Poraďte, ktoré letovisko na Malorce vybrať.

rony7
9. júl 2019

Ahojte rada by som pocula odporucania co sa tyka tychto dvoch letovisk ak tam uz niekto od Vás bol - chceme ist s priatelom na dovolenku (30-rocny par) a rozhodujeme sa medzi dvomi letoviskami Cala Milor hotel Morito (citala som naozaj dobre recenzie na to, vraj krasna plaz s dlhouo palmovou promenadou co by mi vyhovovalo ale kamoska co tam bola vravela ze tam neboli ziadne diskoteky nič, vraj taka kludnejsia oblast pre rodiny s detmi - je to na vychode Malorky) naopak Palmanova hotel Globales Palmanova Palace ten je na juhu Malorky a o juhu Malorky som citala ze je to rušnejšie ale prave tu bolo pisane že je to dosť pokojná oblasť tak teraz neviem ktora volba by bola lepšia bo chcem aby to tam aj žilo a dalo sa ísť kde zatancovať ale zároveň chcem aj pekné prostredie, pekné more a pláž s palmovou promenadou a obchodikmi kde sa da pekne poprechadzat 🙂 dakujem za Vaše rady a tipy

rony7
autor
9. júl 2019

@babls5 ja som bola minuly rok v Grecku na Krete a tento rok ma praveze lakala Malorka 🙂

benit
9. júl 2019

@rony7 nie ta plaz bola asi 45 minut. Okolo toho hotela sme len chodili. My sme byvali u znameho v apartmanoch. Len letenky sme kypovali. Keby zajtra nejdem na operaciu, hned sme tam.

ninka30
9. júl 2019

@rony7 konkrétne je to Alcudia. Zhruba od letiska v Palme je rovnako vzdialená ako Cala milor, ale iný smer. A ešte jeden dôležitý detail, neviem odkiaľ plánuješ odlet, ale jednoznačne odporúčam Viedeň a ísť cez neckerman. U nás bol cenový rozdiel na 1 osobe takmer 380€ - teda rozdiel medzi slovenskou cestovkou a odletom z BA a neckermanom a odletom v Viedne! Naše CK nevedia čo pýtať!!! 😤

rony7
autor
9. júl 2019

@babls5 a len pre istotou - hovorime o tom istom hoteli ano? lebo pozeram ze ich je tusim viacero Globales Palmanova...toto je Globales Palmanova Palace je to on ano? https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x129...

babls5
9. júl 2019

@rony7 áno áno ma taky bazén hotelový malý
@rony7 dokonca presne fotky krásne a izba bola otrasna úplne starý nábytok... Ja som chcela sa sťažovať ale manžel má brzdil ľutovala som

barbara24v
9. júl 2019

@rony7
Tie fotky sú z tohto 🙂

holubicka28
9. júl 2019

@rony7 my sme boli Cala Milor hotel Morito🙂

rony7
autor
9. júl 2019

@holubicka28 a ako? odporucila by si? hotel? plaz? palmova promenada? zije to tam? 🙂 lebo sice na strankach píšú ze rušnejšie stredisko, bary, diskoteky, ale naozaj?

sonka26
9. júl 2019

My sme tiež boli v hoteli Morito, už síce trošku skôr, asi 5 rokov dozadu, ale za nás super. Hneď by sme sa vrátili. Podľa mňa je to dosť rušné stredisko. Dlhá promenáda, veľa kaviarní, reštaurácie, obchodov. Samozrejme, veľa ľudí. Krásna dlhá pláž. A vlny boli také v pohode, nič strašné, ale ani úplne pokojné more. Či boli diskotéky, to neviem, keďže sme ich nevyhľadávali, ale tak sa mi marí, že tam cez deň rozdávali rôzne letáky a pozvánky na diskotéky. Ja za nás určite odporúčam. 🙂

rony7
autor
9. júl 2019

@sonka26 ďakujem za recenziu, ja som mala tento hotel vyhliadnuty už skôr bo fakt v porovnaní so všetkým mi to vychádzalo najlepšie, len známa čo tam raz bola mi hovorila že mali nehorázne vlny a že vôbec to tam nežilo, žiadna diskotéka tak toto ma trocha odradilo..

holubicka28
9. júl 2019

@rony7 pisala som ti v 1.sprave, kludna oblast, plaz pekna, more tiez aj teple, raz boli mierne vlny. Hotel pekny cisty, strava super, ale same rodinky alebo dochodci (vacsinou nemci). Kusok odtial je safari aj pristav, krasna promenada popri plazi, detske zabavne parky😃 diskoteka neviem, nebolo tam hlucno.

