. jan 2022

My sme boli teraz v lete v obci Njivice, hned na severe ostrova. Lokalitu sme v ramci ostrova vybrali v podstate nahodne, tam sa nam podarilo zohnat apartman blizko mora 2 tyzdne pred odjazdom. Ja som bola nadsena, kocikovat sa dalo po aafaltovom chodniku asi 2 km dlhom, z jednej strany lesik, z druhej hned voda, mnozstvo laviciek, kde som si mohla sadnut a citat, ked dieta spalo. V tom lesiku v tieni stromov bolo nove detske ihrisko. Pri vode kopec malych zakuti a zatok so sukromim, ale aj vacsie plaze s drobnymi kamienkami. Boli sme v juznej casti dediny, kde boli uz iba domy a klud, na severe bol velky kemp a hotely, tam bol frmol. K restauraciam a obchodom to bolo 10 minut pesi. Na vylete sme potom boli v meste Krk a v Baske. Baska mala krasnu sceneriu, ale take kvantum ludi, ze som dakovala nebesam, ze tam sme ubytko nezohnali, fakt tlacenica na zblaznenie. Boli sme na prelome jun/jul.

lucyl13
6. jan 2022

My sme boli v Baske v roku 2018 keď mala dcérka 1,5 roka a bolo super - pláž v Baske je parádna pre deti - pozvolný vstup, kamienky, no v mori už piesok.
Tlacenka to tam ale bola riadna 😂 ale tak Toto leto sme boli v Selciach a to teda bola tlacenka ešte väčšia 🤨

fanta
8. jan 2022

Tiez mame dve deti, treti rok za sebou sme boli v hotely Corinthia, ostrov Krk, v Baške. Dlha siroka plaz, piesok vo vode. Ani mi to nepripomina chorvatske plaze. Nam sa tam velmi paci. Je pravda ze je tam kopec ludi, ale tak ked sme priamo pri primorskej promenade. Mam skor rada rusno, kaviarne, obchodiky, restauracie.

luccija
8. jan 2022

@fanta my sme tam boli 7x🙂)raz sme vyskúšali Malinsku a Njivice tam bolo dobré more na snorchlovanie a jezkovia, hviezdice, ale mne chýbal ten ruch Basky áno hlava na hlave, ale aj tak sme väčšinou vo vode...mne sa tu páči piesok vo vode...a už sme leniví chodiť na Makarsku a daleko.

lucyl13
8. jan 2022

Veru ten ruch aj všetko sa nam veľmi páčilo, no nám celkovo vadia trosku tie tlačenice na plážach tam a keď chce človek niečo menej hlava na hlave, tak sme museli ísť autom…čo zas každý deň sa nám na dovolenke nechce riešit cestu autom, parkovanie … škoda,že tie chorvátske pláže sú väčšinou take mini…

fanta
9. jan 2022

@luccija presne ten piesok je super. Moje baby mozu sediet pri brehu a hrat sa bez toho, aby ich tlacili kamene pod zadkom 😁 Ja to tam milujem. Ked pozeram fotky, normalne mam husacinu. Tak mi Baska prirastla k srdcu.

fanta
9. jan 2022

@lucyl13 ale ano, nie kazdemu tlacenice vyhovuju. My si vzdy zaplatime lehatka a slnecnik, takze v podstate nam je jedno, ci su tlacenice. A ked chceme mat okolo seba zivo, ruch, tak ta tlacenka na plazi patri asi k tomu. Ale je to na skok k zmrzline, pekarni, do kaviarne 🙃

luccija
9. jan 2022

@fanta presne, keď mi bolo dlho išli sme kávu, zmrzlinu...či prejsť sa po stánkoch.Mna roky volá suseda s nimi do domu, že sú tam len 3 rodiny berú aj psa do sebou , privát a sukromna pláž, ale dedina nič široko ďaleko.Ze im stačí ísť 2x za 2 týždne do Splitu na zmrzlinu a kúpiť suveníry to mňa by tam svrbeli päty🙂Tá Baška má svoje čaro a málokde v HR je taká dlhá pláž a aj po toľkých rokoch nás neomrzela ešte aj tí zmrzlinári a čašníci sú roky tí istí🙂

fanta
9. jan 2022

@luccija haha presne, "vyhadzovac" zmrzliny je stale ten isty 😂

marimimi
25. mar 2022

@fanta Dobry den, boli ste cez cestovnu kancelariu? Ďakujem 🙂

fanta
25. mar 2022

@marimimi ano, chodime cez Satur. Prepocitavala som cenu aj priamo cez stranku hotela, ale vychadzalo to drahsie. Len Satur ponuka tento rok stravu all inclusive light, takze je to zbytocne predrazene, nakolko obedovat v hotely nechceme.

