Lyžovačka v Rakúsku. Poraďte kam aj s dieťaťom?

bendacka
5. dec 2009

Chcela by som poprosiť niektorú mamičku-nemamičku, ktorá má skúsenosti s lyžovačkou v Rakúsku, či by nám nevedela poradiť. Chceli by sme ísť koncom februára na lyžovačku. Máme však niekoľko podmienok. Aby bola dobrá cena, svah vhodný aj pre dieťa, ktoré by sme chceli "strčiť" do lyžiarskej školy, polpenzia a úplne super by bolo, aby tam boli aj nejaké aktivity, samozrejme okrem státia pod svahom, ktoré by sme mohli vykonávať s maličkým synom, ktorý bude mať 1 rok napr. bazén. Nevylučujeme ani Slovensko, ale vraj lepšie ceny a služby sú v Rakúsku. Chceli by sme ísť takto prvýkrát a rada by som bola, keby nám to vyšlo čo najlepšie. Ďakujem pekne za pomoc.

mirustek1
5. dec 2009

tak to by zaujimalo aj mna,aj my sme uz nad tym uvazovali,ale zatial chodime len tu na Slovensku,hlavne do Tatier,a muz bol aj vlani v Rakusku,ale my nie.

blau
5. dec 2009

Obertauern, Zell am See, Katschberg....a nieje zly ani Semering.

zuzkazguriska
5. dec 2009

tiez odporucam Zell am See, Saalbach-Hinterglemm - o 2tyz sa tam chystam ale pracovne uz po 2hykrat 😉

zuzkazguriska
5. dec 2009

vynikajuce sluzby, stravovacie, ubytovacie, co sa lyzovania tyka - vhodne podmienky aj pre deti na naucenie lyzovania.. kazdy lepsi hotel je vybaveny aj bazenmi, masaze, sauny, solarka..skratka wellness ako ma byt 🙂 detske kutiky,...rakusania su v tomto smere vyborní.. podla mna 🙂 je z coho vyberat a niektore hotely su zamerane vyhradne len na rodiny alebo tzv. Kinderhotely pre decká /myslim ze aj s opatrovaním../ konkretne v Saalbach-Hinterglemm je Skicirkus - neviem to poriadne definovat 😀 je to proste zabava na snehu, chodi tam vela mladych rodin, aj mladych samostatne, aj starsí, väčšinou si to chvália pretoze sa tam vyblaznia na svahoch a perfektne si oddychnu vo wellness 😉
aj ja by som skor brala taky pobyt, tento rok ale opäť pracovne 😵
www.saalbach.at

dida_tn
5. dec 2009

pridávam sa k Zell am See, je tam supiš 😎

dari226
6. dec 2009

www.hotel-hopfgarten.at

apartmany so saunou kuchynkou sama si mozes navarit,alebo ides do restauracie ako chces.pre deti je tu klub kde chodi jeden clovek kazdy den prezleceny do niecoho ineho,baze s teplou vodou,a svah pre deti rovno pred hotelom.do dedinky je to na skok a predsa kludnu.naokolo je vela atrakcii napriklad swarovsky kristalovy svet,zoo,jednodnove vylety,10 minut autom je nakupne mesto kde najdes vsetko...aj tu velka kritap lavaren s teplou vodou.masaze,sauna,vlnovy bazen,bezen pre deti a vela inneho.

hopfgarten.at
wörgl.at 😉

vroni
6. dec 2009

a z februára tak maximálne posledný týždeň. Prvé tri februárové týždne sú v Rakúsku zimné prázdniny a ceny tomu zodpovedajúco vyššie 😉

mirka285
7. dec 2009

ahoj,kedze lyzujem v Rakusku kazdy rok odporucam Saalbach Hinterglemm..naozaj nadherne obrovske stredisko so vsetkymi sluzbami.info a ubytovanie najdes na www.skicirkus.at.Neviem kolko chces invetovat,ale vsetky 4*hotey maju bazen a wellnes..ale nakoko ides s detmi bolo by vhodnejsie ubytovanie asi na private,tak ci tak je v tomto stredisku k dispozicii verejna plavaren,klziso a lyziarske skolky su samozrejmostou.