sonka26
9. júl 2019

@rony7 Vlny sme mali väčšie raz aj my, ale bolo to asi po nejakej búrke, lebo aj more bolo v ten deň špinavšie. A áno, hotel je taký pokojný. No keď chceš rušnejšie, pôjdete na promenádu, čo je hneď za rohom. S manželom sa teraz bavíme, že aj oproti v hoteli boli asi diskotéky, lebo išla odtiaľ po nociach hudba. Aspoň vtedy v tom čase.

rony7
autor
9. júl 2019

Alebo takto sa spýtam - okrem Cala Milor či Palmanovi ktorú oblasť by ste odporučili? Áno viem že Alcudia je krásna ale tá aj pomerne drahšia 😃

rony7
autor
9. júl 2019

@sonka26 a priamo hotel Morito nerobil nejaký program večer? Alebo aj cez deň animátori?

ninka30
9. júl 2019

Ak chces ruch tak jednoznačne magaluf! V každom spomínanom letovisku bude promenáda s obchodmi barmi a reštauráciami, ale ak chces vyslovene diskotéky a žúry tak magaluf. Alebo zmeniť destináciu a ísť o ostrov vedľa - Ibiza.

sonka26
9. júl 2019

@rony7 Hotel robil program asi 2x v týždni. Ale cez deň animátori neboli.

rony7
autor
9. júl 2019

Rozmýšľala som aj nad Tureckom...je tu niekto taký kto bol aj na Malorke aj tam že by porovnal kde je lepšie? Služby viem že má Turecko fajn, ale asi nie tak pekné more..a či to tam nie je skôr kludnejsie keď rezorty, alebo sú tam aj diskotéky...

oli_
14. júl 2019
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahojte! Kto ešte nebol na Malorke, tak posielam len takú mini inšpiráciu:
* 13 najkrajších pláží na ostrove Malorka: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-mallorca-najkrajsie-plaze/
*12 tipov čo vidieť a zažiť na Malorke: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/mallorca-dovolenka-12-skvelych-tipov/

rony7
autor
17. júl 2019

ďakujem za recenzie, už som sa definitívne rozhodla pre Malorku a oblasť Cala Milor hotel Morito 🙂 zo všetkého mi to vyšlo nakoniec najlepšie...pozerám ešte, že aké fakultatívne výlety ponúkajú...fúú vidím, že aj ten výber bude ťažký bo všetko vyzerá dobre 🙂 Marineland s delfínmi - myslíte, že je to skôr výlet pre rodiny s deťmi alebo tam majú čo obdivovať aj dospelí? Bol niekto z Vás na takom niečom? Že či to naozaj stojí za to, či sa tam môžete aj dotknúť delfína, alebo len pozorujete ich show...alebo či je ako lepší výlet okruh ostrovom či na Cap de Formentor do mesta Alcúdie...najradšej by som videla všetko :D ale týždeň a finančné prostriedky to nedovolia hehe

sonka26
17. júl 2019

@rony7 Na nejaký fakultatívny určite choďte. Malorka je krásna a ponúka veľa možností, čo sa dá vidieť a zažiť. Ak robí v hoteli stále recepčnú slovenka, tak sa jej popýtajte, určite pomôže s výberom.
My sme boli cez cestovku na Cap de formentor, bolo tam krásne. Sami sme boli v dračích jaskyniach, išli sme mestskou linkou, ale viac by som nešla. Bolo tam strašne veľa ľudí, vo vnútri veľmi teplo. Nevedela som sa dočkať, kedy odtiaľ vídeme. Ale to je môj názor.
A tiež sme boli na takmer 5-hodinovej plavbe loďou po juhovýchodnom pobreží Malorky, čo bola tiež pastva pre oči. Len nabudúce by som si vybrala možno kratšiu plavbu, 5 hodín bolo celkom dosť 🙂
Keby bolo viac času, určite by sme ešte niekam šli. Tiež nás lákal ten Marineland, aj akvapark... je ťažké si vybrať 🙂

rony7
autor
17. júl 2019

@sonka26 a ten Cap de formentor, nebol tam príliš náročný výstup? bo čo som pozerala nejaké video tak to vyzerali celkom dosť brutal hory po ktorých ľudia chodili 🙂 ale možno sa mi to len zdalo neviem..nemáš nejaké foto z toho výletu? 🙂 aj ste tam boli na pláži? je tam naozaj taká krásna ako sa píše že s azúrovým morom a bielym pieskom? 🙂

