Lietadlom s kovovým implantátom

nikiki29
16. sep 2022

Ahojte, nemáte prosím nejaký vzor na potvrdenie o kovovom implantáte pre letiskovú kontrolu? Potrebujem aj v angličtine a moja Dr. je okrem toho, že neochotná, tak aj neznalá angličtiny 😓 Neviete poradiť príp. poslať vzor? Zatiaľ neúspešne googlim, budem vďačná za pomoc. Ideme mimo EÚ, potvrdenie treba mať na vyžiadanie pri sebe 😕

janai1
16. sep 2022

@nikiki29 žiaden vzor neexistuje
https://www.bts.aero/informacie/prakticke-rady/...

Napíš si diagnózu, čo máš voperované a kde a to nech ti potvrdí lekárka

larazivago
16. sep 2022

@nikiki29 tak napíš si vzor ty(predpokladám určite znala angličtiny) a Dr. ti to určite rada potvrdí.

kacusik69
16. sep 2022

aky konkretne implantat? nedostala si karticku?

nikiki29
autor
16. sep 2022

@janai1 to som sa dočítala, že nie je oficiálny vzor, preto som napísala, či to už niekto nemá svoj doklad, aby som nezabudla na nejaké údaje a pod. vôbec neviem akú formu tomu dať.
@larazivago povedala, že mi nevie pomôcť, skúsim s tým prísť a uvidím. Naposledy keď som potrebovala vyplniť nejaké tlačivo, napísala mi diagnózu na výmenný lístok a pripla k môjmu hárku, lebo ona také nevypĺňa 🤷🏻‍♀️
@kacusik69 ramenný kĺb, operované v zahraničí pred 12 rokmi… nemám k tomu nič 😓

kacusik69
17. sep 2022

@nikiki29 uplne v pohode staci uviest info ze mas voperovany taky a taky implantat, aky material, samozrejme osobne udaje… stavim sa ze nikto to od teba ani pytat nebude (nasi to nepytaju vobec, vacsinou sam cestujuci len oznami ustne ze ma implantat, skontroluju este raz rucnym skenerom a manualne a ok)

gemerka17
17. sep 2022

@nikiki29 moja mama má implantát a k tomu vydany implantát pas v angličtine (takú kartičku). V lete sme leteli do kapskeho mesta + sme tam pobehali okolie aj čo sa týka letísk. Každý mal tu kartičku v paži, nikto to vidieť nechcel a vždy ju žena manuálne osmatrala + skener. V johanesburgu ani nepipala. Čiže nutne zháňať potvrdenie nemusíš.