Kam na lyžovačku s deťmi v Rakúsku?

chile
14. júl 2019

Ahojte,chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu,vaše skúsenosti a nápady,kam ísť lyžovať s 3 a pol ročným dieťaťom.Príjemný penzión a stredisko,kde by sa mohla dcéra naučit lyžovať.Niečo blízko svahu a detského sveta.Ďakujem veľmi pekne.Michaela

dooscoby
13. okt 2019

@yanni preto asi je naj na poslednu chvilku bookovat. Uz fakt nie je kedy, isty byva januar, do polky februara, ale tak co sme sa bavili so slovakmi tak jeden rok koncom februara, marec bola snehova kalamita a dalsi rok teplo a dazd ☹ takto sme boli v Jasnej, ku koncu, hore relativne ok, dolu cista kasa po clenky, kde svietilo slnko a rano na zabitie lebo cez noc to namrzlo ☹

tin007
13. okt 2019

@dooscoby Predsa len rozhodla vzdialenost; cca 4 hodiny z BA (s prestavkou) do Schladming-u vs. 9 hod do Talianska / Vall di Fass. Nasla som ubytko za dobru cenu, asi 7 km od najblizsieho strediska. Tu dobru cenu ubytka vykompenzuje vyssia cena za skipass, kedze mensie dieta uz nie je zadarmo. S cenou ako tyzden AI v Turecku (co sme v lete boli) pocitam. ;)

pragmaticka
13. okt 2019

My chodievame vzdy posledny januarovy.doteraz nam vzdy vyslo pocasie. Cena okolo 1000 na 6noci.bez skipassov.ked pozeram na vek deti tak tak ci tak je vam ten druhy skipass na 2 veci!niekto s detmi musi zostat,tym padom si viete skipass striedat😉

dooscoby
14. okt 2019

@tin007 tak super, tam je pekne hlavne hore Ramsau a Dechstein, velmi vhodne pre deti. A vlastne Flachau tiez patri pod Ski Amade. A kde mate ubytko? No ja som si uvedomila, ze dcera ma v aprili uz 11 rokov cize posledne leto za detske ceny lebo vacsinou deti su do 12 rokov, zimu este tuto a buducu a prejde na junior skipass.

tin007
14. okt 2019

@dooscoby Nasla som penzion v Grobmingu, asi 2 -3 km je v Prugerne male stredisko, potom o Hauser Kaibling a dalej je Planai/Schladming. A Dachstein tiez nie je daleko, vsetky su do pol hodiny cesty, takze pohoda, urcite budeme striedat. Syn bude mat v decembri 11, tiez to budeme riesit potom.

chovancova27
14. okt 2019

@dooscoby
@tin007 my preto chodíme do Hochkaru. za ubytko s raňajkami dáme 150€ pre nás troch, malý ma ski pas zdarma. 4 dni lyžovačky nás vídu aj s wellnesom v solebad na 400€.

dooscoby
14. okt 2019

@chovancova27 posli prosim ta link na ubytko lebo ja som taku dobru cenu nenasla ☹ hladas cez booking?

chovancova27
14. okt 2019

@dooscoby http://www.dovolenaalpy.eu/. chodíme len sem. nám na ubytku nejako extra nezáleží, ideme sa tam len vyspať. príjemný malý penzionik s raňajkami.

tin007
14. okt 2019

@chovancova27 A kedy chodievate lyzovat, kedy robis rezervacku? Pozeram, ze cesta do dediny Hochtar trva 40 min.

chovancova27
14. okt 2019

@tin007 máme to booknuté od júla a cenu máme 27€ na dospelého už s ranajkami a 12€ dieťa s raňajkami. Na svah je to možno 25 min autom. nám to vyhovuje, radšej minieme € na letnú dovolenku do 5* Turecka 🙂 lyžovačka nám stačí nízkonákladová.

tin007
15. okt 2019

@chovancova27 chapem a v akom termine chodievate lyzovat? Ja sa uz teraz musim, zial, viazat na terminy sk. prazdnin :(

chovancova27
15. okt 2019

@tin007 chodievame vždy okolo 14.2. cez prázdniny je tam veľa ľudí. a teraz som si tento februárový termín bookovala v júli, a už nemala voľné presne tak ako sme chceli, museli sme sa prispôsobiť...

tin007
15. okt 2019

@chovancova27 dakujem

mici111
11. dec 2021

@chovancova27 ahoj, prosím vidím, že chodíte na hochkar..ja by som chcela tiež teraz január február.. prosím ťa, treba na tú cestu či vedie z tej dedinky Lassing snehové reťaze? Lebo by som šla sama s dcérou 11 r., A reťaze teda nedám ..v aute ich mám ale nasadiť nehrozí..pozerala som joschi buď sporthaus alebo almgasthof ..to by malo byť priamo na svahu..ďakujem moc

chovancova27
11. dec 2021

@mici111 ahoj, ak je cesta horšie zjaudnejsia, bez reťazí vás nepustia. Áno sú to krásne hotely.

mici111
12. dec 2021

@chovancova27 juuuuj a nevieš či sú tam ochotní tí páni pomôcť nasadiť tie reťaze? To sa nasadzuje tam dole niekde? A ešte jedna otázka, chodí tam skibus?lebo som pozerala aj jedno ubytko dole v dedine..