Leto 2013 - plánujeme dovolenku s deťmi

voskovka
30. dec 2012

Premyslam nad letnou dovolenkou.Mam dvoch synov a chceli by sme nieco vymysliet cez leto ale zasadne autom.Neviem sa rozhodnut ci slovensko alebo zahranicie. a skor by som volila jul.Ak mozte poradte a hodte tipy kde ste boli ako bolo ake bolo ubytovanie,ceny a atrakcie s detmi.Popripade by som uvitala mozno daku kamosku alebo druhu rodinu co by sme sa zhodli na termine a mieste a bolo by veselsie.... 😉

alexanotbad
10. jún 2013

@bonaquaba home/house exchange 😉

kubkolucy
24. jún 2013

@mary ahoj, ja som pozerala tú vašu dovolenku v cestovke a veľmi ma to zaujalo. My sme boli v Caorle a tam sa nám celkom páčilo ale Bibione sa mi už zdá preplnené. Toto kde ste boli vy vyzerá výborne. Hlavne teplé more, nejaké preliezky pre deti a strava sú pre mňa dôležité, takže aj tá plná penzia ma zaujala.
Keď som to ale pozerala cez cestovku tak mi to s dvomi deťmi vychádza na cca. 2000 Eur a ty si spomínala, že vás to vyšlo asi 1000, tak neviem či potom priamo v cestovke dajú nejakú zľavu alebo ako.

mary
24. jún 2013

@kubkolucy isli sme cez satur, vlastna doprava, deti boli gratis. kupovali sme to vo first minute v januari tak asi preto bola taka zlava. tyzden bez dopravy stal 980 EUR. Uz v januari sme kupovali vraj posledne izby tak neviem ako to je tento rok.

kubkolucy
24. jún 2013

@mary Aha tak to môže byť. My aj tak tento rok nejdeme nikde ale budúce leto by som to miesto rada vyskúšala. Tak aspoň budem vedieť kedy to ísť objednať. Ďakujem za tip

kubkolucy
25. jún 2013

@mary Ak sa ťa môžem ešte spýtať, vidím, že v tom hotely sú všetky izby dvojlôžkové. Netlačili ste sa tam dáko štyria, či vám dali nejakú väčšiu tú izbu.? Aby si tak človek mohol ešte posedieť keď deti večer zaspia. Lebo my sme boli raz takto v chorvátsku a to bolo hrozné. Ale to bol penzión, nie 4hviezdičkový hotel tak možno je to rozdiel. 😉

zuzu1223
25. jún 2013

@bonaquaba Ahoj neviem či sa tomu nepovie "výmenný pobyt"

bonaquaba
25. jún 2013

@janao
@zuzu1223 vdaka moc babule pozrela som si to je to couchsurfing

mary
26. jún 2013

@kubkolucy my sme mali dost velku izbu s manzelskou postelou a potom s poschodovou kde spali deti. ale znami co boli s nami mali mensiu izbu a boli tam jak sardinky. cenu mali tu istu. neviem podla coho rozdelovali izby ale 4 clenna rodina sa v tej nasej co sme mali v pohode vyspi.asi si treba pri rezervacii pytat hned vacsiu.

broonislava
11. júl 2013

@katuska19 Taaaak, už sme späť. Na plavbe bolo výýýborne. Zažili a videli sme toho toľko, že toto by som na klasckej dovolenke nemala! Loď bola obrovská, vôbec nehúpala, niekedy sme len pociťovali vibrácie ako pri zemetrasení, keď loď pristávala pri pobreží, všade bolo čisto, 2x do dňa nám vyupratovali kajutu, my sme mali s balkónom, takže super výhľad z 11-steho poschodia, západ slnka do mora, možnosť rôznej zábavy. Malej dcérke 2,5 r. sa veľmi páčilo, každý večer s otvorenými ústami sedela v divadle, preháňala sa tam po chodbách, kupkali sme sa v teplej vodičke v bazéniku na palube. ..Starší syn 13 r. občas frflal, lebo on miluje more a vlny, hlavne, keď sa v tých vlnách môže aj vyblázniť, tak toto som mu nemohla denne poskytnúť, v bazénoch na lodi sa nudil, kamarátov si tam nenašiel, nepatrí k tým deťom, ktoré sa zvyknú skamarátiť za taký krátky čas. Ale celkovo bol tiež spokojný, každý deň sme šli na výlet mimo lode, personál bol k deťom veľmi milý, robili tam 24 hod. také miešané drinky pre deti, celý deň sme mali prístup k akémukoľvek jedlu, takže som si aj ja oddýchla od varenia, upratovania, umývania, ustieľania....lebo ešte aj postele nám večer rozložili a pripravili na spanie a ráno, keď sme boli na raňajkách nám ich poupratovali a upravili na denné sedenie. Podľa mňa dobrá voľba dovolenky, namiesto hotela.

katuska19
12. júl 2013

@broonislavadakujem za info)))a co to vyslo, ak sa mozem spytat? my sme boli toho roku v grecku na klasickej all inclusive, bolo fajn, ale kedze sme takto boli uz vela krat, chceli by sme aj inu dovolenku zazit, tak mozno vyskusame lod)))inac za slobodna som sa tiez volala nemcova)))

broonislava
12. júl 2013

@katuska19 Vyslo nas to okolo 2400 €, to som pocitala aj tzv.Sprepitne, ktore sa plati na konci plavby, 7 € na dospeleho na den. Deti do 17 r. maju zdarma vsetko, ak su v kajute s dvoma dospelymi.
Minuly rok sme boli na Fuerteventure, tam nas to tiez vyslo 2400 € + este parkovanie vo Viedni.
Moze ta ta plavba vyjst aj menej, ked si vezmes kajutu len s oknom, alebo vnutornu kajutu, vtedy usetris aj 400 €, ale my sme chceli s balkonom, lebo ja som dost klaustrofobicka na uzavrete priestory. Ale keby som sla len napr. s manzelom, bez deti, tak si radsej vezmem kajutu len s oknom, lebo viem, ze by som v nej takmer cely den nebola, len by som sa prisla vyspat. Dokonca asi 2 tyzdne pred nasim odchodom bola na nejakom zlavovom portali super cena na tu istu trasu, ktoru sme my sli, len na inej lodi a tam by nas to vyslo asi na 1600-1800 € maxim.

livsa
1. feb 2015

@broonislava Ahoj🙂, mozem sa spytat, kde v Caorle ste byvali? Pripadne, ci by si mi nieco fajn vedela odporucit? 🙂 Velka vdaka...

broonislava
2. feb 2015

Ahoj, my sme byvali 5 km od Caorle, v Duna Verde. Caorle je take typicke talianske letovisko, reštiky, nočný život, diskotéky, kolotoče...myslim, že tam mali aj aquapark. My sme mali malé deti, tak sme chceli kľud. Ale už sme v takom štádiu dovoleniek, že treba prísť autom, lietadlom,loďou, kde chceš ísť a na mieste si vybrať ubytko + dohodnúť stravu... Koopec apartmánov tam prenajímajú aj v najväčšej špičke, dokonca boli aj krajšie a bližšie k moru. Ja mám teraz už pocit, že domáci, ktorí chcú prenajímať ,nejdú cez žiadne inzeráty, ani cestovky, ale dozvieš sa o nich v informačnom centre, ktoré máš v každom meste. Navyše z balkónov a okien visia všade reklamy, že prenajímajú app. Ak chcete hotel, aj tie sa dajú rezervovať cez booking, prip.expediu.