Letná dovolenka s 2-ročným chlapcom. Čo nezabudnúť?

bodocka
27. mar 2008

Prosím vas,chcela by som poprosiť všetky mamičky,ktoré už boli s detičkami na dovolenke,na čo nesmiem zabudnúť pri balení?Ideme síce v juli,do Chorvátska-Pirovac,ale ja som už teraz z toho nervozna-sice šťastná,cestujeme vlastným autom a ideme na týžden-poradíte mi?dakujeme pekne a bol niekto z vás práve v tejto oblasti?

leva
30. mar 2008

Ahoj bodocka,no co ma jedine napadlo,su lieky,na vsetko,teplota,kasel,crevne problemy,leukoplast,kvapky do nosa,proste na vsetko co ta napadne,lebo sice su tam lekarne,no tam maju lieky po nazvom co nepozname,tak si radcej z domu zober,ja som brala veru na vsetko,aj na zapchu 😀 nikdy nevies.

zuzitka
30. mar 2008

ahojky, presne tak, lieky!!! kvapky do ucha, do nosa, lieky proti teplote, proti hnacke,....

urcite opalovaci krem, klobuciky, siltovky.... 🙂
my sme boli v Chorvatsku, ked mal Samko presne rok a pol 😉 nejake tricko, aby nemal stale ramena na slniecku a
nezabudni hracky 😀 aj k vode - kyblik, lopatku 😝

lucqa
31. mar 2008

Ahojky, my sa tiez chystame na dovolenku, ked bude mat maly 13 mesiacov do Talianska. Berieme vodu aspon pre prve dni, susene mlieko, plienky a samozrejme lieky na vsetko mozne, odsavacku na sopliky, teplomer, teple oblecenie, keby sa nahodou ochladilo, hracky aby sme najako prezili cestu, malemu pribor, kremik na ritku... a viac ma nenapada.
Rozmyslam, ze si spisem zoznam, lebo tiez sa bojim, ze na nieco zabudnem a budem pomaly doplnat az kym nepojdeme, hadam si za tie 2 mesiace pospominam na vsetko 😅

zuzitka
31. mar 2008

ano, zoznam je dobra vec 😀 ja si vzdy pisem zoznamy asi mesiac dopredu, aby som na nieco nezabudla 😅

bodocka
autor
1. apr 2008

dakujem pekne za odpovede a veru si aj ja dnes začnem písať zoznam.Malého dam večer spať a do ordinácie v ružoviej zahrade mi ostane ešte hodinka 😉 ,tak si ho založím,a budem dopisovať a dopisovať-až do jula.Len aby som potom nezbalila pol bytu 😀

zuzitka
1. apr 2008

a cestujete na noc? my sme vyrazili vecer o 21h, sli sme na ostrov PAG, mesto Novalja. prespal celu noc, s malymi prestavkami - len sa popozerala spal dalej 😀
ale uz rano okolo 8h mu zacalo byt teplo a uz bol otlaceny z autosedacky, takze potom mi uz aj vracal 😖

zuzitka
1. apr 2008

a na zoznam si pis len potrebne veci 😝 😀 😀 aby ste naozaj nesli s privesnym vozikom 😀 😀

ak maly papa este UM, tak nezabudni mliecko a ja som brala aj vodu asi 3 flase, na prevaranie.... vies, tak na prve dni
sandalky alebo tie topanocky do vody 😉

bodocka
autor
2. apr 2008

zuzitka dakujem pekne,ešte neviem ako ideme,lebo ideme s krstnou a jej rodinou a neviem ako sa dohodneme, asi by bolo najlepšie ísť an noc.

