Malá je chorá. Máme ísť na dovolenku?

nenka83
31. júl 2009

Neviem kam zaradt tuto temu no potrebujem rada. Moja dcerka ma 2 roky aj 4 mesiace. V nedelu mame ist do Spanielska na tyzden. Od minulej stredy je mala chora. Od piatku do dnes brala ATB,vyliala mi tak nedobrala celych 10 dni. Bolo napisane brat 7-10 dni. Od pondelka sme chodili k doktorke kazdy den pichat B12, kedze mala ma v ustach afty a teploty jej stupli zas. TEraz ma mala 37,5 teploty a afty stale na hrdle vnutri a na jazyku.vytierame 3-4 krat denne tym co nam dala doktorka + malinovym sirupom. Davam jej popri tom bekomplex,nutrollin B, imunoglukan, homeopatika a sirup od kasla.no stale sa nie a nie z toho dostat.dnes som bola aj na pohotovosti, tam mi povedali ze musim len vytiera kym afty nezmiznu a z toho mala aj teplotuje. co mam robit??? ist na dovolenku ci nie? strornovat sa neda...poradte mi prosim

titkovamiriam
31. júl 2009

viem ze je to strasne no ja by som na dovolenku nesla.okrem toho ze sa moze zdravotny stav zhorsit,moze zmenou klimy este aj viac trpiet,aj cestou a pod.no rozhodnutie je na tebe 😉

nenka83
autor
31. júl 2009

dakujem kazdu radu si cenim

janette4
31. júl 2009

nenka, ja osobne by som asi tiež nešla,keď je to takéto

my sme boli pred týždňom,už keĎ sme tam išli,tušila som,že mu pôjdu zuby,ale predsa sme išli,že veď uvidíme.jasné,že zuby išli, celých 10dní mi hnačkoval, sem tam vracal, nejedol, nespal, reval a stále len na mne zavesený.
viem,že sa to nedá porovnávať,ale druhý krát by som dala na svoju intuíciu.

keď sa to nedá stornovať, pošli mamu,sestru,kamarátku,aby dovolenka neprepadla.

jarus1
31. júl 2009

ahoj....ja by som sa poradila s detskou lekárkou, nech ti dá dalšie lieky, v prípade, ked nepoužiješ, vrátiš...navyše ideš do europskej krajiny, s dosť slušne vybavenou zdravotnou starostlivosťou, budeš poistená a v prípade nutnosti, pôjdeš k lekárovi...to je môj názor, ja som možno viac odvážnejšia

libka1
31. júl 2009

nesla by som 😔 ale tu je kazda rada draha, viem si predsavit aka si z toho nestastna ☹

bosoriak
31. júl 2009

Tiez by som nesla, aj ked je to urcite tazke, ked uz je vsetko zaplatene.

jarus1, pozor na to, ked poistovna zisti, ze boli chori uz ked odchadzali, tak nepreplati nic alebo bude plnenie kratit.

terina25
31. júl 2009

ja by som tiež asi nešla.my sme mali ísť tiež teraz na dovolenku ,síce len do tatier,ale tiež som musela zrušiť,lebo malá nám už týždeň hnačkuje.a to sme malí ísť len tu na slovensko.do zahraničia by som sa už vobec neodvážila.a naozaj sa nedá stornovať?prečítaj si poriadne zmluvu.podľa mňa v prípade choroby by sa to malo dať stornovať.a nie ste poistený aj proti zrušeniu dovolenky?bola si sa pýtať v CK?prípadne presunúť termín alebo potom poslať iného za vás.lebo fakt prísť o toľko peňazí je na .....

nenka83
autor
31. júl 2009

mne o to ci poistovna uhradi alebo neuhadi nejde, to uz mi ani tak nezalezi. moja mala ma popri tom mierny atopicky ekzem. preto sme chceli ist k moru. ma alergiu na bilekovinu kravkseho mlieka. a obcas sa jej tie ekzemy vyhadzuju.ma oslabenu imunitu, nasa doktorka nam pobyt pri mori odporuca, len ked to takto dopadlo.zajtra mame prist na pohotovost k nej na dalsiu B12 a tam sa vyjadri ci mame ist alebo nie.

csikike
31. júl 2009

nenka, mne to pripada ako keby mala http://www.choredieta.sk/index.php/usta/slintac..., vraj to do tyzdna prejde, ale skus sa zajtra opytat

terina25
31. júl 2009

veď to,že na jedno jej to pomože a na druhé može uškodiť.a teraz sa len správne rozhodnúť.tak počkaj na vyjadrenie lekárky ako ti ona poradí.

držím palce ,aby ste sa správne rozhodli.

bzuco
31. júl 2009

nenka...a čím vytierate pusu????
my mse si tot preskákali minulý týždeň 😒 ....zabral mundisal gel a ATB cedrox - nech vám dá dr. atb, ked sa to nelepší...zaberú na 2.-3.deň

kamilecka
31. júl 2009

Ahoj

ja by som na dovolenku nesla, nikdy nevies ako bude dietatko reagovat a musis mysliet aj na to ze co ak AK by tam trebalo lekara,alebo by to zle niesla, doverovala by si lekarom v ich nemocniciach???