metlonka
30. mar 2022

@fanta ahoj.. My ideme v júli práve do tohto hotela.. Len až teraz som čítala práve v sature nie veľmi dobre recenzie na tento hotel.. Naozaj je už taký opotrebovany? Lebo na fotkách vyzerá super 🙈 budem rada za každú info 😉

fanta
30. mar 2022

@metlonka boli sme v hoteli uz 3x a vzdy super. Super varili, je pravda ze izba boli starsie. Ale my sme boli vzdy spokojni. Tento rok je hotel po rekonstrukcii, na fotkach su uz prerobene izby. Preto aj ta cena tento rok uz je trosku vyssia. Urcite sa vam bude pacit. Plazova promenada kusok, rozvoniavaju tam pekarnicky, obchodiky, restauracie. More krasne, vo vode piesok. Juuuj hned by som isla 🥰
Ale treba sa pripravit na veeeela ludi. My sme si vzdy objednali lehatka+slnecnik na cely tyzden.

metlonka
30. mar 2022

@fanta jeeeej super.. Si hrozne zlatá.. Potešila si ma 😉 môžem ešte IP?

luccija
30. mar 2022

@fanta už nemajú vôbec polpenziu?
@metlonka my sme tam boli 7x🙂)je to dobrý výber, ale priprav sa na veľa ľudí na pláži, promenáde, v reštauráciách všade...ale je to blízko, dlhokanska pláž, ak sa nudis zdvihnes sa a za 50 m si na promenáde pekárne, reštaurácie...
Izby boli starsie nie moderný styl, ale čisté s balkónom idem pozrieť ako ich prerobili🙂Baška je jediné miesto kde sme sa veľa x vratili

fanta
30. mar 2022

@luccija no Satur uz polpenziu neponuka. A pre nas su obedy zbytocne. Radsej si kupim nieco na obed na plazi ked budem hladna a nie ked musim ist jest, lebo to mam zaplatene. Obedy boli iba do 14tej a nam sa nikdy nechcelo odist z plaze 😁

mykka
30. mar 2022

my chodime do Basky do Corynthie uz roky cez velku noc (mimo poslednych 2 rokov lebo covid), teraz patri pod siet valamar, a pokial viem tak by mal byt rekonstruovany, minimalne cast, tento rok ideme uz do "novych" izieb....nie je tam vtedy az taka plnka ako v lete, jedlo je fantasticke, maju bazen, more je este vtedy chladne, otuzilci pravdaze bez problemov, ked to vyjde na neskory april tak aj deti nozky namocit vydrzia, opalovat sa da v pohode a ked nie, tak da sa pochodit aj po okoli, nie je to zas az taky velky ostrov.....
Vyborne si uzivame aj v Punate, je tam mega pristav, na vecernu prechadzku jak vysity, pre deti moc zajimave.... plaz v punate v pohode, ale podla toho kde je ubytko (my zvykneme byvat v centre blizko mariny) treba si zajst az pomaly na druhy koniec (od mariny), lebo najskor to su len same lodky aj popri brehu, potom betonova plaz, potom take mensie rozkuskovane kamenne plaze a az na konci je vacsia plaza....ak viete pribalit bicykle, odrazadla, kolobezky, cestu po promenade si uzijete a zbehne rychlejsie ako peskom.... dokonca cez sezonu premava beach vlacik, s nim je to tiez super....alebo, vzadu jak je ta velka plaz tak tam je parkovisko (platene, ale nie je to az take hrozne)....
no a na prechadzku rozhodne odporucam mesto Vrbnik, kamenne ulicky (je tam najuzsia ulica na svete), uplne zasite male restiky a kaviarne...
nadherna plaz je Golden Beach (za Punatom) pristup len lodkou (robia sa aj hromadne vylety ak nemate lodicak); potom Oprna Bay (Stara baska, za Punatom), ale pristup je no....parkuje sa na ceste a ide sa peskom dolu, miestami strmym zrazom, takze s mini-detmi skor nie ale je faakt bozskaaaaa; a este moc pekna plaz je Kozice a Potovosce - to je zasa oblast Vrbnik (resp. za Vrbnikom)... Kozice dostupne peskom z Vrbnika (takych 15min asiiii) a Potovosce autom (je tam parkovisko), osobne je tato moja najoblubenejsia.
a najsuper je ze konecne minuly rok zrusili mytne za most (bol jednorazovy pri vstupe na ostrov), takze sa oplati vybehnut aj do Splitu