trixi
7. dec 2009

ahoj, u mna jednoznacne vedie Lech, potom Soelden, Stubei a Kaprun. Ubytko najdes velmi lahko, vyber si stredisko, napis do infocentra, poslu Ti propagacny material, kde su hoteli, apparthausy, domy, privaty, s mapkou, kde sa ten ktory dom nachadza, staci si len vybrat, napisat kedy maju volne. Ja som este v rakuskych Alpach nenatrafila na zle sluzby, zle ubytko, zlu stravu. Vzdy som bola maximalne spokojna. Chodime lyzovat kazdy rok, pochodili sme dost stredisk a vzdy to bolo super.

jajdaelda
7. dec 2009

ahoj...přidávám se k Saalbachu, opravdu krásné velké středisko, viděla jsem tam i lyžařské školky, super zázemí...

tento čtvrtek odjíždíme do Ischglu,to už je sice trochu dál,ale také jsem na něj slyšela chválu,co se týká rodinného zázemí.....

s ubytování Ti neporadím,bydleli jsme většinou v privátu nebo apartmánech,ale koukala jsem na některé odkazy zde, a nevypadá to špatně...záleží,kolik chcete investovat...

mirka285
7. dec 2009

Soelden je fajn,ale zbytocne daleko,a Kaprun mi pride ako imageove stredisko,kde je zbytocne vela ludi a skoro vzdy tam fuka vetrisko,a hlavne mi nepride vhodne pre male deti..chod do Saalbachu a naozaj neolutujes 🙂

chasencha
7. dec 2009

minuly rok sme boli v semmeringu..ja som nelyzovala,dcerka bola mala,ale takto o tyzden ideme bez malej do kaprunu,ubytovanie sme riesili mailom priamo s hotelom s ktorym sme chceli,ziadne agentury ani nic podobne...beru proviziu....
ale ten semmering je taky akurat,svah tiez co som videla a co sa tyka naseho hotela tak bol tam aj bazen,postielku pozicali za maly priplatok a polpenzia uuuuzasne jedla aj vyber 🙂

trixi
7. dec 2009

Kaprun a imageove stredisko? 🙂 Skor je to cesko-slovenske stredisko 😉 . Ja som tam este nikdy necakala v rade, a ideme tam teraz 3 x hlavne kvoli malemu. Kaprun je dedina v udoli. Lyzuje sa bud na ladovci pod Kitzsteinhornom alebo na Maiskogel (to nie je ladovec). Byvame na farme rovno na svahu pod Maiskogel, staci obut lyze a clovek uz lyzuje, od domu je 5 minut peso, "zradelna" v strede svahu, je tam vzdy vyratrakovana draha pre sankovanie v malymi detmi (nie rodelbahn), dole, pod sedackou je detska lyziarska skola. Tak neviem, asi som bola v inde ako mirka 😀 . Kazdy mame svoje oblubene miesta 😉.
A Kaprun a Zell am See su strediska od seba vzdialene cca 10 min. autom. Permanentka z Kaprunu plati aj v Zell am See.
A imageove strediska su Lech (chodi tam lyzovat napr. anglicka kralovska rodina, hollywoodske celebrity), St. Anton a Soelden. Tomu zodpovedaju aj ceny ubytovania, permanentiek.