zoznam má už skoro stranu-dakujem a sandalky do vody-super rada 🙂 kupime pred dovolenkou-aby z nich ešte nevyrastol 😉

leva
2. apr 2008

Veru aj ja som mala zoznam,tiez som zacalo pisat 4 mesiace dopredu a len som dopisovala co ma napadlo,tak isto to urobim aj teraz.A tiez som musela davat pozor,brat len potrebne,lebo len postielka nam zabrala pol kufra 😀 Isli sme na noc,odchadzali sme okolo 10,00hod,min rok pekne maly prespinkal,dcerka uz horsie,tazko sa jej spalo v sede,no potom nad ranom uz aj ona zaspala,neviem no cez den by som nesla,kamarati tak boli a vraveli ze to bol horor,zapcha,teplo,tak radcej na noc. 😉

zuzitka
2. apr 2008

moj krpcek mal prave 18 mesiacov ked sme boli a spinkal so mnou na posteli 🙂 spojili sme dve postele a spinkal medzi mnou a sesternicou.

kuk do mojho albuma, mam tam par foto z chorvatska..... a tam sme tie sandalky do vody ani nepotrebovali 🙂
ale je lepsie mat ich zbalene 😉

julia225
2. apr 2008

lieky isto!!!smecta...na hnacku je dobra aj coca-cola... 😉
a ak tak tyzden pred odchodom podavajte celej rodine svedske kvapky a aj malemu...a potom na celej dovolenke...a budete ok...
baby a vodu netrepte...vodu maju chvalabohu na kazdej benzinke...

janinah
4. apr 2008

z liekov nezabudnite kvapky do ucha,kvapky al. masť do oka a peroxid al. niečo na dezinfekciu kože, odporúčam čiapku legionárku,ktorá pokryje aj ušká a krk a neviem ako v Chorvátsku,ale ja všade nosím to protikomárové čudo do zástrčky,prášok na pranie a kolíčky na šnúru (odkedy mi odfúklo plavky)

leva
4. apr 2008

Bodocka,parada ze si zalozila tuto temu,janinah vidis kolicky,minule sme nemali a pradlo sme zbierali pod balkonom,tak si hned napisem na zoznam,bo by som zasa zabudla 😉

bodocka
autor
4. apr 2008

Dievčatá som rada,že téma sa pozdáva vaicerým ,stále dopisujem na môj zoznam veci,ktoré mi tu vy odporúčate zobrať a som velmi rada,žena to balenie nie som sama 😉 lebo by som veru na vela dôležitých vecí bola zabudla ☹
tak do jula mi aešte poradíte určite nejaké nutné vecičky a niektoré z vás už možnože budu aj po dovolenke a poradia horuce novinky

pekný víkend vám želame

zuzitka
4. apr 2008

... ja si beriem vzdy aj sitie 😅 bielu a ciernu nit a ihlu 😀 😀
.... aj tie kolicky si vzdy beriem 😀 😝

eldzina
5. apr 2008

Baby, chcem sa opytat. Ideme k moru s 2 rocnym synom a je nutne brat so sebou kocik - bugynu. tie, co ste tak boli, vyuzili ste kociare? Dakujem 😉

leva
5. apr 2008

Ahoj eldzina,no podla toho ci budete absolvovat aj niake prechadzky mestom,obchodmi a podobne,my ideme tiez tento rok a tiez bude mat maly 2 roky,no bez kocara si to neviem predstavit,on prejde peso,no ide na vsetky strany,no ale ved nech si pobeha,no v meste,ked sme aj min.rok boli,bolo dost ludi,neviem si predstavit ho tam nahanat,nedajboze mi niekde odbehne,nas je totiz take zive striebro,za ruku malokedy ide a bezi ani nevie kam 😀 Je aj lepsie ked sa niekde zdrzite,nemusite bezat domov kvoli spanku,prespinka aj v kocari. 🙂

bodocka
autor
5. apr 2008

ahojte,ja si tiež myslím že bez buginy-golfáča je to na dovolenke tažšie,lebo aj naš malý síce prejde pešo aj viac metrov ale vždy iným smerom ako my chceme a to by nebol velmi príjemný 😝 relax pri prechádzke mestom, my budeme brať asi aj cestovnu postielku,lebo som si nie istá či tam bude o.k. a malý je naučený spávať v postielke,tak ho nechcem "pokaziť"

leva
5. apr 2008

bodocka,presne aj ja preto beriem cestovnu postielku,maly je zviknuty spavat v postielke no a viem ze za tie dva tyzdne,by sa velice rychlo naucil spat medzi nami a uz by mi doma bola postielka asi na nic,s dcerou som tak dopadla,sem tam som si ju dala medzi nas a uz nechcela postielku ani vidiet,tak som rada ze maly este nevie co je to medzi nami spat 🙂

eldzina
5. apr 2008

ahojte.