metlonka
30. mar 2022

@luccija dik za info 😉 veľa ľudí nám neprekáža.. Sme zvyknutý na tlačenku.. Ale na pláži mi to vadí.. Lehátka to istia 😉 po dlhých rokoch dávam šancu Chorvátsku.. Tak hádam ma nesklame. Škoda že ten hotel ponúka len all inclusive.. Tiež sú nám obedy zbytočné.. A idete aj po 8x?😄

metlonka
30. mar 2022

@mykka
@luccija
@fanta ďakujem vám dievčatá za vyčerpávajúce informácie 😉 už sa začínam tešiť, som rada že sme sa teda dobre rozhodli.. A ak by ste išli niektorá začiatkom augusta na Krk.. Rada sa stretnem 😉

luccija
30. mar 2022

@fanta ja som minulý týždeň pozerala ceny v Sature, ale nevšimla som si All inc to je dosť krok späť vád nech nemajú ľudí sa rozhodnúť.Viem, že ich kúpil Valamar chodia mi na mail ich ponuky hotelov z iných oblastí ..my sme chodili na raňajky neskoro a tiež som si cez obed dala šalát či pizzu čo niečo z pekárne, ovocie nevyužijete obedy to sa prezliecť, osprsit ....
@metlonka je to dosť možné, že pôjdeme každý rok povieme, že ideme dole na Makarsku či Taliansko a, keď si zrátame, že to poznáme, blízko, vnútri bazén, ak by nevyšlo počasie tak ideme zase🙂)boli sme aj v drahších hoteloch, ale tento má svoje čaro.Strava je výborná a bohatá.my chodíme koniec augusta ja som nemohla skôr kvôli práci a mám rada vyhriatej more, keď sa o ich mori dá povedať, že je vyhriate🙂

fanta
30. mar 2022

@luccija presne ako my, na plaz sme chodili cca o 11tej, takze na obed sme este neboli hladni. Potom moje baby este nechceli ist na veceru, lebo boli zase plne z obedu
My praveze tento rok chceme skusit Makarsku. Dufam, ze nebudeme sklamani.

kacenocka2
3. apr 2022

Prepáčte ak to sem nepatri, neodpovedajte. Mame rezervaciu na Krk tohto roku v júni. Obavam sa ci nas pustia cez hranice, ked niesme ja ani deti ockovane, len manzel je..budete aj vy niekto cestovat bez ockovania?

fanta
4. apr 2022

@kacenocka2 podla mna urcite ano, max budu chciet od vas test

kacenocka2
26. jún 2022

Platí sa prejazd cez most na ostrov?

engynka
26. jún 2022

@kacenocka2 nie minuly rok sme neplatili nic

me
31. máj 2023

@luccija ahoj, prosím ťa a aká je pláž? Dajú sa tie kamene vydržať alebo treba obuv do vody? Ďakujem.

sofia1
31. máj 2023

My ideme BAŠKA Krk
Chodime uz 20 rokov a nemenila by som.

luccija
31. máj 2023

@me drobné kamienky a vo vode meter, dva je piesok.Malokto má topánky

luccija
31. máj 2023
me
1. jún 2023

@luccija super, ďakujem 🙂