Lyžovačka v Rakúsku s 5-mesačným bábom. Poraďte!

slavica2
3. jan 2009

Ahojte babeny,
neviete mi prosim poradit nejake vhodne ubytovanie v Rakusku najlepsie v Schladmingu s 5 meacnym babom?
Dakujem 🙂

elise
3. jan 2009

moja kolegyna chodí do rakúska lyžovať a kedže ja mám dieťa tak mi vždy povie ako je to tam pre deti ale do práce idem až 12-teho 😒

chasencha
4. jan 2009

slavica2 my ideme na lyzovacku do semmeringu vo februari a nasa ema bude mat vtedy viac ako 7 mesiacov a na nete sme nasli par dobrych penzionikov...

trixi
5. jan 2009

ahoj, chodime lyzovat do Rakuska kazdy rok, neporadim Ti ubytovanie v Schladmingu, ale skor ako si to ubytko najst. Urcite to mesto, stredisko ma svoju www stranku na ktorej najdes aj adresu alebo kontakt na infocentrum, tam si mozes vyziadat katalog ubytovania a info o cenach permanentiek a pod. Oni Ti to velmi radi zaslu zadarmo. No a potom uz len vyberas, co by vam najviac vyhovovalo. Vacsina z nich maju aj internetove stranky. Niekedy staci zadat do vyhladavaca mesto, stredisko a uz staci len vyberat.
My chodime zasadne do apparthausov, teda bez stravy, zvacsa vyhladavame mensi dom, ktory ma par appartmanov - spalna, kuchyna, kupelka, WC, obyvacka. Chodievame do Soeldenu, Stubeia, na Kaprun. Cenovo sa vzdy pohybujeme okolo cca € 30,- max. € 40,- aj s upratovanim. Je pravda, ze nebyvame priamo na svahu, ale skor volime domy, ktore sa nachadzaju v kludnom prostredi. Vzdy je to super ubytko. Minuly rok mal maly 6 mesiacov, ked sme boli lyzovat v Soeldene a zasa sme boli spokojni. Tento rok volime za 2 tyzdne Kaprun (tam byvame na zjazdovke) a v marci Stubei.

slavica2
autor
7. jan 2009

Trixi dakujem 🙂
presne tak sme aj postupovali a dufam, ze sme nasli nieco vhodne🙂 potom dam vediet, islo mi skor o to ci mate niekot fajnu skusenost🙂 ale dik moc, na buduce sa spytam na kaprun, aspon viem koho, este raz dakujem 🙂

kvietok23
8. jan 2009

ahojte, na slovensko lyzovat nechodite?

emjee
8. jan 2009

ja by som taaaak isla lyzovat, ale s takym malym babatkom si to vobec neviem predstavit 😔 co tam s nim robite? jeden lyzuje a druhy sa prechadza s babom?

dika
8. jan 2009

my sme minuly rok boli tak, ze sme zobrali aj moju mamu ktora sa starala o nasu dcerkou, mala vtedy 7 mesiacov. Lyzovali sme tak 3- 4 hodiny denne - doobedu, cez obed mala spala a poobede sme chodili vsetci na prechadzky a kocikovali. Bolo to perfektne. Tento rok neviem ako to spravime, lebo moja mama je chora. Lyzovanie zboznujeme a tak musim nieco vymysliet. Asi pojdeme so znamymi ktori maju podobne stare dieta a lyzovat sa budeme na striedacku po dvojiciach 🙂

tulenka
9. jan 2009

Aj ja zhanam nejake nejake referencie na cenovo dostupne ubytko v tejto oblasti - najradsej v Hauser-Kaibling pri Schladmingu. Nase baby su uz vacsi, takze budu aj lyzovat.
Vyuzivate niekto aj take all-inclusive, ked je ubytko a skipas v jednej cene? Oplati sa to?

slavica2
autor
10. jan 2009

tulenka, posli mi IP email adresu poslem ti penziony, ktore sa mi pdarilo zohnat 🙂 presne v tej oblasti 🙂

trixi
10. jan 2009

emjee, my sme boli minuly rok s nasim Matejom v Soeldene, mal necelych 6 mesiacov. Nebyvali sme na svahu, ale v doline, takze nas den vyzeral tak, ze rano sme tatina odviezli k lanovke (mohol ist skibusom, ale pre nas to bol vylet a cestou spat som nakupila a popozerala obchodiky), na obed sme isli pre neho a ja som si po obede mohla zalyzovat. A podvecer sme si isli spolocne zaplavat. Matko zboznuje vodu. Je pravda, ze som s malym nesla az do vysok, stacilo, ze sme byvali cca vo vyske 1000m. A tam sa mu uplne vytratil ekzem. Bola to super zimna dovolenka.