dakujem za nazory. asi fakt vezmeme aj bugynu. 😵

sylvia2
7. apr 2008

ja by som si kočík určite zobrala,my sme boli v Turecku keď mal syn 3 roky a využila som ho aj vtedy ,vieš koľko vecí taký kočík ponesie okrem tvojho dieťaťa,a ak by bol veľmi unavený tak si v ňom aj pospí.
My sme boli v chorvátsku keď mal starší 5 rokov a mladší syn 7 mesiacov a nebol s nimi žiaden problém.

kangaroo
8. apr 2008

ak pojdete cez den, tak je dobre zobrat náhradné oblečko pre baby, lebo v tých umelých autosedačkách sa super potí, a mať minerálku bez bublín po ruke, ja som im to nalievala do detských flaší, a ked sme v tom parne stáli na hraniciach tak som zhrozená zistila ze v tých detských umelých flašiach sa tá voda užasne rýchlo kazi, tak tento rok im neberiem, radsej origoš minerálku a tou ich budem nalievať. .....a hlavne hračky, knižky do auta a na buginu sietku proti hmyzu ma napadlo, ak chcete aj trosku chodit po pobreží na dlhšie túry, dobrý je nosič.... no a to je potom ozaj už na príves/kočík, nosič, postielka,nafukovačka, koleso,plutvy... 😀 /

filipa
9. apr 2008

odporucila by som este, pokial sa samozrejme da, v sezone necestovat pocas vikendu. situacia na cestach, hlavne v juli a polovici augusta, ked maju vsetky okolite krajiny prazdniny, je uplne zufala. a cestovat s malymi detmi v zapche a horucavach, to je katastrofa. z tohto dovodu vzdy vyrazame v strede tyzdna. a pohoda, ziadne zapchy... a tu buginu pre mensie deti urcite tiez odporucam, aspon my sme ju vzdy vyuzili na 110%. a pekne odviezla aj vela batoziny 🙂 okrem toho si vzdy pribalim aj rychlovarnu kanvicu, v pripade ubytovania v sukromi by to nemal byt problem a v hoteli casto nie je na izbe... to sa mi osvedcilo

nikuliq_
9. apr 2008

, mam pár tipov, ktoré sme pri ubytovaní v súkromí resp. v apartmánoch s vlastnou stravou využili: hubka na riad + jar,kuchynsku utierku, pre malych drobcov by som odporúčala malý nafukovací bazénik- nikdy neviete ako bude reagovať na more-väčšina detí sa prvý krát bojí a teda v bazéniku pod slnečníkom je im lepšie, ak pôjdete niekam do aquaparku alebo do bazéna kúpacie plienočky, určite kočík na večerné prechádzky aj so sieťkou proti hmyzu 😉 , termosku - aby sa napoj na plazi udrzal chladny, vyuzijete tiez zupanik pre drobcov, tensiu decku, ak tam budete mat kamienky alebo strk nejake topanocky lahke na plaz a do vody, nejake repeltnen pripravky, aj elektr. do zasuvky,no a samozrejme sa nesmie zabudnúť na opalovacie krémy a aj niečo na ošetrenie pokožky po opalovaní. na opaľovanie najviac môžem odporučiť DAYLONG-dostať len v lekárňach, tam vám poradia aký bude najvhodnejší pre vaše dítko podla veku aj typu pokožky.no a ešte už spomínané veci, kolíčky na prádl, občas berieme aj šnúru, lebo nám nestačí 😀 rýchlovarnú kanvicu, na cestu dostatočné množstvo zaujímavých a nových hračiek, oblečko na prezlečenie, vela tekutin, vlhke obrusky a odporúčam aj nejaké vrecko na zachytenie prípadných nehôd z nevoľnosti-ktovie cestovanie s deťmi na dlhé trasy v teple nieje sranda. prípadne odporúčam po porade s lekárom podať niečo protri nevoľnosti a teiž na ukľudnenie (hlavne pri aktívnejších deťoch) a časté prestávky aj ked len 10 minútovky na natiahnutie
jo a to najdôležitejšie FOťáK! a náhradné baterky doň 😉 a fotiť fotiť fotiť fotiť 😀 prajem všetkýnm krásne dovolenky 😉