sonka26
17. júl 2019

@rony7 S autobusom sme išli až takmer hore, a potom tam už prechádzka. Nebolo to nič strašné. Boli sme aj na pláži, bolo to súčasťou výletu. More je krásne, ale to bolo všade na Malorke, kde sme boli. Aj v cala millor je pekné, aj pláž 🙂
Ak nájdem nejaké fotky v pc, pošlem 🙂

rony7
autor
17. júl 2019

to ste išli autobusom priamo z Cala Milor, áno? tak vravíš veľký rozdiel medzi morom a plážom na Cala Millor a tu na vylete ked ste išli nie je? 🙂 no veď pošli fotky teda ak sa ti dá, budem rada 🙂 mňa oboje veľmi zaujali aj tento výlet aj ten okruh ostrovom (prikladám link) https://www.fifo.sk/fakultativne-vylety/mallorc...

sonka26
17. júl 2019

@rony7 áno, išli sme autobusom priamo z Cala Milor, medzitým aj loďou, potom opäť autobusom. Rozhodovali sme sa medzi okruhom ostrovom a výletom na formentor. Prikladám pár foto. Prvé tri sú z Cala Milor, ďalšie už z výletu na cap de formentor.

rony7
autor
17. júl 2019

@sonka26 no veď tiež sa rozhodujem medzi týmto výletom a plavbou po ostrove ale ako musím uznať že fuu paradne fotky hlavne z tých útesov..a vravíš v pohode vystúp, nič nebezpečné? Predsa útesy...😀

rony7
autor
17. júl 2019

@sonka26 a inak nebolo to príliš na rýchlo ten výlet, ako myslím tak, že keď ste išli na ten Formentor, či bolo aj dosť času na tej pláži pobudnúť a tak..

sonka26
17. júl 2019

@rony7 Výstup je určite bez problémov. Mali sme obuté šľapky 🙂 ide sa viac menej po chodníku, keďže hore nás vyviezol autobus, ako som už písala.
Ani by som nepovedala, že narýchlo, ale je to celodenný výlet, čiže všetko bolo presne naplánované. Súčasťou bola aj návšteva jaskyne, na pláži sme boli asi hodinu akebo hodinu a pol, už nepamätám presne, stačilo nám. Dalo sa tam najesť, okúpať. Na pláž sme šli loďou, z pláže už busom na cap de formentor. Odtiaľ sme sa vracali do cala milor, ale zo zastávkou na takej farme, kde bola pre nás pripravená ochutnávka vín, alkoholu, rôznych jedál... ukážka, čomu sa na farme venujú. A vrátili sme sa na večeru.
Na tento výlet sme sa prihlásili aj kvôli tomu, že sme tam išli väčšina slovákov z hotela.
Ale popýtate sa delegáta, poradí vám.

rony7
autor
18. júl 2019

@sonka26 a jaskyňa bola aká? Stála za to či taká klasika? S dracimi jaskynami sa to asi porovnať nedá že? Bo rozmýšľala som aj nad návštevou ich ale to by bolo už asi fakt veľa..inak prekvapilo ma ako si hovorila že tam bolo strašne teplo, ja by som od jaskyne čakala práveže pravý opak 😀

sonka26
18. júl 2019

@rony7 Práveže nám sa v tej jaskyni páčilo viac, ako v dračej. Možno aj preto, že to bola prehliadka len pre nás, a nie ďalších 500 ľudí. V dračej stálo za to vidieť koncert na loďkách, ale inak nás tam nič neohúrilo. Aj naša delegátka a zároveň recepčná nás odhovárala, že to vôbec nie je také úžasné, ale chceli sme vidieť. Ale ako hovorím, to je môj názor. Inému sa môže páčiť.
Je to 5 rokov, čo sme tam boli, čiže možno teraz aj ten fakultatívny na cap de formentor má iný program. Skôr si popozerajte, kam sa dá ísť, a keď tam budete, rozhodnete sa, necháte si aj poradiť.
My sme rozmýšľali aj nad prenájmom auta, lebo tak toho človek stihne viac. Ale dvom sa nám to neoplatilo, tak sme to nechali tak.

rony7
autor
18. júl 2019

@sonka26 no ved to ze my sme tiez len dvaja a ked na 8 dni...uvidim no, ja co som uz pozerala fakultativne vylety ake ponúkajú tak tieto dva ma zaujali najviac, ale tak uvidim este co aj delegatka povie potom aj ked uz teraz vidim ze rozhodovanie bude ozaj tazke bo obidva vyzerajú perfektne 🙂 na tom vylete lodou okruh co je, tak tam sa mi paci ta plaz medzi skalami to vyzera super, ale odtialto môzu byt fakt krasne zabery z tych utesov...jaj no byt tam aspon 11 dni dali by sme mozno aj oboje :D