ivka22
4. mar 2009

Tulenka, my sme prave v Grobmingu, to je cca 5 km od Kaiblingu 🙂
Je tu nadherne, sme s malym synatorom, ktory ma 16mes a da sa to zvladat uplne v pohodicke. Dostupnost je tu na vsetky strediska, cize naozaj vsetko mas pod nosom.
Ubytovanie mame v 4 hviezd. chatkach s komplet zariadenim , dokonca aj saunou ... kuk www.stodertraum.at
urcite sa tu chceme vratit aj v lete 😉

slavica2
autor
29. mar 2009

ciao babeny tak sme sa vcera vratili zo schadmingu🙂malej horsky vzduch vyborne prospel,stratila nadchu a krasne spinkala 🙂 chceme sa vratit aj v lete 🙂 oplatilo sa 🙂

pepies
9. sep 2009

ahojte,
neviete poradit nejake lyziarske stredisko v rakuskych Alpach + nejake dobre ubytko, najlepsie Ferienhaus pre 2 rodiny?
chceli by sme ist zaciatkom januara.
dakujem. 🙂

trixi
9. sep 2009

zalezi comu davas prednost a ako daleko chcete ist. Vynikajuce stredisko je Lech-je to naozaj nadherne stredisko ale daleko, tak isto Soelden (nas oblubeny 🙂 ) ale aj Schladming (oblubeny u mojich kolegov), Kaprun, ... atd. Tiez kde chcete byvat - na kopci, v centre strediska a pod. My vyberame tak, ze si vyberieme stredisko (ak chceme ist niekam, kde sme este neboli) napiseme do info centra, poslu nam katalog ubytovania a z toho si vyberame, pozerame podla mapy kde ktory dom je. Tak sme natrafili napr. v Soeldene na nadherny Ferienhaus, ktory prevadzkuje slovenka z Pezinku s manzelom, nie je vsak priamo v Soeldene, tak isto sme nahli Ferienhaus-farmu priamo na kopci v Kaprune a pod.
My ideme s malym koncom januara na Kaprun, nie je to tak daleko, byvame na kopci, nie priamo na ladovci ale je to farma, maju tam zvieratka a pre tatina cerstve mlieko a maslo. 😀

pepies
10. sep 2009

trixi diky za infosky, urcite chceme ist co nablizsie, vsetky strediska, co som pozerala, su od BA vzdialene min. 400km - to sa mi zda dost, kedze nie sme z BA ..........................
nevies mi nahodou poradit, ktore dobre stredisko je najblizsie?
Pozerala som aj Schladming, aj som uz pisala na 2 Ferienhausy, ci maju volne .....

pepies
10. sep 2009

este som chcela napisat, ze mi ani tak nezalezi na polohe ubytovania, nemusime byt vobec na svahu, kedze bude lyzovat hlavne manzel prip. sa budeme striedat .........
uvitala by som nieco "family friendly."
ten Soelden je pre nas strasne daleko, to by maly nevydrzal ani v aute ... ☹ nieco blizsie .......

tilly
10. sep 2009

jeej, dobrá téma, my by sme tiež chceli ísť niekedy vo februári na lyžovačku niekam, to budeme mať dosť malé bábo, ale chcela by som aby si domčo riadne zalyžoval a asi pôjdeme celá rodina, teda aj s babkou a dedkom, tak by sme si mohli zalyžovať aj my s mm... viete niečo poradiť? niečo, kde si zalyžuje nenáročný lyžiar a aj 4 ročné dieťa? minulý rok krásne lyžoval na zoške, tam je ten dopravníkový pás pre deti...

môže byť rakúsko, taliansko, ale aj slovensko...