bodocka
autor
15. apr 2008

dievčatá dakujeme pekne,tak ten môj zoznam sa zaplna a zaplna-neviem či fakt nepôjdeme aj s privesným vozíkom 😀 .Manžel zoznam ešte nevidel,tak ktovie ako zareaguje-že pobalíme pol bytu 😎

rady ste dali naozaj úžassné a dopisujem na zoznam.....

a ešte občianske a pas so zapísaným dieťatkom asi nemožno zabudnúť,však?

nikuliq_
15. apr 2008

jo bodocka a od pasov po dve kópie sa odporúča do zahraničia. v prípade straty alebo akýchkoľvek problémov. stačí ofotená tá strana s fotkou a s podpisom.
mne min. rok platnosť pasu skončila, a kedže cestujeme väčšinou len vrácmi europy, další som si robiť nedala -stačí občiansky. malému som teda tým pádom musela dať urobiť vlastný pas, čo ma vyšlo lacnejšie ako keby som dala robiť sebe a ešte so zápisom jeho. ujovi na polícii síce trvalo trošku dlhšie kým ho odofotil a zabávať ho tam prišlo už snáď polovica osadenstva prítomných pracovníkov polície aby sa aspon 5 sekúnd vydržal pozerať tým smerom ale nakoniec sa im to podarilo a má tam takú krásnu vychechtanú fotečku 😀 😀 😀 zaujímavé bude ked na ten pas bude cestovať trebárs ked bude mať 5 rokov 😀 to už bude veľký a v pase bude také bábätko 😎

bodocka
autor
14. máj 2008

dievčatá ahojte-termín dovolenky sa blíži pomaličky-odchádzame 18.7. večer a pobyt máme od 19.teho a tak ma napadaju rôzne veci-ako napríklad aké číslo ochranného krému kupiť zo skuseností vás mamičiek?lebo v lekárni mi hovorila,že do egypta,Grécka -40-tka,ale do Chorvátska stačí aj 25? ak vás ešte niečo napadne dievčatá ,tak šup sem s radou,aj ked môj zoznam má už 2 strany 😉

aj vám prajem krásne dovolenky

zuzitka
23. máj 2008

my sme mali tusim OF 20 do chorvatska 😉

xxmargaretka
24. máj 2008

ahojte..
ako tak citam tak ste tu uz vsetko podstatne popisali..
chcem sa spitat na kvapky do uska?nejaky konkretny vyrobca?bo my sme este nastastie problem s uskami nemali tak sa v tom neviznam..
spominate tu papucky do vody tak co si pametam tak v chorvatsku ich pri plazi predavaju kopec a treba dat pri kupe pozor na to aby boli zatvorene-sietkovane aby sa tam nedostal kamienok pri kazdej prilezitosti bo potom stracaju svoj zmysel podla mna..no treba ich aj na piesocnatu plaz bo piesok moze byt moc rozhoruceny..
neviem ako chorvatsko no do talianska,spanielska a portugalska by som ziadne potraviny okrem suseneho mlieka netrepala bo tam mate kopec supermarketov a ceny su niekedy aj lepsie nez u nas..

otta
25. máj 2008

s tym kremom asi tolko, zalezi od typu pokozky dietata. Nas maly 2 roc, je velmi citlivy, bleda pokozka, bolo potrebne mu davat min. OF 40, Taliansko, Egypt, Chorvatsko,.....