Neda sa dovolenka prelozit na iny termin? Alebo ju podaruj niekomu z rodiny.....

nenka83
autor
31. júl 2009

bzuco mame aj ten mundisal gel... ale zatial vytierame tym co dala doktorka. Candibene sprej.. sice je na vonkajsie pouzitie ale ja uz sa teda riadim doktorkou 😖 a este co nam v lekarni na predpis doktorky nariedili. ATB nam uz podla mna nepredpise lebo sme jedny dobrali - na chorobu a podla vyjadreni dnesnej - nie nasej lekarky na pohotovosti tie afty su nasledkom oslabenej imunity tela po ATB. ja som sama zvedava co doktorka povie.

a este jedna otazka ::: meriam teplotu, uz som dnes kupila digitalny teplomer druhy. V podpazusi ma 38. a v konecniku 37,1. na pohotovosti jej merali v koncniku a mala 37,3 - uz aj po vyplakani sa. ako je mozne ked opakovane meriam ze ma v podpazusi viac???

saara1
31. júl 2009

Nenka83, ak ide o stomatitidu, tak ona sama o sebe nie je nebezpecna a tvoju dcerku to coskoro prejde, niekdy to naozaj trva dost dlho, kym vsetky afty zmiznu a teplota klesne do normalu. Detske telicko bude ale po tejto chorobe velmi velmi oslabene a nachylne na bakterialnu infekciu. Nemusi chytit nic, ale moze dostat aj zapal pluc. Kamoska u syna musela riesit zapal na prste, co je len taka banalita, natierali to antibiotickou mastou. Cize mala ti tam moze ochoriet, s tym musis pocitat. Zisti si, ci bude na blizko detsky lekar, ja by som asi necestovala.

nenka83
autor
31. júl 2009

Saara ideme vlastne ja moja dcerka a moji rodicia. ideme do dobreho hotela, cez dobru cestovku.do toho hotela chodime uz 10 rokov. tak myslim ze co sa tyka zdravotnej starostlivosti by to malo byt ok. uvidim co nam zajtra povie doktorka.

ivka144
31. júl 2009

Ahoj, myslim, ze ja by som sla, neviem, ci je to mudre, ale ako sa pozna, zrejme by som nezrusila.
Len ozaj treba davat pozor na tie infekcie. V mori je to pomerne OK, ale take bezne bazeny, ak ked v dobro hoteli..., neviem. Inak rataj so zhorsenim, ak by ste sli. Lebo myslim, ze aj keby ste nemali tieto problemy, pri mori sa moze atop.ekzem zhorsit, aspon prve dni, ale aj tak je najlepsie sa vo vode acat a nesprchovat sa v sladkej potom.
Drzte sa.

jana87
1. aug 2009

ja by som urcite nesla, toto by som svojmu dietatu neurobila. Zdravie je cennejsie ako vsetky peniaze a dovolenky. Moj nazor 😒 .

atrami
1. aug 2009

nenka,
opýtaj sa kde sa tam nachádza lekár.
Zásob sa poriadne liekmi. Od teploty si zober aj sirup /ak by malala hnačky/ aj čípky/ ak by vracala/
Určite sa dobre poraď aj s lekárkou.
My sme na afty dávali BUKOFIT, mám už staršie deti, tak neviem od akého veku, ale nám pomohol veľmi.
Prajem pohodovú dovolenku.

nenka83
autor
11. aug 2009

Tak baby dakujem z rady.

Na dovolenku sme predsa sli. Mala mala zvysenky este den pred odletom, boli sme 2 krat na pohotovosti, doktorka jej vytrela afty Candibene roztokom,prisli sme domov z pohotovosti a mala sa vyhadzala po celej tvari, usiach a krku. myslela som ze ma porazi. tak napat na pohotovost.dala jej nejaky liek na tu "alergiu". v noci sme sli. cela tvar jej zacervenala, bolo to strasne. myslela som ze sa vratime. v lietadle si od nas ludia chceli odsadnut.. bali sa...letuska sa prisla opytat co je malej ze maju ludia strach...to uz som bola uplne na dne. Prisli sme do Spanielska, tam som kupila - na odporucenie jednej znamej pani doktorky cierne uhlia a davala jej 3 krat denne. vsetko jej za 2 dni zmizlo, choroba tiez.ekzemy na slniecku a mori tiez. kupkala sa cele dni. tak chvalabohi to dopadlo dobre a more prospelo. 😵

atrami
11. aug 2009

nenka,
aspoň tak.
My sme mali ísť minulé leto k moru. Mali sme zaplatenú už o januára. V marci sme ju stornovali, ostala som tehotná. Všetci mi vynadali, že kazím deťom dovolenku. 😀
Nakoniec odišli bez nás. Presne deň po ich odchode decká dostali ovčie kiahne.Tak askpoň vám to vyšlo.

denisocka
11. aug 2009

ach tie afty, my sme mali isť min.týžden na chatu,najprv prestal piť mlieko,potom horučky,za 2dni angina + ATB a potom kukam,afty. na chatu sme šli týžden neskor,ale presne som si spomenula na teba,že čo tam chata,ale čo ak sa to stane pred dovčou? som rada že dovolenka napriek tomu vyšla ! 😉

libka1
12. aug 2009

som rada ze to dobre dopadlo, mala si odvahu a vyplatilo sa 😉 aj ked to musela byt sila v tom lietadle 😔