mirka285
7. dec 2009

Mila trixi,ja som len vyjadrila svoj osobny nazor,v Kaprune som bola pred dvomi rokmi,najprv som si odstala dvojhodinovu radu na skipass,kedze zrovno v tom obdobi to bolo so snehovymi podmienkami dost biedne,vsetci lyziari z okolitych stredisk sa hufne trepali na ladovec.Parkovisko bolo samozrejme upne preplnene takze to ze s dvomi detmi sme sa trepali asi pol hodinu pesi k lanovke komentovat radsej nebudem ☹ moj celkovy dojem bol zly,hore bolo velmi zima,decka boli premrznute,proste v porovnani s inymi rakuskymi strediskami ma u mna Kaprun viac minusov ako plusov..a myslim ze ich mam zlyzovanych naozaj dost..a podotykam,ze som tam bola asi 6 rokov dozadu aj bez deti ,a co mi vadilo bolo napriklad aj to ,ze na vrchol premavaju iba same kotvy,ziadne sedacky,trate boli na seba dost na tlacene a na viacerych miestach sa krizovali .a ze sa to stava cesko-slovenskym strediskom?tak to je skor na zamyslenie preco?

dida_tn
7. dec 2009

Záleží aj, na ako dlho môžete ísť. Kaprun, Zell am See a Saalbach sú kúsok od seba, dá sa dokonca kúpiť spoločná permanentka na všetky tri strediská. Ale ak tam pôjdete na týždeň, ani sa to neoplatí, nestihli by ste to obehnúť (hlavne nie s detičkami 😉 ).
Výhodou Zellu je, že Kaprun je skutočne pár kilometrov od Zellu, takže keby nebol sneh, ľadovec Kitzsteinhorn to istí.

Mirka, keby bol sneh, mala by si na Kaprun asi iný názor 😉 Aj keď Hintertux je možno krajší ľadovec, ani tuto to nie je zlé. Ale presne kvôli nedostatku snehu sa sťahujú všetci lyžiari z okolitých stredísk lyžovať na ľadovec, takže preto tie rady, preto všetko preplnené (vrátane parkovísk a jedální). Za normálu je to veľmi príjemné stredisko, fakt je, že tam dosť fúka, ale to na všetkých ľadovcoch.

dida_tn
7. dec 2009

Ja by som vás ešte chcela varovať pred zlodejmi, päť rokov sme chodili po Rakúsku v úplnej pohodičke, lyže nechali len tak voľne pohodené a vždy sme všetko našli. Pred troma rokmi ukradli manžovi palice - to bol prvý varovný signál a pred dvoma rokmi mne nové Atomicy - lyže aj palice ☹ Stalo sa to na Kaprune, pred podnikom na lanovke, z ktorej sa ide už úplne dole. Dokonca to boli Slováci, spätne sme si uvedomili, že sa na nás schválne natlačili, po piatich minútach zmizli a o desať minút som zistila, že nemám lyže. Takže ich radšej nespúšťajte z očí. Hlavne tam, kde nie je potrebné prestavovať viazanie, t.j. kde sú kabínkové lanovky - tým sviniakom potom stačí len zobrať lyže a tváriť sa, že sú ich. 😠 😠

dida_tn
7. dec 2009

A ešte som zabudla, Mirka, hore sú kotvy práve kvôli tomu vetru, inak by to bolo nebezpečné, resp. by lanovky boli stále odstavené. Keby boli len pomy, kapacita by sa znížila o polovicu.

mirka285
8. dec 2009

didka ja velmi dobre viem kvoli comu su hore len kotvy..A na Kaprune je to sami slovak a cech takze sa necudujem ze sa tam kradne ☹ Jednoducho ked zratam plusy a minusy tohoto strediska,minusov je jednoducho viac ☹ a mam pocit,ze Slovac tam chodi preto aby mohli povedat,lyzovali sme na Kaprune..alurat ze Kaprun bo zaujimazvy mozno pred 10 rokmi,ale to som tam vtedy mohla slovakov zratat na prstoch..to ,ze v Rakusku je ovela viac krajsich stredisk vhodnych pre rodiny s detmi je proste fakt...