trixi
10. sep 2009

pepies, Soelden je naozaj daleko. Ale mne sa tam taaak moc paci 😀 . Ale tento rok prvu lyzovacku stravime v Kaprune, pre nas to nie je tak daleko a ja davam prave prednost ladovcom, pretoze tam je zarucene, ze aj ked nie je sneh, tak na ladovci je sneh vzdy 😉 . Na ladovcove strediska sme skoro odbornici. Tazko sa totiz da predpovedat ako to bude so snehom v zime.
Neviem co myslis pod family friendly, my sme zatial mali vsetko family friendly, t.j. detska postielka bez poplatku, apartman s dostatkom priestoru, so sluzbou donasky cerstveho chleba a peciva kazde rano. Ja este musim mat v blizkosti nejaky Aquadom - bazen vhodny aj pre deti a nas tatino musi mat sankarsku drahu a nas Matej teraz chce mat v blizkosti zvieratka 🙂 . Sme "narocni" lyziari. 😀

pepies
11. sep 2009

trixi myslela som to presne tak, ako pises, k dispozicii detska postielka prip. stolicka na krmenie, blizko nejake ihrisko prip. detsky kutik, Aquadom tiez nie je na zahodenie ... 🙂

ak mas pre mna nejake tipy, napis do IP. ak poznas nieco v Schladmingu prip. v inom stredisku.

dakujem.

PS: asi to urobim tak, ze napisem do infocentra, aby mi poslali nejake katalogy a vyberiem si. 😉

trixi
12. sep 2009

pepies, ja poznam len par stredisk, ako som pisala hlavne tie co su pri ladovcoch. Ale popytam sa brata, ten ma precestovane a prelyzovane cele Rakusko a Taliansko a Franciu. Ked s nim budem tak Ti hned napisem, teda ja som s nim teraz na dovolenke, lenze uz spi, slniecko, voda a vinko ho unavili 😀 Tak ked bude vnimat tak s nim o tom pokecam 🙂

pepies
13. sep 2009

diky trixi, si zlata......................
ja som pisala teraz na jedno ubytko a odpisali mi, ze maju volne, len cena je tam 970 EUR za tyzden /taka pekna drevenica pre 8 ludi/ a v jednej rakuskej cestovke Terra Reisen tam maju cenu 700 EUR / tyzden.......
tak nakoniec pojdeme mozno aj cez cestovku /s Terra Reisen sme boli v juni aj v Taliansku, maju super ceny/.

Kazdopadne ak budes mat nejake dobre tipy pre mna, tak napis do IP.

diky, peknu dovolenku - a kdeze sa slnite? 🙂

euphoria
14. sep 2009

My sme boli s polrocnym babatkom lyzovat v Jasnej, byvali sme priamo pri svahu, aby som sa vedela rychlo vratit a nakojit malu. Kym sme s manzelom lyzovali o dcerku sa starali moji rodicia. Bolo fakt super, hoci som sa obavala, ake to bude na Slovensku. Radsej chodim do Rakuska.Ale vzhladom na charakter rakuskych lyziarskych stredisk sa mi nepodarilo najst hotel resp. ine ubytovanie priamo na svahu za rozumnu cenu.
Tohto roku to uz bude ine, urcite pojdeme do Rakuska. Poznate niekto nejaky takyto hotel priamo na svahu? Prip. aj dalej, kde mate dobru skusenost???
Dik

trixi
14. sep 2009

ahoj pepies, slnime sa na Sicilii.
My chodime do ferienhaus kde cena je max. 40,- € za appartan pre 2 osoby. A su to velmi slusne ferienhausy. Vacsinou vyberam take, kde maju max. 2-3 apartmany. Mam rada skor take rodinne ubytovanie ako nejake velke apparhausy. Este k tomu pripocitaju 30,- € za upratovanie a to je vsetko.
Pytala som sa brata, ten si vsak nepamata, ten lyzuje len v Lechu a vo Svajciarsku v Zermatte. A to je straaasne daleko, ale je tam naozaj naaadherne.

Euphoria, my sme boli teraz 2 x na Kaprune, byvame priamo na svahu, na farme, maju tam 2 appartmany a jednu 2 postelovu izbu. Nie je to priamo na ladovci, ale na kopci pred ladovcom. Teraz si nemozem spomenut na nazov. Musim sa spytat draheho. Mne sa tam paci, pretoze sa nemusim trepat na ladovec s malym, mozeme sa trapit na lyzickach vedla domu. A mozeme sa striedat so starostlivostou o naseho drobca.

euphoria
14. sep 2009

Vdaka Trixi, ak zistis aj konretny nazov prip. link daj mi prosim vediet. Na Kaprune sme boli pred dvoma rokmi, bola to fantasticka lyzovacka na ladovci.RAda sa tam vratim.Budem vsak musiet riesit ubytovanie vhodne aj pre dieta.