berynka
8. dec 2009

Ahoj, my byli na svatební cestě v Nassfeldu (tedy bez dítěte) a bylo to super. Všimla jsem si, že v dolní části sjezdovek jsou lyžařské školičky. Není to teda ledovec, takže na jednu stranu ceny přijatelnější, ale když je slabší zima, tak to se sněhem není 100%.
Švagři byli se čtyřletým synovcem na Kaprunu a byli dost otrávení. Počasí jim vyšlo hodně drsné, takže kvůli malému nemohli být dlouho venku, do lyžařské školky ho taky nemohli zapsat, stejně by nerozuměl a víc než dva dny jezdit lanovkou ho nebavilo. Tak usoudili, že si to s dětma daleko víc užijí někde na českých horách.

zuzkasv3
22. sep 2010

kaprun je dobry
my sme si s manzelom kupili jeden skipas a striedali sa. rano bol manzel lyzovat na ladovci a ja som bol s detmi na malom vleku v dedine. poobede sme sa vymenili. velmi odporucam
ubytko si najdes na
http://www.hotzebra.sk/hotely/kaprun
je tam velka mapa a tak presne vies, kde hotel je, aby si to mala napeso blizko k detskemu vleku.

mato74
2. dec 2010

najblizsie stredisko kde chodime je Hochkar,v dedinke Gostling sa da lacno ubytovat,je 7km od hochkaru....
trochu dalej je skvely Schladming,Saalbach...
Rakusko je krasne,lae taliani v dolomitoch dokazu urobit velke zlavy-San CASSIANO,a ALTA BADIA,ARABBA...JE RAJ LYZIAROV NA ZEMI.

dzej
2. dec 2010

ahoj holky
a nemáte tip na jednodenní lyžování v Rakousku? Tedy co nejblíž a nejlepší podmínky 😵

euphoria
10. mar 2012

Kto poradi v rakusku, cim blizsie k BA lyziarske stredisko a ubytovanie s dobrymi referenciami a sluzbami priamo pri svahu aj s lyziarskou skolkou???

trixi
29. mar 2013

Ahojte, pridavam skusenost s lyziarskym strediskom Molltaler Gletscher. Prijemne stredisko na ladovci pre rodiny s detmi. Stredisko je oblubene v Cesku aj na Slovensku, takze na kopci ako v Cesko-Slovensku. Prijemne zjazdovky pre zaciatocnikov i mierne pokrocilych ale aj dost ciernych pre extremnych lyziarov. Ubytko v dedinkach Flattach, Obervelach ... My mame velmi prijemne ubytovanie na konci cesty, rodinny appartman - kuchynka, WC a sprcha, izba s jedalenskym kutom plus velka izba - spalna - velmi prijemn domaci. Cena 50 € za noc za apartman, co je vcase velkonocnych sviatkov uplne super cena. Ladovec je cca 8 km - teda udolna stanica vlaciku.

havana_frost
12. okt 2013

Molltaler je strašne malý. Ja nedám dopustiť na Nassfeld, 580 km od Bratislavy (5 hodín po dialnici), veľké stredisko, každý si nájde niečo, svahy všetkých kategórií, dobrá lyžiarska škola aj so slovenskými inštruktormi, rôzne zábavky pre deti, ubytovanie dolu v dedinách alebo napr. v mestečku Hermagor.

raffaela
19. nov 2013

My sme boli v Bad Kleinkirchheim, pekny hotel, bazen aj detsky bazenik a detsky kutik http://www.firotour.sk/lyzovanie-snowboarding/k... a bolo to uplne OK.

leg
30. dec 2013

Jen tak mimochodem, s jak velkým dítětem jste prvně vyrazili do Alp? Malé jsou 4,5 ale už loni sjela sama mírnýkopec.

evaviki
30. dec 2013

souhlas s Nassfeldem.. muzu doporucit i prima apartmany v podstate uprostred zjezdovky.. 🙂 (a za rozumnu cenu)

kvietocek7
7. feb 2014

@evaviki ahoj, boli ste v Zell am See lyzovat? byvali ste v apartmane? vies mi nieco konkretne poradit?dakujem za info

evaviki
7. feb 2014

@kvietocek7 ja?? nie,preco?? 🙂 Pisala som o Nassfelde